V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

Plague.

Na to, že má film pouhých 90 minut jsem se trochu nudil. To samo o sobě by nebylo tak zlé, nebýt konce, který je naprosto mdlý, proto pouze za 2. ()

maniacxl

Proč to zatracovat,když to není vůbec špatnej českej film.Když si představím,co se tu poslední dobou točí za "vály",zejména ty Troškoviny a Magnuskoviny,tak díky za něco takovýho.S tímhle filmem to budou mít někteří těžší na pochopení,hlavně v té smršti flashbaků,což je vlastně 80% filmu.Někdy to fakt tak kurevky splívá,že jsem z toho byl chvíli kokot i já.Ve výsledku ale určitě nelituju,že jsem tomu propůjčil můj drahocený čas,který se nedá vyplatit ani masterkartou,nebo jak se ta mrdka vlastně jmenuje.Jo ti sponzoři......Macháček standardtně hrál zase že musel,Aňa výborná a paní Herzigová je........ano,je.Průser ale v žádným případě!60%. ()

PamelaJJK

Příjemné obsazení, mile překvapila Eva Herzigová. Anna Linhartová překvapila opět nemile. Pokolikáté už?! Hudba obstojná. Pohádkář měl zpočátku určitě našlápnuto k vyšším metám, ale roztříštil se na nesourodé střípky, kdy se nejedná ani o drama, ani o krimi, ani o komedii, ani o erotiku, ani o romantiku - prostě paskvil. Paskvil s nevyužitým potenciálem. S přibývajícím časem jsem nabýval dojmu, že autoři nevědí kudy kam a najednou konec. A bez varování. No, spíš nekonec. Jak já nesnáším takhle neukončené filmy, které si hrají na to, aby si to divák sám nějak přebral. Vulgarismy mi nevadí, když jsou na místě. A tady byly. Ale kecy (a scéna) o tom, že "pohádkářovo" semeno je jak lepidlo byly trapné, nevkusné a hlavně úplně bezvýznamné a nepotřebné. V podstatě jako celý film. Z patriotismu, že Eva Herzigová je od nás a pořád je to krásná sexy žena, dávám dvě hvězdy. ()

Spilif

No nevím proč ale dal jsem na sebe a ne na komentáře tu a nebo na názory jiných. Pro mě tenhle film až moc velký překvapení s faktem že jsem v poslední době žádnej českej film nehltal tak jako právě Pohádkáře! Komentáře tady nějak už ani nepřekvapí protože je to tak jako se vším! Ten dělá to a ten zas tohle" a každýmu se nemusí líbit černá a nebo bílá. Prostě tak je to i s tímhle někdo píše ODPAD a někdo pecka a za mě opravdu ta Pecka. A to nežli jsem se na to začal koukat mi hodně dobrý známí řekl že tenhle film mu „kdosi rozmluvil" Vím kdo a vím proč (řekla prý větší píč**inu jsem neviděla...)a prý z přítelem skoro odešli z kina.:) No a vím proč protože ta osoba vede podobnej život jako Kamil :) a přišlo mi to hodně usměvný no jí asi ne :). Jirka je můj oblíbenec a já mu Pohádkáře fakt věřil a vůbec tak nějak jsem všem věřil celej tenhel film! A proto u mě tak moc zabodoval... Kdo neví jestli koukat nebo ne já doporučuji však co se může stát horšího než to že se prostě bude líbit? Snad jen to že buď vyhodíte peníze za lístek do kina a nebo film po 30 minutách vypnete. Tak příjemný pokoukaní :) ()

ynnel

Nečekala jsem to, ale film se mi hodně vryl pod kůži. Velmi dobré herecké obsazení, zajímavý děj, dobrá hudba k filmu. Celkový dojem vynikající. ()

tsatsiki

Docela příjemný film, který táhne Geislerová, Hádek a Macháček, jinak občas je to až nuda, když film se ve flashbacích vrací do romantické části vztahů našeho,,pohádkáře". Ale určitě to bylo zajímavé, když film prolínali flashbacky, i zápletka se synem Hádka, kdy mu nakonec odletěl do usa.Mělo to zajímavý konec a průběh. Jen škoda, že Dvořák měl jen jeden obraz. Za mě 3* a rád se na film podívám znovu. ()

srolyma

Tohle mi na Michálka vůbec nesedělo. Pokus o červenou knihovnu s kriminální zápletkou vypadal spíš jak od nekorunovaného krále české šmíry Viewegha a ne od mistra, který zapomínal světlo a zabíjel Sekala. Když už nic, tak to bylo aspoň slušně zahrané, tedy s výjimkou exmodelky Herzigové, která byla naprostým omylem. ()

blondboss

Ťažkopádne natočený film o živote jedného sukničkára, ktorý sa rozhodol žiť dvojaký život. Neviem, či sa mi na tomto filme vôbec niečo páčilo. Bolo to nudné, pomalé a nezaujímavé, taktiež scenáristicky to nebolo terno. A okrem toho nemám rád Macháčka. Úroveň trošku pozdvihli Geislerová a Herzigová, inak ale dosť podpriemerný film. U mňa len 30 % ()

strelenka

Možná za zvuk? Jinak to bylo, jak to správně vyjádřit, ten pocit kdy neustále čekáte víc a nakonec nepřijde nic, natož to víc? Aňu a Jiřího mám ráda, stejně jako většinu našich českých herců, takže v obsazení to nebylo. To co nesedělo bylo trochu jinde... Jedna hvězdička vystihuje vše, ty skoro dvě hodiny jsem mohla strávit jinak a lépe. ()

silak_xup

Pohádkář má super námět, ze kterého mohla být skvěle propletená komedie - drama, bohužel tady to ale nefunguje a celé se to točí kolem reklamy na Mastercard, z čehož je mi mírně na blití. ()

Kunderion

Film na pomezí významu slov "příšernost-podivnost". Nelze ho zatratit, ale nelze ho ani pochválit. Michálek je znám jako zdatnej adaptátor (Kafka, Deml, Topol, Hakl aj.), ale myslím, že s pozérskou Nesvadbovou narazil. Chápu jeho pohnutky - chtěl to zkusit. Ale dát dohromady mrtvolný "chladnoholky" Geislerku s Herzigovou (který navíc ani jedna neumějí hrát) a promazat je asexuálním Macháčkem - tomu potom nepomohl ani můj neoblíbenec Hádek, kterej tady kupodivu (spolu s Macháčkovo filmovou dcerou Kameníkovou) hrál nejlíp. Hlavní nedostatek (problém) je pak ve scénáři. Nechápu, proč je Marek Epstein tak přeceňovanej - dosud jsem neviděl film podle jeho scénáře, kterej by se vydařil. Ač je Marek můj spolužák z FAMU a kamarád, musím mu vytknout především jeho neoriginalitu - tedy to, že mastí jedno klišé za druhým. Michálek se tomu v případě Pohádkáře pokusil uniknout svou tradiční obrazovou virtuozitou (Štrba prostě umí), ale nevyšlo mu to. A propojovat pohnutky vyšetřovatele Hádka s pohnutkama pohádkáře dr.Vinnetoua (Macháčka), to už je totální zhůvěřilost (míněna "do očí bijící chtěnost"). Uf, dokoukal jsem, dal dvě hvězdy, po půl roce jsem jednu přidal... ale jen proto, že např. Úsměvy smutných mužů jsou o dost hrůznější slátanina. Haj hou. ()

Alden_Larson

Hrozně "nijaký" film. Zápletka je fajn, ale pořád skáče mezi minulostí a současností, výsledek je pak zamotaný a dá se v něm těžko zorientovat. Vůbec tomu nepomáhá fakt, že postavy nejsou vůbec ničím zajímavé, žádná z nich nemá ani trochu osobnosti. Herecké výkony jsou fajn, ale myslím že takovým postavám by žádný herec nedokázal dát lidskost. Film je ale docela slušně natočený a hudba je celkem dobrá, i když v jedené scéně špatně využitá. 4/10 ()

Labgirl

Vypadalo to opravdu slibně na český film, fakt jsem se těšila na konečné vyvrcholení a rozuzlení a ejhle... nic takového nepřišlo... takže za mě 2* jedna za Geislerovou a druhá za zprvu zajímavé zpracování... ()

rytir1 odpad!

Čekal jsem megaprůser, naštěstí je to jen průser. Tak či tak ale Nesvadbku by neměli k filmu pouštět, ta je schopná ty svoje sexuální orgie dostat snad už i do Majora Kalaše jak je vidět. ()

fafejt001

Velmi slabé , zmatečné , podivná ,, moderní '' láááávstory . Zatím asi nejslabší Macháčkův filmový počin . Opět oblíbené flešbeky , které byly často zbytečné . Hádek se na to nehodil a Herzigová se s tím poprala slušně . Dvořák a Míčová pouhé štěky , což je škoda . No a Linhartová opět leze na nervy . Film je v podstatě o ničem ,, a je to i ztráta času . Slabá předloha , slabý scénář , podprůměrný film . Bííííííída . ()

Popinodan

Schválně jsem si nechal hodnocení až na druhý den po shlédnutí filmu. Co z toho ve mě druhý den zůstane.....bohužel nic moc. Film vyzní do ztracena. Macháček byl fajn,ale na něj slabší průměr,Herzigová....no dvě pěkné zcény,Geislerová neurazila. Naopak kdo mě příjemně překvapil byl Matěj Hádek....hodně slušný,jedna z jeho nejlepších filmových postav. Teď si nechám líbyt Kobry a užovky kde by mohl i oslnit. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble