V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

nonick1

Další 100% sorrentinovka. Doslova hypnotizující záležitost a opět (pokolikáté už?) z mnoha vrstev a vjemů vytvořené skvostné umělecké dílo, které neuvidíte v galerii, ale v kině. ()

crozet

Obrazová, hudební i režijní či dialogická kalÓkagÁthia.. K dokonalosti chybí snad jen na Sorrentina lehce banální či alespoň značně předvídatelný příběh a zvláště samotné sdělení, které nenese znaky převratnosti. Krásné, ano.. - i když mi to kapku připomnělo Michálkovo Babí léto, které představuje citelně horší obdobu. ()

Muel

| Indigo Film | Príjemná starecká dráma z prostredia kúpeľov so sympatickými hercami, kde ich interakcie ma neskutočne bavili. Spolu s peknou hudbou ide o veľké potešenie pre milovníkov pokojnejších filmov. Paul Dano s čo i len minimálnym priestorom, ako vždy, opäť geniálny. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Krayo

Tento film ja velmi pekne natoceny v nadhernom prostredi a pribeh ma urcite potencial kde sa v podstate uspesni starci ohliadaju za svojim zivotom, ale to prevedenie je neskutocne spackane. Co tam vlastne robil akoze nadrozmerny Maradona? Nuda film bez emocii. ()

hemul

Film a hudba, dve veci, ktore milujem. A film aj hudba stáli za pozretie a vypocutie. Sorrentino nie je Fellini, ale ani byť nemusí. "Má styl a to bych bral." ()

edie sedgwic

V Sorrentinovych filmoch je pribeh kladeny az na druhe miesto, resp obcas ho v nich hladate velmi tazko, lebo proste nie je potrebny. Napriek tomu su obsahovo velmi bohate a citite ich vypovednu silu v kazdom zabere. Sorrentino sa vie paradne vyhrat s detailami, herecke obsadenie je takmer bolestne trefne, estetika na najvyssom moznom stupni, osudy jeho postav vas zasiahnu az do srdca. ()

Omnislash

film je tak spatny, ze si zaslouzi preci jen trochu obsaznejsi komentar, nez jsem k nemu puvodne vlozil. predem bych mel asi upozornit, ze me zarazi to nadsene kviceni v komentarich a vesmes jej vnimam jen jako nejakou pseudointelektualni radoby umeleckou pozu. ve skutecnosti je film nefalsovanym brakem. ale od zacatku. obsah filmu, jak je prezentovan o kus strany vyse, je naprosto zavadejici. 1) fred s mickem meli velmi chudy zivot, pokud tech par zminek o jejich pubertalni lasce ma odpovidat "vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra" 2) suchy humor byl tak suchy, az vyschnul uplne, v celem filmu jsem se zasmal asi dvakrat, prevladal spise pocit trapnosti. 3) 4x zminka o problemech s moci je zjevne tak zajimava, ze vydava na "komentují své chátrající tělesné schránky". 4) miss universe na plakate je ciste do poctu jako levny eye candy (hezka pritom ve skutecnosti moc neni). s dejem nema pranic spolecneho, zadne zminene podnety k uvaham neposkytuje a celkove se ve filmu objevuje prakticky na konci. neda mi to, abych se nevyjadril tez k pozerskym vylevum v komentarich: 1) uzasna kamera? a to, prosim, kde? uprimne nechapu, jak je mozne z tak uzasnych scenerii, ktere svycarsko nabizi, uhnist tak slabe, pri nejlepsi vuli prumerne sceny. lecktery vycvak mobilem z dovolene ve svycarsku vypada o nekolik urovni lepe. 2)uzasna hudba? to snad nemyslite vazne. hudebni doprovod byl zoufaly a vygradoval onou simple pisni, na kterou divaka cely film vnadi, aby v zaveru nepochopil, co na ni melo byt tak skveleho. totez ty radoby prirodni songy vznikajici v hlave skladatele. pokud chcete videt (a slyset), jak ma neco takoveho opravdu vypadat (a znit), dejte si zvuk hluku. 3) uzasne myslenky? tohle je snad nejvtipnejsi. naprosta vetsina radoby uvah byla trapnych az beda. vsechna ta zivotni moudra byla ve vetsine pripadu tak udesne kycovata, az se i sam divak musel zastydet. tresnickou na pomyslnem dorte byla duchaplna scena s prirovnanim mladi/stari k pohledu do dalekohledu ze strany okularu/objektivu. to bylo neco tak neskutecne trapneho a pitomeho, az se cloveku ruce zvedaly pro facepalm :( ()

Richie24

Paolo Sorrentino je ne nadarmo v mých "top ten" oblíbených režisérů! Jeho filmy holt prostě nejsou pro každého - a myslím, že ani nemají být! Pro ty z nás, co si užívají filmové atmosféričnosti, k dobrému zážitku nepotřebují žádnou velkou akci, velkolepost a pompu; no naopak jim bohatě stačí absolutní ztělesnění lyriky na filmovém plátně, jsou však jeho snímky opravdovou lahůdkou. A když se k tomu přidají impozantní herecké výkony, jak tomu v Mládí bezpochyby je, přesně takový zážitek se zrodí. Na čistých 5 ***** to, mistře Sorrentino, zatím ještě není, ale další naprosto zasloužené 4 **** tam ode mě máte! Velmi se těším na Vaše další filmy! ()

Fairbanks

Koukalo se na to skoro stejně dobře jako na Velkou nádheru, po pěti minutách už lze vyčíst režiséruv silný rukopis, především perfektní a překvapivé střihy, krasna kamera s pomalými nájezdy, hudba.. Jen ty myšlenky a nejednoznačné vyznění činí celek takovým nějakým prázdnějším, umělejším. ()

Everyone

Asi nemá cenu se na tento film dívat, pokud se cítíte nesmrtelní, lehkovážní, plní energie, síly, sebevědomí...na některé filmy je potřeba asi nějaká ta vráska, ať už na čele a/nebo na kůře mozkové, jakožto závity obrobené vlastní zkušeností. ___ Na toto téma jsou výborné civilní a hluboké úvahy prof. Františka Koukolíka. S každou jeho přednáškou si připadáte mentálně starší a starší. Výsledný pocit se dá přirovnat ke jménu jeho pásma Metuzalém. ()

Mlle

Na počátku je i zde slovo: lákavě inteligentní dialogy a švédské stoly nepředpojatosti a bezpodmínečnosti svádějí k nekritickému obdivu. Svěží injekce humanity a víry v člověka navzdory diverzitě je však záhy vystřídána hloupým, teatrálním tlacháním a protivně velkorysou várkou nikam nevedoucího fňukání. Obrazově je film těžkým přečinem: přirozený půvab švýcarské přírody rozdrobil v koláži nesympaticky stylizovaných postav a jen o málo vábnějších interiérů. Druhá polovina filmu je už jen tréninkem trpělivosti, obáváte-li se, že na obraz levitujícího mnicha skutečně dojde, obáváte se správně! Ze všech těch předvídatelných levných skečů to však nakonec není ani ten nejhorší. Klišé a styling vítězí nad dějem i nad uměním. ()

Milwa

Emotions are all we've got! ***** za poetiku, ryzost, skvěle skromné dialogy a Michaela Caina. Nevím jak je možné takto vyjádřit filmem emoce, ale Paolo Sorentino to umí. Dojemný a velmi intimní zážitek. děkuji ()

efka.off

Bod za hudbu a herecké obsazení/výkony. Jinak? Měla jsem co dělat, abych to nevypnula. Asi holt nemám uměleckou duši, či co... ()

Rockerman

Je to "Velká nádhera 2" s tím, že "Mládí" mě chytlo daleko víc. Klobouk dolů před mistrem Sorrentinem, že dokázal natočit film o ničem a o všem. Mládí je vlastně o stáří, které není příliš radostné a neustále se s tím mládím potýká a poměřuje. Je tu velké množství postav s různými starostmi i radostmi. Tibetským levitujícím lámou počínaje, přes nádhernou Miss Universe a obtloustlým chlápkem s vytetovaným Marxem na zádech konče. Jméno toho posledního není prozrazeno, ale každý fotbalový fanoušek ví, o koho jde, že? Vše je pak zabaleno do překrásné přírodní scenérie švýcarských Alp. Jsem si téměř jist, že se na to časem mrknu ještě jednou, protože je to fantaskní film o životě! ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)