Kluk od vedle

• USA The Boy Next Door (více)

Jennifer Lopez (Krásná pokojská) se představuje v roli Claire, středoškolské učitelky, která nedávno opustila manžela. Když se do sousedního domu nastěhuje pohledný a charismatický devatenáctiletý Noah (Ryan Guzman – Let's Dance All In), Claire ve slabé chvilce podlehne jeho kouzlu a prožije s ním noc plnou vášně. V momentu, kdy se Claire pokusí vztah ukončit, se ale Noahovo flirtování změní v nebezpečnou a násilnou posedlost – a Claire musí udělat vše, aby sebe a své blízké ochránila před pohromou. (Bontonfilm)

maddy

Idiot Next Door a to platí rovnako ako o postave psychicky narušeného mladíka, tak aj o Jennifer Lopez. Šablónovitý thriller s tými najprevarenejšími zvratmi a najidiotickejším chovaním postáv – ide mi o život, maniakovi vrazím jednu ranu kladivom (alebo čím to bolo) do hlavy, to odhodím hneď vedľa neho a utekám desať minút rozväzovať z pút syna a ani raz sa neobzriem za seba! Čo tak maniaka doraziť, keď už leží na zemi, zviazať ho, uistiť sa, že som v bezpečí? Nič? A podobných otravných, klišé situácii je tu celá kopa. Jennifer Lopez sa síce rozhodla z komédií opäť vrátiť k thrillerom typu Enough, ktoré z nej kedysi urobili aj filmovú hviezdu, ale vybrala si veľmi slabú látku na návrat, predvídateľnú a po väčšinu času absolútne nevýraznú. Nie je tu viac menej nič, žiaden výraznejší teror, žiadna napätá scéna, len sa 45 minút divák zoznamuje s postavami a keď už to vyzerá, že žáner thriller je pri filme označený omylom a skôr to má byť rodinná dráma, tak v druhej polovici začnú pribúdať čoraz trápnejšie situácie, ktoré majú naoko vyvolať napätie, ale chcú to dosiahnuť scénami ako napríklad zbieranie nahých fotiek učiteľky po rozhádzanej triede, keď pred ňou čakajú študenti. Toto už dnes ani nie je hodné kín. Rutinný, tisíc krát obohraný, nanajvýš televízne pôsobiaci thriller, ktorý by sa najlepšie vynímal na Hallmarku o ôsmej večer, ale tam jeho ambície končia. Jediné pozitívum je stále sexi a prirodzená Jennifer Lopez, aj napriek tomu, že hrá totálne dementnú postavu. CELKOVO: 1* (2/10) ()

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $35,423,380Tržby Celosvetovo $50,163,103Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,148,713 //počet predaných kusov 56,811Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rutinérsky thriller ako od režiséra ktorý je v tomto štýle dosť známy nuž no Rob Cohen, našťastie tu je stále sympatická Jennifer Lopez a miestami dobré napätie a dravosť, čistý priemer /50%/ ()

Morholt

Učitelka-MILFka si ulítne se studentem, ale zatím co ona to jako úlet opravdu bere, on to tak nevidí a začne se z něj klubat psychopat. Nezajímavý podprůměrný thriller, který takřka do puntíku dodržuje zavedená schémata a ani minimálně se nesnaží překvapit. Za pozornost stojí jen Jennfer Lopez, která je pořád neskutečnou kostí. Ale to samo o sobě prostě nestačí. 25% ()

StanislachKo

Nebolo to vôbec zlé aj keď predvídateľné ako prasa. Za to musel ten rating u mňa dole. Jerry Lo je ale smokin hot keď treba a keď treba hrať tak nie že by oslňovala, ale nevadí. A ten Guzmán je ok psychopat za peknou tváričkou. Ale prekvapivo brutálne násilie je na tom filme top. Viac krát to určite nevidím, ale neľutujem. ()

BMW12

Překvapuje mě takhle nízké hodnocení. Ano není to žádný trhák, je to film s nízkým rozpočtem a režisér Rob Cohen si chtěl natočit jednoduchý thriller. Ale mě se to líbilo. Myslím, že to je dost kvalitní film. Někteří zde píší, že to mělo předvídatelnou zápletku. Možná že trochu ano, ale i tak jsem byl překvapený, když se z toho milého hocha vyklubal psychopat. A fakt jsem nevěděl co se bude dít, pro mě to bylo napínavé. Celou druhou polovinu filmu jsem se bál společně s JLo, která mimochodem skvěle celý film táhne. ()

• Jennifer Lopez, ktorá na filme pôsobila aj ako producentka, si do filmu sama vybrala herca Guzmana hlavne preto, že je Latino Američan. Uviedla, že: „Dvaja Latinoameričania budú v mainstreamovom filme a ak to bude dobré, zmení to veci v komunite, pretože táto vyjde von a podporí tento film, čo nám dá slobodu." Tiež uviedla, že: „My Latinoameričania nemusíme byť úzkoprsí, že sme tam dvaja a musíme hneď hovoriť španielsky, alebo že by byť vo filme nejaký odkaz na latino kultúru... To sa mi na tom páči. búrame múry a stereotypy.“  (Arsenal83)
  • Napriek negatívnym recenziám si film zarobil až viac než 13-násobok svojho rozpočtu. (Arsenal83)