Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

erased

Jako by mi El Jefe připravil své oblíbené menu. Kvanta moučníků a specialitek na které se krásně dívá a ještě líp chutnají, navrch přidal i něco málo ze svého kvalitního latino fast-foodu, jenže hlavní chod pořád nikde. A tak mám po titulcích stejný, ne-li ještě větší hlad než před filmem. Film je plný skvělých momentů a na tu letní pohodu se dívá krásně, ale chybí tomu nějaký silnější příběh, expozice postav nebo nějaký ten konflikt, který by jakkoli chytl i za srdce, ne jen za chuťové pohárky. Tady se totiž každý jenom usmívá, směje, všichni se mají rádi a tančí. To je ovšem jediná chybka na jinak bezvadném letním relaxačním filmu. Jon Favreau vypadá, jako by se pro roli šéfkuchaře narodil, potěší všechny menší role známých hereckých tváří a rozhodně neurazí zbytek hlavního osazenstva. Navrch trochu vypečených moderních technologií, klasického rodinného sbližování, hodně slunce a hudby a samozřejmě kvanta gastro zážitků, a já si připadám jako Pavlovův pes čekající před obrazovkou na žvanec. P.S. Labužnický úlet se Scarlett byla dost možná nejvíc sexy scéna letošního roku. Fuck Twitter. ()

kaylin

Hodně jsem se bál toho, co Jon Favreau spáchá ve svém dalším filmu, který je očividně hodně autorský (režie, scénář, hlavní role). Ale bát jsem se nemusel. Tohle je prostě jeden z těch pěkných, lidských filmů, kde jde o pouta mezi lidmi a také o to, aby člověk šel za tím, co chce dělat, ať už je cesta jakákoli. Jen nesmí zapomínat na ostatní. Navíc měl Favreau k dispozici parádní herce, a to na všech postech. ()

ABLABLABLA

Jo.. tak přesně takhle má vypadat parádní příjemný snímek. Lehce komedie, lehce road movie. Pořád jsem čekala, kdy se něco zvrtne, protože to většinou mívají amíci ve zvyku.... ale ono nic.. prostě to tím plynulým lehkým tempíčkem došlo až do závěrečných titulků bez bůhvijakého velkého dráma. Příjemní herci i jejich postavy, vhodná hudba, trocha propagace fb a tweetu, skvěle ubíhající cesta po USA i čas sledování. A to jídlo? No jako řeknu vám, že jsem v jednom kuse slintala... chtěla bych všecko, co tam vařili. Prostě obyčejný sýrový sendvič... ale jak on si s tím vyhrál a ty záběry na rozpálenou plochu a roztékající se sýr a máslo a.... prostě mňam. A ten roastbeef nebo co to bylo.. no mňam mňam mňam.. moje chuťové buňky slintaly, přestože se na to jen koukaly. P.S. Modré návleky na moc moc drahých lodičkách jsou fakt hrozně esteticky krásné a sexy. ()

Makky

Prvá polovica filmu je dobrá kuchárska jednohubka, ktorá neurazí. Druhá polovica je už číra radosť z remesla, feel-good potešenie a presne to, čo chcete dostať. Nádhera. ()

..Lucas..

Z filmu sála taková pohoda, jakou jsem už u filmu dlouho neviděl. Na odpočinek naprosto vhodné. A navíc Sofía Vergara je tady úplně jiná, než jakou jí známe - umírněnější a dokonce ani téměř nemá přízvuk! ()

rt12

Pohádka pro dospělé, plná klišé, která dá divákovi lekci o tom jak je důležité porozumět svým potomkům. Přesto že to vyznívá velmi lacině a v podstatě to laciné je, celkový dojem z filmu je alespoň pro mne skvělý. Při sledování jsem si užívala pohodovou atmosféru , sympatického tátu se synem a skvělou hudbu. Výsledek - naprosté uvolnění bez jakýkoliv vypjatých scén, což není jednou za čas k zahození. DOPORUČUJI ()

Kaluž

Jon Favreau si ve "velkém Hollywoodu" sbalil fidlátka a odporoučel se ze scény, aby si zase natočil něco jen tak pro radost. A ona to i radost je, tedy dokud se vaří, peče a smaží v kuchyni u Dustina Hoffmana. Poté však film nabere obrátky zcela jiným směrem, začnou se jen tak na oko řešit rodinné vztahy a dávno zažehnané krize, načež se hlavní hrdina zavře do dodávky a začne rozvážet sendviče. V ten moment začal film pokulhávat na obě nohy a s mým diváckým vkusem se zcela míjel účinkem. Herci fajn, scénář nic moc… zkrátka spousta chtěného štěstí a radosti roubovaných na sílu. Ale je mi jasný, co tím chtěl Favreau říct. ()

italka63

Takové milé, pohodové pohlazení s báječnými kubánskými rytmy a sympatickým hereckým obsazením, skvělá letní nálada. ()

slunicko2

Chvílemi zábavné. Chvílemi ne. 1) Slušné hodnocení dávám, protože mám rád pohádky a líbila se mi postava Carlova syna Percyho. 2) Kromě toho mám rád nadšence. 48letý Jon Favreau, nadšený amatérský kuchař, zde i scenárista, produkční, režisér a představitel hlavní role kuchaře Carla nadšením přímo překypuje. 3) Jo a dal bych si El Jefův Cubano. ()

scroochy

Poněkud přímočaré, ale jinak velice fajnová podívaná, u které vám sliny potečou proudem. A projednou taky konečně film, kde i techničtější věci (sociální média) odpovídají realitě. [Dublin] ()

MATADOR

Favreau na mě v tomto filmu zapůsobil jako nikde předtím. Jeho režisérský, scénáristický i herecký talent se projevil v tom nejlepším světle. I když jsem podobných filmů viděl předtím spoustu, tenhle měl něco navíc a to nemluvím o sympatických postavách, soundtracku, skvělém roadtripu, ani o hromadě perfektně vypadajícího jídla ... i když možná tím to být mohlo ,) Nemyslím si, že bych filmu nadržoval jen kvůli jídlu, ale musím všechny upozornit "Nekoukejte na to, pokud máte hlad". Chutné, nenáročné a perfektně vypadající překvapení letošního roku ()

runner85

Neviem prečo, ale mám pocit, že by som si mal vytlačiť na papier STOP komédiam. Následne by som mal zobrať klinec a pribiť si to napríklad o čelo. Aby vždy keď prejdem okolo zrkadla som si na to spomenul. Počas celých tých 115 minút som hľadal moment kedy tam bude dačo pri čom by som si povedal vau. Nestalo sa a ani tie jedlá mi nič nevraveli (až na tie tousty) akurát tá hudba bola dobrá ... :/ ()

TominoLa

Jednoznačně nejlepší Favreau!!! Tahle jízda otce se synem a parťákem "Leguizamo", do toho spousty jídla co bych hned ochutnal, prostě stojí za to vidět! 9/10 ()

evanka

Příjemná pohodová oddechovka, která ve vás po skončení zanechá takový ten hřejivý pocit, že všechno je fajn a ještě se k tomu přiblble usmíváte. Vztahovka otec-syn z kuchařského prostředí. Filmy o vaření nemám nijak zvlášť v lásce, ale u tohoto snímku mi to vůbec nevadilo ba naopak. Celý film je takový "slunný", živý a dýchá z toho jakási živelnost. Scénář i herecké výkony výborně fungují a je radost se na to dívat. Sympatický film, který byl natočen asi hlavně kvůli lásce k jídlu a to je plus. ()