Trabantem až na konec světa

• angličtina Trabant at the End of the World (více)

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř. (Aerofilms)

Tayen

Věc, o které sní tak trochu každý. I když já bych trabant vyměnila za vlak a nějaké tamní prostředky a stan za postel a sprchu, pokud by to šlo. Ale je skvělé vidět, že podobná cesta díky spolupráci, zarputilosti a připravenosti se dá podniknout i s trabanty a Jawou, většina ostatních věcí je o to více uskutečnitelnější. Dokument je inspirující a vtipný. Pár Slováků, Čechů a Poláků tvoří nesourodou partu, z nich někteří jsou na zabití, někteří ti zodpovědnější a jiní zase vtipálci, ale dohromady tvoří barvitý tým, který to spolu dotáhne až na konec světa. ()

kolda1990

Jestli něco obdivuju, tak tyhle pány a dámu. Jen tak si vyrazit s trabantama na 21 tisíc kilometrů dlouhou cestu. Tak proč ne viď...dobrodružství, který se jen tak nevidí, klobouk dolů. ()

cervajzik

Po skvělé Africe přišlo menší zklamání. Tentokrát bylo putování takové dost zdlouhavé, místy až nezajímavé. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš nicneříkajících "koridorových" záběrů kabiny či prosté silnice. Oproti Africe bylo dost ubráno na zajímavých doplňujících informacích, přičemž právě ty mě na celé cestě bavily nejvíce. Ze zajímavých míst Jižní Ameriky jich bohužel bylo navštíveno opravdu málo, zde film jednoznačně nenaplňuje potenciál. Nakonec to zachraňují tradičně perfektní momenty s náhodnými problémy (motor, most...). Jako oddechovka se na to koukat dá, jen je třeba nemít přehnaná očekávání. 65% ()

vorheese

Sice to kluci (a holka) očas dost přibarvují k image svému, pokud možno co nejdrsnějšímu, ale dokument je to vynikající a je za ním vidět hromada práce. ()

kaylin

Parádní, bezprostřední, zajímavé, napínavé. Tady jsou momenty, kdy jsem měl fakt pocit, že to muselo být neskutečné drama. I tak jsem si pořád říkal, že jim vlastně docela závidím, a že i když mají pořádné problémy, tak bych si něco podobného rád prožil. Svět je nádherné místo a stojí za to ho objevovat jakkoli. Moje první setkání s Trabanty rozhodně stálo za to. ()

dom156

Po shlédnutí jednoho dílu, který mě skoro až nadchl, jsem si naordinoval další díl bez ohledu na jakoukoliv posloupnost. Opět jsem viděl super podívanou, ke které není moc více psát a pokud tyhle filmy máte rádi, doporučuji. ()

Brennos

4 hvězdy objektivní, jedna navrch subjektivní. Parádní práce a zábava, srovnatelná s bezva přednáškami Dana Přibáně. Malý sál Světozoru narvaný k prasknutí. ()

Dont

Vkusně a poutavě zpracovaná dokumentární road movie, kterou si všichni účastníci museli užít, tedy až na toho blázna na motorce, jehož plíce bych nechtěl vidět. :-) ()

Aleee89

Pokud potřebujete spravit náladu, pusťte si Trabanty. Seriál jsem viděla už dávno a napálila mu pět hvězd, protože to bylo jako zjevení. Schválně jsem si před zhlédnutím filmu dala pauzu. Leč musím přiznat, že seriál je lepší, našlapanější, vtipnější. To však neznamená, že snímek by byl špatný. Ba naopak. A navíc je to pro mě příjemné vyplnění času, kdy čekám na nové díly o putování po Austrálii. ()

mikinhoo

"Braku vzdorný" kino Aero mi dnes přineslo výjimečný zážitek při sledování tohoto filmu. Opravdu klobouk dolu. Dan Přibáň nám naordinoval něco přes hodinu a půl zábavy, krásných panoramatických záběrů, spoustu ponaučení a hlavně toho, že každý sen se dá splnit. Kdo by totiž řekl, že Trabant dokáže ujet 21 tis. kiláků přes pralesy, horské průsmyky a pouště a přitom zdolat s Trabantem hned několik rekordů. Prostě bomba. Jak správně bylo uvedeno na promo fotografii, Svět patří těm, kteří se neposerou. (Charles Bukowski). ()

kagemush odpad!

S ČT , alespoň co se zpravodajství a dokumentaristiky jsem se rozešel již dávno. Ale voni všichni, že prý právě todle je ten supermegahustejvtipnej vodvaz. -- Leda tak řídká stolice. Už jednou jsem si takhle naletěl-, že prý ty časozběry paní Třeštíkový to všechno posunou jinam (nedokoukal jsem tu ohromnou porci hyenismu ani jednou, takže jsem ani nehodnotil), ale proboha tohle? Možná na začátku ,,vtipný" nápad-kam až s těmi verky dojedem? Tak dojeli, kam dojeli, ovšem pak se to rozjelo. I ČT došlo, že prodat se dá všecičko, na co lidi čumí. Další a další řady byli v plánu. A tak dvoutakty (sem tam fiat) sjezdíme co se dá. Kdyby jen tohle, šlo by o nudnou stokrát mletou melánž, ale ty kecy...kecy-furt stejný ubohý (z prdele tahaný) ftipy, náčelník výletu nejistý uřvaný sociopat, naprostá absence pokory a debilní rasistický humory a zase další kecy.-- Kdykoli kamkoli jedu-jedno pravidlo je neměnný! Přizpůsobit se místním zvykům i lidem. Tohle je pro mě základní premisa slušnosti v rámci výletů do jinam (tohle ovšem očekávám i od návštěvníků k nám).--- Jsem zavilý odpůrce tzv. politické korektnosti (stejně nebezpečné jako náckovství), ale ta úporná snaha býti světoví, ftipný za každou cenu a přitom jen maskující své buranství-no to mě fakt nasralo! ()

Wiikii

Je to amatérsky natočené, je to amatérsky sestříhané a je to parádní podívaná. Já jsem si to užil. .. Možná by mě ani nevadilo, kdyby to byl tří či více dílný seriál, protože tam toho hodně chybí, ale je to spíše takový videodeníček bláznivých dobrodruhů cestovatelů a tak by se to mělo i brát. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Attta

Tohle nechci hodnotit, protože byť se mi některé části zpracování nelíbí, tak si to stále zaslouží velký obdiv. Věřím že si to všchni suprově užili a smekám před nima kloubouk, nicméně některé jejich komentáře jsou mi prostě nesympatické a naopak nejsypmatičtější byli poláci s naším slovenským sousedem. Možná mi nesedl střih nebo komentář, fakt nevím. Tak jak tak to stojí za zkouknutí. ()

Langy10

Zajimavy, ne moc napinavy na tak velky dobrodruzstvi. Sestrihany do ne moc zajimavych momentu, krom konec sveta, par velkych poruch trabantu a jeden napinavy moment, kde o trabant prisli skodo,. Kazdopadne plus za to, ze tak historickym kouskem jako je trabant, lze podniknout tak velky dobrodruzstvi. ()

mike007

Oproti Africe to byla taková pohodovější jízda, moc technických problémů se tam neřešilo, ale nuda to rozhodně nebyla - naopak - problémy a blbou náladu zde nahradily velmi zábavné momenty. Častokrát jsem se přistihl jak jsem se v kině hlasitě zasmál. Jedna z nejlepších hlášek mi zní ještě teď v uších - "Kua, kdo sem postavil ten sloup?!!" A Marek, ten byl výbornej. On ani nemusel nic říkat. Stačil na něj pohled a každej se smíchy zakousl do sedačky před sebou :-) Určitě tento dokument doporučuju všem komu je cestování blízké. ()

Lanark

Věřím, že být u toho mohlo být dobrodružství. A chápu, že pro gaučáky a fotříky, kteří si rozzuřené sekačky leštili ve svých garážích to může být terno. Pro mne to byl pouze nádherně natočený!, nicméně obsahově ne příliš zajímavý cestopis. O samotných místech, lidech kteří tam žijí a jejich kultuře se tu téměř nic nedozvíte. Zato o tom, kam všude trabant (ne)vyjede a (ne)zapadne se toho dozvíte až moc. Jestli vás tohle baví, tak v pohodě. Mě bohužel ne. ()

C0r0ner

Moje cestovatelské sklony jsou rozšířené podobně jako moje záliba ve filatelii, což je asi hlavní kámen úrazu při hodnocení. Teoreticky totiž nemám co vytknout, ale jelikož nesdílím touhu objevovat a poznávat (svět), tak mě to dvakrát nebavilo. Musím ovšem uznat Přibáňovy zásluhy, které jsou pro celou ČR nemalé. 70% ()

PF 2015

PF 2015