Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

dan.pacino

Film balancuje na hranici dokonalosti toho, co mu tématika dovoluje, Zemeckis bezpochyby nemohl odvést lepší práci. I přes uměle vypadající tvář s nebesky modrýma očima Joseph uchvátí svou prezentací života natolik, že člověk zapomene na nevyhnutelnou předvídatelnost filmu a užívá si každý moment filmu. Největším plusem je však neskutečně poutavá kamera a výhledy z vrcholku Twin Towers, které by mohli i Sauron se Sarumanem závidět. ()

Doudis19

Na to jak pěkně se mi většinou na Zemeckisovi filmy kouká, mě Muž na laně docela iritoval. Napětí nula jelikož každý ví, že nespadne :-(. Příliš dlouhé a celý ten příběh mi byl v podstatě fuk. No, už nikdy víc. ()

Motinski

Zemeckis je skvelý rozprávač, opäť ma dokázal pobaviť, dojať aj držať v napätí. Pri prechádzaní po lane som mal pocit že sa to lepšie natočiť ani nedalo. Výnimočný film ktorému k dokonalosti chýbalo že ma na konci mohol pocitovo dostať aj omnoho viac. Ajtak som ale nadmieru spokojný. ()

mo cuishle

Ukrutně nesympatická postava, která si mě vůbec nezískala a nefandila jsem ji. Naopak...Klobouk dolů před Levittem který je jeden z mých oblíbených herců, že se naučil chodit po laně. Film mě celkově vůbec nevzal a spíš nudil. Možná proto že o Petitovi jsem v živote neslyšela a ani tohle téma mě nijak extra nezajímá. Celkem 60%. ()

Copacabana

Vo filme sa jedná sa o vskutku neokukanú a originálnu tému povrazolezectva. Celým príbehom nás prevádza Gordon-Lewitt , ktorému sa postava malého šikovného frantíka vynikajúco hodila. Pri scéne lezenia pomedzi dvojičky som skoro nedýchala, až mi prišlo zle a mala som nepríjemný pocit a na chvíľu som si myslela že to ja som dostala závrat. ()

chelseaman22

Opravdu podezřelé zpracování s umělohmotným JOSEFEM. Na podivné zpracování (vážně není originální) si sic zvyknete, ale na krajně podvyživeného a nepříjemného JOSEFA fakt ne. I přes to, že jsem se na film díval v PC, jsem měl závratě, za něž vděčím perfektní kameře. 80% ()

Trenslation

Ano! Tohle je přesně ten Robert Zemeckis kvůli kterému si vždy znovu rád připomínám Forresta Gumpa a Back to the Future. Ač je místy příběh "wirewalkera" Petita zřejmě značně přibarvený oproti tomu, jak ho popisuje dokument Man on Wire. Vše je vynahrazeno Zemeckisovou znalostí filmového řemesla, skvělou kamerou, hudbou Alana Silvestriho a filmovými triky. Kdo máte akrofobii, tak pozor! Nemluvě o snad čím dál tím lepším Gordonu Levittovi, kterému jsem ten francouzský přízvuk prostě věřil a jeho mentorovi Benu Kingsleym aka "občas česky brblajícím Papa Rudym". A ač jsem velký odpůrce 3D projekcí, k mému překvapení můžu vřele doporučit, protože 3D mezi mrakodrapy prostě funguje. P.S. ‪#‎JeanPierrejevAmericeDžejPí‬ ()

skrblik007

Je jasné, že Zemeckis nemůže natočit technicky špatný film. A kromě pár animovaných pohádek jeho filmy dosahují i všech ostatních kvalit. The Walk není výjimka. Není to žádná plejáda dějových zvratů, dilemat či emocí, nicméně tohle dobrodružství má neskutečný drive a milou, pohádkovou stylizaci. Joseph dostál své pověsti a brilantní režijní koncepce mu jde na ruku. Tohle je povedený kousek a já už se jen těším, jak Zemeckis (vedle železného Jima další vizionář) posune techniku příště. ()

Tosi

Scéna mezi věžemi byla ohromující, ale jinak mi z filmu v hlavě nic nezůstane. Příliš jednoduchý příběh, kde se vsadilo na vizuální pozlátko a emoce fungují až poslední půlhodinku. ()

Johnny.ARN

Čo ti to šlape na tu tvoju tupú hlavu?? Toto už čo bolo?? Šak som sa bál viac ako on!! Vizuálne absolútne strhujúce, príbehovo dominantná túžba a neskutočné odhodlanie a herecky by to niekto nezahral lepšie ako Gordon. A keď si ľahol na to lano, bol som v piči z chlapca. 4 z 5 dovi dopo! ()

LadyPupu

Není to elektrizující, úchvatný ani spektakulární. Tedy pro mě. Je to bezbřehá nekonečná nuda s hrozným hercem v hlavní roli. Dvě * za poslední půlhodinu a za hudbu v ní použitou. ()

RonaMidu

pěkné provazochodecké umění,ještě,že jsme seděli na trávníku,v kině bych snad spadla ze sedadla,mám závratě už ve třech metrech ....akorát to nebylo tak úchvatné,jak jsem čekala,bylo to takové hodně o přípravě,spíš jako dokument - to odfajfklo přízvisko životopisný,jinak drama,thriller,dobrodružství?no........ ()

ivan_drago

Neskutečně zábavně odvyprávěný příběh... Jak jsem se bál, že mi fr. přízvuk v podání Levitta bude vadit opak byl pravdou a já se u tohoto svižně a vtipně natočeného filmu k mému překvapení nenudil... ()

Dado

Na lane rozhodne nie je žiadnym ambicióznym útokom na filmové ocenenia, ktorý by aj celé dni po zhliadnutí obrovskou silou rezonoval v mysli človeka. Ide o pomerne jednoduchý, avšak vizuálne podmanivý a veľmi príjemný filmový zážitok s kúzelnou atmosférou, na ktorej má veľkú zásluhu aj vynikajúci soundtrack (spojenie Zemeckis - Silvestri zakaždým funguje bezchybne). (75%) ()

Lachtaan

Tohle čiré bláznovství mě už během promítání v kinech zaujalo jenom proto, že si ústřední roli střihnul Joseph Gordon-Levitt. Jinak jsem tak nějak tušil, že mě tato netradiční story zase tolik nezasáhne a po 3 letech se domnění stalou realitou. Zemeckis je bez debat režisér umělec a z jeho strany nelze The Walk nic vytknout. Ale táhlost děje, kde celé dvě hodiny čekáte pouze na finální rozuzlení, mi nedovolila udělit 5 hvězd, ačkoliv jsem velmi rád, že jsem se k Muži na laně konečně dokopal. ()

Mrkvič

Skvěle odvyprávěný příběh a parádně natočená provazochodecká scéna. Mačkám jsem chvílemi polštář a snažil se vtisknout do gauče, jen aby Pettit z lana nespadl. Opravdu hodně intenzivní sledování. I když za těmi působivými scénami stojí digitální triky, bylo to úžasné. I vyprávění o přípravách ale bylo fajn a Papa Rudy v podání Kinsleyho byla hodně zajímavá postava. Prostě musím vyzdvihnout práci Roberta Zemeckise, kterému se na filmu povedlo snad až na paruku Gordona-Levitta asi vše. ()

T-pack

Bylo strašně osvěžující vidět biografický snímek, který se nebere až tak vážně a je natočen s velkou mírou lehkosti. Líbí se mi to, protože jsem se při návštěvě kina předem mračil (šel jsem totiž částečně nedobrovolně), že biografický snímek o provazochodci, co jednou přešel z baráku na barák, nezní jako námět pro výživné drama. Nicméně Zemeckis si tohle asi uvědomoval taky, a pravděpodobně i díky přístupu samotného reálného Philippa se člověk dočká velmi žoviálního životopisáku. Gordon-Levitt si tu roli klauna a umělce umí náležitě užít, a když scéna volá po one man show, tak Joseph scénu nenechá na holičkách. Ben Kingsley mu zdatně sekunduje, a spolu tvoří teatrální jádro odlehčeného příběhu, v němž ostatní postavy působí jako ukotvující prvky, co se ho snaží držet při zemi. Můžeme se přitom dohadovat, jak moc je vyumělkovaná poetičnost filmu jen vykalkulovaným konstruktem – za sebe mohu říct, že raději budu koukat na tisíc dalších biografických snímků s pomýlenou snahou o barevné tóny, než na jediný další, pro nějž existuje jen sivé slovo ‚drama‘. Co vadilo mně, bylo (snad poprvé v mym životě) CGI, protože v některých scénách bilo do očí, a jen dále poukazovalo na to, jaký se ze Zemeckise stává vizuální fetišista. Pro „scény 3D pro 3D“ (ve smyslu l’art pour l’artismu) vážně nejde daleko. Mnohem větší část kritiky ovšem připadá na závěr, kdy mě konečně trklo, jak se film zvrhne v nechutně sentimentální ódu na dvojčata. Je to obrovská škoda, protože doslova v poslední minutě frivolita snímku upadne z lana, zlomí si nohu, a pokud jste dosud seděli v nadšeném úžasu, pak je vám ze závěru vystoupení trapně. Je to obrovská škoda, protože tady nejde jen o závěr – tady jde o vyznění snímku. Všechna ta malebně poetická gradace směřuje k nostalgické vzpomínce na dva monumenty konzumu, svým způsobem mikroskopický příběh malého člověka, co udělá komicky velkou věc, vystřídá levná pohlednice, vydaná léta potom, co je to uzavřená kapitola i pro ty s nejosobnějším podílem. Nevím, jestli je to šťourání do starých ran, nebo jejich vyfocení a zarámování, ale obojí je stejně dekadentní a do tohodle jinak bujarého snímku to nepatří. ()

venison

Pro mě je „Muž na laně“ neskonale velká porce zábavy! :-) Přílišnou hloubku bych ve filmu nehledala, ale příběh plyne velmi zábavou odlehčenou formou, kterou tvůrci podkreslují hravým grafickým ztvárněním (hlavně tedy na začátku).. Děj plyne svobodně kupředu, je pojat velmi moderní formou (klidně by podobný kousek mohla páchat banda kluků ze současnosti) a díky úžasným vizuálním efektům ani chvilku nenudí.. Trošku se mi nelíbila forma vyprávění (socha Svobody) a potom taky namaskování Josepha Gordon-Levitta, který v modrých očích působí trošku jako zombie. S hereckým obsazením jsem byla spokojena ;-) Strhující a působivá podívaná – jeden z mála filmů, který ze mě dokázal vydolovat takovou u mě hluboko ukrytou emoci jakou je strach :-) Trošku mě překvapuje, že si „Muž na laně“ na letošních Oscarech ani neškrtne.. ()

Pavlínka9

Jít si za každou cenu za svým snem a navyšovat své limity výš a výš..Tenhle film je tak skvěle motivující a zároveň poukazuje na nebezpečí, které je s tím samozřejmě spojené. Ale je to úchvatný film, který ukázal něco, co jsem ještě neviděla a posledních 30minut jsem napjatě, jako dané lano, čekala, co se tedy stane. Phillip měl obrovskou kuráž a touhu dotáhnout vše i přes různé nástrahy do konce. Levitt si s tím skvěle pohrál a poslední slovíčko "navěky" skvěle poukazuje na to, že ne všechno se dá vždy splnit... ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)