Kate Abbottová pracuje jako bezpečnostní expert na americké ambasádě v Londýně. Její kolegové se stanou obětí pumového atentátu v restauraci, kde se konala oslava narozenin jednoho z nich. Ona měla štěstí, protože ve chvíli výbuchu byla v obchodě naproti restauraci. To, že se nejednalo o náhodu, ale že jí jde o život, pochopí ve chvíli, kdy na ni zaútočí neznámý muž. Stopy teroristického spiknutí vedou k jednomu z jejích kolegů z ambasády. Když ho vyhledá, muž se ji pokusí zabít. Dojde k potyčce a Kate ho zastřelí. Teď má v patách americké úřady, které ji považují za teroristku a vražedkyni i najatého chladnokrevného zabijáka. Začíná honička po celém Londýně. Kate musí dokázat svou nevinu a zmařit plánovaný teroristický útok na náměstí Time Square v New Yorku. (TV Nova)

dr.horrible

Alebo tri. Až na pár zádrhelov v logike, nie je asi nič podstatné, čo by som tomu filmu vytkol. Asi len .... Dnes už toto asi nestačí. Rutina a la Milla ()

Kudly4

Sračkovitá sračka. Nepolapitelná, neprůstřelná a nesmrtelná Milla, která nakonec zabije toho největšího zabijáka na světě, júúúú. Obyčejná, ohraná sračka made in usa. ()

Anderton

Je to síce, čo sa týka rozprávania značne retro, ale žiadnu nostalgiu za priamočiarimi thrilermi vo mne Survivor nevyvolal. Berie sa nesmierne vážne, aj všetky svoje klišé a nám tak neostáva sa buď previnele baviť, alebo chytať za hlavu. U mňa to bolo tak na preskáčku, pričom v každej ďalšej scéne som sa utvrdzoval v až smiešnej predvídateľnosti deja. No a v podstate v tom spočívala aj jediná zábava z filmu vyplývajúca. Prípadne so sa zabavil na tom, že nadriadená agentka aj po tom, ako záporák odpáli nejakú budovu v Londýne, tvrdí, že hlavná hrdinka vytvára konšpiračné teórie. Ako čistá oddychovka po náročnom dni večer v telke to obstojí, ale v podstate ani nechápem, prečo to išlo v USA do kín a nie hneď rovno na DVD. ()

Yoshitsune

Na tenhle film, sem se chtěl dívat nezaujatě, nebral sem tedy v potaz, že Mila Jovovich společně se svým manželem Paul W.S. Anderson, totálně zprznili, zníčili a zneuctili herní sérii Resident Evil. To že jim to ještě někteří diváci nadšeně žerou a chválí je za to, o tom sem se ani nechtěl zmiňovat, ale jelikož lidská hloupost nezná mezí a tady už vůbec ne, tak se to občas musí připomenout. Dále bych se pozastavil na Českým (jak jinak) překladem Poslední přežije nebo také Boj o přežití, podle toho názvu by jeden čekal, vyvražďovanou ve stylu "Zabij nebo budeš zabit" kde deset lidí bude běhat po městě a budou se navzájem kuchat a znásilňovat. Tak nic takového tady neni, vůbec, film je o ničem jiném a snaží se být zajímavý, to neni, to bych radši bral to běhaní po městě, věděl bych do čeho jdu, takhle sem to nevěděl. A to je chyba, to že milá Mila, má tolik hereckého talentu, asi tolik kolik váží, snad ani nemusím zmiňovat, na tož pak to, že když na ni divotvorný Brosnan střílí a ne, ne se trefit, tak ani tomu se nedivím, jelikož Mila je jako list papíru.......nepopsaného. Ale to když tu nanicovatou krávu, drží už pod krkem a má šanci ji hodit do Atlantského oceánu a nestane se tak, tak už začínám opravdu velice vážně pochybovat, že se tenhle film má brát jako že vážně. Jediné co tedy sto jí za tu hvězdičku, je tedy dochvilný pan Brosnan, který všechny nežádoucí píchá vývrtkou na víno a do Milky se fakt snaží i trefit. Ostatní herci sou tady navíc, příběh je nudnej, nudnější než než sledovat pračku jak pere, Mila je kráva a všechno zvládne i utéct tomu Interpolu. Brosnan má navíc jak teď v minulých několika letech dokázal, takže jeho účast zde, je zbytečná takže zkuste November Man, tam je všechno v pořádku. ()

klerik

Aj niektore bourneovky majú scenár tupý ako bagandža, ale stále majú drajv. V Posledný prežije je však tak veľa blbostí, že film nedokáže gradovať (Šéfka bezpečnosti nevie, že má v ID karte sledovaci čip? A pri prvej príležitosti sa nechá natočiť na video s vražednou zbraňou v ruke? A potom ide do bytu zavraždeného? A po čo? Po nič. Len aby ju tam našiel zabijak...). McTeigue stále viac ukazuje, že či už s Wachowskimi alebo bez nich, je len béčkový režisér a V AKO VENDETA bol malý zázrak. Akcia nevýrazná, Brosnanova úloha nedotiahnutá a de facto neschopná. Kopa chýb (ktoré by sa dali ľahko odstrániť) degradujú tento triler medzi video béčka. THE NOVEMBER MAN nemal omnoho vyššie IQ, ale mňa potešil, lebo z neho sálala určitá vášeň pre žáner, Survivor je len taký trikrát vylúhovaný pigi čaj... ()

Chrustyn

Nudný pokus o moderní thriller ve stylu Jamese Bournea. Bohužel Jovovich není Damon a McTeigue není Greengrass. A Brosnan jako antibond, také nepotěší. ()

SeBig odpad!

Vleklá překombinovaná schovávačka. Akce nulová, chtěl jsem dát jednu za Pierce, ale jeho přítomnost byla také mizivá. ()

korbitch22

James McTeigue nám oldschool páprdům naservíroval typický klišovitý Thriller, který evokuje moje oblíbená 90.léta, Milla ukazuje, že pořád zvládne i jinou roli, než Alice, jenže to je tak všechno. Scénář je místy až neskutečně debilní a mě to prostě irituje. Jasně, že nečekám od takového filmu filozofické drama a dialogy jak ze žurnálu, ale když celý ten lovecký tým policajtů, Interpolu a bůh ví čeho nejde ani do bytu obětí vraha, notabene jednoho z hlavních podezřelých, kde by hned zjistili kdo může za útoky, dělá scénárista s režisérem z diváku debily a ukazují, jak jim jsou ty hrozivé chyby u prdele, když hlavní nadřízený hrdinky skoro umře u výbuchu v bytě, jde kolem něj zabiják který ho nedorazí, všichni tvrdí, že je v kritickém stavu a nejspíš nepřežije a on si o den později vesele volá Mille jako by se nechumelilo, přičemž má jen náplast na hlavě, ano ten policista, který ještě včera nejspíš umře, ale druhý den má náplast. Ty píčo, to už sem křičel nahlas, že takhle se vysrat na jakoukoliv snahu tvůrců udělat cokoliv vážně jen dokazuje, že režiér film točí jen pro výplatu a viditelně dává najevo, že taková látka je pod jeho úroveň a je mu prakticky jedno, že debility ve filmu jsou neskutečné. To takový Martin Campbell si se svým podobně laděným The Foreigner dal mnohem víc práce. Další věc je ledově klidný zabiják Pierce Brosnan, kterému spíš sluší role postarších agentů, nebo zlých bastardů co na vrcholu pyramidy tahají za nitky, ale na roli nájemného zabijáka se nehodí a navíc nedokáže zabít ani švába, natož hlavní hrdinku, která ho navíc na konci zabije v hodně odbitém souboji. Je až s podivem, kolik toho dokážu napsat k obyčejnému béčku které je dávno v zapomnění, ale mám tenhle styl filmů rád a mrzí mě, když nám je v dnešní době někdo naservíruje a úplně do odflákne. Naštěstí akce je slušná, Milla furt někde běhá a bojuje a uteče to. No a to je asi tak všechno. 55%. ()

BMW12

Velice dobrý akční filmík se skvělou Millou Jovovich. Má to tempo, akci, dobrý příběh a i obsazení. Dobrá podívaná. ()

Roman.Ticka

Taky lepší průměr jako minulý počin, ale bylo milé vidět Millu v odstupu času ve výraznější roli. Sice svým výrazným ksichtem by nebyla v reálu tak těžce "objevitelná", ale nebudu rýpat v žánru, kde se to jaksi nehodí a není ku prospěchu věci. Není nad patřičné odlehčení, což snímek ve stylu Run run, podal velmi dobře. ()

honajz

To je tak neskutečně hloupá spatlanina! Přitom potenciál to má, vizuál je skvělý, kameraman kouzlí, co se dá. Ale scénář stojí na vodě. Postavy se chovají jako idioti, policie včetně ministryně obrany věří, že za vším stojí jedna ženská, která přitom asi těžko může být na několika místech současně, důkazy se válí policii u nosu, ale ta je ignoruje, v Londýně vybuchne velká továrna, ale jen jeden, dva lidi ví, že jde o dílo nějakého Hodináře, a policie pořád honí jednu blbou babu, která má víc štěstí než nějakého výcviku a přežívá jen díky obezličkám scenáristy. Prostě to uráží inteligenci. Kdyby si to nehrálo na velký film, ale šlo o tuctové béčko s Van Dammem, ok, proč ne? Ale takhle? Navíc ta politická korektnost - u pasové přepážky se zezadu zabírá muslimka s šátkem a hned vedle jeptiška se šátkem, jako hele, podívejte, je to to samé. Není, fakt že ne. Film v podstatě táhne jen Pierce Brosnan, i když v záporné roli. Mimochodem, nikdy jsem si víc nepřál, aby záporák zmlátil klaďasku, jako tady. ()

JASON_X

OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ!!! ŠEREDNÝ TRANĎÁK MILOŠ JOVOVIĆ VYPADÁ VE SVÉM POSLEDNÍM FILMU NĚKOLIKRÁT SKORO JAKO ŽENSKÁ! Konkrétně vždy tehdy, když ho kamera zabírá z velké dálky, ve tmě, nebo zezadu, což ale bohužel není příliš často... Ale naopak metrosexuál Brosnan nám od Bondí sérky zmužněl a jeho "Watchmaker" se mu na rozdíl od Bonda dá věřit, líbil se mi. No a Angela Bassett je hezčí než za mlada. Možná je to tím že jsem se tak dobře najedl, ale celková atmoška se mi jeví jako uspokojivá, děj je příjemně mozkovýplachový i nechtěně zábavný (60+ IT specialistka s vizáží uklízečky nebo kantýnské), hudba vhodně dramatická, kamera minimálně skákavá a určitě mě tenhle špionážní akčňák bavil víc, než lecjaká Neesonovka nebo Stathamovka. Ale konec je standardně pitomý a čtvrtou fakt nedám, to bych byl magor. ()

Morholt

Naprosto rutinní naháněčka s neprávem obviněnou, která se překažením teroristického útoku snaží dokázat, že je pořád na té správné straně barikády. Nenašel jsem tu prakticky nic, co by stálo za zapamatování, pokud nepočítám až legrační sled náhod, díky kterým se vše nakonec v dobré obrátí. Nepotěší ani neustálý stín 9/11, který už bude v amerických špionážních thrillerech nejspíš na věky. Herecky dokázal zaujmout snad jen Brosnan, jinak bída a šeď, což platí zejména pro Millu Jovovich. McTeigue tentokrát nepotěšil. 30% ()

Lacike

Minulym filmom mi James McTeigue dokazal, ze nie je dobry reziser. Vdaka tomuto filmu sa na tom nic nezmenilo. Mame tu taku modernu verziu Troch dni Kondora v ktorej nahana po celom Londyne nekompromisny terminator Brosman neuveritelne inteligentnu pipinku Millu, ktora vystraja jednu neskutocnu blbost za druhou a len vdaka nahode zakazdym unikne smrti o zhoreny vlasok. Scenar neprinasa nic nove. Obsahuje jedno klise za druhym a ich prevedenie je tiez dost sterilne. McTeigue tomu ani na chvilu nedokazal dodat poriadnu atmosferu alebo aspon stipku napätia. Akcnych scen je tiez minimum a za vela nestoja. Vlastne jedine, co na na celom filme zaujme je Pierce Brosnan v netradicnej ulohe chladnokrvneho zabijaka. Behom prvych par minut si vysluzi vas respekt, aby ho s pribudajucimi minutami nadobro stratil vdaka svojej neschopnosti zabit obycajnu kancelarsku krysu Millu, takze po trapnom finalnom suboji, ked ho konecne ta kancelarska krysa najprv zmlati a nakoniec zabije si poviete, ze si to za svoju neschopnost zasluzil. Vysledkom je zbytocny thriller v ktorom sa striedali chvile nudy s trápnymi momentami. Ruky preč od tejto sracky. 3/10 ()

Tommassi3

"Říká si hodinář.." Tradičně skvostný Pierce "beru cokoli" Brosnan si svou roli nájemného zabijáka nesmírně užívá, zato nevypočitatelnému režisérovi McTeiguemu se ta kolečka v těchhle béčkových hodinkách poněkud rozsypala.. ()

DEXTER099

Survivor je příběh o teroristech a jedné agentce co jim to chce překazit a jak to tak bývá tak se jí to povede.Dobré herecké výkony.Hlavně Pierce Brosnan,ale není to film,který by vám asi zůstal v paměti déle než pár minut.Za mě maximálně 50% a tři hvězdy. ()

Marsik

Uff, ehm, no já vám nevím. Docela slabota na to, že tam hraje James Bond a Resident Evilka. Hloupě přehnané, předvídatelné a bez jakéhokoliv hlubšího nápadu či invence. Jasnej průměr. 55% ()

maddy

Film, ktorý sa zabudol v deväťdesiatich rokoch. A to teraz nemyslím tak, že im úmyselne vzdáva poctu, ale skôr tak, že obsahuje všetky možné klišé z druhotriednych akčných thrillerov z (pred-)minulej dekády. Zbytočná vážnosť, prehnaný patriotický „USA“ nádych, žvásty o terorizme a ešte aj tú záchranu New Yorku počas osláv. Technicky síce OK natočená, inak však neskutočne fádna a nezaujímavá špionážna naháňačka naprieč Londýnom s hlúpym chovaním všetkých zúčastnených postáv. Millu Jovovich mám síce rád, ale stvárňovať superinteligentnú špiónku ovládajúcu niekoľko jazykov, ktorá si údajne vie poradiť v každej situácii a nakoniec utekať pred protivníkmi ako naivná puťka a prežiť do konca vyslovene iba kvôli náhode a nie schopnostiam? A Pierce Brosnan by sa podobných akčňákov mohol už tiež pomaly vzdať, nie každý je Liam Neeson, takže na podobné úlohy je už starý (aj keď to už bolo zrejmé v minuloročnom November Man). Keď si to v trápnom závere rozdajú s Millou na férovku, tak to pôsobí skôr ako súboj dôchodcov, než súboj vycvičenej špiónky a profesionálneho zabijáka. Vo výsledku tak nudná, nanajvýš predvídateľná naháňačka, ktorá by sa určite uplatnila vo videopožičovniach v deväťdesiatich rokoch, ale dnešnému divákovi nemá čo ponúknuť. Toto nie je nostalgia, ale nezáživná rutina. CELKOVO: 2* (4/10) ()

agentmiky

Musím tady souhlasit s většinou komentářů,že film byl docela ohraný a takových nápadů s teroristickou tématikou zde bylo už mraky,ale mně se pořád zamlouvají.Film nebyl bůhvíjak dobrý,ale na 96 minut zábavy to bohatě stačilo.Milla Jovovich je známa především díky roli v Resident Evilu,ale zde si zahrála diplomatku,která se vždy objeví v nesprávnou dobu na nesprávném místě.Má smůlu,ale vždy se odtamtud dostane pryč s pořádnou dávkou štěstí.Pierce Brosnan si zde zahrál roli nájemného zabijáka.První role Brosnana,kde figuruje jako záporák.Konec nebyl špatný.Film neurazil.Hodnocení:65% ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze