Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

Allien.9

Kdyby tam nebyla ta otravná Malina. Kdyby tam nebylo tolik rodinného patosu. Kdyby tak neprotahovali ten konec. Kdyby, kdyby, kdyby. Bohužel je jich tolik, že to - ani Cruise, ani pěkně odsýpající akce - výš nevytáhnou. Škoda. ()

Rominator

Snímek nabídne slušnou porci akce, ale to samé se nedá říci o příběhu. Ten se měl naplno věnovat Reacherovi (Tom Cruise), který pomáhá majorovi Susan Turner (Cobie Smulders) obviněné ze pionáže. Dějová linka s údajnou Reacherovou dcerou Samathou mohla být úplně vynechána, protože se do filmu moc nehodila. ()

liskam

Knihu od Leeho Childa jsem četl. Film jsem viděl, prý je podle knihy.... ale jaké, to opravdu nevím. Slabota a zmar který velice rychle upadne v zapomnění. Elita americké armády si tu hraje na mámu a tátu. No tfuj. Za mě slabých 35% ()

mzss1

|69%| Abych se pravdu přiznal, moc se mi do tohoto dílka nechtělo. První díl je dle CSFD a snad i recenzí výborně hodnocen, což mi moc dobře hlava nebere. No, musím přiznat, že moje hodnocení u jedničky (pouze 1*) je trochu kruté, ty 2* jsem měl dát, ale já si nemohl pomoct. Prostě mě to nebavilo, přišlo mi to nudné, nevadilo mi, že tam bylo méně akce, ale i ta postava Reachera mi přišla trapná, moc suveréní. Příběh byl dost složitý a ani finále moc nevygradovalo. Tak je jasné, že jsem se na tohle pokračování do kina nevypravil. A to chodím velmi často. Ve výsledku jsem byl ale příjemně překvapen. Velká pecka to teda není, ale oproti mnou zmiňovanému prvnímu filmu je to velký pokrok. Nadprůměr je to ve všech ohledech. Po skončení jsem chvíli bojoval s rozhodováním mezi 3 a 4 hvězdou. Avšak dal jsem tu třetí, nejsilnější možnou. Akce je tu o dost víc než v prvním snímku, přestřelky jsou slušné. Nějaké ty automobilové naháněčky a výbuchy – to už je trochu průměrněji a hůře natočeno, ale neměl jsem s tímto problém. Nejlepší z celé akce jsou bitky a to ze strany Toma Cruise. Jsou efektní, reálné, dobře natočené a nekompromisní. Ještě chvíli tlačit na pilu a už bych si myslel, že je to Rko, přitom to bylo pouze PG-13. Dále mě potěšilo, že děj nebyl tak složitý, jak jsem očekával. Bylo to chvílemi takové tupé, jednoduché a moc přímočaré, ale nevadilo mi to. I ta hudba byla obstojná. Postava Reachera byla konečně lepší a uvěřitelnější. Ne tak přehnaná a suveréní jako v předešlém filmu. Cruise měl skvělé hlášky, které jsem žral. Rozhodně tu pár záporů ale je, což je celkem škoda, jinač bych toto pokračování osobně bral jako skvělý samostatný film. Tak začneme se zápory. Finále – to mě docela zklamalo. Na jednu stránku jsem čekal, že to bude opět složité a ne moc dobře chápající, ale zde v podstatě nebylo. Alespoň mě to tak přišlo. Pokud nepočítáte za finále to, jak Reacher zachraňoval tu mladou holku, což byla dobrá scéna, ale ne závěr. Dále, Reacher měl lepší postavu, to jo, jen bylo trochu úsměvné, jak každého v bitkách sejmul, ale zas tak mi to nevadilo. Ještě v úvodu takových prvních 15 min mě to moc nechytlo, pak už mě to začalo víceméně bavit. No, napsal jsem asi vše, co jsem chtěl. Na jedno shlédnutí je to ucházející jednohubka, možná se k tomu ještě jednou někdy při správné náladě vrátím. Bomba to není, ale oproti mizerné jedničce je to skok dopředu. Pokud vznikne trojka, tak se bránit nebudu, ale musí to být minimálně takové jako tento druhý film nebo nejlépe ještě lepší. ()

kingik

Cruiseho obrození dopadlo zdárně. Po podivné jedničce přichází pokračování eskapád Jacka Reachera, co nemá až tolik společného se svým předchůdcem. Když se Tom Cruise rozhodl angažovat režijního veterána Edwarda Zwicka, musel počítat s tím, že se bude režírovat "postaru", žádné kamerové prostocviky, žádné inovace v oblasti akčních scén, jen normální akce, tudíž nijak nepřehnaná, tentokrát podpořená fajn tempem. A Jack Reacher, který musí očistit své ctnostné jméno, vytáhnout vojenskou kamarádku z vězení a vypořádat se s otcovstvím, když mu osud přivál patnáctiletou uhrovitou holčinu, která má být údajně jeho dcerou. Útěk a zabijáci v patách. Co z toho dělat vědu. Cruise, Zwick i scenáristé Wenk a Herskovitz nejsou žádní mladíci, tudíž je příjemným překvapením, že se film nezadýchává a vydrží běžet v solidním tempu po celou dobu. Jistě, dá se namítnout, že tenhle film je anachronismus, akce v kvalitě nepřekonává akční bijáky z devadesátých let, kdo chce vidět něco poctivě zrežírované, digitálně až tolik nevyšisované, s Cruisem, který má být čtyřicátníkem v nejlepší formě, má možnost. Jeho filmové partnerky, jsou zde hned dvě, a sice Cobey Smulders a Danika Yarosh, působí celkem neokoukaně, druhá jmenovaná jistě poroste do krásy, i když zde je ještě za puberťačku, ve skutečnosti už překročí dvacítku. Zabiják málo známého Patricka Heusingera působí dostatečně šíleně a nevyzpytatelně, byla to dobrá volba. Z filmu je sice místy znát rutinní přístup, akce ničím extra nevyniká, ovšem pouštím tenhle film ke kvalitním akčním branám, neb mně na něm nic nevadilo, nerušilo a celé to ubíhalo velmi zdárně. 10/10 ()

Anderton

Návrat (minimálne) do deväťdesiatok vždy poteší, ak je aspoň slušne remeselne zvládnutý. V podstate ide o sériu pre staršie publikum, resp. pre starších Tomových fanúšikov, pretože Zwick vážne nemá záujem konkurovať súčasným blockbusterom zbesilosťou akcie a výpravou. Tón je rozložený rovnomerne medzi hlavnú dejovú líniu a líniu vzťahovú, pričom práve tá osobnostná bude to, čo vám utkvie v hlave na dlhšiu dobu ako konšpiračná a prečo vás film má možnosť emocionálne zasiahnuť. Viac sa vedú dialógy ako strieľa, i keď povinnosť aspoň minima akcie musela byť splnená. Nakoniec celkom príjemné prekvapenie, osobne ma dvojka bavila viac ako prvý diel. ()

Frajer42 odpad!

To, co dělalo předchozí díl výjimečným se tvůrci z nepochopitelných důvodů rozhodli odstranit. Místo příběhu o supertajném pánovi s šílenou minulostí, se rozhodli naservírovat chod o starém tlustém debilovi, který v mládí osouložil co se dalo a možná zplodil i pár arogantních a otravných parchantů, kteří si na jeho stará kolena žádají pomoc. Tím jako akční hrdina ztratil zcela své kouzlo. Tomík už se ani moc neukazuje bez trička, neboť již nemá ukazovat co. Tomík však nebyl Achillovou patou snímku. Tou pro mě byla zejména Cobie Smulders, která kromě toho, že je absolutně tuctová a nepříliš pohledná, tak se objevila v roli vojenské mužatky, což je pro mě vždy pohled krajně odpudivý. Dalším obrovským problémem byl ten blonďatý parchant, který přinesl svojí účastí na scénu tak strašně otravné a bezobsažné žvásty, až se mi udělalo při pouhém poslechu fyzicky zle. Za hovno stál i děj, který byl vystavěn právě na dvou výše zmíněných problémech, tudíž ani neexistovala reálná naděje, že by snad za něco mohl stát. Na tu chválenou akci se v tom sofistikovaném ději ani moc nedostalo, tudíž úplně nechápu, nad čím se tolik uživatelů rozplývá. Brutální zklamání a naprostá ztráta času. ()

Kothy

Jak Reacher se vrací. Bohužel už není sám a to přináší své problémy. Společnost mu dělá šikovná Cobie Smulders a Danika Yarosh, která je celou dobu jenom zdržuje. Opět se celý film utíká, protože nikomu nemohou věřit. Stanou se terčem armádního spiknutí. V patách je jim celou dobu jeden hitman. Škoda že Robert Knepper zde jako záporák neměl víc prostoru. I přes pár nelogičností film zachraňuje dobrá akce. Tom Cruise nám stále dokazuje, že tyhle akční hrdiny stále zvládá. Možná to celé mohlo být o něco kratší, aby bylo míň utíkání... "Jsi teplá?" :D ()

Yoshitsune

Víte na špatné filmy, se píše komentář celkem jednoduše, nemusíte skoro nic psát, stačí jenom napsat, že to stojí za hovno a to je celé. A ke čtyř hvězdičkovým/pěti hvězdičkovým filmům, se to také píše celkem snadno. Ale k takovým filmům, jako je tady Jack co nemá vracet, tak tady se mi to psalo celkem obtížně. První Jack Reacher, se mi hrozně moc líbil. Takže je celkem logické, že sem na pokračování těšil, byť sem od Dítěte nečetl ani jednu knihu. Akce je super je jí sice méně, ale je fajn. A je dobře, že akci nedělá jenom Cruise, ale i Cobie, bitka v kuchyni je super, nelze ji skoro nic vytknout. A celkově akce, přichází hezky z nenadání, takže hrdinové nemají čas se na ni připravit. A navíc Robert Knepper, evidentně chce získat titul záporák roku. Nicméně s filmem, mám celek čtyři závažné problémy. Problém číslo jedna - ta bitka v kuchyni má totiž jednu vadu, tou je když se Jack pere se zabijákem a Cobie mu běží na pomoc, tak ji Jack okřikne s tím že ne. Prostě na ni zařve ať se do bitky neplete, stejně se do ní zaplete, takže bitka pak postrádá plynulost. Problém číslo dvě - Jackova údajná dcera, ve filmu je hrozně fajn, hubatá a značně odrzlá, byla mi sympatická. Ale v hotelu když na ni někdo nedohlíží, tak udělá takovou obrovskou fatální chybu, až se mi chtělo brečet. Problém číslo tři - Pamatujete si Wernera Herzoga ? To byl mozek v jedničce, a celá ta jeho postava, byla dobře napsaná a zahraná, takový starý, děsivý muž, s temnou minulostí a jedno oko měl nějak fuj, šel z něho strach. Tady je mozek Knepper a byť se snaží sebe víc, nejde z něho strach, respekt, je tady asi pět minut a moc se tedy nepředvede. Neni z něho cítit strach, tak jako z Herzorga. A teď k poslednímu problému, číslo čtyři - Ten zabiják, co jde po hrdinech je fajn, super žoldák, ale ta finální bitka, byla sice brutální, ale té v jedničce se prostě tahle nevyrovná, bitka v dešti je nezapomenutelná. Ano vím co tomu, tady předcházelo, ale celé to mohlo být vyřešeno jinak a mnohem lépe. Finále mi přišlo, jako by už herci byli unavení a nechtělo sem ji dál dělat akci, tak zvolili tu nejednoduší variantu, co se nabízela. Celkově záporáci, sou takový vyloženě do počtu, nesnaží se, nekryjí se. Je to sice fajn akce, ale nemá hloubku. Protože když to srovnám, stou přestřelkou v lomě, páni ta byla, tady záporáci hlavně střílejí, střílejí a nabíhají si na Tomovu pěst. A řekněme si to na rovinu, všichni nadáváte na Jai Courtney, ale v jedničce byl mnohem lepší záporák, šel do toho na plno. Nerad dávám filmu takové hodnocení a navíc filmu, který má slušně našlápnuto na status kultovní, ale někdy to je prostě o režisérovi. Ano vinu dávám režisérovi, jelikož to je ten samej, co nutil Toma poskakovat v kimonu a dělat, že dělá jako že karate. Tak příště to snad bude lepší........protože jinak se už nikdy nevracej. ()

Happens

Těžká emerika, trochu zvráceně snímek připomíná JAG. Ve své podstatě je to prostě akční standard plný činů bez přílišného vysvětlování. Snižuji hvězdu za ten konec, který si režisér mohl odpustit: absolutně zbytečný kýč. ()

SeBig

Proč takovýhle filmy musí mít dvě hodiny nepochopim..to je dneska trendy..zabít mi co nejvíc času úplnou zbytečností. ()

Chrustyn

Tak jsem věřil, že pod režijní taktovkou Edwarda Zwicka by se mohlo jednat o lepší podívanou než tomu bylo u prvního dílu, ale opak je pravdou. Akce je zde minimum a zápletka není bůh ví jak napínavá, nebo zábavná. Celkově mi i postava Toma Cruise přišla dost rozdílná než předtím, naštěstí ale film nenudí a docela rychle uteče. Bohužel už na konci, jsem nevěděl, jak film začal. Docela škoda, mohla to být slušná jízda. ()

Yardak

Druhý Jack Reacher je více akční než jeho předchůdce, přesto je to především stylová old schoolová akce, proto (znovu) nesedne každému. Charakter Reachera tkví právě v tomto pojetí. Nejedná se totiž o žádného moderního špiona, co by využíval technologie 21. století, ale o týpka, co problémy řeší především pěstí:)). Cruise tuto postavu zahrál znovu s nadhledem. Scénář není sice ničím převratným, ale příjemně odsýpá, akce nenudí a Zwick to celkově ustál (i když pěstní souboje mu moc nejdou). Pro Cobie Smulders asi nejlepší filmová role. Lee Child je snad spokojen:)). Lepší 4 hvězdy! ()

Oktavianus

V knihách Lee Childa je Jack Reacher dvoumetrový svalovec mladší čtyřiceti let, ve filmu ho ztvárnil čtyřiapadesátiletý Tom Cruise, který svými 170 centimetry aspiruje leda na titul nejvyššího z hobitů. Kupodivu to ale ničemu nevadí. Cruise je v plný formě, muskulaturu nemá špatnou, cynické hlášky cedí jednu za druhou, a dokonce je ve své dojemné snaze vypadat drsně přesvědčivý. Jasně, film není nic víc než béčková akční zběsilost, ale je na co se koukat, tempo je zběsilý a připomíná klasický akčňák s nádechem starých dobrých časů osmdesátých let. Jo,ty zlatý časy, kdy se s násilím nešetřilo a testosteronem našlapaní hrdinové všechny vždycky zachránili. I když tedy v Jacku Reacherovi proběhla snaha o aktualizaci a významné role patří ženským hrdinkám, není pochyb, že hlavní roli mají a za každých okolností budou mít chlapi. Přes to nejede vlak. Dobrý, občas je to až komický: idiotský chování vedlejších postav, spousta klišé v dialozích, v zásadě je celej děj možný odvyprávět do konce zhruba po prvních patnácti minutách a detaily jako Cruisovo proražení okna u auta holou pěstí probudí spíš smích, no, ale... do filmu to celkově zapadá. Ovšem fakt jsem zíral, že Tomík Cruisů ve svým věku ještě utáhl charismatického akčního hrdinu - a nejlepší bylo, že si kromě jedný scény v závěru odpustil ten svůj typickej širokej úsměv. Naopak úplně mimo je obsazení Cobie Smuldersové. Jako elegantní a nalíčená Robin v Jak jsem poznal vaši matku je okouzlující, coby armádní majorka nehezká a zoufale nepřesvědčivá, nedá se jí věřit snad jediný zlý pohled. Nemůže holt vyjít všechno. ()

Flego

Obyčajné béčko, ničím zaujímavé, dokonca aj Cruise mi pripadal, akoby "musel" natočiť dvojku, lebo sa to nosí... Film na jedno pozretie podporuje silný odkaz Jackovi Reacherovi: nevracaj sa. ()

BMW12

Tahle série mě baví. Opět parádní příběh s velkým množstvím akce. Když se tak zamyslím, tak Tom Cruise ještě nehrál ve špatném filmu, všechny jeho filmy a role jsou skvělé. :-) ()

honajz

Není to tak dobře poskládané jako první film, ta hra na tatínka a dcerku mi sem moc nesedí, a ostatně ani ženská hrdinka nic moc. Dokonce tentokrát - když vezmu v potaz knihy - nedošlo ani sex, zajímavé. Zpočátku zajímavé vyšetřování a zvraty, jež jsou postupně ubity nelogickým jednáním postav, jedním úředníčkem, který najednou prozře, a naprosto nijakým závěrem se zatčením šéfa zločinné firmy, tam jsem čekal větší nápad. Bitka na střechách hotelů během halloweenské parády, proč ne, ale ta paráda tam byla jen zoufale pro okrasu, neměla pro děj větší funkci. A Jack sice splnil zloduchovi, co mu slíbil, ale přece jen to nebylo až tak zajímavé, ten souboj, jak by člověk od finálovky čekal. Pořád ale nadstandard na poli filmů o tajných agentech nebo bývalých mariňácích. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)