Všechny moje děti

Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa. Divák ho ve filmu vidí spíše ve špinavých montérkách a sleduje drama mise do prostředí bídy a beznaděje v zapomenutých romských osadách. Spíše než kázáním se Kuffa snaží strhnout Romy vlastním příkladem a lidským zájmem. Snaží se pomoci nejchudším: místo chatrčí plných krys je učí svépomocně stavět důstojnější bydlení. Film šokujícím způsobem odhaluje problémy, se kterými romská komunita zápasí. Ve filmu sledujeme dramatické mikropříběhy Romů a sysifovský boj Kuffy s drsnou realitou: chce, aby jeho děti objevily své schopnosti, naučily se nezávidět si a pomáhat jeden druhému. Podaří se mu to? (Mirius FD)

Lisabellla

Když jsem viděla, kolikrát byl tenhle dokument v programu ČT kolem Vánoc, ani jsem neměla chuť se podívat. Během takového jednoho obyčejného večera mi přišla SMS "Koukni na dvojku". A tak jsem to zapla. A koukala. A za pár dní jsem na to koukala znovu. A když jsem to dokoukala, byla jsem trochu překvapená. První, na co jsem se zeptala, bylo: "Co ten chlap udělal, že má potřebu takhle ten skutek odčinit...?" ... hned potom mi přišlo na mysl, že má nekonečnou trpělivost. A pak padla věta: "Až pojedeme na Eland (jezdíme přes tu vesnici celkem často), stavíme se za tím chlapem a dáme mu tisíc euro, protože si to zaslouží." A bylo rozhodnuto. Tenhle dokument mě bude stát tisíc euro. Dražší film jsem ještě neviděla. ()

Darth Maul

Všetky moje deti sú náročným dokumentárnym filmom a človeku sa naň pozerá ťažko. Ale toto je konkrétna pomoc blížnym v celej svojej nahote, toto sú priame skutky lásky voči núdznym. Všetky ďalšie slová sú asi zbytočné... ()

SHit4U

Opravdu dobrý, vtipný a cikánskou povahu vystihující dokument. Pan farár je dobro samo a co to dělá, je na okamžité nanebevzetí. Trošku mi vadilo, že dokument nešel uplně na dřeň a některým palčivým tématům se vyhýbal, ale v celkovém vyznění dokumentu, který je opravdu spíše vtipný, to nikterak nevadí. Člověk se zasměje, pobrečí, nechá se dojmout a pak se zase zasměje. Nicméně díky zákulisním informacím vím, že tvůrci ignorovali některé události, a to především tu, že při cikánském představení v Žakovicích, které bylo věnováno panu faráru, se část v ghettu žijících cikánu vydala během představení, na kterém byla i valná část místních, krást do přilehlých domků a zahrad...což mi dost vadí. Taky z toho důvodu, že kdyby se to ve filmu objevilo, nepřišel by o svoji nepředpojatost. Vždyť vždy když cikání něco provedli, ukradli, vždy to tam manželé Kabošovi dali a v konfrontaci s farárovým přístupem, to pokaždé vyznělo vtipně. Proto si myslím, že tady měla hlavní slovo žena, která prostě chtěla sladkou, nahnědlou tečku. ()

HoleToFeed

mozno hviezdy štyri/ štyri a pol, ale táto krajina takéto filmy a hlavne ľudí/kňazov typu Marián Kuffa, potrebuje jak soľ, takze hviezd 5 ()

Majkak

Marian Kuffa jedná s Romy způsobem, kterému jsou schopni rozumět. Do práce se musí zapojit, i když jejich možnosti jsou limitované, jak je patrné z ilustrativního dialogu: „Nemůžu míchat maltu, nemám nic, s čím bych mohl míchat.“ – „Tak míchej rukou.“ – „Bolí mě ruka.“ – „Tak tou druhou.“ Farář Kuffa vede Romy cestou od pasívního přijímání dávek k aktivnímu využívání možností, které se nabízejí. Pravda, cesta je trnitá, ale jinak se nic nepohne. Pokud potřebují materiál na stavbu, musí přispět vlastní aktivitou. Z toho, co jím je poskytnuto na stavbu, skutečně musí stavět, a ne vyměnit za něco jiného, co vzápětí spotřebují. Co zašantročili, už nedostanou znovu, resp. dostanou, ale za složitějších podmínek. Oceán trpělivosti a nekonečné lásky ke svým dětem, jak chápe všechny Romy. I když by jim někdy nejraději dal na zadek, Marián Kuffa ví, co znamená milovat – podle velikosti potřeb, nikoliv podle zásluh. Brát ty, co za ním přicházejí, takoví, jací jsou. Dá šanci, i když je realista a ví, že všichni ji nevyužijí. Stejně jako se v nemocnici nevyléčí všichni. ()

agassi68

Pán Kuffa je boží človek. Inak by to nevydržal. My všetci ostatní mu buď držíme palce, obdivujeme ho alebo si myslíme, že je blázon a jeho úsilie je zbytočné. Ale nikto z nás by si na tú jeho prácu netrúfol. A v tom je najväčší prínos dokumentu - ukázať, že sa to dá.. ()

canucks333

Mne sa film páčil. Áno, možno ma ovplyvňuje to, že som veriaci, ale tento film nechce sprostredkovať Boha ani nič podobné. Ruku na srdce ľudia, denne nedávame na rómskych spoluobčanov a musíme povedať, že právom. Ale kto z nás niekedy niečo spravil pre lepšiu budúcnosť? Farár Kuffa nám ukázal možnú cestu. Po filmovej stránke do bol však iba čistý priemer, možno kratšia minutáž by nebola od veci, pretože sa tak stále opakujú tie isté osudy. Je to milé. Myslím, že tento film sa nedá hodnotiť na základe toho akého ste vierovyznania je to ukážka toho ako by sa dala rómska otázka riešiť a myslím, že ponúka skvelý návod. To, že väčšinu filmu boli iba debaty medzi členmi osady a bezcieľne konverzácie bolo zobrazenie reality, pred ktorou zatvárame oči. Uvedomme si, že sú to ľudia ako my, akurát v zlom prostredí a s inou mentalitou...Som rozhodnutý dať aspoň niektorým Romom šancu. Nehádzať ich do jedného vreca... Videl som v kine 1X ------------------- 80% ()

Biopler

Kuffa sa zmieta v osade a pomáha ako sa len dá. Poznám jeho príbeh a jeho životnú zmenu, film len dosvedčuje, že všetko robí z lásky k človeku. Ako sám spomína, Boh sa nepomýlil, že práve nám Slovákom zoslal Rómov. Je to pre nás aj pre nich škola. Snímok však zdokumentoval len prostý život cigánov, ktorým pomáha jeden človek. Nič čo by ma prekvapilo resp. ohúrilo. ()

Ronee

Dokument, ktorý pekne ozrejmuje akí sú Cigáni. Pre nás gadžov, je to často nepochopiteľný svet. To, že žijú v osadách, čo je škaredé miesto plné rozpadnutých budov z dreva, bez vody a elektriny. Niektorí sa uskromňujú ak najviac vládzu a najdôležitejšie sú pre nich deti, a mnohopočetná rodina. Tancujú a spievajú uprostred odpadkov. Farár na to hovorí: "Nemôžeme medzi nich vbehnúť so svojou kultúrou, to je ako keď vbehneme k Japoncovi. Musíme hovoriť ich rečou. Len tak nás budú počúvať a bude sa dať s nimi spolupracovať. Sú to naši čierni bratia a pán Boh sa určite nepomýlil, keď nám ich dal do našej blízkosti. Je to skúška pre nich aj pre nás." Z nášho pohľadu je to naozaj nepochopiteľné. Lenže Cigánov neláka kariéra, skôr si myslia, že v tomto svete kvôli svojmu pôvodu uspieť nemôžu. Preto žijú ako žijú. Myslím, že veľa Cigánov sa stavia do pozície obetí (oni sami nechcú byť nazývaní Rómami, hoci náš zákon to ustanovuje od roku 1945). A preto aj naše zákony sú stále nastavené na pozitívnu diskrimináciu. ()

blondboss

Dokument ako taký možno považovať za jeden z tých lepších slovenských, nakoľko celkom realisticky a detailne načrtáva život v menšinových komunitách, ktoré sú problémom Slovenska už od jeho vzniku. Čo mne trošku prekáža, je postava samotného farára Kuffu, ktorý síce na jednej strane pôsobí ako "svätec" a pomáha týmto ľuďom, za čo mu patrí všetka česť a uznanie, ale na strane druhej sa snaží pretlačiť silou-mocou svoje myšlienky do spoločnosti často na úkor zdravého rozumu. Aj tento dokument bol tak trošku jednostranne ladený zobraziť ho ako toho iba dobrého. 60 % ()

Naninkaa

Zobrazenie iného pohľadu na cigánsku problematiku očami človeka, ktorý sa im úprimne a zo srdca snaží pomôcť. Nesnaží sa však vtierkovať a presviedčať, že cigáni nie sú zlí.... realita ako to ozaj "funguje". Rozhodne treba vidieť a urobiť si vlastný názor! ()

De Large

On to myslí dobre, oni nie. Keby ich opustil, po 2 týždňoch sú tam, kde boli... strašne mi vadila jednostrannosť filmu a veľa "nahraných" scén... Klobúk dole pred pánom farárom, ale... ()

jozindodulik odpad!

Mnohem efektivnějším řešením by bylo, kdyby jsme je...všem těmdle zastáncům co tady čtu v těch komentech bych je nastěhoval domů, aby se vzpamatovali. ()

surprise

Neuvěřitelné podmínky života, neuvěřitelná neschopnost si pomoci a stejně neuvěřitelná schopnost pomáhat. Kdo neuvidí, neuvěří. ()

floppy4

Velke sklamanie pre mna. Od toho co som videl trailer a ine videa na youtube o Kuffovi, som cakal naozaj nieco viac. To, ze romovia sa maju naozaj zle, ziju v chudobe, bordeli a špine uz davno vieme. To, ze maju osobitnu kulturu a mentalitu na zaklade ktorej k nim treba pristupovat tiez uz vieme. Nehovorim, ze nie, ze to co robi pan farar je nejake zle, ale ja si myslim, ze charitou nikoho nespasi a aj ked pomalymi krokmi to ide, ak v otazkach viery nie sme (aj) voci romom priami, tak darmo, lebo zmena cloveka musi byt zvnutra. ()