Allien.9

Od začátku viditelné áčko (provedení, Eric Bana...), přesto nemohu dát více jak 3,5*. Na vině je laťka, která je v první polovině filmu nastavena tak vysoko, že se člověk přímo klepe na konečné střetnutí. Satan sám však, žel bohu, nedorazí a ono "velké finále" tak zůstává ztraceno kdesi mezi non-stop narůstající gradací a náhlým happy-endem.:-( ()

misterz

Zaujímavý krimi thriller s hororovými prvkami, náboženskou tématikou a dobrou mysterióznou atmosférou. Príbeh nebol zlý, bavil od začiatku až do konca, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že sa v tomto smere predsa len dalo urobiť viac, prípadne niektoré veci ohľadom vyšetrovania zracionalizovať. Na druhú stranu, koniec a záverečný exorcizmus bol výborný a s perfektnou mrazivou atmosférou. Z hercov ma prekvapil E. Bana, mám ho za priemerného herca, nič extra, ale táto rola mu padla ako uliata. Na nadpriemer to stačí. 70/100 ()

pornogrind

Ńení to špatný,ale jelikož jsem se na to těšil hodně dlouho tak je to pro mě zklamaní.Ale to je můj problém.Mám vždy velké očekávání,které jen tak něco neuspokojí.Každopádně jeden z těch lepších hororů roku 2014 ()

Vančura

Pro mě osobně nečekaně příjemné hororové překvapení, které mi hodně sedlo. Má to velmi hutnou atmosféru, místy mi to fakt přišlo strašidelné, Eric Bana je zde velmi dobrý, a finální dlouhá scéna vymítání mě vyloženě bavila. Jasně, je tam hodně klišé a celkově tam člověk asi nenajde nic, co by už neviděl stokrát jinde, ale mně to prostě sedlo a byly to hodně příjemné 2 hodiny. Zde v komentářích často zmiňovaná podobnost s Fincherovou klasikou Sedm podle mě není vůbec od věci. ()

mzss1

|54%| Shlédnuto v kině. Tak po traileru jsem čekal daleko lepší film. Samozřejmě, trailery jsou dost nedůvěryhodné, ale přeci, čekal jsem víc. Mám rád duchařiny typu Insidoous 1,2, V zajetí démonů atd. Nebo nový Oculus. Toto mi asi ani nesedlo tak jsem doufal. Ty 3* nakonec dávám. Na druhou stránku jsem s filmem větší problém neměl. Ale mělo to i přinést něco nového. Lekačky to aspon na ten průměr zachránili nebo finální vymítání bylo co se týče zvuku pěkne ozvučněné, bylo dlouhé a i nápadité. Úvod a rozbíhající začátek ? To je také slabota. Scéna jak vidíme v traileru, kdy se policista vplíží do zoo v noci mi ani tak nepřišla strašidelná. Takže dalším problémem je, že toto není vyloženě horor. Kdyby to bylo aspon střídavé, ale cca 1/3 filmu nemá absolutně žádné náznaky hororu a až pak se to rozjede. Najdou se zde pěkné scény, ale některé podobné z jiných filmů. Herecké obsazení, respektive hlavní herecká dvojice je fajn. Alespon to se povedlo. Hudba je taková normální. Takže děsivý pocit, sklíčenost a ani atmosféra - to zde moc nebylo. Nehci tento film moc kritizovat. Nebyl to rozhodně propadák, dalo se na to v klidu dívat bez větší újmy na zdraví, ale nepřineslo mi to nic nového, místy nezáživné mi to přišlo. Na jedno shlédnutí to ušlo. Režie byla taková laciná a kamera se klepala pěkně. OD tohoto režiséra jsem vuděl už horor Sinister, který mojáím hodnocením s tímto je téměř totožný. Sinisterovi jsem dal také slabší 3*. Toto dopadlo podobně. Co k tomu mám dodávat ? Zbytečně to prodlužovat ? Obyčejný průměr, který se dá vydržet, není to špatný film, ale nic mě na tom extra neoslnilo, akorát to vymítání na konci filmu jak jsem již zminoval se dost povedlo - to mě opravdu zaujalo. No, tot vše. ()

kingik

Newyorský policista v osidlech prvotního zla. Policejní seržant Ralph Sarchie, spolu se svým kolegou, pravidelně noc co noc obráží deštěm i zločinem nasáklý rajón v Bronxu. Při svých hlídkách naráží na různá individua a jeden z jejich rutinních výjezdů Ralphovi výrazně ovlivní život v příštích dnech. Konfrontace s nadpřirozenými silami bude něco, s čím se za svoji službu u policie doposud nesetkal. Podivný případ, který bude mít co dělat s exorcismem, vede k třem vysloužilým příslušníkům maríny, jež se zaobírali satanismem. S knězem, který je fundovaný v oboru démonologie, bude chtít přijít celé nevysvětlitelné záhadě na kloub. Ale ne všechno snese racionální vysvětlení. Ke všemu má policista jisté predispozice být vyvoleným pro komunikaci s temnými silami, což může do budoucna ohrozit nejen jeho samotného, ale i jeho nejbližší. Ve filmografii Erica Bany neměl až doposud horor zastoupení, ale po tomhle filmu, to už neplatí. Snímek vychází z osobních zážitků skutečně žijícího policisty, kterého zde ztvárnil Bana, a který o nich sepsal knihu. Do jaké míry hodnověrnosti režisér Scott Derrickson převedl do filmové podoby jeho literárního dílo, to posoudit neumím, ae držel-li se věrně alespoň poloviny zápisků, jedná se jistě o pozoruhodnou knihu. Film totiž hororové nároky výborně splňuje. Je krvavý, jak si žánr žádá, je strašidelný, jak divák požaduje, ani na chvíli nenudí, což je při jeho dvouhodinové stopáži překvapivé zjištění. Někomu může vadit neustálé ponoření filmu do nočních sekvencí, ani já nejsem příznivcem "tmavých" filmů, jenže Derrickson s tématem vymítání umí výborně pracovat, je to dáno i tím, že filmy s obdobnou tématikou mají v jeho režijní filmografii nejednoho zástupce, a tedy moc dobře ví, co je pro hororový zážitek dobré. Derrickson dynamicky střídá originální sekvence, hned na to postraší a o kousek dál přijde s nějakou drsnou scénou plnou krve a hnusu. Ve filmu také neustále prší, ulice i všechno kolem vypadá dost bezútěšně, z filmu sálá určitá silná negativita, jež není pro každého úplně ideální. Nechybí ani šokantní scény, které nejsou pro kardiaky, mezi něž určitě spadá závěrečná dlouhá scéna exorcismu. Důležité je zmínit, že její síla překonává doposud všechno, co jsem doposud na tohle téma ve filmu viděl, včetně nepochopitelně blazejovaného "Vymítače mrdáče", kterého upřímně nesnáším. Tohle vymítání bylo něco! A teď to, co bylo na filmu slabší, anebo to, co až tak nevycházelo. Přece jen všechno ve filmu není tak věrohodné, jak by to chtělo, nebo mělo působit. Zřejmě v zápalu určité autenticity, na mě film místy působil trochu obyčejně. Takových nevýrazných sekvencí v něm bylo naštěstí pomálu, ale přece jen rušivý efekt se tak docela neodboural. Co má hudba legendárních The Doors společného se satanismem, nebylo nakonec zodpovězeno. Završení filmu nebylo tak zajímavé, jako to, co bylo před ním. To jsou jen takové nepodstatné výtky, protože film po celou dobu z hororového hlediska skvěle funguje a šlape co to dá. Kdo by se byl nadál, že slovutný Jerry Bruckheimer ubere na svém megalomanství a vyprodukuje pořádně strašidelný film, který tentokrát rozhodně není pro celou rodinu, jak u jeho filmů bývá zvykem. 90% () (méně) (více)

Jordan

tento film zatiaľ vyhráva v kategórii najlepšie záverečné titulky roka: zvrhlé, desivé koláže do zvukov the doors, to má lepšiu atmosféru, než celý film dokopy; to, čo im predchádza, je remeselne slušný, ľahko nadpriemerný krimi-thriller-hororový hollywoodsky mainstreamový blockbuster kombinujúci trošku nefunkčne overené (a prevarené) prvky z iných filmov - gigantov daných žánrov: Twin Peaks, Se7en, Exorcista; olivia munn má najbielšie zuby v hollywoode! ()

HoneyBunny

Eric Bana je i šestačtyřiceti k sežrání, jeho přítomnost na plátně tomuhle filmu hodně pomáhá. Ale i jeho postava tu bylo neskutečně předvídatelná a otravná. Postavy tu dramaticky vykřikují a rozhazují rukama, aby navodily drama, které v příběhu neexistuje. Klišé typu "celé dny pracuješ, naše dcera už tě ani nevidí" se tu kupí a na konci vytvoří nepěkně vonící hromadu. Pokud vás v hororových filmech už otravují lekačky "ticho-babam!-někdo vyskočí z poza záběru", pak tohle není film pro vás. A ti herci, kteří hrají posedlé postavy, neskutečně přehrávají. ()

Carol Pifková

Priznávam sa, že občas som sa bála, ale nezľakla. Ale keď už môj najväčší šok spôsobil mobil čo začal vibrovať tak asi je niečo v neporiadku. Priemerne to je u mňa na 3* ale čo sa týka exorcizmu, tak ako klobúk (možno aj tričko by som dala) dole. Najlepšie vymietanie diabla, aké som kedy videla. Vo filme samozrejme. Od režiséra som videla i Exorcizmus Emily Roseovej a toto bolo jednoznačne lepšie. Normálne som mala husiu kožu. Preto dávam 4*. Ako tak pozerám 3 filmy od tohto režiséra zhliadnuté a majú odo mňa po 4*. No môže byť, od neho si pozriem i ďalší horor. Aj keď som sraľo. ()

Anderton

Nefunkčná kombinácia krimi, hororu a akčného filmu. Predovšetkým pridanie akcie k hrátkam s démonmi a nadprirodzenom málokedy funguje, ešteže je tu aspoň dusná, temná atmosféra. Niektoré scény pôsobia sami o sebe ako vystrihnuté zo Scary Movie, čo je myslím dané aj zlým castingom. Banov kolega a Ramirez ako duchovný sú úplne mimo, ale na druhú stranu sledovať ich je nefaľšovaná previnilá zábava. Bojovať s človekom posadnutým démonom s obrátenou šiltovkou na hlave má teda svoje čaro, len škoda, že to nebolo hneď už v spomínanej paródii. Derrickson sa teda snaží (scény v detskej izbe sú skutočne bububu), hlbší zmysel filmu ale dodať nedokáže. Metafora, že vojna v nás prebúdza to najhoršie zlo, je príliš jednoduchá a viackrát videná. ()

Frajer42

Rozhodně se jedná o povedený krimi thriller. Kdo chce vidět právě to, tak si tady zaručeně přijde na své. Strašidelný snímek není ani co by se za nehet malíčku vešlo, ale solidně si to kompenzuje napínavým dějem a hustou atmosférou. Partička amerických vojáků si velmi netradičně přiveze z vojny i šikovného démona. Jinak určitě nepřekvapí kněz, který kdysi býval feťákem a policista s kostlivcem ve skříni. To je taková filmová klasika, řekl bych. Eric Bana a Édgar Ramírez, dva typičtí Američani, jak ostatně lze vyčíst ze jmen, jsou herci skutečně sympatičtí a za sebe říkám, že i dobří, takže své role zvládli pěkně. V závěru potěší i to tolik očekávané vymítání, které je opravdu efektní. Nalijme si však džbán čisté slivovice. Žádný zázrak, ze kterého bych si ucvrkával do trenek jsem tedy neviděl. A že to má být založeno na skutečných událostech?! To jako bych nečetl. Lepší 3 *. ()

Socrates

Za sebe můžu říct, že pokaždý když se Derrickson věnuje exorcismu, stojí to za to. Opět byl noční výlet na WC naší delší chodbou dost nemilej zážitek. Ten ksicht Santina jsem viděl za každým futrem. Příště si radši nachystám bažanta k posteli. ()

Kudly4

Neustále mě někdo při sledování otravoval, takže jsem to viděl rozkouskovaně. Hodnocení zatím orientační. Bůhví, kdy se na to ale podívám znovu. (edit - 9 let a stále neviděno. Snad v roce 2024. Posouvám do "chci vidět") ()

Kothy

Atmosféra je dobrá, ale ten děj není nic moc. Už dlouho jsem neviděl temnější film. Odehrává se to skoro celé v noci. Nějak mě to nechytlo. Eric Bana se jako policajt moc nepředvedl. Ale bylo tam pár dobrých lekaček. I samotné vymítání na konci bylo takové divné. Ani to zlo si vlastně nepočínalo moc rozumně... A ta hudba od Doors mi tam taky moc nesedla. "To bylo vypuzení." ()

MikeCool

Příjemné překvapení. Snad jeden z mála výslovně kriminálních hororů, který mě dokázal vyděsit a příjemně překvapit zároveň. Pro fanoušky exorcismu povinnost. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AllShallFall

Zase jeden perfektni horor. Kdyz si vezmu, kolik uz je filmu o vymitani dabla a nejsou tolik uspesne, tak tenhle snimek byl opravdu demonicky a u me zabodoval. Takove spravne tajemno a nevysvetlitelno mam rad. Mysterium, napeti a atmosfera je take takova mraziva. Hodne a hodne pusobive. ()

Okara

Tak tohle ne. To mělo být co jako?! Dost možná největší kino-zklamání roku. Do bijáku jsem šel s lehce nadprůměrným očekáváním kvalitní hororové krimi, nic závratného jsem neočekával. Ale takovýhle filmařský debakl už vůbec ne. Tak neuvěřitelně inkoherentní film jsem totiž již dlouho neviděl. Když bychom jednotlivé žánrové scény nasekali a udělali z nich samostatné části, gradaci děje by to neublížilo a dojem by byl alespoň vyšší. Film je jako celek naprosto o ničem. Nezáživné, vypumpované téma, nesympatičtí herci, monotónní hudba a korunu tomu nasazují ty scénické kontrasty. Z hororového sklepení za dcerkou na fotbalovej zápas vyprofilovat silné rodinné vztahy, pak v akční honičce chytat lumpa, následně zalézt do sklepa II., nechat si přivodit infarkt a vzápětí to probrat nad sklenkou s knězem aka dvojnásobným feťákem na heroinu co kouří, chlastá, obskakuje narkomanky a to vše s výrazem mám to na háku jsem drsnej kněz. Imho scéna rozhovoru u kulečníku do celého filmu zapadla jako malá mořská víla do finiše Titanicu. Zkrátka když chce někdo natočit depresivní a hrůzné krimi, tak to nemůže prokládat anekdotami, to ať se na mě nezlobí. V průběhu sledování mě tak z naštvané apatie vyrušilo jen pár těch lekaček, vztek navýšily i americké motivy (primární zlo musí mít kořeny v Iráku, americký neporazitelný special-forces či vycucanej happyend). Je mi jedno, že je to inspirováno skutečnými událostmi; na vyznění to nepřidalo a role křesťanství mne odrovnala totálně. Derricksonovi jsem tak celou stopáž spílal, že má štěstí, že nedávám odpad. Nakonec hvězdičky dvě, závěrečná vymítačka měla přeci jen něco do sebe, abych jen nehanil. Ale Scotte, správně děláš - zpátky k Sinisteru, tohle je ostuda! Nejlepší soundtrack z filmu: Stroll through the ancient city. 30 % ()

swamp

Že by nejlepší hororový počin roku 2014? ;) Představte si End of watch, okořeňte to Zodiacem a nějakým lepším démonickým hororem - voilà - temný pamlsek je na světě. ()

DwayneJohnson

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem nabyl přesvědčení, které už ve mně dřímá několik let. Eric Bana svou velmi solidně rozjetou kariéru,(namátkou Mnichov), pomalu, ale jistě film za filmem pohřbívá, až skoro do zapomnění. Nevím, co ho přimělo kývnout na tenhle scénář a také kašlu na poměrně vysoká procenta, ale skoro všechno je tady podprůměrné, laciné a ke konci až hloupé. Herecké výkony, ty jsou úplně mimo, nějaký věrohodný příběh rovněž a když se tak nad tím zamyslím, není snad vůbec nic, co bych pochválil. Ani typicky americký konec a už vůbec ne scénu při exorcismu. To jsem fakt nevěděl, jestli se smát, nebo brečet. Hodně horší dvojka. ()

sarkas21

Film, který se drží v nadprůměrných hodnoceních, které ale ke špičce rozhodně nepůjdou. Nejde o čistokrevný horor, ale je říznutý kriminální vůní kriminálního žánru, což je určitě fajn. Mrazení v zádech snímek dokáže sem tam vyloudit, ale přijde mi, že těch vymítačů ďábla bylo v poslední době až, až. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014