Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Phietros

Co na to říct? Velké odhodlání a hlavně bláznovství, vášen a jedna velká zábava na laně! Petit byl od mala spjat z lanem na kterém to dotáhnul až na nejvyšší té doby budovy světa, bývalé americké dvojačata! Ty zdolal po náročném večeru a dobře naplánovaném plánu se svými přáteli. Díky tomu se zapsal do dějin! 75% ()

noriaki

Nepamatuju si, že by mě kombinace Robert Zemeckis a Alan Silvestri někdy zklamala. Tady k tomu měla blíž, než kdy jindy. Nechápejte mě špatně, The Walk je skvělý film. Ale až od druhé hodiny. Do té doby nabízí sotva víc než křečovitý pokus o poetiku a exhibicionismus Josepha Gordon-Levitta. Ten tady zřejmě narazil na strop svých hereckých možností. Dělal co se dalo. Naučil se mluvit francouzsky, chodit po laně a změnil mimiku a držení těla, jenže všechno bylo marné. Občas byl jeho pokus o imitaci galské nátury tak rušivý, že bych ocenil kdyby roli dostal francouzský herec mluvící anglicky. Kontrast s přirozenou Quebečankou Charlotte Le Bon přímo bije do očí. Když už jsem si myslel že filmu není pomoci, přišel jeden pohled ze střechy dvojčat a všechny výtky zmizely. Kamera je zkrátka fenomenální a sama se postarala o většinu atmosféry, celé napětí, tři čtvrtiny zážitku a jednu hvězdičku hodnocení. ()

Brain-D

Nejvíc mě dostal uklidňující pocit, že jdu po shlédnutí snímku po pevné zemi a podemnou není žádná "hlubina". Naprosto osvobuzující snímek, který neuvěřitelně motivuje osvobodit se diváky od strachu, jelikož po jeho přežití je absolutní volnost a radost. PS: Viděno v kině. ()

hroubek

Zemeckis je skvělý režisér. Zamrzí, že svůj čas věnovala něčemu(Polární expres, Beowulf, Vánoční koleda), co pak jiný snímek poslal do kytek(Avatar). Zemeckis se poučil a natočil špičkový Let, ve kterém jasně ukázal, že má řemeslo pořád v malíku. Muž na laně je oproti dramatickému Letu, příjemná změna. Ať víte co o jde nebo ne, tak Vás dozajista překvapí Zemeckisova hravost. Film je hodně pozitivně naladěný, je hravý a zábavný(vypravěč stojící na pochodni Sochy svobody), baví svým vizuálním cítění(černobílý úvod, kde se postupně doplňují barvy nebo samotné učení či příprava plánu). Zemeckis našlapuje stejně lehce jako hlavní hrdina, když chodí po laně, má stejně jistý krok a nechybí mu jistá dávka zdravého sebevědomí, kterou jasně ukazuje v poslední půlhodince. Joseph Gordon-Levitt je zde naprosto parádní a jeho výkon je fakt povedený. Nejde o to jak mluví, ale o ten zápal, nadšení a do jisté míry bláznovství, Gordon-Levitt svého snílka zahrál moc dobře. Charlotte Le Bon má dost prostoru a taky ho krásně využije, a jako hrdinova múza/láska je dost přesvědčivá. Dalším výrazným hercem je Ben Kingsley, který po dlouhé době sáhl po správném scénáři a užívá si každou minutu. Trošku mě mrzelo, že zbytek vedlejších postav slouží, jako komické figurky a přihrávači. Jak už jsem psal, film je dost hravý a zábavný a vizuálně nápaditý. Díky tomu si užijete spoustu scén jako plánování a realizace akce, učení, Paříž a pak samotný vrchol filmu, který vyráží dech. To kvůli čemu jste přišly do kina je perfektně natočený a funguje to na výbornou a je to správně napínavý, i když víte co se přesně stane. Muž na laně je pohodová podívaná, která baví po celou dobu a svým závěrem je doslova strhující. ()

Timak

Za mě naprostá dokonalost. Vidět to ve 3D, tak to musí být snad ještě lepší. Joseph sehrál Petita výborně. ()

Nyck

U mě zklamání. Těšil jsem se na oblíbence JGL, životopisné snímky o výjimečných lidech mám rovněž v oblibě a Zemeckis je prostě dobrej. Tohle mi ale nesedlo. Vadila mi rozkolísanost mezi vážností a komedií, chybělo tomu napětí a závěrečný "přechod" byl až moc komicky pojatý. JGL i skutečný Petit jsou borci, na lepší hodnocení to tentokrát přesto nebude. ()

VanTom

Zemeckis v plné parádě - hravý, nápaditý, "darebácký", technicky brilantní. Ale také trošku zdlouhavý. Což obé platí jak pro partyzánskou přípravu "uměleckého počinu století", tak pro jeho samotnou realizaci; i když při ukotvování lan více jak 410 metrů nad zemí a chůzi mezi Dvojčaty se především tají dech. Byl to husarský kousek, senzace a riskantní bláznivina v jednom, o tom žádná, ani jeho význam nemusel snímek mírně pateticky zveličovat. ()

Master19

Čtyři hvězdy, čtyři nezpochybnitelné klady: skvělý Gordon-Levitt, výborná atmosféra, důsledný Zemeckis a pocta snílkům. Samotný příběh je hodně přistřižený, závěr zbytečně utnutý a minimálně polovina je spíš hloubavou vzpomínkou na WTC. Jinak ten výkon samotný (ten artistický) pro mě není žádné umění a ozvalo se ve mě dokonce jakési morální já, které s tou exhibicí dokonce nesouhlasí... Phillipa bych tedy určitě za kamaráda nechtěl. ()

zdenny

Úspěšní lidé říkají, že když člověk něco moc chce, že to dokáže. Musí si za svým snem prostě jít a udělat pro svůj úspěch všechno. Většinou jsou v tomto ohledu zfilmovány příběhy lidí, kteří jsou vyobrazeni veskrze kladně. Zde se ale jedná o příběh člověka, který je celkem dost arogantní a ostatní považoval jen jako prostředky k dosažení svého cíle. Ono je ale jedno, co si myslím já. Důležité je, že ten člověk dokázal fakt úžasnou věc. Když mu jeho přítelkyně říkala, že možná dal něco ze sebe do těch dvou mrakodrapů, možná svého ducha, určitě nevěděl, že po jedenáctém září něco velkého z jeho života zmizelo. Za zmínku stojí debilní chování policistů při artistově zatýkání. Věřím, že kdyby jim někdo dal příkaz, aby si pro něj šli, prostě by za ním šli i na to lano. ()

Mr.KarlAdler

Pořád umí, pan Zemeckis. I když jeho francouzská artistická žabka nezvládla pochytat pár much. Z klišé si vyslechneme a prohlédneme opravdu všechno, co jsme si vyslechnout a prohlédnout mohli - konkrétně ty řečičky o krásnu zaznívají fakt zbytečně často. A je škoda, že jediná pořádná dramatizace děje se odehrává při něčem samo o sobě tak dramatickém, jako je balanc nad čtyřsetmetrovou propastí. Na druhou stranu zážitek za sebou The Walk nechává nadšenecky pozitivní a v několika momentech skutečně působivý - samozřejmě je to především několik desítek minut trvající scéna mezi Dvojčaty, kdy se člověku potí ruce nervozitou a přiživovaným očekáváním. Joseph Gordon-Levitt překvapuje skvělým výkonem, který se jeho typickým rolím nepodobá ani v nejmenším (už jen díky vynikající práci s hlasem a přízvuky). A dál? Už asi nic. Stejně jako ten úžasný artistický kousek přežívá na věky jen v hlavním hrdinovi, tak divák si podobně jako Petitovi komplici může jít po svých. Dostalo se mu příjemné a zručně nasnímané podívané, která se ale v paměti zas tak dlouho neudrží. ()

blackJag

Stejnojmenný (v českém překladu) hraný dokument jsem už viděl, takže jsem se o Frantíka nemusel bát, ale mdlo mi bylo, to zase ne že ne. Dokonale zprostředkovaná závrať, kterou jsem naposledy prožíval u Jacksonova KING KONGa. 85% ()

Killda

Zameckis je ten typ režiséra, co by vám prodal i špinavý kapesník toho nejobyčejnějšího člověka. Jenže i jeho genialitu zastihla nemoc moderní kinematografie jménem CGI. Přidejte nesympatickou hlavní postavu, pro mě poměrně nazajímavý příběh a trošku přehnanou a očividnou poctu dvojčatům. Krom napínavé druhé třetiny tedy není o co stát. 5/10 ()

s.e.p.p

Další Zemeckisův snímek, který tak trochu působí jako plýtvání režisérovým řemeslem. I když bych nerad jakýmkoliv způsobem Petitův kousek podrýval, myslím, že on samotný ani jeho okolnosti nejsou zrovna vydatným filmovým materiálem a v Muži na laně se to citelně projevuje. Z komorního dramatu o trochu naivním ale cílevědomém umělci se tu dosti necitlivě dělá trikový spektákl, a naplňují se tak obavy dostavivší se po zhlédnutí traileru - že film bude působit strašně uměle. Ať už se jedná o nucené 3D záběry, Levittovo rámcové vyprávění z pochodně sochy Svobody nebo jeho iritující francouzský přízvuk. I díky tomu všemu je skoro nemožné vytvořit si vůči postavám jakékoliv sympatie a při závěrečném "coupu" se nedostavuje žádné napětí, natož kýžená katarze. Bohužel, i Polární expres měl víc duše. 55 % ()

R1CH1E

Premisa vyždímaná až na dřeň a řemeslně skvěle zvládnutá, 2 hodiny utekly jako voda, ale přeci jen tu chybí nějaká pořádná peripetie a jediné napětí tak divák prožívá pouze při finále. ()

ghatos

Dal duši dvěma věžím. Symbolu, o který New York nenávratně přišel. Zemeckis má v sobě ten nejlepší režisérský styl. Vzácný dar, jenž může vyprodukovat nejlepší film v dějinách lidstva, jen musí mít tu správnou látku. I v roce 2016 jsou cítit mírné záchvěvy jeho megatalentu. Bohužel chybí tomu lehkost génia. To ztratil...možná navždy. 73%. ()

JohnSmith

Tak nevím nevím. Zemeckis tentokrát šlápl hodně vedle. Film je neskutečně nudný a triky nejsou kdoví co. Tak proč něco takového mistr natočil? Dobrá otázka. ()

šerminator

Jsou filmy, které jsou 100% ale podívám se na ně jednou, případně málokrát. To obyvkle proto, že ve mě vzbuzují hodně emocí a já pak cítím, že dívat se na ten daný film jen tak, není to pravé ořechové a člověk se prostě musído takového filmu musí úplně položit. Což není případ tohodle nímku. Já vám povím, že ač ten snímek nedosahuje nejvyšších kvalit, jako jiné filmy jeho režiséra, tak od doby shlédnutí jsem jej viděl alespoň po kouskách mockrát. Jasně ono něco tam chybí, aby to byl úplně TOP snímek. Ale nadruhou stranu, je to jakýmsi způsobem mile natočeno a odvyprávěno, že se okamžitě stal mým dosti oblíbeným filmem. Teda ono celkově nemám co bych tomu filmu vytknul. Je to podle skutečného příběhu tak více dramat než je finální "the walk" tam prostě nacpat nejde. Herecky super - já viděl v krátké době Snowdena a oproti tomu mě tady Joseph Gordon-Levitt ohromně překvapil, přestože vím že je velmi vynikající herec a na filmy s ním se svým způsobem těším už kvůli němu. Docela dobře je tam vyřešen oslí můstek mezi francouštinou a angličtinou. Vizuální stránka super - na to že dvočata... OVŠEM!!! musím říct, že já, který mám ukrutný strach z výšek, jsem se po celou dobu sledování filmu třásl strachy a trpěl závratěma místo hlavního hrdiny - tento záměr se filmařům povedl ze všeho na filmu nejlépe !!!! ()

Jaro.Krafcik

Poslabší začiatok ale parádny záver, ak toto nejaký človek dokázal tak klobúk dole, veľky frajer. Už iba sledovať to len na obrazovke bolo náročne. Zaujimavý film 4* ()

Autogram

Výkon, ktorý sa už nezopakuje. Celý film je dosť ukecaný, ale samotné lezenie je zvládnuté na jednotku. Aj na obrazovke prechádza zrak a chytali ma závraty. Slabšie štyri hviezdy. –––– Bolo to pokojné, nádherné, vyrovnané. Nebolo to nebezpečné. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)