Trabantem až na konec světa

• angličtina Trabant at the End of the World (více)

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř. (Aerofilms)

DjLibnei

Povedený dokument, který Vás ohromí svou přírodou, vtipností posádky a žlutých trabošů a jaw, které jsou nezmary. Úchvatné Peru a její hory s nadmořskou výškou 5 000m, kšeftování benzinu v Bolivií a nejvtipnější scéna je reklama na svobodu, to bylo vážně povedené... Doporučuji a stahuji další díly s Afrikou a Asií > 80% ()

Desmi

Předně musím říci, že se moc hezky dívá na lidi, kteří si plní své sny. Samotná road movie mě tak moc nechytla, přece jen to nebylo zas až tak zajímavé, což bylo dost možná způsobeno hodně krátkou časovou stopou (nasoukat do hodinky a půl tříměsíční cestu asi úplně nejde). Seriál napříč Jižní Amerikou byl v tomhle směru mnohem zajímavější, protože příběh nebyl roztrhán tak moc. Tímto ho vřele doporučuji. Velmi milým překvapením pro mne byla práce s kamerou, s kterou si klucí a slečna dost vyhráli... ()

JihadJoe

Kolik z vás ví, že celá Jižní Amerika, byla vlastně nafingovaná? že s Danem jeli další 4 auta, která vezla veškerý komfort, pomůcky apod? Že drtivá většina "útrap" byla nafingovaná pouze pro kamery? ()

RomanT

Předchozí Afrika se mi celkem líbila, ale teď už přestávám chápat smysl jejich cestování - vybrat si ta nejhorší možná přesunovadla a pak většinu času řešit problémy s nimi. O projetých zemích a lidech se nedozvíme prakticky nic, protože je potřeba honit kilometry a přitom se chovat jako hovada, aby to snad bylo zajímavější (např. pašování polského kolegy, vjezd do vojenské zóny - pokud to ovšem nebylo nahrané). ()

Ace.A.T.L.

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Člověk by se hnedka na něco podobnýho vypravil a obdiv a ústu k aktérům, nemůže skrývat. Za mě 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Jirkason

Parádní road movie, při kterém jsem se cítil, že tam jsem s nimi. Krásná příroda a leckdy kruté podmínky. Všechna čest trabantu, který to zvládl v celku dojet. Lituji, že také necestuji, protože tohle zažít je opravdu splněný sen. Moc sympatičtí lidé, kteří mi sledování velmi zpříjemňili a opravdu pár vtipných scén, při kterých jsem se musel usmát. Tuto sérii jsem začal tímto filmem a jsem nesmírně zvědav na ty dva předchozí, určitě si to opět užiju. ()

Saxos

Oproti prvému dobrodružství na Hedvábné stezce se nám zvětšil počet účastníků i vozítek. Zároveň je dobře, že stoupla i celková kvalita zpracování. ()

kolly13

Přibáň je mi dost nesympatický, ale před jejich cestama a hlavně zápalem smekám. Dokument mě bavil, zvlášť i pro nové záběry a uvědomění si v čem tam vlastně jezdí. ()

Dvorik

U těchto dokumentů mám problém, zda hodnotit dokumentární zpracování nebo samotný příběh/odvahu. Vždy se ale nechám ovlivnit tím druhým. ()

Syndrom

Velká pánská jízda. Ta ženská s klukem se museli čtyři měsíce nudit k smrti. Má to díky tomu daleko větší živelnost než učesaný: "Co si myslíš o téhle zemi Stando. Co cítíš Franto?". Tady se řeší dvojí ceny pro turisty, chlast, bubnový brzdy v serpentinách 4000 m n. m, vyhozený rameno, ilegální přejezdy přes hranice, do krve zmlácenej kameraman a parodie rychlostních rekordů na solné pláni v Bolívii. Užil sem si to. Obzvlášť v poutavé nonšalanci středoevropského týmu čítající srandovně nadšený Poláky, zvířecky stoickýho Slováka a typicky upřímný ksichty Čechů. Na severu nebo na jihu, nikdo není tak otevřenej a na pěst jako ty naše hovada. ()

006.Trevelyan

Cestování trošku na drsný způsob, ale kdo by si takový výlet nepřál zažít. Oproti africe více asfaltu, mimochodem hezčího než u nás, každopádně kde asfalt nebyl, tam nelze jinak než litovat motorkáře. Problémy na autech jdou na vedlejší kolej a vlastně většina problému se točí kolem demence poláků a nikdo neví co zase příště Marek ztratí nebo kam zajede při reklamě na svobodu. Dan Pribáň je skvělý, celé to na něm stojí a vlastně je jediný, kdo dělá srandu. Těším se na další kontinent :-) ()

Martin_L

Jedním slovem perfektní. Výborná kamera, skvěle sestříhané a doprovodný komentář neobtěžuje, ale pobaví (ať už ten dodatečný, anebo přímo z terénu). Tempo je tak akorát, ani chvilku jsem se nenudil a skoro mi až na konci přišlo líto, že je to tak krátké. Nevidím tak žádný důvod, nedat tomu plný počet hvězd. ()

A.MacGyver

20.3.2014 kino Kotva České Budějovice - Nejlepší dokument (Road movie), který jsem viděl. Příroda, auta, lidi, nesmírný humor a prostě vše nej. Nemá cenu psát více... Běžte do kina a nečekejte na uloz.to Jedině s čím s Danem nesouhlasím je, že projet trasu Trabantem je to nejtěžší. Opak. Kdyby si tu vzali Fabii, tak tam nikdy nedojedou. Na takové trasy platí - čím nejednodušší auto, tím větší šance na úspěch... ()

agill

Optimální mix dokumentu, roadmovie, a hory humoru z česko-polsko-slovenského prosředí uprostřed Amazonie a And, který filmu dodal jinou perspektivu a náboj, než měly první dva filmy. V kombinaci s profesionální kamerou - šest hvězdiček. Bohužel to nejde. ()

milford

Hustě-kruto-ultra-mega-přísné, skvěle, bravurně udělaný cestopisný film kdy jsem měl na konci opět chuť vyrazit na motorce na delší cesty. Vtipné, zábavné, i poučné a super záběry a nahlédnutí do koutů světa kam se člověk zrovna nepodívá. Kempovací bagr, párátkové mosty, solná pláň, tučňáci, čaj o páté na konci světa, Marek totální pohodář a Jawař, Poláci dvojka k pohledání, výborný hudební doprovod a skvěle načasované střihy, za všechny asi “Sedmička procent nebo promile? To bude jak naše desítka, ne? Ále, uvidíme.” :-) Bylo výborné že projekce byla jedna z těch kam dorazil osobně Kuba a Dan, příhody co nezazněly ve filmu jsou také poučné a vtipné a je fakt že vybrat z 480h záběrů a nekonečno vzpomínek to nejlepší je hodně těžké. Tudíž jsem zvědavej na to co bude vysílat Čt. Ideálně bych se na to kouknul ihned znovu :-) (Brno Scala 23.3.2014) ()

DannyVlk

Přišlo mi, že měli pohodovější cestu oproti Africe. Možná proto, že se od dvou posledních cest lecčemu přiučili. Strašné stavy vozovek nahradily pětikilometrové rozdíly nadmořských výšek. Místo obyvatel Jižní Ameriky poznáváme spíše celou bandu cestovatelů a motorová vozítka. Ale kvůli tomu jsme přece do kina šli! Na trabanty. Ne na žádný obyčejný dokument o Jižní Americe. Pravda, že by filmu neuškodila hodinka navíc, která by nás seznámila s místní kulturou a vůbec vším, s čím se tam setkali, ale to už také rovnou mohli natočit seriál věnující se každé zemi. Film je nadupaný spoustou hlášek, u kterých se smálo celé kino Světozor. Cítil jsem se v malém sále jako doma a celému filmu to hodně přidalo! Nebudu psát, jaká scéna se mi líbila nejvíc, napíšu jen, že kromě rapování a společného koupání se mi líbily všechny. Za pět a už koukejte vyrazit někam ještě dál! ()

Nechic

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale za výpravu jako takovou a celkové pozadí si tu trabantíci, jawa a maluch hvězdu navíc zaslouží. Film natočený svépomocí dodává na autenticitě a divák celou cestu prožije, jako by tam byl, i se všemi trably. Ti, kteří cestu sledovali podrobně na sociálních sítích mohou být lehce zklamáni z vynechání některých lokalit a událostí a trochu rychlý spád od příjezdu do Chile. Ale je pochopitelné, že film nemůže být extrémně dlouhý a naštěstí tu je ještě seriál :-) ()

Cartmen9

Již třetí filmový, cestovatelský snímek připadající Danu Přibáňovi. Všechny tři cestopisné filmy mě až neskutečně vtáhli do „děje" a hltal jsem cestu společně s cestovateli, ani jsem nedutal. Na tomto filmu (i na těch předchozích) mě zaujalo, jak se s lehkostí dokáží vypořádat s kdejakou nástrahou na cestě (rozbité auto, špatná cesta apod.) V určitých pasážích filmu to na mě působilo až nečekaně akčně – například když cestovatele překvapil velmi rychlý přiliv u Atlantského oceánu. Filmy od Dana Přibáně mě zkrátka baví. Dávám plných 100 %. ()

PF 2015

PF 2015