Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (CinemArt)

bourec

Pro mě je ten film srovnatelnej s prvním,rozhodně ne lepší.Je to sice takový životnější,na větším prostoru,ale jak v jedničce fungovaly v druhý půlce emoce,tak tady jich mnoho nenajdete.Navíc to chtělo trošku přitlačit na pilku,protože tohle je projekt,kterej potřebuje utržený hlavy,useklý končetiny,a cákance na všechny strany,takhle je to docela nedomrlý,nenudil sem se,ale prostě ...........!60% ()

Nach

"Páni producenti, tak první Očista slavila úspěch. Můžu prosím natočit druhou? Prosím, prosím!!! Dovolte mi už ty exteriéry. Já už ani s manželkou nemůžu spát, jak po nich toužím. Ta myšlenka potřebuje vytěžit a v jednom baráku jí je prostě škoda. Tohle chce ulice, vidět to na vlastní oči! Dejte mi více peněz prosím, nebo už se nikdy nevzruším. A my se ženou tak nutně chceme další dítě! Pokud mi to přiklepnete, vrazím do toho filmu i své finance na kondomy, abych tam měl jeden projíždějící hasičský vůz v plamenech." První Očista byl spíše konverzační thriller se zajímavou myšlenkou, která se pořádně rozjíždí až nyní. Někdy si připadám jako při sledování Hostelu, jaké bizarnosti tvůrci zde ukazují. Nicméně jsem daleko více potěšen s kvalitami filmu, než s příběhem jedničky. Přece jen skupina osob, co se nechtěně ocitla v pekle této noci je daleko zajímavější sledovat, než rodinu v domě, kam se ukryl jeden černoch. Za mě tedy spokojenost a klidně více něčeho podobného. 65% ()

BarryLyndon

Dvojka s jedničkou mimo světa nemá prakticky nic společného (+jedna "cameo" postava protíná všechny 3 díly), hororu minumim a je to spíš akční béčko, hodně to svým charismatem tahá Frank Grillo a Kiele Sanchez. 6/10 ()

dubinak

O dost zmatenější než první díl, za to sympatičtější, brutálnější a chytřejší. Kde jednička ve scénáři chybovala, tam dvojka dala záplatu a chybovala někde jinde. Celé je to vážně hodně akční, už si to docela těžko vybavuji, jak se vše sehrálo tak rychle. Pár scén bylo opravdu dobrých, pár opravdu zcestných. Tím, že se film odehrává ve městě je víc prostoru na akci a na krutá jatka. Postavy mohly být řešené trochu lépe. Nemůžu říct, že by mě otravovaly, ale vyloženě chytré taky nebyly. The Purge: Anarchy je totální chaos plný zvratů (myslím to vážně, poměr zvratů na jeden film tady dost přesahuje), vůbec nestíháte valit oči. Alternativní konečná scéna je pak taky docela dobrým překvapením. Ale v prázdném sále jsme si to s kamarádkou docela užili a ty prachy za to vlastní hlasité komentování stály. Když jsem dala prvnímu dílu tři hvězdy, je mou povinností dát druhému čtyři. ()

PROCESOR

Hnus! Za to co snímek popularizuje. A to je, že pro bohatý zákony neplatily, neplatí a platit nebudou a je jedno, jestli tam sou komančové-či Ti co to myslí upřímně. Jak jsem psal v 1. příspěvku nechci se vyjadřovat k politice, ale tohle mě nadzvedlo, společnost je nastavena tak,že normální pracující člověk je hovno a zdegenerovaný šlechtic je king, neb má prachy a tudíž moc a je ve společnosti vážený i když dělal hovno a umí hovno. Proč pro ně zákony neplatí, no protože nejsou jako my, tedy normální Oni jsou výjimeční a privilegovaný a chráněný. Mají svý školy-školky-kluby zájmy tedy i zákony..Že to funguje vidíme dnes a denně.. ()

Pajky3

Očistu jsem si pouštěl v domnění, že půjde o horor jako tomu bylo v prvním díle. To se nestalo a místo to jsem dostal akční thriller. Ale povedenej akční thriller, takže mi to jistě vynahradilo původní zklamání. Takhle se dělá film ve kterém se neustále něco děje a od začátku do konce se nemáte čas zastavit. Bavil jsem se a to je hlavní, ve finále jsem vlastně spokojenější než po prvním hororovém díle. Potěšil M.K. Williams, ale mohl dost víc prostoru a Frank Grillo je správnej drsňák, o důvod víc pustit se do toho jeho novýho akčního seriálu. ()

PavelVanekArt

Druhý díl se přesouvá do ulic a hned je to o něčem jiným. Tvůrci mohli povolit uzdu své fantazii, vytvořit šílené Očišťovatele a dát tomu i nějaký ten příběhový spád. Není to zase nic extra, vesměs televizně pojatý akční film, ale konečně to naplňuje to, co Očista slibovala. Veřejné lyčování, popravy, krev, smrt, bolest, žádnou pomoc. Tady jsem byl celkem spokojenej. ()

Juto

Pre poriadok treba ešte raz zdôrazniť, že Očista: Anarchia je ohromne hlúpy film... Ale v tom, ako DeMonaco posúva túto hlúposť do väčších výšin, je veľmi zábavné. 7/10 ()

Ice123

Ať si říká kdo chce, co chce, tak tenhle film je důležitým přínosem pro kinematografii. Jelikož původní myšlenka Očisty není až tak nereálná a možné budoucnosti vzdálená. Války a vlastenectví jsou velice důležitou součástí Ameriky a chuť být nadřazen je právě na tomto kontinentě největší na světě. Když jsem odcházel z kina, říkal jsem si jak je dnešní doba zkažená a zvrácená, když si připouštím, že by něco takového mohlo být a zároveň se koukat na billboard hlásající výstavu Wintonových vlaků. Tak rozporuplný pocit a nepřirozenost jsem již dlouho necítil. 90% ()

KajusaK

Hned na začátku filmu mě potěšilo, že hlavní hrdina je Nick z útěku z vězení :)). Děj byl zase docela předvídatelný ale nijak mi to nevadilo. Hudba na konci film ještě vyzdvihla. Pěkné, na úrovni jedničky, jen je to outdoor :)) ()

panMartin

Lepší, napínavější, zajímavější, akčnější než jednička. Frank Grillo je v titulní roli velmi jistý a hned si získal mé sympatie, byl solidní drsňák, což mě překvapilo. Ty vedlejší už ani tak moc ne.... Děj byl zase docela předvídatelný ale nijak mi to nevadilo. Jde vidět že potenciál, který nabízela myšlenka očisty je velký. ()

URBAN

Potenciál, který skýtal první díl se tady ukázal celý v plné kráse. Trochu sice vymizela hororová atmosféra, ale to je jenom dobře. Ani by to k tomuto nesedělo. Nicméně to, ale pořád není dokonalé pokud by jsme zaběhli do detailů, ale jako taková survival oddychovka na večer se to hodí víc než dost. ( 18.10.14/MAC ) ()

Nivenx

Nepochopím český výběr filmů co jdou do kin zkrátka. Očista jde a mnoho dalších a lepších žánrovek ne. To by mě trefilo. Dobře, hold nezbývá než se s tím smířit, i když se mi to nelíbí. Ke všemu jde alespoň o něco málo lepší díl, jak první, ale i tak je to taková oddychovka, prý aby češi nedostali v kině infarkt. Jako film, od kterého nic neočekávám mě Očista překvapila, ale na více jak 60% nedosáhne. ()

HorrFi

Komentář k tomuhle filmu jsem si nechal až na Silvestra ikdyž to stejně nikoho nebude moc zajímat.. Málokdy se stane že je 2ka lepší než 1čka ale v tomhle případě myslim že se to stalo.. Očista Anarchie je zajímavá směsice hororu, thrilleru a akčního filmu s opravdu sympatickým hlavním hrdinou a dobrým scénařem.. jediný co mi trochu vadilo byla ,,průměrná" brutalita.. myšlenka že na jednu noc v roce budou všechny zločiny legální je perfektní.. 75% ()

Sabrewulf

Tak přesně TAKHLE měla vypadat už jednička. Přesně to jsem si tehdy od ní sliboval, jenže víme, jak to pohnojili smrštěním děje do jednoho baráčku s otravným fakanem jako bonus. Dvojka se konečně odehrávala ve městě, měla atmosféru i napětí a kdyby se pár scén událo trošku jinak, vpálil bych 5 hvězd. Příjemné překvapení, neočekával jsem vůbec nic a dostal jsem moc. ()

dr.fish

Myslím, že z té trojice Očisty je tento díl nejlepší. Moc se nepřemýšlí, moc nekecá, pořád se běží. Kvalitní béčko, díky šikovnému tématu zabíjení ve jménu očisty civilizace nabízí spoustu možností. Ne všechny jsou bohužel využity, ale i tak je na co koukat a i o čem přemýšlet. Je to samozřejmě celé nesmysl, ale co by kdyby, že? 75% ()

StanislachKo

Popravde to uberanie na smer Šialeného Maxa mi trochu vadil. Trochu to holt stratilo na dôveryhodnosti. A tiež to bolo až preakčnené oproti ponurej klaustrofóbii jednotky. Ale čo do konceptu trilógie, tak "logika" tomu na druhej strane nechýba. ()

Deyw

pro me nejlepsi ocista, hodne silny 3* ..odpleveleni ulic s frankem grillem, kterej je kurevsky cool nema chybu..hlasky,akce,napeti,zvraty..vsechno tu je..pure fantasy...jeden z top kousku, na kterej sem narazil a necekal sem, ze se z purge stane takovej fenomen jako byl napr. saw a zacnou sypat dil za dilem..jentak dal, me to bavi.. :) i ten treti s frankem je hodne vklidu. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie