Trabantem až na konec světa

• angličtina Trabant at the End of the World (více)

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř. (Aerofilms)

markotter

Vidě všechny Trabanty v krátkém časovém období můžu zodpovědně říct, že tahle expedice byla nejlepší jak z pohledu účastníků (prudivka Zlatohlávková odjela v půlce), tak z pohledu přírod, památek a obyvtel a vyváženosti veselých dobrodružství česko-slovenkso-polské expedice s cestopisnou stránkou projektu. Poláci a Marek tomu dali takový ultra pohodářský nádech. ()

bearmeedek

Z této žluté smršti jsem měl dobrý pocit. Zajímavé je, že každá výprava je natočena (sestříhána) v absolutně jiném stylu. Tentokrát "auta" držela nějak víc pohromadě a účastníci zájezdu na sebe práskají alkoholové orgie a žvýkání místní zeleniny. Zdolání And bakeliťáky je opravdu úžasné. Přesto je celkový dojem z dokumentu pozitivní a radostný, kde tento dojem podporuje i hudba. Někdy kouknu i na celý seriál Trabantem Jižní Amerikou. ()

Likan7

Profesionálnější, zajímavější, lepší téměř ve všem než 2 předešlé díly. Plno problémů a ztracených pasů, ale hlavně taky plno zajímavých a krásných záběrů. Cestopis jak víno. Mám k téhle partičce nehynoucí úctu a těším se na další jízdu. ()

TommyDiamond

Krásná čumkarta z Jižní Ameriky. Je dobře, že Češi se ve světě neztratí a obdivuji dobrodružnou povahu našich cestovatelů. Protože vydat se na cestu s takovými střepy je vážně velké hrdinství. ()

vladivostok

Úžasne spracovaný dokument, ktorý nenechá človeka na pokoji. Po zhliadnutí sa razom dostaví chuť zaobstarať si nejaký trabant alebo niečo staré na kolesách a odísť na dlhu cestu niekam preč. Stredoeurópania si zaumienia, že urobia to čo pred nimi ešte nikto, veľmi vzrušujúce. Po hodvábnej ceste, Afrike je tu do tretice trabant zaťažovaný na maximum. Človeka to jednoducho náramne baví sledovať to malé čudo ako sa v rôznych pohľadoch kamery premáva nepoznanou krajinou. Vau ()

dkas

Sice to ve filmu vypadá, že se všichni skvěle bavili a byli největšími kamarády, ale tak to samozřejmě nebylo. Některé záběry jsou úžasné, ale vadilo mi, jak je to sestříhané. Takové nevyvážené. Celkový dojem tedy, že to je příliš nadhodnoceno ()

Maniik88

Keďže som najprv videl seriál, filmu jednu * uberám. Seriál bol špica a veľa vecí tam bolo lepšie vysvetlených, videli sme viac z krajím a hodne sa mi to páčilo. Páči sa mi aj tento film, ktorý je hodne dobrý, no odporúčam pozrieť aj seriál. ()

Scraffy

Seriál zostrihaný do filmu. Presne podľa môjho gusta! Podobné veci mám veľmi rád a táto partia je naozaj dobrá a vtipná. Bavil som sa. ()

Adámo

Za to, jak jsem se v kině bavil, rád tu jednu hvězdičku přidám. Jinak by byly jen 4 - konec mi přišel oproti celému průběhu filmu docela utlumený. Jinak paráda. =) | 04/2014 ()

Scandium

Velice příjemný dokument, který cílí hlavně na diváka. Více než krásné krajiny a místní zvyky uvidíte partu hláškujících lidí kteří vždy taktně ohodnotí své problémy. 75% ()

llydeb

Tohle jsem musela vzhledem ke skvělému hodnocení vidět v kině. Příjemný cestopis a nádherná exotická krajina, ale 40. nejlepší film? Tak to ani náhodou! Cestování trabantem a banda kluků, co se ráda hrabe v motoru, pro mě jako pro zapřísáhlou backpackerku s knížkou stále při sobě asi nemá to správné kouzlo. 3 hvězdy a šmitec. ()

Felisr

TopGear speciál hadr ;-) Dávám pět za odvahu, líbilo se mi i zpracování. Jinak občas měli zúčastnění víc štěstí než rozumu (vichr, příliv). Ráda zkouknu i všechny další díly, toto viděno jako první z trabanťáckých počinů. ()

jirin_cz

Pouze 4* jen díky tomu, že srovnávám se seriálem, který je zkrátka delší, a tak se tam vešlo více věcí a jsou tak některé dovyprávěné. ()

Barghest

Překvapivě parádní feel good cestopis po česku s úžasnou atmosférou. Pohodářství, nadšení a trvrdohlavost posádky dvou trabantů, jednoho maluchu a stařičké jawy z dokumentu úplně sálá na všechny strany, takže se člověk nechá hrozně snadno strhnout. Vůbec nevadí, že o navštívených zemích se divák mnoho nedozví, příjemný komentář Davida Novotného navíc pár základních informací poskytne. Tohle je hlavně o tom, jak si parta bláznů plní jeden velký sen. Hned bych jela s nima. ()

haffen

Film je vynikajúci, ale povedzme si úprimne... kto si pozrie seriál, tak jednoducho musí ísť hodnotenie tohto filmu oproti seriálu nižšie, pretože práve seriál toho povie viac, je ucelenejší a rozhodne viac zábavnejší. Aj keď kto bol na Danovej prednáške, tak musí uznať, že práve tie sú tou pravou čerešničkou na torte. Videné na ČT2. ()

kedu

Trabanta jsem měl a proto tři hvězdy. O lidech na výpravě jsem se nic zajímavého nedozvěděl a vlastně ani nepochopil proč jedou někam trabantem kromě skutečnosti, že to celé někdo natáčí na kameru, následně někdo splácá z natočeného materiálu obrázky podloženou spoustu podbízivé hudby a profesionálním komentářem navozujícím "atmosféru". To přece nemá s dokumentárním filmem prakticky nic společného. Je to spíš home video cestovatelů, sloužící hlavně jako ilustrace jejich na první pohled absurdního snažení, které je ale v důsledku pouhým kalkulem, jak na sebe upoutat pozornost. Je to tím silně poznamenané. Co Přibáň vymyslí příště, pojede přes kontinent bez sedaček nebo předního skla nebo místo motoru namontuje špapací mechanismus? Obsahově je to extrémně slaboduché a o ničem. ()

subic

Jak dlouho se čeká na výdej věcí z kontejneru, jak se dá 2x ztratit pas, jak se dá celá cesta více méně propařit zejména co se týká polského zájezdu... To vše doplněné řadou hezkých záběrů. Udivuje mě, že cestu zvládla i Jawa 250 z roku 1957. ()

PF 2015

PF 2015