Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiální text distributora)

matkoulko

Francúzsky názov podľa mňa svedčí filmu oveľa viac... Komorný príbeh mladučkej Isabelle, ktorá objavuje svoju sexualitu, ale ešte nevie presne čo od života chce. Kedže máme pred sebou len útržky z jej života, ťakžo sa hodnotí jej správanie. Ale je to pohľad z každého uhla zaujímavý, nielen na krásnu Isabelle, ale aj na jej vzťahy v rodine a s jej milencami. Ako to v správnom filme býva, niečo sa zvrtne, niečo sa zamotá, niečo sa skomplikuje. Pomerne vážna téma je však spracovaná s podivnou ľahkosťou, ktorú podtrhuje aj scéna so Charlotou Rampling. Asi to bude údel nás mužov, podliehať ženskej kráse... ()

BOURQUE

Všetko už predo mnou napísali (hlavne kolega StarsFan). Ja len dodám, že podľa mňa slečna M. Vacth pre tento film bola dokonalou voľbou. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

pagacova

Zajímavě natočeno, zajímavý námět. Chvílemi jsem si říkala, jestli spíš už nekoukám na porno, ale ve výsledku je jasné, že bez těchto scén by film neměl takou autenticitu. Oceňuji, že i když to tak podle anotace asi nevyzní, měla jsem po shlédnutí o čem přemýšlet... ()

R.A.D.E.K

Psychologická sonda do světa sexuchtivé sedmnáctileté Isabelle s příchutí francouzského humoru. Hlavní představitelka působí velmi uvěřitelně a společně s ostatními zajímavými charaktery tvoří vynikající filmovou záležitost podtrženou zajímavým scénářem a skvělou režií. ()

sehe

Je to take kostrbate.Film vlastne nedava odpoved na to,preco to ta v rodine celkom dobre zabezpecena 17 rocna krasna dcera, potrebuje prostituovat,ale ze zivot aj nas dospelych nieje celkom podla pravidiel,to sa da pochopit.Urcite je vyber Marine Vacth,ako predstavitelky nadhernej 17stky vyborny,ale nieco urcite k dokonalemu zazitku,chyba. ()

josieaddms odpad!

A jsme u toho zase, pane Ozon. Nevadilo by mi téma, ani pojetí. Ale co mi vadilo bylo málo psychologie a žádné sdělení. Proč to vlastně ta dívka dělala? Co ji k tomu vedlo? Reakce jejich rodičů a zejména její matky mi přišla úplně úchylná a nelogická. Nevím, jestli to byl záměr nebo jestli to tak jen špatně vyšlo, ale prostě pro mě to nebylo dostačující. Právě že žádný intimní pohled do duše se nekonal. Když mi někdo předloží takovýhle příběh, chci slyšet jeho začátek i jeho konec. Tohle mi přišlo jako když se hlavně někdo chtěl po hlavě vrhnout do tohohle nápadu a domyslel k čemu to vlastně bude, a co to bude přinášet. Mrzelo mě to. A nahota která tu prý neměla být dominantní, tak byla dominantní až moc. ()

Dawsigi

Celkem pěkný útržek ze života mladé dívky, která neví co chce. Chvílemi nudné a nezáživné. A chybělo mi tam vysvětlení dívky proč to dělala. ()

neo93

Snímek o jedné milé, hezké dívce, která se stala prostitutkou pro starší muže. Je zajímavé, že se vlastně nedozvíme, proč to dělala. Příběh pomalu odcípá a není ničím zvláštním, sledujeme v podstatě stále to stejné, ale i přesto je zajímavý. Film má své kouzlo a to nejen krásnou Marine Vacth, ale i nenuceností a spontánností, která z něho čiší. ()

Maximilianus

Okrem krásnej herečky a šteklivej témy to má celkom fajn presah aj do psychiky človeka a náhľad do vzťahov. Nič prevratné, ale pozerateľné. 6,7/10. ()

Hr.Anostaj

Film s poměrně vážným společenským tématem, na který se přitom pěkně kouká (nejen díky mnohokrát odhalené Marine Vacth) - odsejpá to, scénář není nijak předvídatelný ani klišoidní a na celou věc se dívá z několika úhlů - a přitom zbytečně nemoralizuje. Jste si jisti, co vaše děti dělají na internetu? ()

dwbmb

Měl to být portrét sedmnáctileté dívky. Nevěřím, že sedmnáctileté dívky neprožívají žádné emoce, vůbec nic. Hlavní postava Isabelle byla vyobrazena jako píchací robot, kterého to netěší, netrápí, prostě to jen dělá. Náznaku motivace se v závěru sice dočkáme, ale mě to neuspokojilo. Pokud POMO tvrdí, že Ozon má ženy raději než Trier, tak obecně asi ani nelze co namítat, nicméně v tomto filmu hrdinku ponížil na nicotnou res extensa. Hodinka a půl v kině příjemná, ale ráno vstanu a nebudu si moct vzpomenout, co jsme dnes večer dělal. Nebyl jsem na něčem v kině? Vhodné pro heterosexuálního muže: ne ()

Araliya

A to ku koncu roka celkom rozdavam vysoke hodnotenia. Herecka bola velmi pekna (o tom potom) a nemala pocas celeho filmu otvorene usta ako Adele. Napriek tomu musim povedat,ze "Zivot Adele" sa mi pacil viac (a to sa mi teda nepacil). Reziser sa vela nenadrel, co sa pointy a obsahu tyka a ja si tak z kina odnasam okrem prazdneho zaludku, aj mierne rozpaky filmoveho neuspokojenia. Zaver: do kina urcite nie. Na festival medzi hordu inych filmov ano,tam sa tento velmi nenarocny pribeh strati. [59%] ()

qbic

Poutavé vyprávění o dívce, která se z panny stane prostitutkou. Příběh dívky a její rodiny sledujete z bezprostřední vzdálenosti, ale tak nějak naivně, pohledem hlavní aktérky, která na tom co dělá, nevidí nic špatného. A stejně tak nezúčastněně jsem si po shlédnutí filmu připadal já. Jako bych se díval na obraz mladé dívky se starším mužem a bankovkami na nočním stolku. Jako bych si sám měl klást otázky, které jsem ale čekal od autora alespoň v nástinu. ()

TommyDiamond

Jeden rok života sedmnáctileté Isabell, která i přes nepříliš vydařené sexuální začátky nakonec našla zalíbení v poskytování erotických služeb…. Lehce vydělané peníze, nebezpečí z neznáma a sex se staršími muži jí maximálně uspokojují. Dvojí život nezletilé dívce prochází až do chvíle, kdy jejího zákazníka na hotelovém pokoji postihne infarkt a ona v panice uteče.... Nejsem žádný konzervativec a nahota ve filmu je přímo úměrná obsahu. Snímek hodnotím kladně, dokázal mě vtáhnout do děje a ukázal celkem věrohodně, že i z dívky z dobré rodiny může vyrůst prostitutka.... ()

jadran90

Co ta holka nepochopila na Pretty Woman? Jaký měla motiv? Pubertální experimentování, ale proč? Jen zvyšovala spotřebu vody. Jinak uznávám hereččin herecký výkon. Musela to být pocta, zahrát si po jejím boku / za ní / nad ní / pod ní. Ozon se vůbec nedostává do hloubky, nikoho nesoudí, jen vypráví. Před emocemi hrdinky dává přednost záběrům na její nastrojené já v hotelu. Na mě je to plytké. Vyzkoušet mnoho mužů chce mít odvahu. Vyzkoušet mnoho žen chce být děvkař. ()

Zombiepod

Vcelku obyčajná dráma o mladistvej dievčine potajme praktikujúcej najstaršie remeslo, ktorá ako film nie je ničím výnimočná. Žiadne emócie, žiadny súcit s hlavnou hrdinkou, no i tak to má niečo do seba. Ozon je režisér výborný, francúzski herci ako vždy dodávajú filmu niečo, kvôli čomu to diváka jednoducho i napriek všetkým negatívam baví. ()

Yahey

Ona je skvostná. Svým cynickým "feeling nothing" ve spojení s citlivým zasněním a drzou provokativností (a překrásným tělem) utáhne celý film. ()

viktor.danek

Trochu nezvyklé je, že se nedozvíme, proč se stala hlavni hrdinka prostitutkou (můžeme tušit, ale je to vůbec důležité?), ale film klade důraz až na proces smíření po té, co je odhalena rodiči, a nucena vrátit se do obyčejného života. Místy lehké, zábavné a krásné, jinde vážné a skličující. A Isabelle je fakt krásná. ()

PF 2014

PF 2014