Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

gael83

Mimořádně nesympatické obsazení, téma jako takové ještě dejme tomu i když logiku postrádá úplně a scénář to je upe bez komentáře, trikově o několik řádů výše než první díl také díky masivnímu navyšení rozpočtu, obsazení Kate Winslet, no řikam si holka stálo to za to? Stoické a dramatické výkřiky, nájezdy na detail obličeje kde obzvláště vynikne nesymetrie očí, nevim jsou věci, který by se ani za prachy dělat neměli. CGI sekvence včetně tříštění uvidíme tolikrát, že to pak začne fakt srát prostě neděje se nic co by stálo za to, aspoň chvilku nedychat a sám za sebe říkám, že sci-fi by mělo aspoň o kousek posouvat hranice. Sociální přesah a myšlenka by tu byla, kritika současného zřízení a konzumu také, ale chce to scénář a jiné herce. Navíc ta demonstrační stříhačka hned na začátku byla trapná až hrůza. Jede to tak na 20% a toje kurevsky málo. ()

teseth

Tak pokračování mě vysloveně nenasralo, ale rozhodně nenadchlo. To čím jednička překvapovala, dvojka se snaží tak nějak sabotovat nebo převýšit. Nevím jestli je to knihou nebo filmem, ale myslím, že by další pokračování muselo být děsně kulervoucí aby utáhlo rozdělení posledního dílu na 2 díly. ()

Kecman odpad!

Nemohu skutečně zodpovědně ohodnotit tento film,jelikož anobrž protože jsem po 45 minutách vypínal.A to jsem si myslel,že na nové 4K 3D televizi musí být každý film prostě úžasný.Není kur.. ()

malyLibor

O kousek slabší než jednička, poněkud více nelogičností, ale hlavní hrdinka už chvílemi začíná člověka zajímat, vedlejší role slušné, záporačka řádně protivná, více akce filmu prospělo (to vážně píšu já, který obvykle nadává na přehnané akce ve filmech?), takže ano, opět 71% a jsem zvědavý na třetí díl. ()

zurivymlok

Tupější i méně cool jak jednička, ale na podívání ok. Osobně mě vadí přílišná polarizace postav, ale pro teenagery je to vcelku ucházející kino-jednohubka, při níž se mohou randící páry potmě miliskovat. ()

Pythonator

Ještě horší než Divergence. Hlavní hrdinka je bez vlasů ještě hnusnější, takže v podstatě není o co stát. Skoro celý film je navíc v podstatě jen halucinace, jelikož jeho velká část je o jakémci virtuálním cvičení či co. Drahé dívky, pokud jste rezistentní vůči inteligenci, vřele vám tuto sérii doporučuji. ()

vassil

U Divergence jsem nečekal, že to bude tak dobré (vždyť nemá zrovna lichotivé hodnocení), no a u Rezistence jsem zase nečekal že to bude tak špatné (jak se píše). Ale opravdu, nesmyslné dialogy, a celkově... No ale jako část série, dobře, přežil jsem to, tři hvězdičky. ()

Naby

Myslim, ze z cele serie asi nejzajimavejsi dil. Rozhodne k doporuceni pro všechny scifi fandy. Celkem 3,7* ()

Sedmilhář odpad!

Tolik klišé v jednom filmu těžko najdeš...kdybych měl 11, 12 let a byl skalní fanda knihy, tak bych dal i hvězdu...ale takhle? Je tam pár akčních scén, občas fajn kamera...a jinak plno lidí, co se tváří vážně, říkají hlouposti, které pohrdají logikou...hanba autorům! ()

DannyBurino

Ve srovnání s prvním dílem je to úpadek. Akce byla z velké části nudná, postavy celkem nesympatické a konec rozhodně nepomáhá, ale není to hrůza. ()

Sa.sa

Zajímavé, má to švih a opravdu slušný film na nedělní večer na Prima Cool :P Řekl bych, že je to trochu lepší než 1díl ;) a těším se za týden na 3 díl :D za mě 5 hvězd a 100% ()

Sireen

Ani netuším proč, ale Rezistence se mi líbila daleko víc, než předchozí díl, Divergence. Možná za to může moje oblíbená Kate Winslet, které tam bylo podstatně víc, ale dokonce ani Tris mě tady neštvala tolik. Děj se pořádně rozběhl, autoři nevynechali nic extra důležitého z knihy a naopak pár přikrášlujících detailů přidali. Za mně spokojenost:) ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent