Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

GodKnows

Čakal som viac. Každopádne ale film zanechal pozitívny dojem. Viacero nápadov mi prišlo originálnych a to sa v tomto žánri cení. Taktiež striedma stopáž nedáva divákovi čas nudiť sa a to je opäť len a len plus. Herecky plne postačujúce, režisérsky na jednotku, scenáristicky to je nie dementné, miestami trošku úchylné. Čo viac si priať. Možno len viac tlačenia na pílu. A to nemyslím nijak obrazne ale doslovne :) Vidím to niekde medzi 3* a 4*, čiže u mňa 70%. ()

mvukotic

Je to dobre nakrútené, dobrá minimalistická hudba (občas pripomína motív z Carpenterovej Veci), fajn herci, dobre napísané postavy, diabolský Lang (kradne si celý film pre seba), spád aj plot-twist ujdú. Čo ma však zarazilo bola logika, občas tupé správanie sa postáv (idu vykradnúť barák a nemajú ani baterky, WTF?), to jednoznačne ničí zážitok a celkové hodnotenie zráža na tri hviezdy (7/10). Už len kvôli Langovi sa to však vidieť oplatí a ako napínavá oddychovka na rande, či sobotný večer postačí. ()

Demonic189

Konečne nejaká novinka, ktorá ma totálne zaujala a pri jej sledovaní som ani nedýchal (presne ako hovorí názov!). Bezkonkurenčný Lang, sympatická ústredná dvojica (schválne nepíšem trio), napätie, akcia, parádne zvraty i zaujímavý záver. Silné 4* a skutočne nechybujem, že tam v budúcnosti možno pristane i tá piata. ()

RajAthen

Film, který ví, o čem je a čeho chce dosáhnout. Žádné teleportování útočníka, dokonce ani jednostranné vnímání situace (která se příjemně otáčí v průběhu filmu). Za všechno, co film přináší, si zasluhuje mé sympatie. V praxi mám však pocit, že jsme se trochu minuli - film není strašidelný, ani příliš napínavý. Jsou zde aplikované dobré nápady v až vyčerpávající míře na téma slepý pán v domě, ale spíše jsem film sledoval z technického hlediska, než že by mě do sebe vtáhl (což jsem si sliboval). Výsledkem je tak trochu remíza - spokojenost nad existencí dobře vypointovaného a jasně zaměřeného filmu, smutek nad tím, že na mě vlastně nijak nezapůsobil. Snad na další shlédnutí... ()

Winchester

Don´t Breathe by som hlavne odporúčil ako študíjny materiál pre (nielen) začínajúcich režisérov. Myslím si, že takéto relatívne cheap, jednoduché žánrovky by sa kľudne dali nakrúcať napríklad aj v Česko/Slovenských podmienkach, a aj keď formálnu stránku filmov asi tak v ,,malíčku" ako tvorcovia Don´t Breathe hneď len tak mať nebudeme, snímka je dobrým príkladom ako urobiť za málo peňazí relatívne veľa muziky. Ale žiaľ naozaj iba relatívne. Lebo scenár. Scenár pracujúci so zaujímavým nápadom... žiaľ, iba jedným jediným. Inak je to vlastne len obyčajná naháňačka s nezaujímavými postavami (Lang má charizmu, ale jeho postava príliš zaujímavá naozaj nie je), a niekoľkými WTF momentami. Tak prečo 4 hviezdy? Lebo súčastný horor je na tom tak zle, že aj takéto síce zábavné, ale ľahko zabudnuteľné jehdnohubky s fajn vizuálom musia okupovať popredné miesta koncoročných top 10 rebríčkov. ()

gemi

Po dlouhé době thriller jak noha. Říkal jsem si, že tři čorkaři a jeden slepec v baráku vydají tak na deset minut akce, ale to je (příjemný) omyl. (14. 7. 2022: druhé zhlédnutí filmu se slepým generálem Pavlem) ()

Hashirama

Technicky precizní film. Obdivuhodná hra se světlem, kamera věnující pozornost každému důležitému detailu. Polorozpadlé vylidněné exteriéry, klaustrofobický ponurý barák, jasně vyprofilované postavy s jasnými motivacemi. Všechno je fanouškovsky přitažené za vlasy, všechno společně tvoří jedinečnou atmosféru, pocit úzkosti a nervydrásající napětí. Horor že je mrtvý? To ani zdaleka! ()

danny_21

Velmi originální námět to nepopírám, i zpracování není v obvyklých kolejích laciných béčkových lekaček ve tmě, přesto mě samotný motiv a konání nevidomého nasraného Avatara přišly dost neuvěřitelné. Ale ok, proč ne, jako béčková podívaná funguje spolehlivě, Alvarez se posunul o chlup dál - 60 % ()

Sweat55

Čtyři hvězdičky za skvělou režii a parádní atmosféru. Jenom jsem čekal něco trochu víc brutálnějšího. Škoda že zloději byli jenom tři a Stephen Lang AKA Daredevil na starý kolena jich nemohl pozabíjet mnohem víc. Fandil jsem mu, takovej sympatickej slepej děda. ()

Tirkus

Podle mě originální nápad, ale děda nejspíš podvádí a vidí (i přes to, že je slepec) zlodějíčky i přes zeď, nějak si vylepšil mušku, takže mine vždy jen o vlásek a jeho pes má nejspíš nějakou skvělou navigaci, která ho navádí za svou obětí. Opravdu mě překvapila (nebo znechutila) ta část ve sklepě. Film se mi líbil, ale znova už bych to vidět nechtěl. ()

Franc1s

Po nějaké době zase hororovka-thriller s nějakým zajímavým námětem. Strašidelnej barák bez strašidel, jen se slepím veteránem a partou zlodějíčku. Lekačky velice povedený, nelogické momenty se opět našli, konec divnej,ale kamera ta neměla chybu..7/10 ()

Likan7

Smrt ve tmě je solidní žánrovka s fajn záporákem a debilníma postavama. Jedna věta a víte všechno. Stephen Lang je v roli magora, co chce všechny pozabíjet geniální a v současnosti to je jeden z nejlepších herců na záporný postavy. Naopak trojice dětiček se předhání o vítěze ceny "nejhloupější lupič". Ruku na srdce, je fakt tak těžký zlikvidovat slepce?! První polovina ja atmosféricky i filmařsky povedená, takže je velká škoda, že poslední půl hodina film takhle zabíjí, aby jsme pak viděli nejméně logický konec ever. Smrt ve tmě rozhodně není přelomový film, ale je poctivý, celkem dobrý a rozhodně se při něm nebudete cítit příjemně. ()

Maximilianus

7/10 Uveriteľná postava slepého muža, najmä jeho reakcie na zmyslové stimuly, ale samozrejme film sa nevyhol aj nereálnym situaciam. Každopádne dobré napätie až do konca. ()

ER

Nic světoborného,ale své lepší místo na poli thrillerů si tento film uhájil. Místy jsem až trnul, jak to skvěle Stephen Lang ( naprosto skvělý magor) hrál. K tomu zvládnutá klasika v podobě polorozpadlého starého domu, hudby,zvuku. Jo a pes, v kategorii zvířecí výkon mu taky dávám plný počet. ()

vikino1

Řemeslně kvalitně ztvárněno. Až na pár wtf momentů, neschopnost hlavních hrdinů přejít do protiofenzívy a tradičně natahovaný konec je to film, který udrží divákovu pozornost až do konce. ()

zapalik

Průměr, ale trošku zaujalo. Zvláštní; jeden z hororů, v kterých vám je jedno, kdo zemře. Nikdo tu není vyloženě dobrý. Jen dopředu víte, že klišé zafunguje a přežije někdo, kro si to rádoby z morálního hlediska zaslouží ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016