S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

Sayko

S láskou, ale ani bez špetky reality. Tahle romanťárna se snaží z diváka tak moc vyždímat emoce, až tak nějak zapomíná na to, že by se měla krotit a zůstat občas nohama na zemi. Jednou se rozvedu, po druhý se rozvedu, kolikrát vlastně ještě můžu? A v jakým časovým periodiku? Ani jeden rok? Allright, proč ne! Snímek se velmi nedbale drží časové osy a podává velmi zkreslený pohled na věc. Hercům se, i po několika příběhových letech, ani nezmění účes, ale hlavně, že dělají věci, které nemají s realitou nic společného. Nechci bejt bezcitnej a neohleduplnej vůči žánru „romantické filmy“, možná na to prostě nejsem, ale kdyby nebyl snímek Love, Rosie tak moc ve svý bublině, možná by dosáhl i na klasické a ikonické snímky tohoto žánru. ()

kolemjdouc

Když film vyšel měl poměrně neadekvátní reklamu.Štvala mě Collins která se ve své roli už matky chovala infantilně ukníkaně.Až přes čáru.Nakonec si položíte otázku: proč to vůbec natočili.Vztah dvou slabochů co nevědí co se svými životy????A ani život je nepoučil? ()

tterez

Nádherný film plný emocí. Vřele doporučuju! Oba hrdinové jsou přirozeným způsobem krásní a jejich jednání během filmu je nadmíru sympatické. Připadalo mi to "ze života" - jak se hrdinové celou dobu míjeli. 95% ()

Mitin

Poslední dobou se točí romantické komedie, které mi většinou naprosto sednou a nebál bych se hodnotit 4-5*. Tohle není výjimka. Skvěle natočené, výborné obsazení herců, které víc než sedí. Perfektní film na večer. ()

peetriss

Laskomina na romantickém filmovém nebi, která v sobě v dokonalém poměru míchá skvělý britský humor, dobře napsaný scénář, patřičnou míru cukru (bez něj to prostě nejde) a silnou dávku emocí. S láskou, Rosie tak dokáže rozesmát, potěšit, pohladit na srdci, dojmout i rozplakat. Přitom si bravurně pohrává se situacemi ze života, které dohromady tvoří příběh dlouholetého míjení dvou srdcí, která přirozeně patří k sobě. Mně osobně tato romantická komedie sedla přesně do nálady a už nyní ji považuji za jednoho z nejlepších zástupců tohoto žánru. Potěšila mě také Lily Collins, která se se svou postavou dokonale sžila, je milá, patřičně ulítlá a podává zatím nejlepší výkon své kariéry. Jsem rád, že naděje, které jsem do ní vkládal už od Sněhurky nezklamala, tudy vede správná cesta, nikoli přes projekty typu Mortal Instruments. ()

lucijelucije

S láskou vytvořený snímek, který vám zároveň dáva i bere naději. C. Ahern je velice oblíbenou autorkou, a myslím si, že oprávněně. V jejich příbězích je opravdový cit, našlapupujete opatrně a stejně nejistě, avšak ani to vám nedá jistotu v dobrý konec. Pro mě 7/10 ()

PetkaW.

Sladké, přesladké... ale víte co? Funguje to. Alespoň na mě. Nemám ráda klišojdní romantické filmy, ale jsem přeci jenom holka :) A tady zkrátka všechno klapalo tak, jak mělo. Chemie mezi herci, výborné výkony, skvělý soundtrack, vtipné hlášky, sympatické obsazení... Nemám co vytknout. Snad až na ten hrozný rádoby usedlý účes Lily u jejího dospělého "já", který stejně nijak zvlášť nepomohl k tomu, aby vypadala starší. Sem tam si člověk sice řekl, ty jo, to je už hodně, ale tomuhle filmu byste odpustili snad všechno. Výborná oddechová romanťárna, která pobaví, svlaží oko a vy si na konci řeknete, že přeci jenom není všechno tak špatně, jako to servírují televizní noviny. ()

santiamén

Sympatický film, kterému nejvíc nahání body Lily Collins (nedá se na ni vynadívat) a roztomile britská atmosféra. Bez toho všeho by snímek spadl do lepšího průměru romantických komedií. Za naprostý přešlap pak považuju obsazení Lily do role matky 12letého dítěte, čemuž jde jen horko těžko uvěřit, a sestřih na mikádo to rozhodně nezachrání. ()

Simbet

Další zklamání z natočení filmu podle úžasné knihy Cecelie Ahern. Nevím, jak bych se na film dívala, kdybych knihu nečetla, ale takhle se mi zdá prostě takový nijaký. Zatímco knížku jsem zhltla na posezení, tady jsem se opravdu těžce prokousávala filmem a asi jenom potřeba chtít vědět, jestli je to opravdu tak blbý film, mě nechala dodívat se do konce. Lily Collins mi nějak neseděla a nezdálo se mi, že by předvedla nějaký výkon. Pro Sama Claflina mám trošku slabost, takže jednu hvězdičku dávám určitě za něho. ()

Asmodin

Nejhorší v tomto filmu je příšerný český dabing. Tvůrci asi příliš neposlouchají jak mluví mladé holky a ženy. To ovšem neplatí o ústřední dvojici. Opravdu lituji, že jsem si nestáhla původní znění s dabingem. Film sám o sobě není žádný doják je jen o životě a promarněných šancí. ()

Honzeek95

Příliš mnoho zvratů a příliš překombinované, až moc pohádkové a rádobydokonalé. Místy také trapné a směšné. Velká škoda, potenciál tam byl.. ()

Jaro_slav

Nejprve jsem dal racionální tři rudý, ale pak mi došlo, jak moc mě bavilo dívat se na Lily Collins, tak jsem to impulsivně zvednul na čtyry. Ona neni kdovíjaká suprherečka (ale věřil jsem jí 18letou i třicátnici, takže asi dobrá je), má ale to svý hustý obočí a širokou papuli - a to mi v zásadě ke spokojenosti stačilo. Při natáčení bylo jí pětadvacet a "Finnickovi" osmadvacet, nicméně se jim oběma nějak povedlo těch tak proměnnejch dvanáct let dospěláckýho věku uhrát, tudíž i díky nim tenhle scénářem poměrně tupej romanťák neni sračka. Největší hereckou radostí filmu ale je přihrávací duo Jamie&Jamie, bez nichž by si člověk až moc pamatoval spíš ty scény (a)sexuálně (ne)líbací s klavírkem-oplodňováčkem na pozadí drnakjícim, kterejch nebylo zas až tolik, ale zato byly zbytečně dlouhý. Zajímavým poznatkem dnešní doby je, že ve filmech plnejch masovýho vraždění se nejenže nekrvácí, ale zásadně ani nekleje, zatimco v takovymhle romanťáku se F-Word vyskytne nesčetněkrát, díky čemuž je snadnějši chování postav uvěřit. Vítejme v budoucnosti. 80%, ale bez papuly a obočí by to bylo za 60. SPOILER!!! Nezazní tam žadná píseň Phila Collinse. Zazní tam zvuky z tohohle, pokud se nepletu. ()

H4ku11

Bolo to pekné. Bolo to milé. Zlaté. Lily je zlatá, ale niečo mi chýbalo k tomu, aby to nebol len ďalší priemerný romantický film. Napr. správny moment na pozretie. Ako dnes. ()

Rufete

"... Because I've realised that no matter where you are or what you're doing, or who you're with, I will always, honestly, truly, completely love you." Komentář může obsahovat spoilery. Já se na tenhle film tak těšil a když jsem měl konečně možnost ho zhlédnout, byl jsem tak omámen, že to snad vyjádřit nelze. A po třech zhlédnutích se mi film líbí ještě víc. V posledních letech přichází hrozně málo dobrých romantických filmů, ale v tom málu se objeví i takové klenoty jako například About Time a nyní Love, Rosie. Těším se, co přijde příště, pojďme k příběhu. Klasická zápletka "mohou být přátelé opačného pohlaví něčím víc?" je provedená báječně. Chválím výběr herců, Lily miluji už dlouho a teď si mě získala sladkou rolí Rosie. A překvapil mě Sam Claflin, dlouho jsem neviděl sympatičtějšího mladého herce, jeho postava taktéž neměla chybu. Příběh směřuje k docela jasnému konci, ale důležitá je cesta, skrz kterou kráčí. Rosie a Alex se míjejí strašně dlouho, když je jeden volný, druhý je zadaný a naopak a znova naopak. Přesto je děj stále zajímavý, doplněný o neohrané komické situace (kondom, Rosie přivázaná k posteli, večeře u Alexe a jeho přítelkyně a nakonec ten známý postarší pán, který si na konci přijde pronajmout pokoj). Mnohé scény ve mně probudily dlouho skryté emoce, které jsem neměl v poslední době kde projevit. Rozhodování Rosie, zda si má Katie nechat, jakmile bylo řečeno jméno, bylo vše jasné a záběry na ni a miminko mě činily šťastným. Nebo když se Alex snažil Rosie tajit, že na dítě nebyl připravený, i když měl celý pokoj vybavený dětskými hračkami. Nebo když začala hrát hudba a kamera se zaobírala opět na Rosie, která seděla skoro v úplné tmě a plakala, když nevěděla, co má v životě dělat dál. Chválím, že byla Lily na scéně skoro pořád, filmu to hrozně pomohlo a já se chvíli co chvíli radoval, že opět něco říká. Ještě bych rád rozebral ostatní postavy, jen velmi stručně. Ke všem říkám na rovinu, že neměly chybu, ať už byly kladné nebo záporné, do filmu výborně pasovaly. Alex je milý, správný a romantický kluk, který se nevzdává naděje. Bethany poněkud proradná coura, ale celkem se mi i líbila (jenže Rosie je o několik lig výš). Greg prostě kretén, který by si v životě nezasloužil ani aby o něj Rosie zakopla (po zjištění, že ji podvádí, mu klidně mohla naložit víc). Vedlejší a skvělé doplňující postavy Ruby a Phil, zejména Ruby vše zachraňovala trefnými poznámkami. A nakonec tatínek Rosie, příjemnějšího chlapíka pro tuhle roli najít nemohli. Minimálně je to jedna z pěti nejlepších slaďáren, co jsem kdy viděl a lituji, že nemám místo v TOP 10 filmech. Ale kdoví, třeba se to změní. Protože jak už jsem psal výše, tenhle film se mi s každým dalším zhlédnutím dostává pod kůži a zamilovávám se do něj znovu a znovu a znovu. ()

simply

Po pravdě romantické filmy moc nemusím, už jen kvůli té tuně klišé, které se vyskytují snad v každém filmu. Jednou za čas se najde snímek, kde jich není tolik a kde člověk nemá pocit, že už to přece někde viděl. S Láskou Rosie určitě má své chyby, tak jako každý film....ale mě tenhle milý snímek strašně potěšil a Lily Collins mám film od filmu radši. ()

Nethar

Klasická pohodová romantická zapomenutelná komedie se šťastným koncem a úsměvným průběhem. V hlavních rolích sympatičtí herci. ()

HonzaSim

Nebyla to romatická klasika, možná o to lépe. Přiznám se, že do půlky filmu jsem dokonale ztrácel mezi Alexem a Gragem a bez přetáčení bych byl mimo asi až do konce. Naštěstí jsem se stačil zorientovat v pravý čas a od druhé poloviny už si film užil naplno. Příběh o tom, že nikdy není pozdě napravit minulost. Jestliže se v některé části uvidíte, dostane vás to ještě víc. Nevím, kde tvůrci vzali, že je to komedie, ale nevadí. Film, který je okouzující zejména svým příběhem ze života. Ani zasnoubení, dítě, nebo svatba nemusí být definitivním bodem, kdy už se nedá nic změnit. Nejpůsobivější scény byly pro mě tři. Dopis od zesnulého táty, setkání na střeše a proslov na svatbě. Film, který si zaslouží více než jedno shlédnutí. Myslím, že na druhý pokus to bude ještě intenzivnější zážitek. Necelých 80 procent si snímek rozhodně zaslouží a já se sympatickou Lily Collins nemůžu hodnocení snižovat. Takových filmů moc není.. 85% ()