V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

subic

Mládí je film, kde děj teče velmi pomalu a pozvolna a odehrává se v podstatě během několika dní v jednom lázeňském hotelu ve Švýcarsku. Aktéři tu rozebírají svoje dosavadní životy. A tady se střetávají 2 věci, ti staří litují toho, co neudělali a některé věci, co by chtěli udělat, se ještě dají stihnout. Musím říct, že duo bývalých akčních hrdinů Caune a Keitel je skvělé a má oblíbená Rachel tu má taky roli, kde je opět božská a to nejen v plavkách. Je tu i taková malá zajímavá role Roly Serrano jako těžce obtloustlý astmatický Maradona. 7/10 ()

iz67

Nemam posledni veci tohohle chlapce rád. Ale tohle me kupodivu nerozcililo. Ten konec je samozrejme blabol, jestli ne vsechno. Ale dobře se na to kouka a má to dobrou atmosferu. ()

LdaVinci

To bylo tak přirozený a upřímný. Tak příjemně se na to koukalo. Krásný audio a nádherné švýcarské scenérie. Má to takový pomalejší, ale přesto příjemný flow. Několikrát jsem se i upřímně zasmál nebo alespoň pousmál, má to i spoustu takových frází na zamyšlení, no prostě povedený. ()

Vimrak158

Nechápu, zrovna odcházím z kina z naprosto pod/průměrného filmu a kamarádi mi hlásají, že film vede v úspěšnosti a kvalitě na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Lidé jsou vedle z toho, jak je film úžasným náhledem do starcovi duše a jak nám krásně a vtipně zprostředkovává jednotlivé zážitky. Ale houby. Toto tu už bylo nespočetněkrát a třeba i takové braky typu Román pro muže nám dávají onen ,,pohled" stejný. Od filmu jsem dle nadšených reakcí diváků čekal dojemný, silně emoční příběh dvou starých mužů, kteří vzpomínají a rekapitulují svůj dosavadní život. Nic z toho se divákovi ovšem nedostane. Místo toho tu máme všední, nic nového nenabízející, ovšem slušně režijně zpracovaný příběh z prostředí luxusního wellness hotelu ve Švýcarsku. Ano čekal jsem zejména emoce. Nikde. Příběh a vzpomínaní naprosto nesympatických hrdinů z člověka nevymáčkne ani kapku slzičky a závěrečná scéna, která měla vše rozhřešit a udělat velkou, silně emotivní, tečku za celým filmem, je tak neuvěřitelně pokažená, až je to člověku líto. Příběh je nudný, nic nového nenabízející a několikrát dokonce i silně trapný. K postavám si člověk v žádném případě nevybuduje vztah. Přijde mi proto, že lidé jsou z filmu nadšení pouze z toho důvodu, že tu rok dva podobný film nebyl a v režii Sorrentina to vypadá jako umělecké dílo. Ale například jeho předešlému Velká nádhera to nesahá ani po paty. Člověk si po odchodu z kina chvíli není jistý co si má o filmu myslet, ale já mám jasno. Je to velké zklamání. ()

Cannonball

La grande bellezza to nie je ale mne to neprekazalo. Paolo ma oci pre krasne obrazy a cit pre vyber spravnych hercou. Ano, casom ako by to stracalo nit a sudrznost napriek tomu mi to posilnilo moju tuzbu pre kinematigrafiu. 75% ()

Allgreen

"Tohle vidiš, když jsi mladý. Všechno vypadá velice blízko. To je budoucnost... A tohle vidíš, když zestárneš. Všechno vypadá, že je moc daleko. To je minulost." ()

t.b.kat

Paolo Sorrentino je bůh. Jak nádherně a hravě lze vystihnout stáří, s jeho plusy a mínusy. Woody Allenovské dialogy, nadsázka, oslava krásy (u nás například v Menzelovských Ostře sledovaných vlacích či Obsluhoval jsem anglického krále), duše, touhy, ale také samoty, zlomenosti či bolesti. Stáří je největší oslavou mladého života, už tím jaké pohledy, slova a doteky se za ním skrývají. Proto se tento film nejmenuje Stáří, nýbrž Mládí, Sorrentino stáří nezná 4* ()

Gortyna

Stejně jako je symbolismus v malířství a literatuře, tak symbolistní je tenhle film. Anebo jde v žánru magického realismu? Anebo žádné škatulky a je prostě svůj. Svůj a plný narážek, symbolů, nedořečených nápovědí včetně závěrečného Keitelova vtípku. Artový velkofilm třeba. Langova jedinečná hudba. Filmová báseň: tenhle výraz je klišé, ale spojení nádherné přírody, hudby a filmu jako takového to z něj činí. ()

baclajean

Až príliš komorné. Na to, aké veľké mená svetovej kinematografie sa tu zišli, som nemilo prekvaoeý, že moja domnienka po 15 minútach, že bude problém to dopozerať, sa naplnila. Ako pozerám, moje hodnotenie ostro kontrastuje s ostatnými, ale žiaľ, nedá sa svietiť. A tá jediná hviezdička rozhodne nie je za Miss Universe, čo - mimochodom - veľmi prezieravo tvorí aj cover. ()

darkphoenix

Hladká a elegantná, ale aj emocionálne a filozociky nasýtená filmárčina, ktorá ma dokázala presvedčiť o tom, že Sorentino je skutočne umelcom, ktorý venuje pozornosť i tomu najmenšiemu, najkrehšiemu detailu a dokáže ho zaobaliť réžiou, ktorá rezonuje a podnecuje. Ukazuje vždy niečo čo nečakáme a korunuje to niečím čo čakáme ešte menej. Avšak, zatiaľ čo zo začiatku som sa na postupné dávky sentimentu chytal ako ryba na udicu, neskôr návnada akoby povolila a nedokázala ma presvedčiť vo všetkom. Uvidím však po druhej projekcii, vyzerá to nádejne. Sorentino je jeden z mála vyrovnaných režisérov, ktorý dokáže ku každej myšlienke a pocitu priradiť dokonalý formálny exces. ()

Bilky

Tak toto bol balzam na moju dušu. Namôjdušu :) Presne sa trafil do môjho rozpoloženia, pripravil čerstvú alpskú scenériu, namiešal pôvabný vizuál s nevtieravou zato citlivou hudbou a vytipoval mojich obľúbených hercov. Ešte aj tie herečky ktoré ja veľmi nemusím boli skvostné :) Tempo na stotinu sedelo s obrazmi a dej plynul presne tak, ako pohyb sláku v dojemnej symfónii. No a filozofické námluvy dvoch starých umeleckých bardov, postava kváziMaradonu a odkaz na jeho ruku boli len čerešničkou... Veľká spokojnosť a 82% PS: môj prvý ale určite nie posledný film pána režiséra! ()

DonBraso

Můj první film P.Sorrentina.No trochu jsem to mohl čekat,že to nebude pro všechny.Jelikož je to Ital a ty mají ty svoje snovské snímky rádi,kde stále hledáte indicie i v mouše na hovně,která mě představovat něco,co člověk nechápe.Inu,žádný terno to tedy nebylo.Aby snímek bral duši jen z toho,že se odehrává v Alpách,který snímek vlastně prodal jak mohl,tak tu zbylo jen to poslední a to jsou herci.Tak na starý dědky bych si takhle užíval taky,mají svoje mentorství,svojí píseň,rádi si pokecají,projdou se a to je tak všechno.O zbytečných scénkách jenom na oko,by se dalo napočítat aspoň tucet.Jedno je určitě poetické a to je hudba s kamerou,která opět využívá potenciál Alp a léčebny se vším všudy.Ano,i kravička udělá ze snímku dost,na to,když si Paolo vymyslí,že Caine to bude dirigovat,ale proč tu máme i Hitlera v podávní Paul Dana je mi doteď záhodou.Proč šokovat něčím,co v tom filmu nakonec vyzní do prázdna.Miss universe co jde do bazénu je pěkná vsuvka,ale je tu zase jen ta kamera a hudební motiv a vyznění scénky je vlastně nulové,ikdyby se o tom kecalo nevím jak dlouho.Ukecený to je taktéž,trochu zkrátit stopáž by nebylo na škodu.Za pěkný klipy s hudbou a řemeslně dobře odvedenou důchodcovskou story se starýma bardama v podání Caine a Keitela je to u mě na slušný průměr. ()

wallax

- Čúral si včera? - Áno čúral. - A koľko. - 4 kvapky, a ty? - Viac menej rovnako. - Viac alebo menej? - Menej. Sorrentino je king...jeho Veľká nádhera ma dostala náplňou i vizuálom s hudbou. Majstrovské dielo. Niečo podobné som čakal aj od La Giovinezzy a dostalo sa mi to tak na 3/4. Vizuál, herecké obsadenie či herecké výkony boli skvelé, kulisy podmanivého starobylého Ríma vystriedala nádherná scenéria švajčiarskych Álp. Perfektne vystavané dialógy gerontov v období neskorej jesene života, skôr až zimy, ktorí spomínajú na dni svojho mladého života počas sledovania životov niekoľkých mladých ľudí tápajúcich životom a hľadajúcich význam svojej existencie, zažívajúcich útrapy a strasti mladosti. Perfektné kontrasty, skvelé spracovanie. Zisťujem, že Sorrentina mám stále radšej a to aj keď som videl od neho 2 filmy a aj keď Mladosť nedosahuje kvalít Veľkej nádhery. Asi si jeho tvorbu trošku preletím...kým som mladý... ()

garry

Bohužel pomalé, rozvleklé a pár exotických figurek pronáší depresivní pseudofilozofické věty. Je to takový eurofilm který si hraje na umění. Sorrentina v tom poznávám. Jane Fondová má ve filmu velmi odporný štěk. Na druhé zhlédnutí se mi film líbil. ()

Juuroo

Vzhľadom na obsadenie som sa na film tešil ale okrem dvoch hlavných hercov niet čo chváliť. Zúfalo to chce byť strašne hlboké a umelecké, ale je to nuda. Na Zemi snáď niet väčších trpiteľov, ako obstarožných umelcov užívajúcich si v luxusných kúpeľoch. 1* ()

papuchalk

Líbilo se mi to víc než Velká nádhera. Ta v porovnání s tímto počinem ztrácí zejména v tom, že je příliš tematicky roztříštěná. Mládí je překvapivě odlehčená a vtipná jemnůstka s lehkým sklonem k absurditě. Rozesmíval mě Maradona s tou jeho malou roličkou, ale nakonec ta jeho postava byla vlastně nejdojemnější. Ale jak jde kolem kurtu a číhne na ten položenej tenisovej míček :DDD Geniálně vystavěnej filmovej fór zakončenej o 20 minut později... No a vrchol absurdity nastal, když na oběd do sanatoria dorazí strýček Hitler poobědvat :D Ale tohle je uplně super scénka, stejně jako ve Velké nádheře ten záběr na Costu Concordiu zabořenou do břehu. Tenhle koktejl doposud nepoznaných pocitů umí Sorentino míchat snad nejlépe ze všech dnešních režiséru. Překvapili mně herci. Caine mně snad poprvé v životě neiritoval svýma rádoby rádcovskýma kecama, Weiss poprvé v životě moc nepřehrávala. No nakonec to trochu ztratí energii a sklouzne k sentimentu. Ale je to prostě pěkný, tak co. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)