V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

Radiq

Podle názvu to vypadá na pohádku, podle složení herců na komedii od Hřebejka, podle žánru na drama a ve skutečnosti to má být kriminální film, ale spíš dostaneme takovou piču z hoven - jak když se přežerete všeho možnýho a vlítnete na sex. Jestli to nebude tím, že scénář je na motivy knihy od Barbody Nesvatbové, o které mám tak nějak zafixovany, že je to kráva. Nějak mi unikl význam policejní postavy, která má rodinné problémy, ale jinak v příběhu působí jenom jako vypravěč. Žádnej jinej vliv na děj nemá, i když se tam objevuje docela hodně. Hlavní troj až čtyřúhelník je sice jakž takž zajímavej, ale neni to dobry, neni to dobry. Obzvlášť Eva Herzigová je totální poleno a když promluví, většinou mě to nasere, protože mluví tak nějak divně. Obecně se dá říct, že ženské postavy jsou krávy a Macháček vychcanej chlap, kterýmu ale všechno tak nějak prochází (jeho kamoši aka asi vymahači dluhů tam jsou tam asi taky jenom proto, aby se jim člověk zasmál, jak jsou strašně zahraní a zbyteční). Prostě děj se časem postupně rozsypává a stává se nedomyšleným. Prostě tady jde hlavně o sex, vztah s mužem dvou tváří a o tom, jak si s tím ten filuta poradil. Docela nuda, průměr, nuda. Potěšila účast mýho oblíbence Xaviera Baumaxy a jeho No trabajar! A ten jeden z kámošů-vymahačů, což byl asi Em Rudenko??? ()

dr.fish

Velkou a asi jedinou chybou je Jirka Macháček, který prostě není takový typ herce, aby ztvárnil takového divného chlapa, jako hlavní hrdina příběhu. Celé to pak postrádá hloubku a není komu fandit. Pak je divákovi jedno jak to vlastně dopadne a to je cesta do pekel...55% ()

kocik1

Kde nic není, ani Pohádkář nebere. Tenhle film mě přesvědčil jen o jediném. Vážně nechci, aby mi pohádku na dobrou noc někdy vypravovala Bára Nesvadbová. Hrozí totiž, že bych ji nepochopila. ()

HorrFi odpad!

Tak tohle je film kterej se mi zase zaryl do paměti a bohužel v tom negativním slova smyslu.. upřímně nechápu ani těch 42% nebo je možná chyba ve mě, ale tohle bylo tak divný, trapný a nudný že jsem to vydržel asi 45minut.. kniha možná špatná neni, to nemůžu posoudit protože jí číst nikdy nebudu, ale tohle byla fakt ubohost.. ()

LadyPupu

Takže: jako debil čekám na to, kdo je mrtvej chlápek a nedozvím se to? Nebo jsem to nepochopila? Každopádně sledování tohoto filmu bylo ztrátou času. Jednu hvězdu dávám za Herzigovou, která za a) herecky mile překvapila, protože úplnej průser její výkon nebyl a za b) vypadá pořád dobře :-) ()

Johnny.ARN

Doslova že Pohádkar. Vedel v tom chodiť, balamutiť ženya celkom príjemné na tom je, že sa vlastne celý film rieši niečo, čo je zbytočné a nanič. Dve roviny, ktoré sú si podobné, krásne herečky a Macháček, ktorého lepšie asi ani obsadiť nemohli. Lepší český film. 3 z 5 ()

Lachtaan

Máme tu stále zářivé hvězdy jako jsou Ondřej Vetchý, Ivan Trojan nebo Hynek Čermák, ovšem také spoustu populárních, ale ohromně rozporuplných herců jako jsou pro mě Jiří Macháček, Jakub Kokohák nebo třeba Jan Budař. A zrovna kvůli Macháčkovi se mi nelíbili ani natolik oslavovaní Samotáři. A když si někdo jeho podivného vzezření, mluvy i chování hraje na lamače dámských srdcí a bezprostředního sukničkáře, tak se mi tomu těžko věří. Pohádkář je jedním z mála českých filmů, kde se nemůžu dopátrat postavy, která by alespoň trochu zachraňovala nedostatky ostatních. ()

venison

Nevím, co byl větší průser, jestli literární předloha, scénář nebo režie, ale tento český paskvil by opravdu stěží koukatelný.. Jiří Macháček a Aňa Geislerová hráli co se dá, ale i přes veškeré jejich úsilí ve mě zájem o příběh nijak nevzbudili.. Chápu, že modelky v důchodu se také potřebují něčím živit/bavit, ale hrát klíčové role by opravdu neměly.. Nezajímavá, hluchá blbina, která pouze prezentovala produkty svých sponzorů.. ()

Bobik9

Deprese a přesto strašně nepovedená. Nemohu dát víc a je mi to celkem líto, protože Hádek, Geislerová a Herzigová byli výborní. Bohužel Macháček, kterého mám jinak rád, mě prostě v těchhle rolích svůdníků už vadí. To je prostě nesmysl a nevím, že v každém filmu kde hraje, tak je alfasamec, který každou sbalí. Nesedl mi tady. Ovšem, i kdyby tam byl kdokoli jiný, který by se třeba pro tu roli narodil, tak by to nepomohlo. Proč? Protože je to jen čistá sr*čka! Příběh o ničem, naprosto o ničem! Sem tam nechutné dialogy nebo nechutné scény. Nerozumím tomu, co chtěl autor tímto říci. ()

Mytologie

Není to ani moc vtipný, furt ty samí herci, prostředí bez nápadu, děj se někde vytratil... je to spíš porno než film. ()

Timak

Hodně zvláštní film. Od Macháčka jsem čekal něco úplně jiného. Už prakticky po prvních 5 minutách jsem vyvalil oči a začal si ten film užívat. Moc pěkně natočené - připomínalo mi to trochu “Věčný svit neposkvrněné mysli” - tou kamerou, celkovém pojetí filmu. Závěr překvapil. No spokojenost. ()

milancecil

231. Považuji pro sebe za velké štěstí, že jsem se nenechal odradit hodnocením a na promítání přece jen vyrazil, většinou novinky domácí tvorby míjím bez povšimnutí, tentokrát se výjimka vyplatila, míru překvapení zřejmě ovlivnilo i to, že jsem opravdu od díla nic zvláštního nečekal, ale o to pozorněji vše sledoval a srovnával si s tím množstvím výhrad, které jsem předtím k filmu zaznamenal, byly však s jasnou převahou neopodstatněné, pro mne byl příběh silným zážitkem, který určitě má nemalou moc sdělit více, než lze jen slovy po shlédnutí komukoliv předat, jde totiž především o významnou pocitovou složku jeho sdělení, pro jejíž zachycení divák musí mít již potřebnou lidskou vyzrálost, právě i díky nezastupitelným životním zkušenostem, pak v některých obrazech dokáže najít i otisk svého vlastního života, film je skvělým, i když nezvykle, útržkovitě vyprávěným příběhem muže středních let, otce dospívající dcery, kterému se daří čelit těžké životní krizi jen díky přízni žen, nemůže jim sice nabídnout vůbec žádné existenční zajištění, nic hmotného, přesto jsou v jeho blízkosti šťastné, i přes problémy, které jim do života on svou neúspěšnou minulostí přináší, milují ho a nedokáží se od něj odpoutat. ()

jefff

Čekal jsem větší katastrofu. Nakonec to nebylo tak zlé. Bohužel i přes zajímavý nápad a pokus o působivější zpracování nedopadl dle představ. Prostě nám v tomhle něco chybí. Tuzemské filmy padají v originalitě na jednu nohu a když přijde zajímavý pokus jakým je Pohádkář, srazí výsledek plochý scénář. Ke všemu konec byl tragicky nezajímavý a předvídatelný. ()

Georgex

Další z řady pokusů o český romantický film, který chtěl přinést něco nového a doposud nevídaného, ale výsledek působí jako sto patnáctá epizoda venezuelské telenovely, kterou napsal scénárista při léčbě drogové závislosti. Film totiž nedává absolutně žádný smysl, je o ničem, plný špatně použitého Product Placementu, hrozných hereckých výkonů, nevkusných a nudných dialogů. Tvůrci by si navíc měli uvědomit, že Jiřímu Macháčkovi už není dvacet let a tyto role neodolatelného svůdníka mu již nejenže nesedí, ale vypadá v nich hrozně směšně. Moje hodnocení 15%. ()

Sdoom

Do kin dorazil nový český film. Posledních pár let věta, která příliš velká očekávání a nadšené reakce nevzbuzuje a návštěva kina pak počáteční skepsi spíše potvrzuje, než vyvrací. Dokázal jeden z našich nejlepších současných režisérů Vladimír Michálek nabourat se svým novým filmem Pohádkář tuto skepsi? Vždyť komu jinému, když ne režisérovi takových skvostů samostatné české kinematografie jako jsou snímky Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala nebo Babí léto by se to mělo povést. Jenže to už je pěkných pár let, kdy tyto filmy vznikly a já po zhlédnutí Pohádkáře musím smutně konstatovat, že i na pana Michálka asi dolehla bída české kinematografie posledních let, protože jeho nový film je všechno možné, jen ne povedený. Popsat děj je v tomto případě je celkem složité, je ho zde naprosté minimum, povětšinou se v podstatě nikam neposouvá, nebo plyne opravdu pomalu. Macháček pendluje od Herzigové ke Geislerové a zase zpátky, aniž by bylo pochopitelné, co vede dvě dobře zajištěné třicátnice k tomu, aby takovému ztroskotanci stále odpouštěly, neustále ho živily a vyrovnávaly za něj dluhy. Jestli tohle má být ona „moderní lovestory“, jak zní sebevědomý podtitul na propagačních materiálech, tak asi žiju v nějaké jiné historické dimenzi. Nezdálo se mi, že by byl Mára/Kamil něčím zajímavý nebo v něčem vynikal, aby byl pro ženy tak neodolatelný. Možná, že to měl být sex, ale z těch několika docela sterilních milostných scén bych to opravdu nevyvozoval. Ono obecně se zde příliš nevysvětluje a tvůrci spoléhají často na divákovu fantazii. Jenže ono není příliš kde onu potřebnou inspiraci brát. Během toho všeho sledujeme i jednu ze dvou celkem sympatických postav ve filmu (tou druhou je Márova dcera v podání Anny Linhartové) – policistu Rotha. Ten zpovídá obě Márovy osudové ženy a ony mu vyprávějí svůj příběh, který je ve filmu podán pomocí flashbacků. Ty mi přišly povedené a funkční a jsou jednou z mála věcí, které se mi na filmu líbily. Rothův příběh pomalu splývá s tím, co se děje (respektive dělo) Márovi, až to skoro vypadá, jestli to není nějaké jeho alter-ego. Přiznám se, že jsem nepochopil, proč to tak bylo podáno a co tím scénárista zamýšlel, každopádně tím byla uzemněna jediná jakás takás dějová linka, která tedy vyzněla do ztracena. Téměř nulový děj bohužel nevynahradí ani nějaké inteligentní dialogy. Povětšinou je to jen vata, kdy např. Mára pronáší jednu ze svých rádoby poetických replik, často sklouzávající do trapnosti až nechutnosti. Ne, opravdu nechci ve filmu poslouchat, jak se žena díky syrovému vajíčku naučí polykat, nebo jak si Mára zamlada pořád „leštil bambus“. Co pro mě osobně neuvěřitelným způsobem sráží film dolů, je naprosto nechutně explicitní product placement, a to zejména v případě společnosti Mastercard. Dokážu částečně pochopit, když záběrem projede auto nebo na stole v záběru telefon určité značky. Ale aby ve filmu bylo několik střihů a detailních záběrů na platbu kartou či telefonem na platebním terminálu, tak to ať se na mě tvůrci a sponzoři nezlobí, ale to je opravdu prvotřídní hnus. To patří jedině do reklam a ne do filmu. Tak abych to vše shrnul, pozitiv je na Pohádkáři opravdu málo, kromě hereckých výkonů Geislerové a Linhartové to je docela slušná režie, zejména celkem podařené flashbacky, ve kterých se pozorný divák neztrácí. Ale jak vyplývá z výše napsaného, negativa bohužel výrazně převažují. Scénář je opravdu prachbídný, film nemá žádné logické ani nelogické vyústění, je v podstatě nepochopitelný v tom špatném slova smyslu. Eva Herzigová sice dobře vypadá, ale herecky to už zdaleka tak slavné není. Zejména ve scéně, kdy se rozčílí, jsou jasně vidět její limity. No a ten product placement, to je prostě mor… Nechci úplně odrazovat diváky od zhlédnutí, je možné, že je moje chyba, že jsem nepochopil příběh, pointu, případně nějaké poselství (i když si to nemyslím). Ale za sebe říkám, že se jedná o další naprosto zbytečný český film úplně o ničem, který se tváří chytře a důležitě, ale přitom je neuvěřitelně prázdný. (kino Cinestar) () (méně) (více)

Firebug

Co tohle sakra bylo? Pohádkář těží ze zvyku českých diváků chodit do kina na tuzemské filmy vidět profláklé ksichty. Příběhově by to obstálo snad jen jako 30-40ti minutová báchorka. protože ač je námět a vyústění celkem ucházející, nechává příliš potencionálně zajímavých věcí na fantazii a před diváka předkládá jen strašlivě unylý a rozbředlý vztah milostného trojúhelníku. Vrcholem vtipu (občas zmiňovaného v komentářích) jsou hlášky typu: "Stojí mi, jako Petřínská rozhledna." Po půl hodině jsem se koukal na hodinky a to jediné, co mě dokázalo vytrhnou z ospalé nálady byly mizerné výkony některých (ne)herců, papírem šustící repliky nějakých postav a počítáni, kolik pruduct placementu se tam podařilo narvat. Sponzorem pořadu je Renault, Nokia, Microsoft, Seznam, Stream, Novinky.cz a hlavně MASTERCARD, který se podařilo nacpat i do traileru! V něm je jen tak mimochodem 2x ten samý záběr na obnažený zadek Herzigové, ale ve filmu je i ona erotika (PG-13 pochopitelně) tak strašně nezáživná a nudná jako je zbytek snímku. NIKOMU NEDOPORUČUJI ()

MaMitti

Marně se snažím najít aspoň jeden důvod, proč "tomuhle" nedat odpad. Jeden tu je - já dávám odpad strašně nerada. Tak radši hodnotit nebudu. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble