Get On Up - Příběh Jamese Browna

• Česko Příběh Jamese Browna (více)

James Brown byl nespoutaný živel, jenž si vždycky dělal, co chce. Nesnesitelná frackovitost, kterou v plné kráse rozbalí hned v úvodu filmu, má hluboké kořeny v jeho minulosti. K ní se divák propracovává postupně, prostřednictvím retrospektivních střípků, které odhalují nelehké dětství v dobách hospodářské krize, odloučení od rodičů, pobyt v polepšovně a v base. James se nikde nenaučil pravidla, podle kterých společnost fungovala. I proto je permanentně porušoval. Na druhou stranu se nebál měnit zavedené pořádky, což mu pomáhalo v zásadních životních a především hudebních rozhodnutí. Film Get On Up, který si název vypůjčil od jedné z nejslavnějších Brownových písniček, je nejen silným životním příběhem, ale zároveň si ho lze užít jako hudební koncert napěchovaný jeho největšími peckami. (CinemArt)

eoj

Pokud jamese browna nemusite (myslim hudbu), tak nedoporucuji. Pokud ho muzete, tak se nudit nebudete, ale pripravte se na film vic hudebni, nez zivotopisny. ()

Jan00

Dle mého názoru velice dobře zpracovaný scénář. Klasika, muzikant se zrodí z chudé rodiny, nedokáže psychicky unést peníze a slávu a ve většině případů končí špatně (rozhádání se se spoluhráči, předávkování drogami, sebevraždou…). James Brown, přestože byl pro spoluhráče nesnesitelný, měl štěstí, že neskončil tragicky… ()

tomkat

Zmapovat Fenomén - to není jen tak. Pokud vám u tohohle díla chvílemi přijde, že je to celé nesmyslný mišmaš, vzpomeňte si, že tady psala scénář paní Realita - a život učesaný nebývá ani u obyčejných lidí, tož natož tady. O to cennější je, že vznikl důstojný souputník pro Walk the line a další - i zde se toho hodně dozvíte, a budete si poklepávat nohou. ()

PRASÁK

Tohle je film z kategorie těch hudebních. I když ne chronologicky, ale luxusně povedenými střihy ze současnosti do minulosti a zpět, se divák postupně dozvídá všechno důležitý, co formovalo život i hudební dráhu Kmotra soulu (Godfather of Soul), Jamese Browna. Velmi povedenej snímek, kterej můžu doporučit všem, kteří maj aspoň malej vztah k soulu. Snímek režíroval americkej režisér Tate Taylor, kterej má na svědomí třeba i film „Černobílý svět“ (2011). Celá tahle hudební podívaná stojí rozhodně za to! Ještě bych dodal, že Jamese Browna v tomhle filmu přímo epesně ztvárnil americkej herec Chadwick Boseman. ()

pornohavo

Surové, hudobné dokonalé životopisné dielo o jednom z najväčších legiend funku v hudobnej histórii -, "Krstný otec soulu". Skvelá hudba, tanec a životné herecké výkony. Za mňa 90%. Vadil mi len trochu roztrusený dej. ()

Pajina68

Další skvělý životopisný film. Občas jsem se sice ztrácela v čase děje, ale nakonec si člověk udělal obrázek o životě J.B. Jelikož jsem jeho fandou, moc se mi film líbil. ()

cozel

Čtyři hvězdy za skvělou muziku, jinak by to byly hvězdy tři. Herecký výkon Chadwicka parádní, ale příběhu a vlastně celému filmu chybí onen pověstný GROOVE. A o ten přeci ve funky jde ne? ()

Figuto

Už jste se tady po?rali s tím hodnocením. Skvěle odvedený hudební film! Jděte dopr?ele s pohádkou o Queenech. ()