V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

Mlle odpad!

Strašně nezajímavý film z výjimečně prázdného, nezajímavého a odtažitě fiktivního prostředí (aspoň doufám, protože narodit se mezi takovými lidmi by byla reálná výzva k sebevraždě). Řemeslně zvládnuté dobře, škoda, že i těm našim stále dokola rotovaným hercům neumí někdo naservírovat pořádný filmový zákusek. ()

dave14

Pohádkář by rád byl romantickým filmem, komedií a kriminálkou dohromady a to se mu zkrátka nedaří. Film krachuje na nedotažených dialozích, rádoby komplikovaném příběhu, příšerném soundtracku a částečně i na hereckém obsazení (Evě Hercigové jsem zkrátka nerozuměl). Jiří Macháček je tradičně skvělý, ale ani on celý film zachránit nemůže. Aňa Geislerová předvádí svůj standart a ze zbytku obsazení mě osobně nejvíce bavil Matěj Hádek. Jen je škoda, že jeho příběh byl relativně upozaděn milostným trojúhelníkem Hercigová-Macháček-Geislerová. ()

Rockerman

Vladimír Michálek patří podle mě k nejlepším režisérům polistopadové éry a za jeho "Sekala", "Zapomenuté světlo" nebo "O rodičích a dětech" bych dal ruku do ohně. Toto je ovšem profesionálně natočená nuda. Příběh nezodpovědného muže, který má rád ženy a pendluje od jedné ke druhé mě příliš nezaujal. Navíc jak Eva Herzigová, tak Aňa Geislerová jsou už trochu za svým zenitem a tak jsem si jako ctitel ženské krásy na své moc nepřišel. ()

Olík

Zamotaný příběh s ne úplně blbou pointou, kterou zabíjí způsob podání. Nesvadbová, Epstein a Michálek jsou samy o sobě specifické prvky, jejichž sloučenina nemusí každému tak úplně sednout. Mne tedy nesedla ani náhodou..měl jsem hodně co dělat, abych vydržel až do konce. Babylón vjemů, pocitů, témat a žánrů...děkuji, nerozumím, nechápu, nechci. Oceňuji fakt, že Michálek je jedním z našich nejrozmanitějších režisérů, jeho pokusu o ženské drama nahozené krimi prvkem musím bohužel říct: "vo co ti de?" ()

Ozzy2

Musím se vždycky smát,když filmaři po roce 1989 machrovali,jak mají konečně svobodu a budou točit jeden trhák za druhým.A já se ptám-kde ty trháky jsou? Další problém je ten,že všichni režiséři natočí skvělý film jako debut a pak točí čím dál tím větší sračky. A když do toho našroubují okoukané xichty Macháčka a Geislerové,je dílo zkázy dokonáno. Ani to nebudu hodnotit........mě to za to vůbec nestojí. ()

radaza

Mám rád Michálka a myslím si, že si určitě víc zasloužil vyznamenat než dvojice Sedláček- Renč. Tady ale trochu sáhl vedle. Podklad- romány paní Nesvadbové jsou opravdu spíš pohádky a M.Epstein, se obávám, má takovou produkci scénářů, že už se jim nestíhá dostatečně věnovat nebo spíš už ztrácí soudnost v úsudku o tom, co mu opravdu sedí. Přes docela nápadité momenty ve zpracování, celek nefunguje...nebo spíš je to dost o ničem. Dalo by se to shrnout čtyřmi větami. Podle některých kritik jsem čekal aspoň bouřlivou erotiku, ale ani té se mi nedostalo. Co zbylo- profesionální zpracování, slušné herecké výkony (ani Herzigová kromě scény s křikem nezklamala), dobrá kamera a hudba... Jen podruhé to už vidět nechci. 50%. ()

bararich8

H: neskutečná volovina. Viděno z donucení a mé obavy se bohužel zcela naplnily. Naprosto bez hlavy a paty, o příběhu nemá cenu ani mluvit, herci nudní až běda a když autorům došly nápady, vsunuli tam obyčejnou postelovou scénu a nebo rádoby prasácké kecy Macháčka (což se bohužel stávalo docela často). Aňa už musela klesnout vážně na dno, když musí brát tyhle braky. Za jediné plus považuju krátkou stopáž. Český celovečerní film zase hodně dlouho nechci vidět. Na pomezí odpadu a 1*. B: Za mě námět dobrý, jen zpracování pokulhává, potenciál příběhu zůstal nevyužit. Nahatých scén a vulgarit až běda, ale to už je taková česká klasika. Macháčka a Aňu mám ráda, ale Herzigová mi vůbec nesedla. Ukázalo se, že modelka ve filmu je dobrá leda na svlečení... ()

Ygnor

Koukám, jak jeden z mých oblíbených režisérů odletěl někam z oběžné dráhy Země do jiných světů. To jsem vlastně zapl v televizi tento "pořad" nějak omylem, kdy jsem se musel průběžně "utírat" od sledování oslizlého Macháčka, kdy jsem se až post dozvěděl, že tohleto spáchal Michálek :-O , ovšem že dle námětu Nesvadbové, což mě vrátilo zpět do sedla, abych se nekatapultoval. ()

Gixian

Nebylo to úplně blbý, například co se týče herců či technického zpracování. Silně přepálený produkt placement mě docela iritoval, ale co film úplně zabilo, byla nedotaženost/nelogičnost zápletky/scénáře. Shlédnout se to dalo, ale rozhodně to s klidným svědomým nemůžu nikomu doporučit. ()

MilesTeg

Standardní psychologická detektivka s trochu snovým přesahem prolínání osudů vyšetřovatele a vyšetřovaného. Škoda lépe nevyužité minulosti hlavního hrdiny, ale vše podstatné bylo řečeno a neměl jsem problém s častým střídáním dvou časových rovin. Herzigová hraje na neherečku docela dobře, jen mi přišlo, že Macháček s Geislerovou se tomu civilnímu pojetí přiblížili z druhé strany, aby to nebilo do očí. Všechny postavy jsou uvěřitelné a vlastně sympatické. Příjemně strávený večer. ()

E lan

Co se vlastně nepovedlo? No, hodně. Scénář je vyloženě slabý, hrající si na něco víc, to v první řadě. Dále pak herecké výkony, které kromě Hádka nestojí za nic. Nu a na závěr stojí za zmínku hodně nepovedené ztvárnění, ty scény jsou předlouhé, nudné a nikam nevedoucí. A ten všudypřítomný product placement, to je vyloženě trapné. ()

vikino1

Už jsem si začínal myslet, že českej film začíná točit docela zajímavý filmy, bohužel u tohoto díla jsem opět vystřízlivěl. Tohle je prostě další nezajímavá sračka, o které za 14 dní už ani nebudete vědět, o čem to vlastně bylo. ()

bearmeedek

Film chtěl asi sdělit něco hlubšího z reálného života, ale šlo to kolem mě. Nevím, proč se mám dívat na film o hňupovi a ještě se u toho nudit. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble