Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

Torgal

Trampoty ľudí digitálnej éry. Jednotlivé príbehy sú pútavé a tvoria zaujímavý vzťahový prepletenec (i keď bez nejakého výrazného ťažiskového príbehu). Ako problém ale vnímam spoločný motív, ktorý všetky príbehy spája a ten by sa dal v skratke zhrnúť ako “počítače, mobily a internet sú zlo”. Všetko využitie moderných technológii v tomto filme v konečnom dôsledku spôsobuje len bolesť, citovú vyprahlosť, izoláciu a opustenosť, čo je veľmi krátkozraký a zaujatý pohľad na vec. Reitman, akokoľvek zručný rozprávač, si mal vytiahnuť hlavu z prdele a nepresvedčovať všetkých o svojom pomýlenom videní sveta. S viacerými témami filmu sa síce viem stotožniť, no ten jednostranný uhol pohľadu zráža hodnotenie minimálne o bod. 7/10 ()

tranquill

"Snažím se tě chránit! .. Před normálním životem?" Rodinné vztahy po sexuální stránce versus virtuální a skutečná realita současného světa. Excelentní drama, které se zprvu zdá být nad věcí, ale naopak i jen přes pár slovíček udeří na hřebíček, k jádru věci. Závěrečná čtvrthodinka vystřelila film na oběžnou dráhu kinematografie, jako ta vizuální sekvence... "Ale mohli bychom si všechno vyříkat a jít spát s pěkně živými představami v hlavě. Nebo mi můžeš prostě říct, co chceš k snídani..." ()

Theker

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90% ()

Hellierer

Žijeme to ale v šeredným světě. Men,Women and Children je v podstatě feel-good movie, i když se v něm nedějí zcela košér věci (bohužel v dnešní době naprosto normální), což je nejspíše díky soundtracku. Je to film plný frustrace a v hledání sama sebe. Jakýkoliv dnešní dospívající se v tomhle filmu rozhodně najde. Reitman prostě umí :) ()

markotter

Bacha - kdo vidí na plakátu Adama Sandlera a chtěl by se tomu filmu vyhnout, ať to nedělá. Přišel by totiž nejen o Adama Sandlera ve vážné a smutné roli, ale taky by přišel o zajímavou sondu do dnešní problematiky sociální komunikace a vzájemného odcizování díky moderním technologiím. Škoda, že ta píča, co paranoidně monitorovala svoji dceru nedostala na konci ještě víc za uši. ()

ZnalecH

Život je komplikovaný a celý náš svět je jen malá modrá tečka ve vesmíru. Toto je nejstručnější poselství filmu, které z toho lze získat. Je to první, podle mě dobrý, pokus, který smysluplnou formou poukazuje na to, co to vlastně internet je, jak jsme na něm závislí a co to může způsobit. Pokud se na to budete dívat s nadhledem, tak uvidíte i to, že je to způsob, jak si odpočinout či se pokusit uspět v jiném světě. Ale nesmí se to přehnat. Je tu spoustu dobrých myšlenek, na kterých je film postaven, ale nechci svůj komentář dále protahovat. Poslední hvězdičku u mě film získal za vygradované finále. ()

Franc1s

Prostě dnešní sociální svět, kde je vše připojeno na síť... Deprimující, smutné, k zamyšlení... Tohle by se mělo pouštět dětem a některým rodičům... 8/10 ()

xmple

Film som si nazval obraz doby. Bohužiaľ, dnes si žijeme takýto svet a tento film nám to dal na tácku bez servítky. Strach rodičov z online sveta, podvádzanie, nevera. Závislosť na internete, sociálnych sieťach, toto všetko si žijeme. Skratka film, ktorý o pár rokov nadobudne úplne iný rozmer. Dnes by to pre nás malo byť niečo ako zdvihnutý prst. Adam Sandler, u mňa veľký postup, podobne ako vo filme The Cobbler. ()

neo93

Nakonec velice zajímavý a povedený film, pojednávací o komplikovaných vztazích mezi rodiči a jejich dětmi, mladistvými, samotnými manžely a partnery. Ovšem není to pouze o vztazích, ale také o spoustu jiných podstatných problémech. Sledování porna, stalking, závislost na počítačových hrách a sociálních sítích, anorexie, a další. Na to, že snímek pracuje s tolika různými tématy, je velmi přehledný a zároveň stále přitažlivý. Velmi snadno mohl film spadnout do nic neříkající nudy či zmatené směsice dějových linií, ve kterých by se nikdo nevyznal, naštěstí se to nestalo. Je to určitě zásluhou dobře napsaného scénáře, který poskytuje někdy velmi interesantní momenty, tak i samotnými postavami, které zažívají odlišné životní cesty. Rozhodně se ještě někdy podívám, na tento velmi dobře zvládnutý film, na pomezí komedie a drama. ()

deLaFere

Nesmírně úzkoprsý a prvoplánový snímek. Neakceptuji ho ani jako alegorii. V zásadě všichni jsou tak hloupí, až je to nepravděpodobné. Cílená realita, chtějící se tvářit komplexně a pravdivě. Ne, že by tam ta realita nebyla, ale....prostě je to slepenec. Asi tak, jako Sněženky a machři. ()

gemi

Drama sociálních vztahů, které pojí technologie. Pomalu se odvalující příběh několika paralelních dějů, které se v určitých momentech propojují. Tu zjevně, jinde nenápadně. Hlavní vzkaz filmu je, že nic se nemá přehánět. Ani touha vyniknout, ani touha mít život potomka pod dokonalou kontrolou. Většinou se to totiž obrátí proti vám a naděláte víc škody než užitku. Film s melancholickým nádechem (komedie to není ani náhodou), na který člověk musí mít náladu, ale dát jenom tři by nebylo fér. ()

rialilly

Neuvěřitelný film. Dozvěděla jsem se o něm v podstatě náhodou, ale jsem za to ráda. Ze začátku mě trochu vyděsila relativně dlouhá stopáž, na to, že to má být v podstatě jen o sexuálních frustracích. Nakonec to ale docela rychle uteklo a zvlášť druhá polovina filmu byla naprosto skvělá. Vizuální stránka filmu je nadprůměrná a příběh i velké propojení reálného světa s virtuálním trefně vystihuje dnešní dobu, i když co se týče postav tvůrci občas zachází do extrémů (např. postava Jennifer Garner; myslím, že takhle nesmyslně se snad nikdo chovat ani nemůže). Všichni herci byli dobře vybraní, zvlášť mě potěšil Ansel Elgort, který se postupně stává jedním z nejzajímavějších mladých herců, ale byla jsem ráda i za mnoho nových tváří. Taky musím filmu připsat k dobru, že dospívající hráli opravdu dospívající a ne lidi, kterým táhne na třicet, jak tomu téměř začíná být zvykem. Dojem na mně udělala i dobře vybraná hudba. Jediné, co mi asi trochu vadilo, byl větší počet příběhů, protože některé ne tolik zajímavé zbytečně zabíraly čas těm hodnotnějším. ()

Shaqual

Velmi dobrý film zaměřený na jeden z největších problémů naší současné společnosti. Na můj vkus ale poněkud až moc postav/příběhů, mezi kterými film trochu zmateně skáče, nicméně byly potřeba pro názorné ukázání co nejvíce stránek problému sociálních sítí a internetu vůbec. Navíc mi některé situace přišly až moc vyhrocený, jinak je to ale dost slušný kousek. ()

speedy7929

v roku 2015 som ešte nevidel viacej prepracovaný film ako tento. Línie príbehov z jedného neznámeho mestečka sa veľmi dobre prelínajú. Dej každého jedného samostatného story je zaujímavý, nie je to to robené tak, že jeden ma zaujímal viac ako druhý ale všetky sú na tej istej úrovni. Adam Sandler konečne nehral najväčšieho blbečka v okolí, pričom vážne sa zhostil svojej role. Fakt žijeme v tak skazenej dobe.. So sad....................... ()

El Patron

Jeden z nejvíce aktuálních, romantickosociálních filmů. Nestrká divákovy umělé chování, jak to bývá v českých seriálech co se mládeže týče, ale uvádí reálné chování a psychologické vnímání a rozlišování mezi realitou a světem v sociálních sítích a internetu. Deprimující atmosféra vytváří pocit škodlivosti, kterou by si měla dnešní generace uvědomit. Přesto můj názor na sociální sítě zůstává stejný - je to jen další etapa lidstva, kterou jedna polovina vidí jako hloupost lidí a další jako výhodnou činnost a stejně se to za čas změní a bude něco nového na co bude zase poloviční názor a nebo to přetrvá a v průběhu času se názory budou měnit, je to nekonečný koloběh, každá doba má své pro a proti. ()

Bezda22

Dost zajímavej film. Chvilkama mě teda sralo dění, ale to k typu takovejch filmů patří. Teda aspoň mi to tak přijde. Jennifer Garner, standardně jako v každym filmu.... Prostě mi vadila a měla k tomu i dobrou roli, aby mě nasrala. Píčoidní matka, co sonduje svojí dceru i při výměně tamponu. Dokonalá kombinace jak bejt nasranej :-D. Ale jinak dobře udělanej film. Příběhy všech rodin dobře pospojovaný. 75% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?