Trabantem až na konec světa

• angličtina Trabant at the End of the World (více)

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř. (Aerofilms)

zette

Cesty teto trabantove particky s radosti sleduji. Cim me ale posledni film mile prekvapil je vyborna kamera. Kdyz k ni prictu podminky, ve kterych se natacelo, tak klobouk dolu. Dokument je vtipny a sestrihany tak, ze ma divak misty pocit, ze se diva na klasicky hrany film, coz paradoxne muze byt jedina slabina tohoto vyborneho dokumentu. Polska posadka byla vtipna za kazde situace, nejvice me ale pobavil Dan Priban, ktery v Andach daruje klukovi samolepku s doporucenim, ze si ji muze nalepit na lamu:-). Doufam, ze velky uspech tohoto filmu prispeje k dalsi vyprave, treba Praha-Vladivostok! ()

campix

Jediné mínus, které by se dalo zmínit je ten, že další trabantí putování je dalším místy stereotypním pokračováním. Místy tomu tak doopravdy je, ale to bych s klidem přešel a rozhodně poznamenal, že nám parta kolem Dana Přibáně naservírovala opět velmi zajímavé cestování, o kterém se nám většinou může jenom zdát. Opět palec nahoru. ()

Carrie_3

Společně s trabanty už jsem projela pěknou část světa a vždy mě nepřestávají udivovat, jak daleko dokáží dojet. Miluji to jejich nadšení, s kterým se pouštějí do každého dobrodružství, která vždy nemusí skončit tak pozitivně, jak naštěstí prozatím končí. Dan Pribáň je cestovatel, který svým nadšením a nezdolným optimismem dokáže diváka strhnout natolik, že mu snad i musí uvěřit, že žádné překážky neexistují a pokud snad i ano, tak se dají vždy a lehce překonat. Tyto dokumenty mě vždy naplní údivem nad krásami daných zemích, že jen těžko odolávám, abych si hned nekoupila letenku a nenaplánovala si cestu do zemí mě vzdálených. Světadíl od světadílu tato cestopisná road movie nabírá na kvalitě co se filmařské stránky týče a já už se těším na další cestu po Austrálii a JV Asii. ()

WolfR

Napodruhé jsou Trabanti lepší, Jižní Amerika je pro mne osobně mnohem zajímavější než Afrika, ale avšak trpí stejnými neduhy. Méně informací o dobrodružství a více motání okolo trabantů, slabší 4 hvězdy. ()

alchac

Extrémně sympatický a pohodový... no, snad ani ne dokumentární (resp. cestopisný) film. Žádné suchopárné výklady mistrů světa v uspávání hadů a pravidelných konzumentů Šalamounova exkrementu, ale gejzír toho nejčistšího nadšení a zábavy, kde si aktéři na nic nehrají, pročež kurvy (a kurwy) tu lítají vzduchem hustěji, než mračna prachu za uhánějící trabanto-malucho-jawí smečkou, borci nám klidně ukáží pašování člena výpravy přes chilskou hranici, přespávání v moneyzóně guyanských bankomatů, nebo jak ušetřit v Bolívii za benzín. Což jsou nakonec znalosti, které se při výletu do Jižní Ameriky hodí více, než vědět, kolik kubíků vody proteče deltou Amazonky za 15 vteřin. Dokonalá oslava motomagorismu - Hanzelka se Zikmundem se mohou jít při vší úctě klouzat. A propos, neprodáváte někdo trabanta? Technický stav a najeté kilometry nehrají roli. ()

sator

Jedná se o sestřih Trabantem Jižní Amerikou, žádné záběry které bych neznal ze seriálu jsem neobjevil. Očekával jsem sestřih ze všech cest.... ()

Mylouch

Tahle trabantérie mě po stránce dokumentu i road-movie nechala úplně lhostejným. Naučná hodnota mizivá, situace spíše povinné než jen předvídatelné, povedené hlášky seriálové série se vypařily, komunikace členů týmu i průvodce dovypráví příliš z toho, co se nevešlo do obrazu, wohnoutí tečka pak dovršuje kalkul. ()

chelseaman22

Pokud jste spíše odkojeni seriálem, tak budete vzdychat blahem nad vypuštěním té nijaké pasáže z Guayany, jež v seriálu trvala bezmála hodinu. Poněkud skleslejší budete z vypuštění vzájemných interpersonálních hádek mezi těmi členy žlutého gangu a naopak nebude ušetřeni výlevům toho hochmajštra z Bydhošti (nestuduje tam Ewa Marná ty práva?!). Bohužel se s námi ti borci nepodělili o tom, kdo a jak je financoval a v čem vlastně jeli kameramané. A příště uranové Příbramsko, vy neořezávátka! 95% ()

tatanapope

Snímek je natočený ve stylu dokumentu a dokonce se se u něj i něco nepatrně málo informací skutečně dozvíme, ale na dokument, je to sakra málo a z filmem to má taky jen málo společného, tak že přiznávám, že jsem dlouho váhala, podle čeho to mám vlastně hodnotit a hlavně jako co.V podstatě se jedná o partu mladých lidí, co si řekli, že procestujou kontinent v trabantech a je to točené ve stylu ,,Jak jsme si užili výlet´´ a nějak mě to celkově nechytilo o nějaké profesionalitě natáčení nemůže být ani řeč. Filmová Výzva 2015 od Frajer42 ()

David.Darco

Nevidel som zatiaľ ostatné diely tejto série, ale začal som exotickou Južnou Amerikou. Ono ten dokument je zvláštnym mixom cestopisu a komornej reality show. Do toho všetko sa pravidelne niečo poserie. Z komentárov viem, že predchádzajúce diely sa viac zameriavali na trabanty samotné, respektíve to vyplýva z ohlasov, ktoré sa ku mne dostali. Tento diel mi príde ako správne vyvážený. A nie len čo sa týka obsahu, ale aj samotného diváckeho efektu. Je to zaujímavé, je to vzrušujúce, je to sranda. Do sedačky Vás to ale zrejme neposadí :) ()

Gothar

Veľmi dobrý cestovateľský dokument, podobne ako ten z Afriky. Nie je veľmi čo vytknúť, teším sa na seriál, pretože je očividné, že veľa vecí bolo vystrihnutých. Rozšírenie tímu o Maluch a Jawu určite prospelo k celkovej pútavosti. A platí to, čo som písal už pri Africkom dieli, atmosféra je zachytená veľmi dobre a to je pre mňa pri tomto type dokumentu najdôležitejšie. 90 % ()

LiborGondek

Ona už cesta napříč Afrikou byla výjimečná, originální, poutavá, zábavná, no prostě velmi, velmi dobrá. Jižní Amerika? Přidala ve všech ohledech. Pokud se někdo snaží udělat něco na podobné úrovni britského TopGearu, z pravidla se mu to nepodaří. O to víc si cením toho, že se to podařilo Čechovi. A vozidla s kterými se mu to podařilo? To není nepravděpodobné, to je zázrak! ()

filmmovier

Veliká pecka a úžasná podívaná se skvělou partou lidí. Jen mě tam sral ten Polák, co pořád ztrácel pas, i když jeho pašování přes hranice je paradoxně nejlepší, nejnapínavější a zároveň také nejvtipnější část filmu. Samozřejmě to není moc o těch zemích, o nich se moc nedozvíme, ale opravdu jen o autech, lidech, problémech a konfliktech, ale natočeno je to opravdu skvěle, má to super momenty, je to vtipné, nesmírně, nesmírně motivující k něčemu podobnému a hlavně je to veliká pocta trabantům na pozadí nádherné země a krajiny, s neodolatelnými cestopisnými (vzdělávacími) komentáři, je to plné dobrodružství a vy to prostě prožijete s nima. Mě se to líbilo, jsem nadšen a těším se na další cesty. Dan Příbáň je opravdu neskutečnej frajer a tohle je napínavá pecka a dokumentární jednička. A nezpochybnitelná. 100%. ()

Ryuuhei

Což o to. Pořád jde o vtipný, zábavný, prostě skvělý cestopis. Ale oproti výborné seriálové verzi je to opravdu jen takový hrubší sestřih bez všech těch cliffhangerů a detailů, které ji udělaly právě tak skvělou a bezkonkurenční. Rád jsem si i tak tuto cestu připomněl. Opět spolu s charismatickou partou, i když jen za obrazovkou, projel překvapivě krásnou a rozmanitou zemi a hlavně se skvěle pobavil. 85% ()

Lachtaan

Jižní Amerika je světadílem, který si svou rozmanitostí nezadá s žádným jiným, přesto mě ale asi z celého širého světa láká prozatím nejméně. V rámci všech možných kvalit dokumentu je ale pořád Trabantem až na konec světa svěžím kouskem v sérii dobrodružství žluté výpravy. ()

Mrkvič

Ne moc zajímavé postavy (Poláci dokonce spíš otravní) a celkem dost hluchých míst (na to, co jsem očekával, když jde o tak velebený dokument). Na druhou stranu projíždějí neokoukaným prostředím a to okoukané většinou jen s negativním ohlasem profrčí. ()

Mishqo

Sú to jednoducho blázni, niekedy síce až príliš otravní, ale i tak ich obdivujem. Hneď by som si s nimi miesto menil. Zábery sú krásne a letmé predstavenie prostredí a kultúr juhoamerických štátov poteší. Vydať sa na takúto cestu s určitou skupinou ľudí chce nielen poriadnu dávku odhodlania ale aj vzájomného porozumenia. Bez toho by cesta skončila už za Šumperkem. Dokument na veľmi slušnej úrovni. 80-85% ()

hroubek

Dokumentům jsem nikdy extra neholdoval, ale Trabantem až na konec světa mě opravdu bavil. Četl jsem o tomto dokumentu nějaký článek a už tehdy jsem si říkal, že by tom mohla být dobrá zábava a taky že jo. Hlavní protagonisté/řidiči/dobrodruzi/vypravěči jsou neuvěřitelně sympatický a jejich historky mě pobavily. Navíc mě ukázali místa, kam bych se chtěl taky sám někdy vypravit, až seberu odvahu. ()

PF 2015

PF 2015