V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Evander

Mám velmi rád Michaela Cainea, a tak jsem se na Youth velmi těšil. Nakonec jsem jen zklamaný, neboť mě tento film vůbec, ale opravdu vůbec nezaujal. ()

hazaba

Popravdě jsem moc nepochopila, proč má film tak vysoké hodnocení. Ano, je radost dívat se na herecké výkony Caina, Keitela a Weiszové, ale celkově je film rozplizlý a tak trochu o ničem. ()

KNTRFKT

Prášky vyfetovaná, sexuálně zvrhlá lůza se rok co rok schází v jednom hotýlku, kde moudře agitují o svých životních krocích, o tom, na jakých rozcestích stáli a připadají si u toho vtipní, moudří a jako lidé se sebeironií a nadhledem. Pravdou ale zůstává, že jsou pořád tou vyfetovanou, zvrhlou lůzou, akorát ve scvrklym obalu a s nemožností znovu postavit stožár. Proto své přešlapy schovávají za přemoudřelé žvásty a navzájem se krmí těmito bludy, které pak schovávají za svou stařeckou sebeuvědomělost. Nicméně natočeno je to fakt chytře a po obhlídce několika nesprávných párů prsou, jsem spatřil ony dudle a byl jsem velmi spokojen. Člověk pak s klidem přejde to neustálé masírování seschlé, vrásčité kůže, oční převisy a představu o tom, že v lepším případě takhle taky dopadnu, v tom horším skončím jako otyloň Diego, co bez svého vozíku s kyslíkem nedá už ani slušnou přihrávku na Xboxu. Nebo to taky může dopadnout tak, že budu nesmírně fundovaně a znalecky řídit orchestr krav v čele se sopranistkou Yoko Ono. Každopádně rádoby skryté metafory moc nežeru a tak to beru jen jako Stopařův starousedlický průvodce podzimem života divných lidí, kteří jsou těmi rádoby "vzdělanějšími" a tím pádem esoterickým hovnům rozumnějícími vnímáni jako kůl jelita. Teda vlastně elita. ()

BOURQUE

P. Sorrentino je režisér s výnimočným talentom. To už dokázal pri filmu „La Grande Bellezza“. Jeho aktuálne dielo nie je o nič horšie ako spomínaný predchodca, ale je diametrálne iný. Opäť tu máme prekrásne prostredie, zaujímavé charaktery, miestami výnimočné herecké výkony. Na druhej strane však divák musí byť oveľa otvorenejší ako minule. Medzi top momenty filmu radím „jednocestný rozhovor“ R. Weisz s M. Caine a rozhovor medzi J. Fonda a H. Keitel. PS. „To je predsa film! Koho zaujíma TV?“ „TV je budúcnosť a aj súčasnosť.“ Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

IMartin

Po Velké Nádheře, tu byla Velká očekávání, která bohužel nebyla naplněna. Snad bude další Sorrentino mnohem lepší. Mistr neměl asi dobrý den. ()

Rockerman

Je to "Velká nádhera 2" s tím, že "Mládí" mě chytlo daleko víc. Klobouk dolů před mistrem Sorrentinem, že dokázal natočit film o ničem a o všem. Mládí je vlastně o stáří, které není příliš radostné a neustále se s tím mládím potýká a poměřuje. Je tu velké množství postav s různými starostmi i radostmi. Tibetským levitujícím lámou počínaje, přes nádhernou Miss Universe a obtloustlým chlápkem s vytetovaným Marxem na zádech konče. Jméno toho posledního není prozrazeno, ale každý fotbalový fanoušek ví, o koho jde, že? Vše je pak zabaleno do překrásné přírodní scenérie švýcarských Alp. Jsem si téměř jist, že se na to časem mrknu ještě jednou, protože je to fantaskní film o životě! ()

Iriquindae

Nejkrásnější film, co jsem kdy viděl, myslím ohledně krásy samé. Je skutečně nádherný, jen ho zarámovat a pověsit do galerie s popiskem "Tohle je film". Sorrentino ví, co je to krása, a v Mládí nám to zprostředkuje. Když jsem odcházel z kina z Velké nádhery, říkal jsem si, že tohle už nemůže překonat. A je to tady, dokázal to. ()

siloalampa

Nezameniteľný Sorrentinov rukopis ma opäť dostal. Minimalistické životné múdrosti podložené na tácke veľkolepých obrazov zlepené do jedného celku - taký je i jeho ďalší film "La Giovinezza". Pre mňa niečo úžasné, o to menej pre dav ostatných ľudí. Mrzí ma, že väčšina i mojich priateľov nebude pri filme cítiť a zdieľať moju vášeň, preto nehodnotím naplno, no pred režisérom snímam klobúk a držím palce, aby pokračoval tam, kde prestal... Vždy, keď človek režíruje vlastný scenár v ktorom hľadá múdrosť formou otázok a odpovedí, je sa na čo pozerať. ()

tranquill

"Byl jsi?... Nebyl... Snad se vychčijeme zítra..." Komediální, umělecky zpracované drama nutící k ohlédnutí a zamyšlení. ()

moviechecker

Jedna hviezdička za scénu s Miss Universe. Sorry jako, ale neskutočne nudný film. Mám pocit, že ma práve o moje mládí tých 124 minút pripravili. ()

AloeB

Půvabný film o skupince ztroskotaných hvězd především staršího věku, příjemný pocit intelektuálna a papalášství. Caine a Dano byla pro mne hvězdná dvojice. Hlavní příběhy mne dojaly všechny tři, tedy i starého režiséra. ()

arajnoha

Přesně na tohle jsem se těšil. Byla to opět opravdová Nádhera. Na Nádheru jsem byl připravený jako na běžný film, ale po chvíli jsem si uvědomil, že tady to s dějem nepůjde hladce. A ono to o ději taky vůbec není. Oba filmy ukazují čisté emoce. Emoce. Emoce. Všude emoce, mezilidské vztahy, Langova hudba, unikátní kamera, opět přednesení myšlenky, že všechno je tak strašně abstraktní, že lež není špatná ani dobrá, prostě je. Těšil jsem se na pláč, křik, nahá těla a životní osudy Smetánky. Dostal jsem mnohem víc, celé zabalené do britské angličtiny, v hlavní roli proradný Alfr.. Caine. Krása je všude <3 ()

radeckator

Křehce roztomilá, zábavná a poetická komedie o životě. A pro mě nečekaný zážitek. Ještě by mě zajímal komentář Maradony, jestli někde přispívá :-). ()

gemi

Audiovizuálně podmanivá parafráze života. EDIT: 23. 9. 2022, druhé zhlédnutí. Mé o skoro sedm let starší mládí bylo znovu vystaveno tomuto filmu, který je mimořádný v obyčejnosti. Na jednu stranu ukazuje, jak je život prázdný, na stranu druhou ale ukazuje, že je plný malinkých dennodenních radostí a drobných překvapení. Čím starší je divákovo mládí, tím lépe bude rozumět. ()

ER

Mládí je tak pěkné,jak je pěkná Miss Universe....a teď vážněji. V komorně laděném příběhu o dvou přátelích,kteří si vždy říkají jen to dobré,je tolik starosvětské moudrosti,že to místy hůře pobírám. Ale prošpikována řadou nuancí,které baví a nechybí i poetika ( kravský "Bach" se fakt povedl) a hlavně...Miss Universe,takže good. Moc good. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)