Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

juta

Krásný návrat do dětství, docela jsem se divil, jak jsem si některé scénky pamatoval. Nejvíc jsem si vybavoval tu "nejstrašidelnější" po požití alkoholu, kdy měl Dumbo s myšákem halucinace, při kterých viděli strašidelné barevné slony, kteří tančili. ()

lamps

Slabé. Přestože mám rád tyhle Disneyho klasické výtvory a toleruji jejich orientaci na dětské publikum, Dumbo mě zklamal jak z pohledu dítěte, který jsem se zuby nehty snažil nasadit, tak i z perspektivy vyzrálejšího filmového fanouška, kterému už jen roztomilé postavy, veselé písničky a primitivní příběh prostě ke štěstí nestačí. Díkybohu, že to trvalo jen těch 60 minut. 60% ()

JohnnyD

Klasický príbeh so skvelým úvodom s bocianmi, uhrančivou snovou scénou, zopár chytľavými piesňami (When I See an Elephant Fly), no Disney vo svojej dobe produkoval aj nápaditejšie animáky. ()

Madsbender

Tak otvorené pranierovanie šikany, intolerancie a rasizmu (a všetkého, čo s tým súvisí) sa už dnes v detských animovaných filmoch nenosí. 85% ()

Disk

Tahle rozkošná disneyovka, kterou jsem naposledy viděl v kině jako malý chlapec, dodnes vůbec nezestárla. I malé slůně s jistou odlišností se může proslavit. ()

GilEstel

Od dětství mám rád slony. Dumbo není výjimkou. Je to asi nejznámější sloní pohádkový hrdina. Když jsem viděl film prvně v asi devíti letech, působil na mě oproti Sněhurce nebo Popelce skličující atmosférou. Tehdy jsem nechápal proč. Nyní to vím. Prakticky celý děj se totiž Dumbo trápí nad odloučením od své matky, kterou potkává až v závěru. Množství truchlících a uplakaných scén převažuje nad těmi humornými. Humor, kdy si ostatní dělají srandu z Dumba, je také smutný. Právě tento smutek a sloní beznaděj je z filmu cítit. Též se mi na filmu tenkrát nelíbila zbytečně dlouhá scéna představ s "růžovými slony". I nyní po tolika letech, kdy jsem film znovu viděl, mi ta scéna přišla příliš dlouhá, kór v dětském filmu. Možná ten film potřebovali nastavit, protože je příliš krátký____ I přes svoje nedostatky zůstane Dumbo navždy v mém srdci jako vzpomínka na dětské pohádky, které jsem sledoval na prvních videokazetách. ()

hladass

Spíše pro malé děti, dospělí si u něj zavzpomínají, ale jinak jim už nemá moc co nabídnout... Příliš sentimentální... ()

Webb

Na tehdejší dobu jistě dobrý animák a skvělá podívaná ale ta veliká dávka sentimentality opravdu nejde přehlédnout. [6/10] (Walt Disney) (Technicolor /// Produkce: Walt Disney /// Scénář: Otto Englander podle knihy Helen Abersonové /// Hudba: Frank Churchill, Oliver Wallace /// Hlasy: Herman Bing, Billy Bletcher, Edward Brophy, Jim Carmichael, Hall Johnson Choir, Cliff Edwards, Verna Felton, Noreen Gammill, Sterling Holloway, Malcolm Hutton, Harold Manley, John McLeish, Tony Neil, Dorothy Scott, Sarah Selby, Billy Sheets, Charles Stubbs, Margaret Wright /// Oscar: Frank Churchill, Oliver Wallace (hudba) /// Nominace na Oscara: Frank Churchill, Ned Washington (píseň) /// MFF v Cannes: Walt Disney (Cena za nejlepší animovaný film)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Tsuki

Po nějakých dvaceti letech jsem se na Dumba podívala znovu a připomnělo se mi všechno, co se mi na něm v dětství líbilo. Především to tehdy byla scéna, kdy maminka Dumba zpoza mříží chová chobotem, zpívá mu a utěšuje ho, a dále pak barevná snová (až halucinogenní) scéna s proměňujícími se růžovými slony. Nyní s odstupem let můžu říct, že se mi tyhle scény líbí stále, a navíc plně doceňuju film jako celek, jeho nápady a hudbu. Tohle je totiž skutečně ryzí dokonalá původní Disney klasika, v jádru jednoduchá, ale zároveň nápaditá, dojemná a především kouzelná. Rozhodně jedna z nejhezčích pohádek, jaké kdy byly natočeny. ~(4,8)~ ()

Anderton

Kedysi tie prehnane disneyovské postavičky a zvieratká boli fakt milé.V dnešných filmoch sú otravné. Napriek tomu ma Dumbo trochu sklamal, ani neviem presne čím. Pár velmi pekných scien, ale ako celok nejaké divné. Možno je tými lsd sloníkmi, ktoré sú samy o sebe super, ale príliš sa sem nehodia. Toto by mali vyskúšať hipisáci, ktorí ulietavali na vesmírnej odysei. Toto je tá skutočná haluz. ()

nash.

"Růžoví sloni jdou... " aneb jedna z nejlepších "klasických" disneyovek... optimistická i dojemná, zábavná i smutná... ()

dopitak

Legendě bych sestříhal hluché pasáže, hlavně barevné množící se slony. Ačkoliv hodinová stopáž, nudí a jediným opravdu velkým pozitivem byl poslech skvělých hlasů prvního dabingu, vytvořeného ve Filmovém studiu Barrandov Dabing - Filmové laboratoře Barrandov 1970. Vynikající byl především Zdeněk Blažek v postavě Myšáka, zpívajícího čápa Vaška Neckáře jsem nepoznal. Konečně tak mám k já tuhle WD legendu zhlédnutou a můžu ji uložit do archivu. ()

Stanislaus

Příběh malého slůněte s nadměrně velkýma ušima znám už od dětství, ale teprve teď jsem viděl i filmovou podobu této disneyovské klasiky. I když jsem už z pohádek pro nejmenší krapet vyrostl, tak i přesto mě několik scén velice zaujalo - viz kolaps sloní pyramidy či opilecký sen. Navíc některé scény byly i řádně děsivé, takže si přijdou na své i starší diváci. ()

Deschain

Ľahko zapamätateľná niekoľkominútová off-topic vsuvka plná ružových tancujúcich a pochodujúcich slonov (žeby príprava na jazdu s Alicou?). No ale tak na ten strom ho museli nejak dostať. ()

veru_needy

Z okolí se často doslíchám slov 'kýčovitá disneyovka'. Pro mě je to ale kvalitní film jak příběhem, tak zpracováním. Stále jsem také ochotná to nazývat pohádkou, což už o některých dnešních snímcích tvrdit nemůžu, ač jsou za to považovány. Jako malá jsem tenhle film milovala. Ještě dneska se na něj ráda podívám a i když je to jen zřídka, vím že je to dojemný snímek, který mě dokázal vždycky rozbrečet. Je tam nádherná animace a Dumbo je nakreslený zvláště roztomile. - "Here is a baby with eyes of blue, straight from heaven, right to you. Or straight from heaven up above, here is a baby for you to love." ()

luka4615

Nádherná animovaná klasika, která chytne za srdce jak mladé, tak i ty starší. Výborná práce! „Here is a baby with eyes of blue, straight from heaven, right to you. Or - straight from heaven up above, here is a baby for you to love.“¨ ()

Sawy

Tenhleten příběh o slůněti,kterému se všichni smějí a on jim díky jednomu chytrému myšákovi ukáže,zač je toho chobot,je možná klasicky disneyovsky předvídatelný a sentimentální,ale tentokrát mě to vzalo za srdce.Po Lvím králi moje nejoblíbenější disneyovka. 85 % ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina