V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

SOLOM.

Když v roce 2009 přišel Tommy Wirkola s prvním (Dead Snow), získal si jeho snímek mé sympatie a to i přesto, že zombie tématika mi moc blízká není. Odstupem času jsem byl však nucen uznat, že jsem jej tehdy ve své recenzi zbytečně moc nadhodnotil, protože po několika dalších shlédnutí se mi tahle ulítlá komedie už zas tolik nelíbila. I proto jsem do druhého dílu šel více skeptický, jak se ukázalo docela po právu. Tentokrát jsem se už ani moc nebavil a asi nejvíce mi vadila změna prostředí. Zasněžené hory a horská chata měli prostě větší kouzlo než „venkov“. Lhal bych, ovšem kdybych tvrdil, že tu není k vidění i několik opravdu povedených gore scén. Wirkola dal opět průchod svým ujetým představám a divákům naservíroval nejednu povedenou lahůdku za druhou. Leč na druhou stranu se nechal unést až moc a to, co v jedničce fungovalo (tedy alespoň u mě), tady až moc překombinoval. Schopnost oživovat zombie, byla dobrá leda tak k závěrečné scéně (souboji ruských a německých zombíků). Teprve při čtení závěrečných titulků jsem zjistil, že ona „Martinova zombie“ je ve skutečnosti známý severský herec Kristoffer Joner. Osobně si však myslím, že ti kteří nadávali již na první díl, tak by od tohoto splatteru měli dát ruce pryč už úplně. Film dělající si legraci sám ze sebe, z jiných filmů a dokonce i z diváků samotných není opravdu pro každého. Zvláště pak pro ty, kterým vadí „násilí“ na ženách, dětech či postižených. Černý humor tu místy opravdu zacházel do extrému, ovšem mnohdy i do prachobyčejné trapnosti. Dala by se zde nalézt docela pěkná řádka pasáží (potažmo scén), které bych bez mrknutí oka z filmu vystřihl. Tím by byla docílena kratší a určitě i zábavnější stopáž. 50% ()

TheEvilTwin

Tommy Wirkola je zvíře!! Těžko říct, co z filmu je nejvíc fucked up, protože vesměs téměř všechno tady je absolutně nekorektní, neortodoxní a v klasickém filmovém žánru nezvyklé! Zabíjení vozíčkářů a přejíždění dětí na pískovišti tankem na pozadí útoku nacistických zombíků na Norsko, americký zombie squad a homosexuální recepční z muzea nebo hromada ujetého, přitaženého gore? Tohle všechno teda diváka znuděného klasickým mainstreamem dost potěší a moje radost po zhlédnutí vzlétla do nebes. Když k tomu přidám jasnou režisérovu vizi, kde oproti 1. dílu (který byl velmi slabý a podprůměrný) přidal na zábavě a vyzrál do podoby, ve které si je jistý, co chce filmem říct a k tomu perfektní, ba až bezkonkurenční vizuál, tak ve výsledku nemám co vytknout. Šťavnatá, svižná a krvavá zábava, které bych bral hned nášup v podobě seriálu nebo alespoň třetího dílu. Wirkola si mě svým odlišným, ale přesto zábavným stylem získává víc a víc a já jen doufám, že se chystá něco nového. ()

Karamanlis

Parádna zombie jazda, ktorá vo viacerých ohľadoch prekonala prvý, síce taktiež skvelý, no tie tak odviazaný Død Snø. Wirkola tu nechal drastický čierny humor vygradovať na maximum a neštítil sa pri tom ničoho, dokonca ani v kinematografii dosť vzácneho brutálneho násilia na batoľatách či invalidných spoluobčanoch. Druhý Dead Snow je proste od svojich počiatočných minút až do samého konca extrémne zábavný a krvavý nášup, ktorý to celé poníma s absolútnym nadhľadom a neberie sám seba moc vážne. ()

eraserhead666

Ech, některé filmy by prostě pokračování mít neměli. Jednička mě překvapivě docela slušně zaujala a pobavila. Dvojka je přesně to, co jsem od ní očekával. Až trapná snaha vstoupit podruhé do téže řeky skloubená se snahou být ještě zábavnější, což ale většinou dopadá přesně opačně. Nazbie mají pořád výborné masky (co si tak vybavuji, proč je tak dobré neměli jejich sovětští kolegové?), ale to je asi tak všechno, co bych pochválil. Možná občas nějaký ten fórek, který si už ale dnes, po týdnu, nevybavím. Přehnaně na sílu vtipné, stopaží přepálené... a přitom taková blbost. ()

ARI50

Celkem zklamáni chyběl mi hrozně ten sníh ale kuchačky nebyli špatné chudák naše ženská až do poslední chvíle vydržela i když celkem roztrhaná, škoda no víc mi to přišlo jako komedie jednička byla o dost lepši. Někdy jsi myslím že by pokračováni nemělo ani byt. ()

Necrotongue

Tommy Wirkola se vrátil do Sněhu zjevně vybaven vyšším rozpočtem, takže vzduchem opět poletovala těla, jejich torza, končetiny, hlavy, vnitřní orgány a vše vůkol bohatě zavlažovaly tělní tekutiny. Prostě tradiční Wirkolova severská poetika. Tentokrát nastoupil do akce i profesionální a odhodlaný americký Zombie Squad, takže situace už nevyznívala tak jednoznačně jako v prvním dílu. Nejpodstatnějším zlepšením bylo ovšem zvýšené množství černého humoru. A já už na některé scény jen tak nezapomenu (polní ošetřovna, věrný zombík, přečerpávání paliva, závěrečná erotika, atd.). / Poučení: Když poskytuješ první pomoc, dbej na to, aby to zároveň nebyla pomoc poslední. 4*+ ()

JASON_X

K popisu téhle geniální zombie taškařice si dovolím použít slova velitele Zombie Squadu: "Viděl jsem sice tisíc zombie filmů, ale tohle nebylo v žádném z nich." Zatímco první díl Død snø se mi líbil jen průměrně, dvojka mě dostala do kolen. Gejzír skvělých nápadů, hlášek, gore humoru i všelijakých nechutností, výborná výprava, masky i hudba, několik povedených hereckých výkonů a v neposlední řadě krásné norské exteriéry. Kdybych měl vypsat všechny své oblíbené scény, byl by to hodně dlouhý seznam. Před pár dny jsem se tu rozplýval nad dvojkou Sharknadem a teď jsem stejně rozplynulý z tohohle. Oba zmíněné filmy se v mých pomyslných filmových žebříčcích dělí svorně o titul 'Nejlepší komedie roku 2014'. ()

MáŠa

Není to špatný, ale ani žádný terno. Pár zajímavých nápadů, a takový všelijaký žánr, že k zasmání toho tolik není a k napínání a hrůze je toho ještě míň. ()

oLí

Celkem masakr, doslova. A asi i lepší, než první díl. Na splattery nejsem téměř vůbec a tohle mě bavilo tak, že jsem tu na chvíli střelil pět. Je z toho hrozně cítit nadšenost i um, vlastní nápady i inspirace u klasik. Mohl bych vyjmenovat hodně scén, které se povedly, ale absolutně vládne bába na vozejku s následujícím do ksichtu letícím a ječícím dítětem, prostě žádný servítky - další plus. Derek Mears taky potěšil. Tohle jsem neviděl naposledy. 8.5/10 ()

Morholt

Je mi celkem jedno, že Wirkola v tomto případě vyšel vstříct většinovému publiku a druhý Dead Snow je tudíž oproti prvnímu dílu komerčnější, čímž pro někoho může ztratit žánrové kouzlo. Norský řezník totiž dokázal vyšší rozpočet bezezbytku využít a tak se po připomenutí předešlé části spouští kolotoč zombie rvaček, létajících údů, vyhřezlých střev a dalších chuťovek, ve kterých si Wirkola vyloženě libuje. Nevadila mi ani trojice amerických nerdů, bez kterých bych se asi dokázal obejít, ale tenhle ultimátní masakr nijak nenarušili.No a ten závěr s Total Eclipse Of The Heart mě totálně rozsekal. :D Pro mě asi nejlepší zombie komedie vůbec. 90% ()

luka4615

Film Dead Snow 1 se tvářil jako horor, nicméně ve výsledku jsme dostali jakousi zvrácenou komedii. V Dead Snow 2 jsou hororové a komediální prvky v téměř dokonalé rovnováze. Gagy a hororové scény fungují na 99% a Vy se při projekci Dead Snow 2 budete královsky bavit. A nejlepší (nejvtipnější) scéna? Přečerpávání benzinu z autobusu do tanku za kreativního použití střev. ()

Fleur6

Ja neviem, kazdemu sa viac pacil druhy diel, ale ja som sa viac bavila u prveho, ktory mi silno pripominal Cabin in the woods. Jednotka mala nejaku atmosferu, trochu hororu sem a tam, druhy diel bol len akcna crazy komedia. ()

6thSun

Po (hodně) dlouhý době zase jedna opravdu zdařilá zombie comedy, navíc se závěrečným příslibem pokračování. Kéž by! ()

Litsarch

Není obvyklé, aby se mi líbil komediální horor. Dead Snow se to povedlo v obou dílech. Není také obvyklé, aby se mi dvojka líbila až více, než jednička a to se stalo. Dead Snow 2 je svižnější, vtipnější a některé scény mají až kultovní potenciál. ()

Terva

Příběh začíná rekapitulací událostí z prvního filmu o setkání s naci-zombie v horách. CITÁT - Všechno to zní jako klišé, ale stalo se to......... A pak příběh začne a začne vlastně úplně přesně tam, kde skončil ten první. Na parkovišti u aut. Linie příběhu je o hodně krvavější a hlavně srandovnější a děj se posune z hor do údolí. Vlastně až do města. Dojde i k výměně rukou, ale to by byl spoiler. CITÁT - To není moje ruka!!!.......... Krásný záběr, je příchod Herzoga (Ørjan Gamst) do musea Druhé světové války. CITÁT - Nabírají nové vojáky........... Gore scény jsou dobré a jak jsem už napsal funguje tady snaha o humor, ať už ten normální nebo ten černý. Viděl jsem tisíc zombie filmů, ale tohle tu ještě nebylo. - to byl CITÁT. Škoda jen, že souboj Rudí vs. Naci nebyl delší a ucelenější. A ten konec mě dostal. ()

JohnCZ

Pořád žádné veledílo, ale výrazně lepší jak první díl. Tentokrát se to nese na absurdní vlně po celou dobu, což je rozhodně plus. Film měl viditelně větší rozpočet a režisér měl možnost se pořádně vyřádit. Někdy se mu to povedlo (hlavně finální scéna), někdy moc ne, ale aspoň to rychle odsýpá a na rozdíl od jedničky to většinou nenudí. ()

liquido26

Po skvělé jedničce přichází skvělá dvojka, která je ještě větší úlet. Proti zombie náckům se tentokrát staví opravdu nezvyklý tým - jediný přeživší z prvního dílu, kterému omylem přišili zombie ruku, trojice nerdů z USA, kteří si hrdě říkají Zombie Squad, teplý emák z muzea Druhé světové války a německý zombie turista. Takže čekejte pořádnou akční srandu, hektolitry krve a hromady vnitřností a plno věcí, kterých se v amerických filmech nedočkáte. ()

corpsy

Soráč, ale tí náci zombíci nám akosi vychladli. Zopár dobrých gore scén a nejaký ten hnusne vtipný nápad, nepovyšuje tento snímok na viac ako priemer. ()

Astaroth12

Najprv bola krátka, ale neskutočne parádna ukážka toho najlepšieho čo sa udialo v jednotke a zostrihaná bola bohovsky. A potom to začalo, tam, kde skončila jednotka a hned riadne akčne.Vedel som že aj hudba bude veľmi silnou stránkou tohoto filmu. A aj tu som videl náznak na Evil Dead a je jednoznačný. Triky tiež boli dosť slušné. Príbeh bol troška morbídny a aj iný na aký som zvyknutý v zombie hororoch a aj preto ma tento film zaujal .Malo to aj komediálne prvky a to ja rád, ale nebolo ich tu zas tak veľa, ale aj to málo potešilo. Vyzbrojovanie toho proti zombie tímu bolo ako v Komande, len troška radikálnejšie,strelné zbrane boli nahradené, záhradnými. Ale tu je presne rozoznať,že tento film nejde v zabehnutých zombie šlapajach, lebo tu zombie nehrýzú, ale svoje obete bijú všelijakými predmetmi a oživenie nastáva až vtedy, keď Herzog priloží ruku na mŕtveho a preto to nieje čistokrvný zombie film, ale niečo ako magicko-fantasy, ktorý sa serie do zombie žánru a dosť dobre mu to vychádzalo..Podla mňa zombie žáner už potreboval nový impulz a tak práve dorazil. V čom jednotka zlyhala, dvojka to napravila dokonale. Toto je ináč drsný film aj deti niesu ušetrené. Film disponoval veľmi parádnymi maskami. Po resident evil 1 a rec 2 je tento v trojke najdokonalejších zombie filmov, aké som videl. Parádna akcia, parádne gore, parádne hviezdy, no proste dokonalý zombie horor. ()

SlecnaSmilly

Protože jsem mladá dívka s inteligencí nepřevyšující pajdavé morčátko po mrtvičce, tak se teď po večerech dívám na zombie komedie. S každým zhlédnutým filmovým opusem se stávám větším expertem na nemrtvé a už si je nepředstavuji jako Karla Gotta na pláži v Egyptě, ale spíš jako nahnilé, zoufale se tvářící nakupující v Lídlu, kteří se právě brutálně pomlátili o zlevněné máslo za dvacet devět devadesát. Na stránkách České zombie komunity dávájí tři vzácné rady, co dělat při napadení oživlých mrtvol, takže si pište: uprchnout, zničit a odstranit, fakt doufám, že si dělají srandu, jinak je to hodně divnej spolek. Mno, všichni přeci víme, že nemrtví jsou až neskutečně odolní a takové useknutí umrlčí hnáty u nich vůbec nic neřeší, neb každej alespoň zlehka schopný doktor jim ji na požádání přišije a oni můžou dál řádit, ehm, jak černá ruka. Takže co s nima? Já doporučuji podpálení či rozporcování na fakt malé kousíčky sekerkou, pilou nebo cirkulárkou, no, vůbec nejúčinnější je zabít nekromanta, tedy toho, kdo ty paka oživil. Mimochodem, já už po tomhle filmu přesně vím, co chci k Vánocům, áno, pravou (od Mattela) zombie ruku národního socialisty, úplně vidím to její využití při práci v domácnosti. ()