Žena v kleci

• Dánsko Kvinden i buret (více)

Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena. (Aerofilms)

monika_cz

Tak nevím, jak mám tento film hodnotit. Když to budu hodnotit jako samostatný film, tak klidně 5*. Super atmosféra, herci, příběh. Prostě napínavá detektivka. Teď ze strany knihy. To hodnotím jako odpad, max. 1*. Je to zcela jiný příběh, postavy si nejsou podobné, vše zjednodušili (ale naprosto), takže jsem vážně zklamaná, protože meli neskutečně úžasnou knižní předlohu. Nejlépe měli film pojmenovat jinak a nevhat ho samostatně, protože tohle není Carl Mørck. ()

andy60

Průměrná detektivka, které nepřidá ta hlavní dvojka - jeden se zásadně nesměje a druhý vypadá, jako by si k filmu odskočil od Al- kaidy. Na jedno shlédnutí ano, opáčko v žádném případě. ()

JerryPilsen

Skvěle vystavěný příběh,sázící na zrychlující se tempo a temnou atmošku.Ústřední dvojice je uměle nesourodá,ale ve výsledku to nevadí.Samotný případ je až na maličkosti překvapivě uvěřitelný a lidský. ()

Tempter

Na takové to domácí krimi klimbání za dlouhých zimních večerů dostačující, repete se ale určitě konat nebude. Zkusím proklimbat ještě jeden díl a uvidíme, ale spíš asi ne. ()

anevanu

Tak tohle se mi opravdu líbilo.Je to něco jiného nového neamerického. Prostě se mi líbí celá trilogie natočená podle Jussi Adler-Olsena . Koho už šve,že koukáme jen na české a americké filmy ,Tenhle film prostě není klišé. ()

Jackal07

Přes relativně béčkový scénář za mě výborné a nejlepší film trilogie. Nikolaj je na rozdíl od posledního dílu uvěřitelný, nápad s političkou vynikající a temná atmoška severské oblasti mně fakt sedly. Bez váhání plný počet. ()

Akinaz

Konečně.... stará dobrá thrilerózní krimi je zpět. Žena v kleci, co říct? Skvělé, napínavé, mrazivé, nepředvídatelné...dva kolegové, kteří by si nemohli být méně podobní, ztvárňují ten nejlépe se doplňující vyšetřovací tým, který vznikl vlastně z ničeho. Oddělení Q je naprostou novinkou, vzniklou pouze pro to, aby někdo nepřišel o práci a nimrání se ve starých případech se hlavní postavě komisaři Morckovi sice moc nezamlouvá, ale nemá na výběr. Nakonec se jejich práce stane perspektivní a důležitou i pro ty nahoře a ti dva se tak vydávají řešit případ, který by bez nich byl dávno ztracený. ()

mdf

Dalo by se říci,jako by to bylo opsáno podle nějaké šablony.Nebylo až tak těžké brzy uhádnout kdo a proč.na jedno kouknutí dobrý,jinak nic..... ()

evita_

Priznávam, že Odkaz vo fľaši sa mi páčil viac. Celé to však mohlo byť spôsobné tým, že som film porovnávala s knihou (čo sa v prípade prvého filmu nestalo), ktorá bola vo veľmi veľa veciach odlišná. Áno, porovnávať knihu a film nie je na mieste a mnohokrát som prežila neskutočné sklamanie keď som po knihe pozerala film. Tu to však až také sklamanie nebolo, ba naopak. Zrejme to ale aj tak budem musieť začať robiť opačne - najprv film, potom kniha, aby som bola objektívnejšia... Nič to však nemení na tom, že Assad a Carl mi prirástli k srdcu a rozhodne si viem predstaviť pozerať aj ďalšie filmy kde sa vyskytujú. ()

Sano1717

Brilantne natočený film, ktorý dokáže udržať divaká v napätí, herecké obsadenie je výborné a je to skvelý film na úvod do série. Zaslúžené 4 hviezdičky. ()

Jirkacek

První dobrodružství detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q jsem paradoxně viděl jako druhé, i když jsem předtím již pokukoval po následujících dílech a chtěl se na ně podívat. Jednoho večera ale uživatel CommanderCZ zavelel, že se podíváme na film s dobrým hodnocením zde na ČSFD s názvem Žena v kleci a tak se rozběhl na obrazovce naší TV. Po zkušenostech se čtvrtým dílem, který jsem ohodnotil plným počtem cípatých, jsem se na ten první docela těšil a doufal jsem, že udrží vysoko nastavenou laťku. Příběh začal tím, že kriminalista z oddělení vražd Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) neposlechl příkaz nadřízených a při tragické přestřelce jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, za což byl degradován do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež mělo za úkol protřídit nedořešené a odložené případy. Jeho novým kolegou se stal muslim Assad (Fares Fares), kterého naopak nová práce potěšila, neboť předtím pracoval v kanceláři a pouze razítkoval. Přes počáteční nevoli se hned první den paličatý komisař přes výslovný zákaz střemhlav vrhl do řešení případu Merete Lynggaardové (Sonja Richterová), populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem zmizení byl její duševně nemocný bratr Uffe (Mikkel Følsgaard), který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl tehdy uzavřen jako jednoznačná sebevražda, ale dvojici vyšetřovatelů se takové vysvětlení nezdálo a znovu případ přes nesouhlas nadřízeného Marcuse Jacobsena (Søren Pilmark) otevřeli. Vyšetřování naznačovalo, že žena byla ve skutečnosti unesena, což se nám divákům potvrdilo, když nám filmaři ukázali Merete zavřenou v tlakové komoře. Hlas zvenku jí oznámil, že zde stráví zbytek svého života, přičemž každý den dostane najíst, jako záchod jí bude sloužit kbelík a tím celá hygiena skončila. Hlas jí dále řekl, že v komoře zvýší tlak, na což si prý zvykne a že se uslyší zase za rok. Aby se Merete nezbláznila, pořád si dokola opakoval své jméno i bratra a data narození. Čas plynul, uběhl rok, dva, tři, pak ji začal bolet zub, takže jí věznitel poskytl kleště, aby si jej mohla vytrhnout a čas plynul dál. Mezitím její únosce opět zvýšil tlak v komoře, což pochopitelně mělo vliv na chování Merete, které jednoho dne ruply nervy a pomazala průzor. Únosce na oplátku začal vypouštět vzduch z komory a nepřestal, dokud okno neumyla. Pak jí řekl, že až se uvidí příště, tak to bude naposledy a ona zemře. K tomu došlo právě po pěti letech od doby, kdy zmizela. Mezitím oba novopečení zástupci oddělení Q pokročili v pátrání, takže bylo víceméně jisté, že žádná sebevražda neproběhla, ale že politička byla prostě unesena. Byla tedy otázka, kdo to udělal. Aby to zjistili, chodili do psychiatrické léčebny za Meretiným postiženým bratrem Uffem, jenže ten vůbec nemluvil. Díky radám ošetřující sestry se však Assadovi po mnoha a mnoha sezeních s Uffem podařilo navázat s ním kontakt. Donesl mu na ukázku fotografie mužů, kteří se zúčastnili konference ve Švédsku, kde byla také Merete velmi pravděpodobně i její únosce. Uffe na jednu z těch fotek reagoval úzkostí a detektivové tak zjistili, že únoscem byl zřejmě muž jménem Lasse (Peter Plaugborg). Zjistili o něm, že vyrůstal v dětském domově, kde se ocitl poté, co při autonehodě přišel o sestru, otce a matka byla upoutána na invalidní vozík, takže se o něj nemohla starat. Až v pozdějším věku Lasse začal s matkou bydlet na opuštěném statku, kam jednoho dne přivedlo zdlouhavé vyšetřování Carla s Assadem. Bylo to právě včas, protože našli správného muže, který byl rozhodnutý Merete zabít. Předtím jí ještě stihl říct důvod - byla to právě ona, kdo způsobila ona tragickou nehodu, když zakryla oči svému otci, který řídil jejich auto, které se pak střetlo s tím, v němž jel Lasse. Ona přišla o oba rodiče a vlivem traumatického zážitku byl její bratr mentálně postižený. Právě nyní nastal den, kdy měla za svou nerozvážnost definitivně zaplatit a tak po odhalení důvodů jejího únosu začal Lasse s vypouštěním vzduchu s komory. V tom na statek přijeli Carl s Assadem, kde je přivítala Lasseho invalidní matka, která jim tvrdila, že její syn je už půl roku na moři. S tímto vysvětlením se samozřejmě nespokojili a když začal prolézat statek, potkali se s Lassem. Ten jim tvrdil, že matka je už senilní a byl ochotný s nimi okamžitě odjet k výslechu na policejní stanici, zatímco Merete ve vedlejší zamčené místnosti ucházel vzduch z komory. Trojice nasedla do auta a pomalu vyjela směrem na policejní stanici, když obou detektivům začalo docházet, s kým mají tu čest. Lasse na nic nečekal, pěstmi a kopanci se zbavil detektivů a vyskočil z pomalu jedoucího auta. Prchal směrem domů, kde se ztratil. Zraněný Assad zatím ležel v autě a zavolal pomoc, zatímco Carl doklopýtal zpátky na statek, kde záhy objevil přetlakovou komoru. Zastavil únik vzduchu a volal na Merete, že vše bude v pořádku. Jenže vzápětí se objevil Lasse, zase začal upouštět vzduch a pak svedl souboj s kriminalistou, jehož by asi zabil, kdyby nepřišel Assad a únosce nezlikvidoval několika ranami tyčí. Merete pak skončila v další přetlakové komoře, ale tentokrát v nemocnici, kde se měla postupně adaptovat na běžné podmínky k životu. A byl konec temného případu, který mne opravdu bavil a dokonale přikoval na 96 minut k televizní obrazovce. Přesně takové případy, do kterých nějakým způsobem zasahuje záhadná minulost, se mi vždy velice líbily a čím víc bude těchto mysteriózních detektivek, tím lépe. Už se těším na další dva díly z oddělení Q. Suma sumárum, snímek Žena v kleci ode mne získala plný počet pěti hvězd v kleci *****. () (méně) (více)

LUIGISde

Toto ma bavilo. Dobrý rozsah, zápletka o žene ktorá zmizla na trajekte a pripad bol uzatvorený ako sebevražda. Našťastie to vyšetrovatel Carl Morck otvorí a pochopí, že ak by chcela spáchať sebevraždu, na loď by si nezobrala aj svojho postihnuteho brata. Dobré krimi a ksychty tých vyšetrovatelov 100% ()

MatoPalkes

V jednoduchosti je krása. Žiadne zbytočné twisty, atmosféra super, dentálna vložka surová. Iba hlavné postavy sú zatiaľ trochu ploché, dúfam že sa v pokračovaniach o nich dozviem trochu viac. ()

marcel5

Policajt každým coulem se i po uklizení do suterénu pouští do řešení již uzavřeného případu s novou vervou, i když jej z počátku kolega brzdí. I přes jasný příkaz uzavírat jej Carl otevírá a za to má ode mne plus, že tam něco nesedělo věděl už tehdy. Postupné kroky jsou pomalé, trochu se to táhlo a skoro si říkám, že ten motiv se snad policisté ani nedozvěděli, byť byl jasně ukázán ale neplánován od tehdejší tragédie. Chválím procházení svědectví a nenalezení jasné cesty hned na začátku. Závěr u policejního šéfa byl třešničkou. Takže zase příště? ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série