Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Lavinia

Technicky a trikově na vysoké úrovni, obsahově splašky ze všech hororových žánrů (Dracula, zombie, červi, holocaust, spiknutí zločinných snad upírů a podobné nechutnosti splácané dohromady), sice shocker, ale za hranicí nápaditosti a dobrého vkusu. Modernizace se moc nepovedla. ()

Cooller

po letech dokoukáno. Zvlaštní že ještě v roce 2017 v serialech měli protagoniste svuj vlastni charakter, mělo to nějáký děj a důsledky rozhodnutí. Kolikrát jsou zde momenty kdy během 15 minut jedné epizody proletí tolik akce a napěti, že by dnes stačila na celou serii leckterého A++ serialu s daleko většim rozpočtem. Žádná propaganda, dialogy se nesnaží vyplnit stopáž. Hrozně rád bych aby se opět tvořili takovehle projekty. ()

srncek

GENIÁLNY pilot, ktorý ma vyfackal ako fagana, no všetky ostatné diely s rapídnym poklesom kvality, utianutia sa na bakeliťácke interiérové scény až po "nijaký" záver série, robia z tohto ako guma od trenek natiahnutého seriálu premrhaný potenciál na ultimate pecku, podobne ako Extant. Druhú sériu už nemám dôvod sledovať, ak ju vôbec natočia. 64% ()

kiros179

The Strain je solidní žánrovka, která očividně čerpá ze Stokerova díla a ke konci se blížíme k filmovému Bladovi - proč ne? Ano hlavní záporák vypadá opravdu směšně, ale jinak jsem si první sérii určitě užil i s vědomím toho, že nám toho první sezóna zase tolik neodhalila. Samotné zpracování seriálu nepůsobí nějak lacině, herci se taky snaží, starej profesor je opravdu cool. Druhé série se určitě bránit nebudu. 75% ()

RoninNiro

Fanúšikom "Walking dead" sa "The Strain" určite zapáči. "Strigôni" sú také vylepšené zombies so sosáčikom, takže nepotrebujú slamku v mekáči. Inak sa pohybujú ešte neokrôchanejšie a niekedy si chodia s hlavou v oblakoch bez záujmu o ľudské mäso, čo by sa zombíkom z "Valking dead nikdy nestalo". Našiel som tu všetko čo mám rád, od odtínania hláv cez historické vsuvky z fašistickej okupácie až po vraždiaceho dedka s mečom. Chuťovečka pre nadšencov a kultovka ako sa patrí. ()

Dslike

Hodnotenie po prvej sérií, ktorá výborne začala no postupne to ďalšími dielmi upadalo do nelogickosti a klišé. Uvidíme čo prinesie druhá séria, zatiaľ 3*. EDIT: druhá séria značne lepšia, na celkovom hodnotení sa odrazí plánovaná tretia ;) ()

DassemUltor

Haha! Našlo by se spousta výhrad ale je to pecka upíří věcička, mám upíry rád takže cajk. Děda super, deratizátor mega super a obludky taky dobrý. Prostě kdo má rád upíry ať si to zavdá ()

Kimkong

1. série - Pilotní díl byl hodně povedený. Dobře vypadající hororový film. Zbytek seriálu vypadá jako The Walking Dead, jen zombie jsou nahrazeny upíry. Osmý díl seriálu byl hrozná sračka. Totálně nelogické rozhodování a naprosto do očí bijící demence lidí. Postavy se stávají čím dál tím hloupějšími a se seriálem to jde hodně z kopce. Hlavní padouch a některé další příšery vypadají dost lacině. Atmosféra prvních dílů je v trapu. 1* 2. série - Konec už vypadl celkem k světu až na tu ohromnou dávku tuposti některých postav, ale jedenáct dílů nudy to nenahradí. Seriál nemá cenu sledovat. ()

Solverino

No děj to nemá praktiky žádný, gore je spíše podprůměrné a z nápadu se nepodařilo moc vytěžit. Spíš tak na úrovni Růžové zahrady a jako vycpávka mezi reklamama. Nevím jestli zvládnu aspoň jednu sérii dokoukat do konce. Je to opravdu nudné a ubíjející. :( EDIT: tak další série je už opravdu o howně -otřesné - končím a házím ručník do ringu ()

subic

Pilot mi to vysvětlil. Tohle, žížalky a upíři není můj šálek kávy, i když vizuálně vypadá poměrně slušně. ()

Ocelotr

SPOILERS AHEAD !!! Prozatím se mi seriál velmi líbí, spojení nakažlivé nemoci a jak předpokládám Drákuly, který Krevní hlíst nejspíš šíří je nesmírně lákavé. Jako kdyby Epidemie s Dustinem Hoffmanem a Planeta Terror od Roberta Rodrigueze měly dítě. Technické zpracování skvělé a scénář zatím šlape. Doufám, že to není jeden ze seriálů, který skončí v půlce. Nahoře se píše 12x43 min, což je vzhledem k látce ideální. ()