Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

jadran90

Výpočet obsahu kruhu už nikdy nebude stejný. Aronofsky + matematika = bomba, říkal jsem si. Film plynul a já pořád čekal, kdy se o další PÍď příblížíme nějakému dramatickému objevu nebo vysvětlení. Nestalo se, a tak originalita spočívá hlavně v uchopení příběhu. Doplněným černobílým kontrastem, temnými PÍsněmi od Mansella, působivým střihem a skvělým Seanem Gullettem. Netrvat to jen 80 minut, asi bych to nestrávil. Zaokrouhluji PÍ dolů a dávám tedy 3 hvězdy. ()

dkas

Slušná schíza, perfektně zvolený hudební doprovod, všudypřítomní mravenci... Těžký film na koukání, na pochopení snad ještě víc. Ale ta atmosféra... ()

Desdinova

Mám rád matematiku aj všetky tie veci okolo toho, tým pádom aj tento film sa mi páčil, hlavný hrdina Max a jeho depresie boli dosť psycho ale niekedy až také psycho , že som sa troška stratil ()

1mArc0

Odraz budúcnosti, pochopenie, sebazničenie... týmito témami naplnil Darren film svojím originálnym a svojským štýlom s čiernobielym prevedením vizuálu nemých filmov- robí naozaj ťažký a kvalitný divácky zážitok. Podmaz ako horová hudba. Komorný, najldepresivnejší, najoriginálnejší Darren Aronofsky a jeho Pí. Výborná filmárčina s dobrou myšlienkou. Pre náročných sa zapísal práve týmto, povedzme pre širšiu pozornosť Requiemom. /95 %/ ()

_aandyy_

Skutečně i neskutečně připomínající Lynchovu Mazací hlavu...superpsycho! Navíc tohle je u mě zhruba to, co od filmu čekám, jedinečná podívaná neotřelého rázu, ač ne úplně pro každého. ()

papadoce

Nechápem čo si to vyberám posledné týždne za filmy. Toto bola zase psycháčina najhrubšieho zrna. Ono toto nie je moc oku lahodiace, neuvidíte tu zaujímavý dej, ani aspoň trochu sympatických ľudí. Za to uvidíte originálne spracovanie, ktoré by sa už dalo nazývať umením, čiernobiely obraz, ktorý podfarbuje atmosféru psycho efektu, na mieru ušitú hudbu, skvelú réžiu a kameru, ktorú ak ste najprv videli Reqium za sen tak ste ju už videli. Hej, na novodobého Aronofskeho z Labute či Noeho sa to nechytá, ale má to svoj štýl. Za umenie dávam 4. ()

Voyer

Není to nejchytřejší film, není to ani nejkreativnější film. Chvílemi mě ta úmyslně rozdrbaná kamera celkem štvala, a to že je často celá scéna ztvárněna dvěma bílými bloby a černým pozadím body taky zrovna nepřidává. Ale když se to vezme kol a kolem ("nudge-nudge, wink-wink") je to dobře zpracovaná pí...prvotina, která má aspoň na začátku solidně hustou atmosféru, jenž však časem vyvane. Nolan si to odbyl líp a za míň prachů, imho. Aronofsky je ale mnohem vděčnější látkou pro místní (asi nejenom) pozéry v komentářích. Takže nějaká přidaná hodnota tu bude, ne že ne. ()

J0hn

Při hledání systému a vzorce podle nějž se chová burza, najít princip fungování celého vesmíru a poznat tak Boha. Skvělý námět, který je perfektně zpracován. Tenhle film mě uplně pohltil, už sem ho videl 3x a rad se na něj podívam znovu. Škoda že se podobných filmů netočí více. ()

Prankster

Moooc dobré ale chtělo by to zkonzultovat s nejakým zapáleným matematikem a aspon se podívat na půl oka klíčovou dírkou do světa matematiky... Jo a technicky je skoro identický s Requiemem pro Sen. ()

Jaromír

Po zdejších komentářích jsem čekal zajímavý zážitek. Bohužel jsem zklamaný :(. Film ke mně nějak "neproniknul", díval jsem se na něj celou dobu s odstupem. Námět je zajímavý, zpracování taky, ale přesto mě nedokázal vtáhnout do děje, což je u filmu zásadní problém... Možná je to taky tím, že nemám rád "znásilňování" čísla Pí, či fibonaciho atd., některé věci ve filmu mi přišly dělané jen čistě na efekt pro lidi, kteří matematiku moc nechápou, a to je rozhodně špatně. Používání takových "berliček" mě pak vždy naštve, rozladí, začnu přemýšlet, proč to tam dali (než mi dojde, že je to jen pro efekt, a nemá to žádný smysl), a tím víc se mi děj filmu vzdálí. ()

zly.dvojce

I já jsem se jako malý podíval do slunce i když mi mamka říkala abych to nedělal. I já jsem v rozhodující moment radši couvl, ač jsem absolutní poznání předtím považoval za cíl veškerého mého snažení. Ale když pocítíte tu nepopsatelně obrovskou sílu, pudy rozhodnou za Vás. Zřejmě ještě nebyl čas. Proto nemohu jinak, než absolutní počet hvězd pro absolutně dokonalý filmový prožitek. Jediný matematik, kterého znám a který má koule. Práce s vrtačkou je obdivuhodná. ()

monikka87

Predchodca brilantného Requiem za sen, čo vidno na určitých postupoch (opakované scény). Obsah trochu pokrivkáva za formou, no za tú úžasnú "podívanú" a zvukovú/hudobnú stránku klobúk dolu... ohromne som si sledovanie Pí užívala. ()

han.ci

Na tomhle filmu je dobrá maximálně hudba. . Černobílá kamera, která snímá bláznivého matematika zaobírajícího se čísly..? Nějak jsem to nepochopila ()

Bigfuckman

Tak trochu mi to svým pojetím připomělo mazací hlavu od Davida Lynche. Hlavně to depresivní prostředí zabíráno odpudivou kamerou. Ale mazací hlava měla dle mého trochu lepší, i když ne zcela pochopený děj. ¶ bylo o řadu níže, ale zas taková ¶čovina to nebyla. Ovšem na jedno shléhnutí ¶ docela stačí. ()

Hank

Velmi hustá rozostřená černobílá psycho podívaná. Vize, představy, halucinace, deprese, čísla....vzorec našeho bytí a nebytí. Chaos. Úžasný debut, na který se vyplatí dívat už jenom pro klipovitý černobílý obraz, matematikovy vize a pokusy o nalezení "čísla". Chtělo by to nicméně kino a mrknout na to ještě jednou, skoro bych řekl trochu klasická lynchovina, kterou i když člověk nepochopí, tak si stejně odnáší mimořádný zážitek. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)