pytlik...

Ze začátku film vypadal na odpad, páč mně ta neustálá smršť zbytečných vulgarit fakt směšná nepřišla. Jenom jsem dospíval k rozhodnutí, že ten párek a kečup, co mám v lednici, pošlu na Špačkův kurz etikety, neboť my, co máme nějakou úroveň, nebudeme přece konzumovat takové sprosté jídlo. No ale pak jsem se s postupem děje začal čím dál tím víc identifikovat s tím párkem (filmovým, né mým lednicovým). Neb já jsem také přišel na všelijaké hluboké a né příliš veselé pravdy o světě a o životě, a taky je mé rozjuchané okolí nechápe či nechce chápat. ()

Yoda sama

Rogenov fratpack je inde už od čias Apatowa a fakt, že sa na ich čelo teraz postavilo toto talentované hovädo môže byť rovnako pozitívne (skvelý scenár, satira za milión) i desivé zároveň (posledná pól hodina je prakticky totálna prvoplánová sánka dolu, ktorá dokonalo funguje). Nemôžem však klamať, bolela ma sánka a trvalo mi pár minút na spamätanie sa a o to asi išlo. ()

yeniczek

Veskrze bohužel zklamání. Nejlepší nápady propálené v kterékoliv ukázce, vulgarity jsou vtipné asi první minutu, poté se s nimi tolik plýtvá, že se nad nimi člověk ani nepousměje. Těšil jsem se, že půjde konečně animák přes čáru, ale zde se tlačí na pilu až moc a přijde mi, že se absolutně rezignovalo na budování vypoinotvaných vtípků a prostě se to sype a něco se přece trefit musí. Dvě hvězdy dávám jen díky povedeným vtipům o národnostech táhnoucím se skrz celý film. Neustále čtu, že má díky různým přesahům i hloubku. Když já v tom vidím jen vypočítané klouzání po povrchu. Ach jo. P.S. Na to, že má film pouze 89 minut, působí neskutečně utahaně. 5/10 Jo a ostatní filmy od této party lidí mám rád. ()

hroubek

Není to dokonalý film, ale rozhodně bude jednou kultovní. Buchty a klobásy jsou nářez, který by měl vidět každý, kdo to s filmy myslí alespoň trochu vážně. A to nepřeháním. Nebudu tady tenhle film stavět na nějaký vysněný piedestal, ale troufám si tvrdit, že to co se ve filmu děje nikde jinde neuvidíte. Rogen a spol. pro nás vytvořili jedinečný kulinářský animák, který za vulgaritou skrývá tolik přesahu a ukazuje desítky pravd. A do toho si ještě dělá srandu z filmů, politiky, sexu, Hitlera, násilí, užívání drog a ještě z mnoha dalšího. Co taky čekat od filmu, kde hlavní padouch, krom nenasytných Bohů, je pičifuk jehož jediným smyslem života je fungovat, k tomu čemu byl vytvořený. Buchty a klobásy mají geniální scény, od úvodní písničky, pád z košíku, kouření "dýmky míru", zjištění pravdy v hororovém podání, setkání s prezervativem, pan Žvýkačka a samotné grandiózní finále, ve kterém se dějí takové věci, že bude své ústa hledat na zemi a nebudete věřit vlastním očím. Buchty a klobásy nejsou pro všechny, některým budou připadat jako povrchní podívaná, která je jen sprostá a trapná, ale nic nemůže být dál od pravdy. Tohle je velká trefa do černého a nádherná ukázka toho, že když máte dobrý nápad a správně naladěné lidi, tak může vzniknout něco výjimečného. PS: Jedna z nejlepších scén je ta, když začne hrát písnička od Meat Loafa "I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That)". ()

Unnamed

Nápad zajímavý, některé scény absolutně fantastické, celková dějová linie ale hovadina. Nenudil jsem se ale a bylo to zábavné. 3* ()

Prekarkar

Tak to je teda "píčovina". Ano, tak se v tom snímku mnohokrát mluví. Dvě hvězdy dávám jenom za to, že to bylo na můj vkus velmi dobře počítačem zpracováno. A zase... kdo neumí anglicky... při čtení titulků uniká mimika "postav" a děj všeobecně. ()

LEGACY

Chvilkami pětihvězdičkový nářez, za pár chvilek ale jen nudná animovaná taškařice z lídlu. Určitě dobrý nápad a musí se nechat, že si tvůrci opravdu neberou servítky s ničím a nechávají volný průběh svým nejčernějším myšlenkám. Malinké zklamání u mě přece jen panuje (způsobeno převážně hroznými postavami), přesto musím dát velké plus za tu houstičku k nakousnutí - to by si člověk i připlatil .) ........... mimochodem těžko uvěřit, že po Brugách se člověk dočká filmu, kde bude slovo fuck ještě hojněji zastoupeno. ()

VasaX

Sexuálně explicitní (některý narážky nejsou už ani narážky, a o konci ani nemluvě) animák, který je vtipný tak nějak mezi řádky a potěšení z něj u mě spadalo silně do kategorie "guilty pleasure". Na nějaké Rogenovské párty, kde shodou náhod zabloudili i lidé jako Norton a Salma Hayek (asi po nějakém předávání cen řidiči limuzín intuitivně zabočili za tou Rogenovou..., fakt nevím!), zbytek jsou tak nějak "likely stoners" a Seth vytáhl nějakou silnou trávu od kalifornských rednecků, kteří se kromě křížení mezi sebou zabývají i křížením silné indicy a očividně v tom mají mnohem větší úspěch, než u sebe. A kdokoli na té párty dostal "sušáka", to zapil absinthem, který si sem našel cestu z Mexika, protože tam úřady nejsou tak upjatý, vole! No a z tohohle vznikl záznam jednoho stoned/drunk brainstormingu (brainsmokingu, spíš?), což vlastně byl scénář k Sausage party (a nepochybně i název a spousta dialogů). Ano je to originální, neotřelé, sexuální, sprosté, poměrně hloupé a tak nějak trapně vtipné, protože největší zábava, jako u všech zhulených nápadů, to vymýšlet. Přiznám se, že mě to ve výsledku vlastně i bavilo, ač jsem si to musel rozdělit na dvě části. Což ale rozhodně neznamená, že to mohu s klidným svědomím někomu doporučit. ()

Mishqo

70% ... Bolo to ujeté, ale nie hlúpe. Plné sociálno-politických presahov. Áno, niečo bolo už cez čiaru, ale inak v pohode. Zabavil som sa. ()

VanTom

Sprostý "rogenovský" humor mě zhusta míjel a samotná zápletka výrazně nebavila, takže za mne žádné nadšení. Ale něco takového tu opravdu ještě nebylo a závěrečná happyendovská orgie a následná "cartoonová" pointa mě už vyndaly. :-) Jinak spousta výborných vtípků na účet xenofobie, náboženství, rasismu, apod. by beze srandy zasloužila hlubší rozbor, minimálně několik dalších zhlédnutí, aby jen tak nezapadly. ()

Sany33

Konečne po dlhých rokoch čakania a premárnených nociach s Pixarom alebo Disneym prišiel na svet tento nevídaný počin. Počítačom animovaná krutá rozprávočka s R-kovým ratingom. V preklade to znamená, že kino nebude plné urevaných deciek a ja sa nebudem cítiť ako turbokkt keď si na rozprávočku kúpim lístok. Film rozpráva príbeh potravín koľujúcich v potravinovom reťazci. Potraviny si myslia, že ak si ich ľudia odnesú domov dostanú sa do neba. Ale za dverami supermarketu na nich čaká kruté precitnutie. Množstvo skvelých gagov a vtipných situácií, narážky na množstvo filmovej klasiky a vo finále mega orgie. Jednoducho vynikajúce. 88% ()

bizz_mjc

Nula invence, jen nápad převést svůj debilní humor na potraviny v obchoďáku, který tu reprezentují probuzení z americkýho snu a sílu vyšších sfér v ovlivňování mas. Pár gagů jakž takž, narážky na popkulturní společnost (sexismus, porno a street-vulgarismy jednotlivých ras) a historii nejmladšího z kontinentů a nějaký ty osobnosti (pan žvejka je dobrej) včetně filmů, ale jinak opakování Rogenových post-pubertálních oplzlostí. A ten orgický závěr? Čekal jsem mnohem mnohem víc, těšil se, ale tohle pobaví max puberťáky. Nebo jsem už starej? ()

sskrblik

V prvé řadě oceňuju nápad na téma filmu. Dále jsou ocenitelné některé drsné vtipy a narážky. Ovšem většinu času jsou nadávky samoúčelné, aniž by to mělo jakkýkoliv hlubší význam. Prostě jen to mělo bejt vulgární, tak tam nadrbali snad každou minutu nějaké sprosté slovo. Dalo by se namítat, že můj oblíbený South Park není v ničem jiný, nicméně zde jsem se při používání nadávek kolikrát ani nesmál, tak je asi něco špatně. Český dabing celkem fajn, zapadá do poetiky filmu a závěr je solidní úlet... takže vidět jednou bude asi mnohé řadě lidí stačit, stejně jako mě. ()

Timak

Zajímavá a někdy i celkem zábavná kreslená pohádka (myšleno blbina), určena výhradně dospělému publiku. ()

lykan9

Buchty a klobásy zachraňuje závěr, který je originální a zábavný, ale cesta k tomuto závěru je vyloženě nudná a měl jsem několikrát chuť film ani nedokoukat. Vlastně si ani nevzpomínám, že bych viděl někdy film, jehož převážnou část bych hodnotil odpadem! a tu druhou část pěti hvězdami. Výsledek je tímto jasný - průměr se vším všudy. ()

Kurikmoon

Žiadna sláva. Jednorázová zábava, kde v prvej polovici je pekná nádielka super nápadov. Druhá polovica však skĺzava k vtipom z jedného súdka. Hrdinovia išli mimo mňa. Bolo mi jedno, čo sa s nimi stane. Na konci sa potom moc tlačilo na pílu a často to išlo mimo mísu. Aj keď jednu vec som nečakal, to prekvapilo. ()

svobik

Oceňuju spoustu popkulturních odkazů, spoustu dobrých fórů, ale nemůžu si pomoct - čekal jsem ještě víc. Premisa a celý ten fikční svět skýta mnohonásobně větší potenciál, pod 3* ale jít rozhodně nemůžu. Na to jsem se bavil až moc. ()

blackJag

Rogen s Francem a spol. vzali slovo korektnost a ošukali jej do prdele. Svůj světonázor už asi nemohli demonstrovat jasněji :-) 85% ()