poster

Ex Machina

 • Velká Británie

  Ex Machina

 • slovenský

  Ex Machina

Mysteriózní / Sci-Fi / Drama

Velká Británie, 2015, 108 min

Režie:

Alex Garland

Scénář:

Alex Garland

Kamera:

Rob Hardy

Střih:

Mark Day

Kostýmy:

Sammy Sheldon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  ****

  Charakterní, ale zároveň naivní mladík se ocitá v honosném sídle výstředního miliardáře. Po čase si uvědomuje, že sympatický hostitel není tím za koho se zprvu vydává a že provádí experimenty, které nejsou úplně etické. Má se nový host začít bát o svůj vlastní život a existuje cesta ven? Také je vám tento stručný popis povědomý? No jasně, je to nová verze Ostrova Dr. Moreau, s tím rozdílem, že namísto zmutovaných zvířat jsou zde použiti roboti. Jo a abych nezapomněl - mě se to fakt líbilo.(20.6.2015)

 • paascha
  ***

  Akce nula, nuda 100. Rovná-Plošinová toporně mluví i chodí, zcela v souladu s toporným scénářem, který se nám snaží podvrhnout nějaké nové archetypální vzory na staré téma. Takže Modrá je dobrá a bacha na rudá světla(15.3.2016)

 • RedAK
  *****

  Ano ano ano! Já to říkám pořád, že za chvíli budeme tu elektroniku i šukat. A blížíme se k té proklaté době mílovými kroky. Jen se podívejte třeba na Alzu a toho jejího otravného plesnivého zmrda, jaké prodávají topinkovače. Má to perfektně zaoblené tvary, tepelnou izolaci, protiskluzové plošky, sedm stupňů opékání, vole, do toho nestrčit ptáka je fakt umění. Vím o čem mluvím, u mě doma už to nejednou odnesla rychlovarná konvice. Jen si ji potom vždycky vymyjte, ono zapomenout na to a pak tím zalít návštěvě čaj není zrovna úplně nejvhodnější. Ava už je však kompjůtr vyspělý, tu můžete nabíjet i přes vlastní ÚD kabel, grupen nadšenci jí mohou do hardwaru připojit libovolný počet externích orgánů a ještě jí pro jistotu doinstalovat nějaký ten antivír, aby se u toho příliš nekymácela. Filmek je to tuze parádní, takhle napjatě zabořen do sedačky jsem byl naposledy vloni, když mi zfetovaný veterinář s propadlou licencí vrtal zub mixérem, protože jsem potřeboval akutně pomoct a strejda byl zrovna poblíž. Jednotlivé informace odhalující pozadí příběhu vám jsou servírovány pomalým tempem, asi jako když páčíte z přítelkyně, kvůli čemu je do prdele zase zasraná a ona vám půl hodiny tvrdí, že kvůli ničemu, protože nasírání kvůli ničemu je jejich národní sport, aby z ní nakonec vypadlo, že babetu v ordinaci přejel kamion, což je informace natolik bizarní, že jen zůstanete stát s otevřenou hubou. Přesně jako tady! Ačkoliv by můj procesor nekompromisního kritika dal nejraději velice zasloužené čtyři, tak já se výjimečně budu řídit základní deskou a hezky od ROMky si zapětkuju, poněvadž vím, že takhle vymazlenou scifárnu zase dlouho neuvidím.(26.4.2015)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: A24 // Počet premietajúcich kín v USA: 2,004 // Otvárací Víkend v USA: $5,349,500 //(31.5.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Malá neblbá komorní sci-fi. Sice ničím nepřekvapí, ale hezky vypadá a její postavy neříkají úplné hovadiny. Ponaučení? Nechlastej v práci, vymstí se ti to. 7/10(17.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace