maddy

Síce vyslovene nekričím Deliver Us (Me) From This Movie, ale tento mix Se7en a The Possession nevyšiel tak ako si Derrickson predstavoval. Spojenie temného kriminálneho thrilleru a exorcistického hororu veľmi nefunguje a Derrickson prekvapivo zakopáva aj pri tom druhom menovanom žánri, kde sa zdala jeho pozícia neotrasiteľná. Po depresívnom Sinister je jeho Deliver Us From Evil pomerne ťažkopádna hororová kriminálka, ktorej chýba poriadna gradácia a pritlačenie na pílu. Hororové vsuvky neraz pôsobia ako päsť na oko (z kriminálky sa neraz z ničoho nič preskakuje do strašidelných scén v dome) a na rozdiel od Sinistera tento krát nedokážu ani veľmi vydesiť. Buď vsádzajú na prvoplánové zvrhlosti (ukrižovaná mačka), otrepané ľakačky, ktoré tento krát veľmi nefungujú alebo absolútne tuctový vymietačský horor v závere, kde sa recyklujú snáď všetky klišé známe od dôb Exorcistu. Našťastie však funguje príbeh, ktorý dokáže upútať pozornosť. Samotný scenár síce nie je nijako objavný, ale vyšetrovanie netradičného prípadu zaujme. Derrickson má stále v malíčku aj technickú stránku a remeselne je film zvládnutý skvele. Temné scény pôsobia presne tak znepokojivo ako majú a v jednotlivých scénach film pôsobí veľmi sľubne (vyšetrovanie v Zoo, scény v detskej izbe), ale ako celok už tak sebaisto a konzistentne nepôsobí. Po celý čas ide skôr tak na pol plynu a nie a nie dostatočne pritvrdiť, v ktorejkoľvek rovine, či už v tej hororovej alebo kriminálnej. Nedokáže dostatočne vtiahnuť, ani vystrašiť. Rozhodne sa nejedná o zlý film, len mu neustále „niečo“ chýba. Derrickson to síce ustál (aj keď len tak tak), ale vo výsledku sa jedná skôr o taký tuctový priemer a nebudem skrývať mierne sklamanie. Nabudúce budem s očakávaniami radšej opatrnejší, pretože v tomto prípade sa nakoniec jedná z Derricksonovej hororovej tvorby o ten najslabší kúsok. Snažiť sa síce snaží, ale druhý Fincher z neho nebude, aj keď sa v Se7en inšpiruje viac ako je zdravé. Nabudúce by som však radšej uvítal Sinister 2. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Od filmu jsem moc neočekával,ale nakonec mě překvapil,a to hodně v kladném slova smyslu.Myslel jsem,že to bude film na jedno zhlédnutí,které mi bude určitě stačit,ale doufám,že to nebylo mé poslední zhlédnutí filmu.Lekavé scény zde zrovna tolik nebyly,ale mrazivá atmosféra za to ano.Docela mě mrazilo,že se příběh opravdu stal tomu policistovi.Eric Bana podal jako obvykle velmi dobrý výkon a a svoji postavu ztvárnil výborně.Konec skončil asi tak,jak to skoro vždy v amerických filmech bývá.Hodnocení:80% ()

FromHell

Veľmi dobré zvolené herecké obsadenie,sympatické postavy a kvalitne spracovanie.Toto všetko film jednoznačne má.Dalo by sa tu okolo toho pekne rozpísať,ale najjednoduchšie je asi povedať,že to proste nemalo iskru.Ono celkovo sa jedná o taký mix krimi/thriller/horror.Problém ale vidím v tom,že to vôbec ako horror nefunguje,Je to pre mňa dosť veľké sklamanie. 55 % ()

Praxis

Trochu kombinace klasickýho policejního thriller kriminálního případu alá Sedm, spolu s démonickými bubu prvky. Jako trochu mě tahle kombinace místy štvala, zbytečně se tam totiž asi přidávaly hororové prvky, když ale přišlo na závěrečné vymýtání - tam jsem si málem nasral do kalhot. Velmi sugestivně podáno a ztvárněno. Myslím si, že tohle se Scottovi náramně povedlo. Bana je sympaťák a mistr kněz to s krucifixem také umí. Takže za mě asi 80% ()

aluna

Když má prastarej duch ztělesňující čiré zlo slabost pro hudbu 60. let, říká si kočičí král a mluví hadím jazykem, je jasný, že namísto punktování alotrií touží jen po dlouhých vlnitých vlasech, kožených kalhotech a odříkání si svojí Soft Parade prostřednictvím The Unknown Soldier. Kdo by se mu divil - s kukučem J.M. by se to páchalo! (I know your deepest secret fear) Bohužel dnešní horory prostě děsivý nejsou. Zmačkaný obličeje, mimózní výrazy, skučení, krev rozmatlaná po těle - podobný a přitom děsivější je pondělní ráno, když se díky vedru proberete nedochrněný s rozškrábanejma pupencema od komárů a jinejch hovad. Nevím, jak na to, aby to dle mě fungovalo, ale je fakt, že z toho ční snaha o nějakou "novotu" - "filmů o exorcismu tu bylo, tak my musíme pořádně - ať se prohejbá za hranicema lidský anatomie, drápe se, žere, mluví latinsky, kouká jak vejr...a to všechno hroozně děsivě." Přehnaně a směšně. Ale jinak myslím, že jim to všem natřel hezky. ()

GodComplex

Exorcismus uz Derricskon s Emily Rose predvedl v mnohem lepsi a stylovejsi forme. Z tehdejsi sceny vymitani me mrazi dodnes a tohle byl v porovnani s tim jen hodne slaby odvar. Cele je to navic mixnute poldama z NYPD, takze to ma hodne 90's feeling a ac je Eric Bana v pohode, pusobi to diky tomu docela bckove. Co me ale u Derricksonovych filmu vzdy potesi je audio, nejen hudba, ale zejmena zvuky, kterym klade velky duraz a obzvlast u hororu je to klicovy element k uspechu. Nejvetsi masaze spocivaji ale v tom, ze se jedna o pribehy podle skutecnosti. 6/10 ()

nirvanafan

Spojení hororu a kriminálky je sice slabší než kombinace hororu a soudního filmu jako v případě V moci ďábla, ale pořád se jedná o snímek, který nakopává zadek minimálně letošní hororové produkci (nepočítaje čtvrtou řadu American Horror Story). Krimi prvky se sice postupně vytrácejí s tím, jak hrdina začíná věřit, na což si ovšem zrovna já opravdu nebudu stěžovat. Scény v pokoji malé holčičky rozhodně nepřivodí klidné spaní. Úplně se vidím, jak mě zanedlouho vyděsí škrábání pod postelí, abych zjistila, že je to moje kočka. Škoda toho ultrakřesťanského vyznění, které při nerozhodnosti donutí hodnotit směrem dolů. P.S. Doufám, že v pokračování bude démon poslouchat Nirvanu. ()

golfoxovox1

Tento horor funguje ze začátku poměrně skvěle, rozhodně nasazuje tíživou atmosféru již na začátku, ale ke konci se opírá už za mě trochu o prvky nechutnosti, a proto u mě snížené hodnocení, čistě můj individuální problém ;) ()

MikO_NR_1909

Jeden z mála predstaviteľov "serióznejších" jednorázových zárezov. Je zvláštne, ako dokáže byť sub-žánrová profilácia vystavaná na dramaturgickom celku a pracovať pritom s nadnaturálnom. Banova postava je v celku kompatibilná s ľudskými emóciami, páčia sa mi práve tie pasáže, ktoré o niečom sú a naoko neimprovizujú s podprahovou inteligenciou. Čo už ale s tým, keď sa symbolika a istá protiváha rituálnych šaškární pretaví do morálnych komplexov zo života a tými nevyhnutnými k jeho záchrane. Asi mi tento spôsob mentálnej výstavby a lineárnej nevyhnutnosti nepostačí k spokojnosti a nepodnieti ma k aktivizačnej empírií posadnutosti všetkých jej odtieňov. Nielen tých démonických, o ktorých táto rádoby zápletka je... ()

zipper111

Panebože! Chraň nás od takovýchto filmů! Nuuudááááááá.... A ještě si dovolí do toho nacpat The Doors. Btw úplně na konci je odstavec, kde se píše, že je všechno fikce. Tak proč je na záčatku "based on true story"? Laciné.. 2* ()

Makky

Atmosféra krimi-thrilleru v štýle Sedem je skvelá, jednotlivé kapitoly postáv v úvode sa nesú v ponurom duchu upršaného temna. Je to práve hororovosť, ktorá od druhej polky filmu ubližuje a ruka v ruke s klišoidnými ťahmi potápa skvele rozohorané predstavenie. Cez rôzne výhrady hodnotím pozitívne, Derrickson má u mňa vždy dvere otvorené. 3/4* ()

kaylin

Derricksonovi film celkem sednul a je vidět, že je schopen vyprávět příběh, mít v něm dobré momenty a nakonec ho i vygradovat. Kdyby se vystříhala část s manželkou a dcerou, na vyznění filmu se nic nezmění a možná by to bylo i trochu dynamičtější a ještě napínavější. Gore scény jsou skvělé a samotné vymítání je skutečně vrcholem. Nemít celou dobu pocit, že je sem tam opravdu omílání již viděného, dal bych filmu ještě vyšší hodnocení. ()

esopesokeso

Perfektný horor. Všetko funguje ako má: zvuky, strih, kamera a hlavne posadnuté postavy vyzerajú "dôveryhodne". Tento typ mysterioznych filmov, ktorý je založený na tom, že existuje niečo aj mimo nášho reálneho sveta, o ktorom nemáme potuchy je presne to, čo vyhľadávam. Keby som mal tak desať rokov, tak by som sa dnes bál zhasnúť :) ()

movieband

"Vade retro Satana!" Sinister mě zklamal závěrem, Deliver Us From Evil mě bavilo od začátku až do konce. Po delší době mysteriózní film, který si na nic nehraje. V tomhle je Derrickson dobrou zárukou. Není to nic, co bych už neviděl. Derricksonovu prvotinu o Emily Rose to nepřekoná, ale i tady se najde dost pozitiv. Co se mi na filmu v prvé řadě líbilo, byl perfektní výběr herců. Bana je sympatický herec a žeru mu v podstatě každou jeho roli. Ramiréze jsem viděl pouze jako Árese, takže, když jsem ho viděl tu jako jezuitského kněze bylo pěkné vidět, že jeho schopnosti jsou neomezené. Celkově byl scénář dobře sepsaný, i když ke konci film trochu ztratil na gradaci a některé části, charaktery mi přišli už odfláklé (Jane Crennová a její vývoj v příběhu). Každopádně, co se mi moc líbilo byly dialogy mezi policistou a knězem. Teorie o dobru a zlu, byly výborně sepsané a člověka donutí i u takového filmu k zamyšlení. Napětí spolu s ponurou atmosférou bylo perfektní a jako horor to celé fungovalo dobře. 78% PS. Necelý týden po tom, co jsem film viděl mi z něj utkvělo hodně pozitivních věcí v paměti. Tak perfektně sepsané (v jistém rázu) duchovní dialogy jsem už dlouho v hororu nezažil. ()

RAiken

Tenhle film chrání sám sebe od zlého už jen tím, že si zvolil za hlavní hrdiny neskutečné sympaťáky. Eric Bana utrhne všechno, co se dá. Jeho kolega parťák sympaťák každým coulem a navíc si zde užijete toho nejcoolovějšího "padreho", místy pochlastávajícího, místy pohulujícího. Každopádně tohle sympatické trio si neoddechne po celou stopáž, dlouho jsem nezažil takhle nemístně napjatý film, který do Vás hustí atmosféru strachu co každých 5 minut. Použité filtry Vás donutí si zřejmě k filmu zapálit a dát si doušek Tullamore Dew. Vymítám si tenhle film jako krimi horor majstrštyk za rok 2014. ()

Rakosnicek77

Celkem silný zážitek a určitě to byl první film po Vymítači ďábla na toto téma, kde jsem se i párkrát lekl. Jde vidět, že triky v dnešní době dosahují už úplně jiné úrovně a tak i samotné vymítání na policejní stanici vypadalo celkem věrohodně. ()

Kaluž

Oceňuji Derricksonovu snahu přijít vždy s něčím v hororovém žánru neotřelým. Nápad skloubit lehce procedurální detektivku s hardcore exorcismem vypadá na papíře dobře, samotné provedení za ním však už mírně pokulhává. Nesedlo mi obsazení, jindy kvalitní Eric Bana občas vypadá, že neví která bije a Joel McHale, jakýmsi omylem dosazený do role jeho parťáka, je vyloženě na přesdržku. A pokud už v základu nefungují herci, táhne se to zbytkem jako mrtvolný puch z chřtánu bestie pekelné. Řemeslně na výbornou umíchaný koktejl s veskrze hutnou atmosférou pak navíc kazí příchuť všudypřítomných hororových klišé. Tak trochu jsem celou dobu čekal, že odněkud ze zápeklí vyskočí Jim Morrison a všem ukousne hlavy. Tak snad příště. ()

..Lucas..

V poslední době moc dobrých hororů nevídám a tak jsem rád, že tento alespoň uspokojil má očekávání. I když to v podstatě není nic, co bychom už neviděli, určitou atmosféru to má a kamarádky byly na trní, takže tenhle bod to splnilo :)) Navíc zde není scéna, která by vyloženě byla trapná, což se u hororů dost často stává, tak i plus za to. ()

stration

Naprosto profesionálně zvládnutý horor, který je určen i pro velká kina. Eric Bana nevadí a další obsazení ve mně spíš evokovalo Španělsko než US, což je dobře. Občas jsem se i bál a pár lekaček taky zafungovalo. Proč ale dávám jenom tři hvězdy? Nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem čekal nějakou podpásovku, něco, co se vychýlí od normálu a nadzvedne mě ze židle. A nic. Připadalo mi to strašně vykalkulované, stylem "tak teď se dívejte na dokonalý, moderní horor, spratci!" Když jsem pak spatřil závěr a ještě potom jméno Jerry Bruckheimer v titulcích, bylo jasno. Mimochodem, tak debilní, nanicovatý, křesťanský a americký konec jsem teda nečekal už vůbec. Nu což, někdo měl nápad, někdo peníze a někdo to dobře natočil. Z toho si ale já na prdel nesednu. ()

Thomassi

Po pravdě, čekal jsem od toho horor jak vyšitý, ale ono to nakonec bylo víc hutné krimi ve stylu Sedm. Rozhodně jsem se nenudil, příběh byl vykonstruován velmi dobře, mělo to spád a hudební doprovod jen podtrhl, že se tento film, který mimochodem produkoval Bruckheimer, povedl. Charaktery jednotlivých postav byly velmi dobré, hlavně Eric Bana zahrál to, co jsem čekal. Dlouho jsem se na tento film chystal, a když jsem měl konečně možnost ho vidět, příjemně překvapil. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014