Trabantem až na konec světa

• angličtina Trabant at the End of the World (více)

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř. (Aerofilms)

Eddie Rider

Už to tu bolo spomenuté, ale kam sa hrabú špeciály Top Gear! Totálne odzbrojujúca atmosféra tohto docu-road movie, hláškujúci účinkujúci, pohoďácky biker zo Slovenska a duo Poliakov, ktorých musíte milovať alebo nenávidieť. Ale hlavne tá krajina a 4 žlté nezmary. Nemôžem hodnotiť inak ako 5*. A posledná veta filmu - tá naozaj "zatína do živého" ;) ()

cartyci

Predchádzajúce dva diely som nevidel a myslím že ak boli len z polovice tak dobré ako tento tak som spravil chybu.Pohltilo ma to a tužil by som takýto zážitok zažiť.Všetko original žiadny herci pretvárky proste skutočný život ()

DavidAAAA

Cestu těchhle šílenců jsem poctivě sledoval den za dnem.. A na tenhle film se vysloveně těšil. Jasně, je to sestříhaný, ohromně zkrácený, ale zábavný, zajímavý a scéna příjezdu na konec světa s hymnou v rozhrkaným trabantu mi vehnala slzy do očí. A určitě znáte odpověď na otázku, co vlastně je na konci světa... Fotbalový hřiště, fakt že jo... Fandím Danovi a jeho partě a moc doufám, že tímhle neskončili, že ještě něco přijde, protože jsou to nejen blázni, ale taky dokážou natočit zajímavej film. "A co vy, proč u toho ještě sedíte? Neříkejte, že nemáte v hlavě svůj konec světa. Sen, který si chcete splnit..." ()

xSimax

Cestopisných dokumentů u nás vzniká velmi málo a když už, tak se většinou nedostanou do kina či televize. Pan Přibáň mi byl ze začátku svých trabantích expedic hodně nesympatický, zvláště když jsem slyšel, že na otázku proč Trabant odpověděl, že je to nejhorší auto na světě (což zcela jistě není pravda a navíc by to byl hodně pitomý důvod ), ale postupně jsem pochopil některé jeho názory a také sdílím, že nejdůležitější v životě je "se neposrat". Prozatím poslední film o žlutých trabantech je bezpochyby tím nejzdařilejším. Oproti předchozím zase přibylo množství záběru a ve vzniklém filmu tedy přibylo střihů, které pomohly v celkovém tempu filmu a rozšíření expedice o motorku a další auto, navíc obě se zahraničními posádkami - výsledku prospěly. Polákům jsem se smál kdykoli byli v záběru. Doporučuji a doufám, že se něco podobně zábavného a zajímavého podaří natočit i v Austrálii v letošním roce (2015). ()

Entfak1

Tohle je prostě nápad. Splň si sen, natoč to a pak to prodej. Navíc v tomto případě velice efektivní, nenucenou a zábavnou formou. Parta lidí, která se pro diváka skvěle doplňuje, podpořená efektivní kamerou, krásnými záběry a energickou hudbou. Pokud se bojíte dokumentů, tak tohoto se nebojte. Tohle je totiž Road movie/show. Za 5 a ani nemrknu. ()

huspenina33

No jestli vezli vše ostatní 4 další auta jak píše kolega, tak to je o ničem, nevím zda to je pravda. Před cca 4 měsicí bych tomu dal 4*, ale nějak se mi to celé zprotivilo, zkomercializovalo, a Přibáň mi začal být nesympatický a pokud měl zázemí, tak je to vážně o ničem, to mě příště nejtlustší muž světa sveze na trakaři kolem stromu a já z toho udělám dokument taky, pokud seženu dost peněz, abych nejtlustšího muže světa uživil. Záběry na prasklý výfuk mě nebaví. ()

fajntomas

Trabanty jsem měl dva a nejel bych dál než v neděli do Zoo. Takže respekt a je to tak i dramatický. Jen těm borcům měl někdo trochu poradit jak na to, aby se netvářili jako že budou v televízi. Jinak dost dobrý 70%. ()

vincenzzo7

Fanda do trabantů sice nejsem ale docela jsem se bavil ti naši patlalové s větší dávkou štěstí než rozumu společně s pšonkama a Slovákem na motorce, taky dobré pako se hledali všichni ;-D!!! docela skouleli pěknou koukatelnou výpravičku doporučuji a dávám krásné 4 hvězdy ;) ()

mudo1982 odpad!

To ze sfetovana skupinka ziska peniaze a ide na vylet nepovazujem za umenie. Akteri sa urcite bavili, ja vsak lepsiu zabavu zazijem v kazdej krcme ()

lajka.sabaka odpad!

Tohle neni dokument. Ale prirodovedny film o tlupe hlaskujicich samcu, co se navzajem predvadej kdo ma vetsi pero. A na zaver jeste neotrela zivotni moudrost: Jestli mas sen, nevahej a zacni si ho plnit, at je jakykoliv. Odpad! ()

Krastom

Super dobrodružství, osobně bych si na takovou výpravu vybral jiný dopravní prostředek, ale to by na druhou stranu zase nebyla taková legrace. Snímek jako takový byl pro mě nudný. Místy jsem byl napjatý a fandil, aby projeli a pak jak najeli na nějakou asfaltku tak to byla nuda až jsem skoro zíval. Z hlediska expedice 80%, z hlediska koukatelnosti 40%. Takže dávám 3 hvězdy - 60%. ()

studentice

Líbilo se mi, ale možná méně než předchozí cesta. Vadilo mi, že jsem občas nerozuměla dialogům-především v angličtině a v polštině nikdy. Nechápu, proč nemohl být dokument doplněn titulky. Myslím si, že většina lidí polsky neumí a když je řeč ještě navíc doprovázena silnou zvukovou kulisou... Naopak velmi pozitivně hodnotím komentáře čtené Davidem Novotným. ()

rmar

Udělal jsem tu chybu, že jsem nejdříve viděl seriál. Do filmu se samozřejmě nevešly všechny scény, ale zážitek jsem tím měl trochu zkreslený (přijde mi, že to extrémně dlouhé čekání ve Guyaně ve filmu vůbec nevynikne). I tak je ale perfektně vidět posun od méně ambiciózního filmu z Afriky po vyšperkované záběry a náročnější postprodukci. Opět nechyběly zábavné hlášky a chvilková napětí, co si počnou s motorkářem, kterému vypadlo uprostřed pouště rameno, navíc přibyly zábavné scénky způsobené duem polských bláznů, kteří neváhají udělat jakoukoliv kravinu. ()

OtokPag

1. Trabanty mám rád. Měl jsem navoněného “Trabiho”modrého s černou maskou a černými světlomety. “Vlašťovka” byla vyvařená a zesílená, nově vyměněně závěsy zadních  kol, brzdy skvělé, motor po výbrusu u pana Trnky v Jeseniově ul.na Žižkově... Uvnitř potahy z chlupaté látky, tapecirunk na stropě, dveřích i v zadní části ze světlého jekoru/koberce. Veškeré opravy se daly provést na silnici, servis v garáži byl nutný jen na opravdu “dramatické” závady.  Dodnes lituji, že jsem ho prodal jednomu blbovi, který ho za půl roku zničil! 2. Obdivuji, kde všude ve světě žluťásci rozdávali radost a modrý nasládlý dým z výfuků 😋👍 3. Musim se přiznat, že s Danem Pŕibáněm bych nevydržel ani cestu z Prahy do Nové Vsi p.Pleší  4. Znovu tedy musím vyjádřit respekt, že se účastníci expedice nepovraždili a vytvoŕili parádní zážitek pro všechny fandy Trabantů a dobrodružství 👍🤕 ()

koprovka69 odpad!

Ať si tu dobrotu z rozbitého výfuku vyžere sám,,,raději pojedu na trakaři. Stejně je zábavnější sledovat medvěda na koloběžce! ()

PF 2015

PF 2015