Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (CinemArt)

Pepinec

Nejsou náhodou McCarthy s Holubovou ségry? Obě mají totiž stejně silné kouzlo osobnosti, které ve mně vždycky probudí nutkání prostrčit si ušima do hlavy mixér a úplně všechno tam rozšlehat! To nutkání je tak velké, že kdybych měl takhle velkého frantíka, nemusel bych si do hor tahat lano. I kdybych si ale Melissu odmyslel, tak kadence dva vtipy na půlhodinu není úplně to, co bych u komedie nazval úspěchem. Možná, že kdyby se o většinu vtipů nepokoušela právě ta bowlingová koule, bylo by to lepší, ale takhle je Špión jako smažák v hospodě třetí cenový - obloha potěší, jenže pachuť přismahnutého sýra nezakryje. /// V rámci turnovské špiónské noci mně to podruhé přišlo daleko lepší a zábavnější. Ovšem půlku jsem prospal. Naštěstí tu druhou než poprvé. ()

JohnnyD

Dosť 90s komédia ozvláštnená o niekoľko nekorektných vtipov a zopár riadne krvavých efektov. Scenár má síce k dokonalosti ďaleko (čo je škoda, chcelo to možno ešte trochu odležať a zo dvakrát prepísať a bolo by to super), no skvelí herci (najmä Statham, McCarthy a Byrne) to ťahajú do nadpriemeru. Jason Statham by si zaslúžil spin-off! ()

Indiana

Mega vtipná komedie, nejvíc sem se řezal při výstupech Jasona Stathama, ten toho uplne tupýho agenta zahrál fakt skvěle. Silnejch 8/10 s náběhem na trvalku, tohle chci vidět znovu. ()

Ketri

No páni, tak Nargis bych tu nečekala, dalo by se to skoro považovat za českou účast. Jinak, je to totální blbina, ale pobaví. Přiznám se, že poslední dobou se začínám řídit pravidlem, že to co verbal označí minimem hvězdiček, na to se dá koukat :-) ()

Foox

No mam dost, Melissa McCarthy je boží v božím filmu. Po Kingsmanovi další, ale trošku jiná, pocta lomeno parodie bondovek, jenž má švih, skvělou akci, ale hlavně humor. P. S.: Statham dokáže člověka odrovnat snad líp hláškama než pěstma! ()

S.Quentin QUALE

Tři hvězdy z milosti za pěknou filmařinu a spoustu známých tváří, jejichž zásluhou jsem se párkrát slušně vysmál. Sračkoidní scénář je na čistou parodii málo sračkoidní, takže pubertální humor působí spíše trapně, no totálním poserem je Melissa McCarthy, která sice hraje výborně a zamýšlený účel zde plní na jedničku, bohužel samotná idea, která se hodila možná tak v Kung-fu Pandě, mi tady nejednou dala pokouknout po tlačítku off. Jako být přehnaně hnusnej a jít pod 3*, se mi moc nechce, ale současných 80% mi přijde naprosto směsných....víc než celý Špijón. 55% ()

vteco

Celých 120 minut Špióna jsme pod palbou vtípků, narážek a trapností, kde si víceméně každý své chvíle smíchu zaručeně najde. Nutno dodat, že samotná Melissa McCarthy předvedla velice dobrý výkon, stejně tak Jason Statham, jenž svými hláškami potrápí bránici snad každému divákovi. Naopak bych určitě o kousek či spíše o kus ustřihl stopáž a dal více prostoru právě Stathamovi či přidal nějaká camea. /70%/ (Kino - Prom. / 4. ČSFD FV) ()

misterz

Rozpačitý dojem, pozitívne pocity však prevládajú. Najväčšie klady vidím v slušnom situačnom humore, ktorý k záveru pekne graduje a čo sa týka samotného obsahu, tak v schopnosti dlho udržať diváka v napätí, kedy sa dlho nevie čo sa z tohto špiónskeho príbehu vyvŕbi a ako sa to celé nakoniec rozmotá. Niektoré postavy ma bavili viac, iné menej, pričom väčšinou som sa pobavil keď sa na scéne zjavil J. Statham v podobe jeho nešikovnej postavy na spôsob Ružového partnera (škoda, že ho tam bolo tak málo) a samozrejme pár momentov sa vydarilo aj M. McCarthy. Kingsman sa mi však páčil omnoho viac. 70/100 ()

HAL

Melissa McCarthy je blbá kráva s ultimátně trapným smyslem pro humor, snesitelná je v podstatě jen když někoho uráží - což je naštěstí v druhé polovině filmu skoro pořád. První polovina by ovšem byla skoro k nepřežití, nebýt geniálně komediálního Jasona Stathama. 5/10 ()

kingik

Jestli jste v roce 2015 ještě nepodnikli filmový výlet s nějakým agentem či špionem, měli byste s tím něco udělat. Tenhle rok se totiž nese ve znamení týpků v nažehlených kvádrech. Studia se předháněla, které z nich přijde s nápaditějším projektem na tohle téma. Paul Feig si usmyslel, že ve svém filmu spojí špionážní komedii s drsným akčním zabarvením. Zábavný akční mix plný ostrých (h)ran má na první pohled casting jako by jej navrhoval pejsek s kočičkou. Je rarita, když se v jednom filmu setkají Melissa McCarthy, Jude Law a Jason Statham. Každý z nich přece jen reprezentuje jiný druh filmového žánru, nikdo by ani nepomyslel, že by mohli jednou společně fungovat v jednom filmu, navíc s ratingem R. Nejenže každý z nich dostal svůj komediální prostor, nebylo ani poznat, že komediální žánr zastupuje zejména Melissa McCarthy, která je i hlavní hvězdou dvouhodinového filmu. A byla to nadupaná a natlakovaná jízda plná komediálního gejzíru. Polovina režisérů by z jednoduché osy scénáře udělala nevtipnou trapnost, ne tak Paul Feig. Byl si dobře vědom, jak svůj film divácky obohatit. Ze své oblíbené herečky Melissy McCarthy, se kterou vydatně spolupracuje, udělal královnu komedie. Neznám totiž (prostorově) výraznější herečku současnosti, která by si dělala prdel ze svých kil a současně uměla se svými kily být tak pohybově dobrá. Co chvíli jí kadeřníci udělali na hlavě nějakou šílenou vlasovou kreaci, ze které by nejeden omdlel, ale Melissa jela pokaždé komediálně i drsně, hláška za hláškou, nejen od ní, ale také od Jasona Stathama, který přišel s novou a komediální polohou svého herectví. Jeho postava dá na začátku u CIA naštvaně výpověď a dál jede na vlastní pěst a nebezpečí. Elegantní Jude Law byl na scéně nejméně, patřil mu začátek, prozradit ale můžu, že se objeví ještě v závěru, to i přesto, že údajně při plnění mise zemřel. Susan Cooper, tak se jmenuje Melissina postava, je do něj zakoukaná, stydí se mu to říct, ke všemu jej bude muset na další misi nahradit, i když v terénu nikdy nebyla a výcvik už absolvovala před dekádou. Ale má výhodu v tom, že ji atraktivní a bestiálně chladná dcera teroristy, nezná. Susan má za úkol dostat se do její blízkosti, neb Rayna má v moci jadernou bombu. A Rayna je pořádná rajda, Rose Byrne byla dobrá volba. Standardní scénář se v rukou nadaného režiséra proměnil v invenční řachandu, která se nesnaží příliš parodovat špionážní žánr, když už, dělá to decentně. Už tak decentní ale není při vyjadřování postav, éterem létá jedno sprosté slovo za druhým, stejně tak nechybí časté průstřely hlav, případně bodné nástroje různě po těle. R-kový rating filmu dodal patřičný říz. Mezi slabiny filmu patří standardně uvařený závěr, na němž jsem už nic tak nápaditého neshledal, akční scény nemají vždy technickou vytříbenost, s jakou se třeba chlubí bondovky s Craigem, všechny scény odehrávající se ve vzduchu tedy nepatří k těm nejpovedenějším, snadno poznáte zadní projekci i horší CGI letadla a vzdušného prostoru kolem něj. Byl jsem ale nadmíru spokojen s namixovaným a rafinovaným poměrem, se kterým se přišlo diváka bavit. A bude i pokračování. 90% () (méně) (více)

InJo

Hodně slabá komedie, kterou od podprůměru dělí jen velmi dobře natočené (a občas dost brutální) akční scény a bezvadný pitomec Jasona Stathama (ani jednoho však ve filmu není více než půlhodiny!). Nevadí mi přehnané vulgarity a už vůbec ne drsný humor (i když jeho fekální odnož zrovna nevyhledávám), ale zdejší pokusy o něj na mě fungovaly pouze zřídkakdy. Chvílemi mi bylo za ty jindy skvělé a (i zde!) snaživé herce (Law, Byrne) skoro až stydno, že se nechali do něčeho takového uvrtat. Pokud chcete opravdu dobrou drsnou špiónskou akční komedii, dejte si raději znovu vynikajícího Kingsmana... 50 % ()

IQ Tiqe

Celkem dobrá parodie, určitě to lepší z toho, co jsem letos viděl. Někdy to bylo moc, ale sranda byla, a musím přiznat, že nechyběla určitá dávka originality. ()

HoneyBunny

Překvapivě dobré! Máte tu bondovskou akci, espionáž, evropské lokace, sexy agenty s britským přízvukem... a čtyřicetiletou, užvaněnou a obtloustlou špiónku. A funguje to výborně. Čekala jsem, že scénář sklouzne ke sprostým vtipům, ke kterým vizáž Mellisy McCarthy vybízí, ale tenhle film naopak to, jak vypadá, využívá ve svůj prospěch ("Vypadám jako něčí homofobní teta!"). Susan Cooper je vlastně ve filmu velmi ojedinělá postava - nehezká, ale inteligentní, schopná a s velmi ostrým jazykem. A přitom se stále chová velmi žensky, respektive často využívá typicky ženské zbraně (třeba to, že ji soupeři podceňují). Také dokazuje, že ženská hrdinka nemusí být za každou cenu proklatě atraktivní a špulit pusu a prsa, aby z ní byla zajímavá a cool postava. McCarthyová je skvělá, ale má kolem sebe famózní ansámbl herců: sexy potvoru Rose Byrne, bondovského lamače ženských srdcí Juda Law, italského milovníka Petera Serafinowicze a... megachlapáckého troubu Jasona Stathama, který si pro sebe krade každou scénu (kéž by ve filmu byl víc, Statham má úžasný komediální talent). Všichni mezi sebou mají skvělou chemii a natáčení si očividně užívali. Velký palec nahoru. ()

Tsuki

Můj dojem asi ještě o trochu snížil dabing, ve kterém jsem to bohužel viděla, ale i tak si myslím, že je to spíš průměrná komedie. Humor tam byl spíš sprostší, někdy i trapný... Několik vtipných momentů se tam sice našlo, ale Melissa McCarthy mi popravdě není moc sympatická, takže jako hlavní postavu jsem si ji nijak nezamilovala. Líbil se mi tam jen Jude Law. ~(2,7)~ ()

Anderton

Každého určite napadne, že tu máme ženskú verziu Kingsmana. Rovnako ako boli Ženy sebe verziou appatowskýck komédií. Feig je však v akcii umiernenejší, netočí veľkofilm, iba natešuje veľkými celkami miest, kde sa cca pol hodinu bude film odohrávať. Humor napriek svojej občasnej obhrublosti je skôr podprahový, nahlas sa smiať v podstate nie je čomu. 50 Cent je tu navyše, ale poteší v porovnaní s Wilson Phillips zo Žien sebe. Príjemná letná inteligentná zábava, ktorá v mojich očiach stráca veľa bodov pri porovnaní s nedávnym Kingsmanom. ()

Frajer42

Komedie, která plní svůj účel - baví. Nevzpomínám si na žádný snímek, který by si celý úspěch troufl postavit na neobvykle ošklivé herečce a ještě k tomu tuhle herečku během děje několikrát ještě více zhnusit. Na snímek jsem se koukl převážně kvůli účasti Jason Stathama, který zde dostal fantastickou roli a stará se o naprostou většinu humoru. Jeho zážitky, za které by se ani sám velký Chuck Norris nemusel stydět, jsou naprosto úžasné a vysoce vtipné. Škoda, že si toho prostoru nevysloužil více. Přeci jenom je zde uveden hned na druhém místě, a proto jsem naivně čekal, že se bude snímek dost točit právě kolem něj, nikoli že bude pouze přicmrndávat buřtíkovi. Čekal jsem, že to buřtíkovi v terénu moc nepůjde, ale humor je založen na zcela opačném principu, buřtík klame tělem a je super agent, bohužel lehoulince labilní. Za debila je kupodivu Statham, i když nutno dodat, že za vysoce sebevědomého debila, což je ďábelská kombinace. Ostatní herečky bych s radostí přeobsadil. Jedna horčí než druhá a žádná není ani trošku sexy, což mě zamrzelo. Žádný zázrak jsem neviděl a upřímně nechápu všechny, kteří se tu ohání plným počtem. Nicméně, jako večerní zábava film určitě jen tak někoho neurazí. Lepší 3 kousky. ()

Kudly4

Parodující sám sebe Jason Statham, ok. Mně to přišlo chvilkama dost trapný, "zasmál" jsem se jen občas. Hlavně nemusím tu bečku Melissu McCarthy, to je asi u mě největší kámen úrazu. ()

Kothy

Tak tohle se opravdu povedlo, vážně paráda. Takhle dobré jsem to ani nečekal. Ani by mě nenapadlo, že Jason Statham může tak vyniknout v komediální roli. Přestože Melissu McCarthy moc nemusím, tady opravdu zazářila. Skutečně jí ta role skvěle sedla. Ani Rose Byrne se am jako sexy záporačka neztratila, i když je to pro ni trochu nestandardní role. Párkrát se tam mihla i pohledná Morena Baccarin. :) Jude Law, tam bohužel taky moc prostoru nedostal... Hodně mě dostával úchylný Ital Aldo. I 50 Cent tam měl dobrý štěk. Každopádně k ději se asi nemá moc cenu vyjadřovat. Řeknu jen to, že během filmu procestujeme kus Evropy a že to ani po dvou hodinách nepřestalo bát vtipné. I když to místy bylo trochu přehnané. I ty Melissiny nové identity byly povedené. Nakonec to Statham zabil, když chtěl po Balatonu odjet až do Itálie. "Uděláme to tak. Vlezu do toho ksichtostroje a udělají mi nový ksicht." :D ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni