Humr

• Irsko The Lobster (více)

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam si musejí do 45 dní najít odpovídajícího partnera. Pokud se jim to nepodaří, jsou proměněni ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěni do Lesa. Zoufalému muži se podaří uprchnout z Hotelu do Lesa, kde žijí Samotáři, a zamiluje se tam, ovšem něco takového je proti jejich zásadám. (Falcon)

husokachna

Budu parafrázovat svého kdysikolegu a řeknu - i takýchto filmov nám treba (omluva slovenským majitelům databázi i běžným nuzákům za prznění jejich mateřského jazyka). A důkaz, že i art jak Brnö může být zábavnej. Jak čtu níže (nebo vzhledem k mému bodovému kontu, spíš výše), tak určitá strojovost a odtažitost hereckých výkonů může někoho otrávit. Mě to vůbec nevadilo, naladil jsem se, přistoupil jsem na hru téhle zvláštní grotesky a už si jen hledal nejrůznější významy a analogie a užíval si parádní černodivnohumor a divnou poetiku. Jo, bylo to moc fajn, chvílema vtipný, chvílema kritický, chvílema temný jak Ostrava v lednu ráno, ale celkově mi ten mix sedl a hodnotím kladně. ()

nonick1

Humr...kočka...kunda...poník...humr...králíčci...kunda...zase humr...a nejnověji hejno kačen. Točit filmy o emocích, ve kterých ale emoce divák postrádá, to je poměrně častý režijní zádrhel, jen doufám, že Yorgos Latimeros se svými precizními robofilmy (© nonick1), které si svou formou i obsahem začínají být dost podobné, nedopadne jako Woodoo Alien, má k tomu celkem našlápnuto. A nejde jen o to, že osud jeho filmových hrdinů je divákovi víceméně lhostejný. ()

petikacka odpad!

Opravdu poctivě jsem se snažila vydržet až do konce tohoto výplodu Yorgosa Lantimosa, ale tohle se fuck nedá...Vůbec jsem nepochopila o co mu vlastně jde? No vlastně se mi jeho tvorba nelíbí sakum prdum a už to dál zkoušet ani nebudu... ()

Muel

| A24 | No. Je to ok? Asi? The Lobster je antimainstream v tom najhlbšom slova zmysle. Prvá polovica zaujímavá, druhá trestuhodne nevyužitá s pomerne dobrým setupom. Casting super, len nemajú čo hrať kvôli veľmi divnej zápletke, o ktorej si fakt neviem, čo myslieť. Námet sa mi zapáčil, ale vo filme sa dejú veci, ktoré nechcem, aby sa diali a ani ich film dostatočne nevysvetlí. Čiže pointa šla úplne mimo mňa. Nevyužitý divný patvar s peknou kamerou a lahodným color gradingom. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Everyone

No, myslím, že po světě chodí větší paraziti, než jsou single. Taková iracionalita nemůže pohánět budoucí konání, snad jen, kdyby výkonnou moc ve státu převzal showbusiness. Ekonomicky nejnáročnější je dětství a stáří. Někoho proměňovat nebo dokonce programově kráglovat v produktivním věku je trošku přitažené za vlasy. Pro koho se toto vůbec děje? Jaký je systémový důvod? Kdo to platí? Film se musel točit na území Absurdistánu. Žádné podvody se sňatky, s partnerstvím naoko neexistuje? Korupce? ___ No, také se na film lze dívat metaforicky (bez zamilovanosti, není láska; bez lásky, ve většině případů ani děti, budoucnost; ale to je asi tak perspektivou dítěte. Že vztah založený na lži nefunguje?), ale brzdou k tomuto uvažování je rozum, které metafory žene v širším kontextu do nesmyslů. ___ Společnost se inspirovala budhismem a jeho reinkarnací, kde kritériem polepšení si je partnerský vztah, trvalá zamilovanost = absurdita již z biologického důvodu. Demonstrované výhody partnerství - nikdo Vás nepřepadne, ale klidně Vás odstřelí, záchrana před udušením - Heimlichův chvat, ale klidně Vás odstřelí. ___ To, že velbloud nemůže žít s tučňákem je prostě rasistické. To, že nikdo není schopen citu, ale má úžasné ratio nebo jiné schopnosti se asi nenosí. ___ No, v prvé řadě, tento totalitní film se mi líbil, zejména námět a atmosféra. Bohužel děj v první polovině filmu však začal postrádat smyslů pod tíhou fantazie a to byla ta lepší polovina. Těch nesmyslů bylo na můj vkus strašně moc (možná kvůli: "Bezbřehé imaginaci řeckého tvůrce", nicméně Yorgos Lanthimos má před sebou skvělou budoucnost, těším se na jeho další filmy.). ___ Colin Farrell a Rachel Weisz byli fantastičtí, opět. ()

Mlle odpad!

Yorgos Lanthimos se před svým pokusem přitáhnout pozornost světa ku svému nakřáplému egu měl alespoň trochu zamyslet nad tím, proč tohle všechno nenatočil už někdo před ním. „Básník“ by přišel o i luze a my o dvě hodiny nudy. Ne vše, co by mohlo existovat, je zajímavé jen proto, že to neexistuje. Jen výjimečně chorý mozek se může navíc těšit tak bizarní podobou jednoznačně zbytečného násilí a ponižování, jaká je soustředěna v tomto pokusu o film. Režisér reklam. Překvapivé. O čem to bude příště? O dvou nohách od stolu, kterým na koncích vyrostou vývrtky jako odměna za každé zvíře, kterému rozdrtí střeva? Lidé, kteří mají na svědomí myšlenky tohoto filmu, by neměli pobírat hollywoodský plat, ale léčit se v dobře uzavřených sanatoriích. Po Hunger Games asi vůbec nejhorší „dílo“, které mi bylo dopřáno shlédnout. Ještě že se ty materiály už nenatáčejí na filmové pásky, byla by na to škoda skládky. ()

Saur.us

Neřekl bych blízká budoucnost jako spíš velmi pokřivená alternativní realita. Robotické herecké výkony přidávají do celkové bizardnosti tolik, jako samotný nápad dystopické společnosti. Satira společnosti v extrémním ztvárnění. ()

Extrakritik

Divné,trochu romantické a především hororové.Absolutně se nejedná o komedii.První polovina filmu geniální,druhá už trochu pokulhávala.Přikláním se ke 4* kvůli originálnímu nápadu. ()

warrenur

Hviezda za niekolko vtipne zobrazenych a do krajnosti hnanych stereotypov o vztahu, ci samote a samozrejme za to, ze pri tych blaboloch a hlupostiach sa nikto v zabere kamery otvorene nerozosmial a neopustil prideleny herecky post. Opat si raz moze par hereckych hviezd odskrnut na papieri "hlbokomyselny-art-alternativny-blabol". Nuda, ked si clovek vezme, ako vazne sa to tvari a nic neponuka. Neodporucam, je to zabity cas. Na zaklade tohto napadu slo natocit pomerne slusnu a napaditu blaznivu komediu, nieto takyto paskvil, ktory je naviac vysledkom kooperacie tolkych europskych krajin. ()

Lukin413

Film působí, jako by prvních 60 minut natočil Wes Anderson, pak od filmu odstoupil a nechal zbytek natočit Larse von Triera a ačkoliv na Larse zůstalo pouze 20 minut materiálu, rozhodl se je natáhnout na celou druhou hodinu filmu. První polovinu filmu je hravý exkurz do mírně vyšinuté blízké budoucnosti, navíc se zde vyskytuje jeden z nejvtipnějších voiceoverů, co pamatuju. Druhá se již trochu vleče a některé podzápletky jsou spíše samoúčelné. ()

ink flo

Fašistická vztahovka o tom, že je důležité mít s partnerem něco společného (a hlavně teda nějakého mít). Je to postavený na podobně absurdním předpokladu jako třeba Purge, takže je dobrý se nad tím radši moc nezamýšlet, a brát to jako hustopřísnou alegorii a satiru. Trochu váhám nad použitím slova "dystopie", protože si dovedu představit lidi, pro který by takový zřízení a fungování mohlo být příjemný. Celkově je to podobně prázdný, tíživý a divný jako režisérův předminulej film Kynodontas, tady jsou nejvýraznější asi ty odosobněný robotický dialogy. Mínus za hudbu - vyřešit jí tím, že to jen občas podmáznu pekelně vážnou hudbou, abych do diváka ještě píchal jedním nožem navíc, kdyby to na něj náhodou nepůsobilo tak, jak si představuju, považuju za zbytečnej lacinej trik. Ale zachránil to bizarní verzí ještě bizarnějšího osmdesátkovýho hitu "Something`s Gotten Hold Of My Heart" od Marc Almonda & Gene Pitneyho a acapella verzí "Where The Wild Roses Grow" od Cavea. Jo a největší zjištění u tohoto filmu bylo to, že mám tzv. "Clark Kent syndrom", protože jsem za celou dobu nepoznal, že ten tlustej hlavní hrdina s knírkem je Collin Farrell :-)) "Je důležité, abyste tančili každý sám, proto budete poslouchat elektronickou hudbu." ()

Bozvav odpad!

Obří podivnost, kde se sice Colin mohl přetrhnout, ale stejně to nevytrhnul. Když je něco debilní slátanina s mizernými dialogy, nudným vizuálem a skrytým poselstvím, tak z toho zkrátka neudělá super snímek ani pozitivní ohlas nadšených artových klutilů. Zkrátka a jednoduše, mně se to fakt nelíbilo. ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

30.12.2015

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (více)