V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

PamPero 1

Rozhodně se nepovažuji za žádného "Sorrentinovce", vlastně jeho tvorbu znám, akorát tak z papírů a viděl jsem jen jeho úspěšnou Velkou nádheru, která pro mě osobně, tak úplně úspěšná nebyla, ale je docela dost možné, že za to mohlo moje aktuální rozpoložení, které jsem u filmu měl. Mládí je tím pádem druhá zkušenost a dopadla podstatně lépe, vlastně jsem docela překvapen a nadšen. Na plnou palbu to ještě není, pár výhrad bych měl, třeba u některých scén, které vyzní dost do ztracena a délka je taky zbytečně dlouhá, tím pádem vznikají hluchá místa, které Mládí má. Co považuji za plus, tak je krásné a dobře fungující prostředí hor, které u mě fungovalo lépe, než ulice Říma. Naprosto dokonalé výkony herců (hlavně Michael Caine je výborný). Kameru a audiovizuální stránku ne třeba zmiňovat, protože tu Sorrentino umí. Další věc je ta, že Mládí má i zápletku, která mi právě u Velké nádhery tak moc chyběla. 80% ()

Saxos

Opravdu se mi líbila ta podhorská luxusní zašívárna i s jejím různorodým osazenstvem. Vůbec by mi nevadilo, aby se stala mojí základnou pro strávení zaslouženého důchodového odpočinku. Klady: vizuální stránka filmu spojená s hudbou. ()

JenomDominik

Nebudu to hodnotit, protože jsem to nevydržel ani dokoukat do konce (zkouknul jsem půlku) za celou hodinu se nic nestalo... Nudný až mě mrzí že jsem tím ztratil hodinu života.. ()

LencaN

Název je zcela zavádějící. Lépe by slušelo Stáří, aneb vzpomínky na mládí. Pro film jsou vybrané nádherné lokace švýcarských hor. Nacházíme se v alpském lázeňském hotýlku. Dva staří kamarádi spekulují o čem se dá. Rozebírají svoje zážitky z předešlého života a sem tam se objeví opravdu dobrá hláška. Ať velice rozumná, hluboká a přínosná nebo prudce cynická a jedovatě legrační. Děj je prokládán záběry na různé hosty/personál v tomto relaxačním útočišti, kde se nešetří nahými těly. Někdy byly tyto vsuvky spíš na obtíž a odváděly děj kamsi do slepé uličky. Jinak Rachel Weisz to seklo a hrála perfektně. Pan Caine je profík v každém věku a fyzické kondici. Bohužel si nemůžu pomoct, ale mám z filmu špatný pocit. Některé snahy o umění a jednoduchost vyzněly snobsky a nafoukaně. Celkově to mělo svoje pomalé klidné tempo, někdy to ale bylo až moc pomalé. Nej scéna - dirigování kraviček na louce. ()

Kozlowski8

Hudební skladatel Fred a filmový režisér Mick - dva dlouholetí kamarádi, se opět po roce scházejí v malebném alpském lázeňském středisku a obklopeni krásnou přírodou a svéráznou partičkou lidí, vzpomínají na staré časy a zamýšlejí se nad smyslem života ve stáří... Paolo Sorrentino připravil neobyčejný vizuální zážitek , umocněný krásnými exteriéry švýcarských Alp, v nichž se celý příběh odehrává. Ale nejen to. Film nabízí mnoho silných momentů, dialogů, naplněných životními moudry, vtipné i krásně absurdní pasáže. Michael Caine i Harvey Keitel jsou maximálně přirození a dokonce i mojí ne úplně oblíbené Rachel Weisz to zde velice sluší. Pohlazení, které ve mne zůstane hodně dlouho. 80%. ()

tomino28

Neviděl jsem jich zase tolik, ale filmy Sorrentina se hned poznají. Klidná, pozvolná a pohodová atmosféra, zdánlivě nevýrazné a nekonfliktní postavy řešící své starosti. Filozofování o životě s přáteli, s rodinou, na poklidném místě kdesi uprostřed alpské přírody. Hezky se na to dívá, ono vizuál a atmosféra dělají opravdu hodně, ale samy o sobě na zázraky nestačí. Kdesi uprostřed intelektuálních debat a vycházek po přírodě jsem si uvědomil, že některé pasáže jsou poměrně hluché. A zároveň si nejsem jistý, co si z filmu vybavím za rok.. Napoprvé jde ale bezpochyby o fajn zážitek, který místy potěší a místy uklidní - a to je taky potřeba. ()

Ironhead

Poetiku a nádherné pohyblivé obrazy od Paola Sorrentina mám čím dál raději... v současné filmové produkci je to doslova zjevení a svěží vítr, protože takovýto vypravěčský styl je dnes bohužel pomalu na vymření a přitom je v něm tolik krásy... ()

bonovox

Príjemné meditovanie nad životom v prostredí nádherných Álp. Na Sorrentinove filmy sa úžasne pozerá, skladá zábery s perfektnou poetikou a herci vždy ponúknu niečo navyše aby dokázali zaujať. Presne tak, ako aj v tomto ďalšom kvalitnom filme. Ak by sa takto točili všetky filmy, svet by bol určite o niečo krajší... ()

Birter

-''The most obscene job in the world.'' -''She is a prostitute?'' -''Worse. She is a pop star.'' Ano je to pořád dokolečka. Ano je to o tom, co všichni dávno víme. Ano viděli jste to všichni už několikrát. Ani styl vás nepřekvapí pokud máte Sorrentina nakoukaného. Přesto, pokud na Youth nahlížíte stejnýma očima, vás nepřestanou bavit skvělé dialogy, chytré narážky, nádherný vizuál a geniální režie. Drama o existenční krizi Sorrentinovi znovu prochází. P.S. Harvey Keitel je na Oscara. ()

zodiak217

Myslím, že Michaela Caine som ešte v zlom filme ani hrať nevidel a ak by aj hral, svojou úlohou by celý film posunul na vyšší level a dal by filmu svoje nezameniteľné čaro. Ten dej je tak pokojný a plynie si takým pohodovym životom, že v človeku rýchlo navodí príjemnú atmosféru aj keď záver je fatalny, no pritom nešokuje. Je vyústením životnej bezradnosti, stratením zmyslu a cieľa života. No napriek všetkému mate z filmu dobrý pocit a tie dojmy pretrvávajú. Je to typ filmu, ktorý si rad pozriem znova, lebo stále ma coeponuknut, dat niečo človeku vždy v inej fáze života. Vrelo doporučujem na príjemné pohodove dve hodinky sledovania, ktoré utečú ako voda. ()

v.indruchova

viděla jsem pred lety, zapomnela jsem napsat recenzi a po letech je tu jen obrys. Kazdopadne vím že to pro mě byl ne moc povedený počin, který vyčpěl celkem rychle. I když R. Weiz je okouzlící. ()

Winster

Mozny spoil. Simple film: Film se mel jemnovat: ,,Poš hotel a existence v něm,,..Me nesokujete...ja delam v nemocnici. Obcas pod libou hudbou probehne nejakej zaber, kterej ma sokovat (haha ne…) a opovhrhovani obsluhou i kdyz je zo zde vyjadreno nezamyslene je sprostota…Vycitas mu co ze jsi v hotelu, ktery stoji staglu zlata? Jen dal…Chlap sedici a podavajici zene ruku, ktera stoji? Jdu blejt…Velice zajimsvej herec co se tvari jako prokletej basnik a hrozne ho rozciluje, ze si ho vsichni pamatujou z nejake jeho role. A co? Takhle to proste je! Pane tau! Pak uz jen nevericne koukam, co tim chtel basnik rici! Dulezitej moment s balkonem jsem prehledl s zrovna koukal na stravu na tepovou frekvenci pri behu, tak jsem si to pak musel pustit jedte jednou…To se mi snad jeste nestalo. Miska univerzalnosti tam je asi jako v casablance valka. ()

PTuranyi

Nádherný film o živote z perspektívy staroby. V švajčiarskom sanatóriu je jedno či ste slávny režisér, dirigent/skladateľ, herec či futbalista. Optikou staroby je všetko ďaleko, hlavne mladosť. "Plkanie" starcov nad životom, vesmírom a vôbec v podaní špičkových hercov je zabalené do nádherných záberov. Môžete sa sa ponoriť do hlbokomyseľných dialógov (snáď sa vyštíme zajtra) alebo sa nechať len tak unášať obrazmi. Emócie sú preceňované, ale je to všetko čo máme. Hľadanie zmyslu života a jeho naplnenia nie je len vecou umelcov, lebo všetci sme len komparz. ()

rakosabasta

Nádherná kamera a skvělá hudba. Herecké výkony také bez šrámu, ale tak nějak za vším pokulhává příběh/scénář a snaží se vše marně dohonit. Přijde mi, že film "Báječný hotel Marigold" zvládl téma "stárnutí" zpracovat kapičku lépe. ()

carnacv

Když jsem u Velké nádhery psal, že se jedná o Sorrentinův top, tajně jsem doufal, že se při svých úvahách mýlím. Nemýlil jsem se. Nicméně i Mládí má zajímavou tematiku a tedy i co nabídnout. V první řadě zase vidím ten typ snímku, na který se lze jen s úctou dívat a kochat se. Nic víc v mnoha chvílích člověk vážně nepotřebuje. Zde se totiž odlišuje umění od toho domnělého. Dále, a to u Paola není obvyklé, nabízí snímek více úsměvných momentů, než většina dnešních komedií. Pak je tu samotná tematika stárnutí, kde se podle mě Paolo nechal poněkud zbytečně strhnout poslední módou kinematografie, která snad jiná témata neuznává. Zde přisvědčím mnoha místním názorům, že je Paolo na takovéto kousky ještě přec poněkud mladý a mohl svůj um zužitkovat u tématu jiného. Přec jen jeho vkus pro architektonickou krásu skloubenou s prvotřídními modelkami je jedinečný a určitě by více nabyl na lesku v jiných vodách. Leč neupíral bych mistrovi právo volby tematiky. Ostatně ani u dvou ústředních staříků jsme nebyli krásné architektury a mladých dívek ušetřeni. Akorát jsem se nemohl zbavit dojmu, že Luca nedostal pro svůj kamerový um dostatek prostroru a musel se svými výkruty kamery značně brzdit. I tak však je kamerový vjem nadprůměrný. Snímek nestrádá ani po stránce hereckých výkonů. Duo Caine, Keitel funguje výborně a nezaostává ani paní Weisz, ačkoli zase tolik prostoru pro hraní nedostala; jiné to však je s prostorem pro koukání. Když pak přidám i vcelku zajímavou dějovou linku, hodnotím snímek jednoznačně pozitivně, zvláště pokud bych chtěl srovnávat s ostatními tematicky podobnými snímky, pak by byl tento určitě nejlepší. ()

matej.perun

Mozno raz, az budem schopny pozriet si to i druhy krat, dokazem i co to zrozumitelne k tomuto filmu napisat. Alebo to bude az budem "stary muz", pripraveny aj pochopit, nie len hlboko prezit, co teraz nechapem, no o to hlbsie citim po zhliadnuti. Druha "VELKA NADHERA" od Sorrentina za sebou, na tom chlapovi nieco bude. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)