Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

PauloZ

Edward Zwick si to nepohlídal a bohužel natočil naprosto zbytečný film, který neobohacuje filmovou kariéru ani jednoho z hlavních herců ani kariéru jeho samotného. Navíc je to oproti poslednímu výstřelu úpadek po všech směrech. Velké zklamání a obrovská škoda takhle potopit slušně vyhlížející značku! ()

ConanVJ

Rozhodně povedené a možná i o něco lepší než první díl. Zápletka zajímavá a Cruisova nová kolegyně stíhala akci, jako její protějšek. Mladá dívka nebyla tak otravná jak sem čekal. Celkově pěkný akčňák na odreagování, který pobaví i občasnými hláškami. Finálová bitka hodně drsná. 85% :) ()

MartinezZ

Táááák... tohle se oc nepovedlo. --- 2,5* --- První JR byl zvláštní tou atmosférou vyšetřování osamělým vlkem-pochodující rozbuškou a příbehěm. Druhý JR se skutečně raději asi neměl nikdy vracet, protože se tu kupí jedno blbé klišé na druhé a celkově mě to tak připomínalo asi 73. pokračování "kultovního" Taken s Lijánou Nissanem. Ačkoliv extra půlhvězdu dávám za Cruise, protože jen on tenhle film táhne a bez něj by to šlo rovnou na VOD služby, je vidět, že tady se jeho digitální vylepšování v postprodukci asi moc nepovedlo. V různých scénách, i dějově na sebe navazujících, je rozdílně opuchlý, někde dokonce vypadá, naštěstí jen v pár vteřinovém prostřihu, jak kdyby byla do záběru vyretušována nějaká fotografie. Dá se na to koukat, ale důstojný nástupce ten film není. ()

wikked

Obrat o 180° oproti prvnímu filmu, škoda. To, v čem Poslední výstřel vynikal, z nějakého důvodu úplně chybí. Drsného a precizního vlka samotáře v roli vyšetřovatele nahradila chůvička s otravným děckem, která pořád někam utíká a plácá se v rodinném patosu a klišé. Nejlepším momentem je bohužel hned úvodní scéna, které se ale zbytek filmu už nevyrovná. ()

Korbitch

Oproti prvnímu dílu sestup o dvě třídy dolů. Scénář je tak stupidní, že Kateřina Hrachovcová je proti němu Stephen Hawking. Stopáž je příliš dlouhá, Cobie otravná a dcera tak protivná, že jsem skřípal zuby jako pedofil ve vězení, které stojí naproti mateřské školce. Jak tu někdo zmínil v komentáři, Jacku, nevracej se, tak to já zase doufám, že se vrátí napravit si reputaci, protože tohle bylo fakt zoufalý. ()

SaNcHeZ_cz

Druhý Reacher se naprosto míjí účinkem. To co začalo jako slušná na pevných základech postavená béčková thrillerová podívaná, se pod dohledem Edwarda Zwicka stává nevyrovnanou, nepříliš zajímavou hru na žánrová klišé bez sebemenšího nápadu. Ani ty akční scény to nezachraňují, o hereckém talentu vyjma Toma Curise raději ani nemluvě. Holt Jacku, nevracej se. ()

agentmiky

Jednička Jacka Reachera byla svižná, do žánru akčních filmů přinesla i nějaké ty inovace, měla dobrý příběh a Cruise mi tam vůbec nevadil. Dvojka se se nese v obratu o sto osmdesát stupňů. Příběh je strašně monotónní a stereotypní, od takového formátu, kterým Zwick je, bych čekal něco daleko lepšího. Cruise mi v některých chvílích připadal trochu na facku, hraní ho snad ani nebavilo a výsledek kvůli tomu nestál za nic moc. Scénář byl taktéž dost jednoduchý a slaboučký, většina věcí se dala bez nějakých sebevětších problémů odhadnout a já, coby divák, jsem si nemohl ten film patřičně užít. Hlavní záporák se mohl tvářit sebedrsněji jak chtěl, ale vůbec jsem mu jeho roli nevěřil. Pochválil bych možná bitky a rvačky, které jako jedna z mála věcí v tomto filmu za něco stály. Nechce se mi to říkat, ale Cruise tady potvrdil, že ne každá role agenta anebo jiného pana mlátičky mu sedne. Dost jsem se těšil na dvojku, ale řeknu to asi tak: tohle jsem tedy nečekal. Za mě dávám 55 % ()

Alementina

Sračka. Jinými slovy velmi špatný béčkový film, kdy chvílemi jsem doslova trpěla nad zoufalstvim scénáře a ubohosti hereckých "vykonu". Scenarista by se za trest na ten film měl podívat 100x. Vlastne je problem najit neco, co by mi na filmu nevadilo... A neustale ten do pul tela vysvleceny Cruise ... a nebo v podprsence ci zupánku Cobie... a ty sprinty sem a tam ... uff, porad to boli, dve hodiny meho zivota :( ()

Makky

Zwickove filmy mám celkom rád, toto mu však ohromne nesadlo. Herecky je to zaujímavé, Cruise tradične dobrý, avšak kráčajú po nezaujímavých uličkách. Klišé, naivita a až zbytočne veľký dôraz na vzťahy. Zwick sa jednoducho v niektorých scénach pomýlil v žánri a brutálne mu to uletelo. Akcii tak isto chýbal istý drive. Jednotku som hodnotil 3/4*, toto je priemer všetkých priemerov, 3-. ()

kaylin

V mém případě snímku hodně pomáhá, že se zde objevuje Cobie Smulders, kterou mám hodně rád a kterou vždycky rád vidím. Akční to je dost, Tom Cruise ani s věkem zatím nic neztrácí, anebo je to alespoň podáno tak, že to vypadá, že nic neztrácí. Jinak je to ale takový hezký thrillerový mainstream. ()

Kaluž

Nevím, co jste to s Jackem Reacherem udělali, ale chci ho zpátky. Tohle bylo totiž naprosto děsný. Ale naprosto. A opět se zde potvrdila moje hypotéza o tom, že Cobie Smuldersová by mimo svou zaběhnutou TV škatulku neměla hrát nikdy a v ničem. Definice prkennosti tím totiž pokaždé dostává úplně nový rozměr. ()

kinderman

E.Zwick je pro mě ideální čtyřhvězdičkový režisér. Jeho filmy jsou dobře obsazené, technicky perfektní a navíc občas s "přesahem". Ale ne, že bych je tahal co chvíli z poličky kvůli opakovaným projekcím, užít se dají jedině v kině. Pokračování Jacka Reachera mi v kině uteklo, přesto se k všeobecnému zklamání přidat nemůžu, na to udrželo mou pozornost po celou dobu. Jen zpočátku se mi zlatý hoch Cruise zdál podivně oteklý v obličeji, říkal jsem si, že asi i jeho dostihl věk, ale časem se to spravilo, takže asi dobrá práce maskérů v rámci úvodní (neukázané) bitky. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)