Králové hor

• Rakousko Brothers of the Wind (více)

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

Estrellita

Takovýhle film je vhodné pustit na vyčerpanou a stresem sužovanou dušičku. Je to jako balzám - krásné záběry přírody, dojemný příběh ptačího nalezence, žádný hluk, žádné nečekané zvraty, v celém filmu tři postavy, z toho dvě skoro nemluví a třetí je Jean Reno, u kterého si člověk přeje, aby tím svým uklidňujícím hlasem mluvil co nejvíc. bohužel tahle terapie je to jediné, co film může nabídnout - jinak je to docela o ničem. 57% ()

octopuska

V hlavní roli nádherná, divoká a někdy krutá příroda, která svými zákony nikomu nestraní, ale dokáže velmi překvapit. Zastinuje lidské bytí a jeho mnohdy smutné osudy jsou ve srovnání s orlí melancholickou, ale o to silnější romancí nepodstatné. Dechberoucí záběry, úžasná kamera, nestárnoucí Reno v roli lesního barda a tak bych mohla pokračovat v superlativech tohoto snímku dál. Velká krása!! ()

LadyPupu

"Knihu života si píšeme sami." Příběh sám o sobě nijak výjimečný není. Síla filmu je ve skvělé kameře v kombinaci s hudbou Sarah Class. ()

Johnny.ARN

Buď točím prírodopisný dokument alebo plnohodnotný film. Ak to skombinujete, vznikne toto. Po technickej stránke skvelé dielo, po obsahovej číra plochota. Kamera a príroda, ale to všetko majú dokumenty. Pre mňa strata času a unudenie sa k smrti. 1 z 5 ()

venison

Podobná kategorie jako snímek, který jsem viděla v blízké době, „Bella a Sebastián“.. Rozhodně doporučuji všem, kteří milují masivní nádheru divokých hor.. Všem fandům reklamy na Rajec, protože zviřátka jsou tu natočena obdivuhodným způsobem z bezprostřední blízkosti.. Pro nadšence prostých příběhů a křehkých přátelství mezi dětmi a zviřátky.. „Království hor“ je zejména o dospívání k moudrosti, o hledání životní cesty, o nalezení duševní i fyzické vitality.. Hlavní star Jean Reno je zde pouze okrajově především kvůli svému zvučnému jménu, ale i tak si myslím, že určitou skupinu diváků film nadchne tím, co nabízí.. ()

Narya89

Mega krásný film o tak trochu "jiném" chlapci, který umí lépe komunikovat s přírodou než s lidmi, což zase uprostřed Alp není tak překvapivé. Nádherně graficky zpracované, v podstatě už jen ty malebné výškové záběry hor/zvířat na mě udělaly pozitivní dojem, nicméně snímek je o něčem víc - je o trpělivosti, lásce, obětavosti, naději...všem, co člověk zná z mezilidských vztahů. Rozhodně doporučuji, ideální pro klidné páteční večery pro ty, kteří jsou jako já už přesyceny přeakčněným Hollywoodem. ()

Killda

Nádherná kamera a úžasné záběry z přírody vám zkrátka vyrazí dech. To je také důvod, proč vás film na hodinu a půl skutečně uchvátí. Ale krom toho jsem byl nakonec zklamaný. Absence výraznějšího příběh totiž tomotu filmu velmi ubližuje. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout jestli chtějí vytvořit dokument nebo hraný film. ()

Autogram

Jednoduchý príbeh, ako učiť vtáka lietať, na prírodopisný film bohate stačí. Tu to až také jednoduché nie je, chlapec a orol ako hlavní hrdinovia v čarovných záberoch hôr priniesli nevšedný filmový zážitok. Za mnohé zábery by sa nemuseli hanbiť ani špičkové dokumenty BBC, a ako prišli tvorcovia k absolútne raritnému súboju orla s dospelým kamzíkom, to mi zostane záhadou. –––– Lukas pochopil, že nechať ísť znamená byť slobodný. Oslobodiť sa od minulosti. Uveriť, že osudy sa dajú zmeniť. Je len na nás, ako napíšeme svoju knihu života. ()

KASUGI

Kamera perfektní, záběry přírody nádherné, ale tady ta kombinace jakože příběhu a přírodopisného dokumentu mi přišla hrozně bizarní, až nekoukatelná. Jean Reno úplně zbytečný. Asi se chtěl podívat do Alp. =D ()

venca163

Za poslední roky jsem určitě neviděl tak špatně napsanej scénář. Stěží se dá vůbec mluvit o filmu/dramatu, je to prostě dokument o přírodě (záběry lit af) s naprosto nejapnejma vsuvkama co mají vytvářet dojem příběhu. Příšerně nesourodý. Hodně WTF. Osobně se teda 100x radši podívam na normální dokument s Alfredem Strejčkem bez týhle šlichty kolem. (50%) ()

herr_carter

Překrásně kýčovitý film, jehož exteriéry a hudba uvedou filmového diváka do totálního klidu, klobouk dolů před režisérem, který točil film celých 8 let a údajně nepoužil jediného trikového záběru. Příjemný přírodopisný dokument s jednoduchým příběhem, který pohladí po duši................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Autenticita

Atmosféra hor mě obklopila od samého začátku, a užila jsem si 4 roční období v Alpách. Film dokáže atmosféru v přírodě navodit opravdu věrně. Příběh je jednodušší, což mi vyhovovalo, protože neodvádí pozornost od toho, v čem má ten film pro mě největší půvab. A jsou tu i city, lidské i zvířecí. ()

Zagros

Poměrně provařený příběh, kdy si mladý kluk neutěšené rodinné poměry kompenzuje láskou ke zvířeti (tady v podobě orla), je zasazený tentokrát do nádherného prostředí Alp. Čímž to film vyhrál a stal se díky scenériím velmi divácky atraktivní. Jinak jde vcelku o běžnou filmovou produkci, na které ale tvůrci nic nepokazili. Výtečné obsazení, solidní herecké výkony, dobře natočené úchvatné exteriéry a vůbec byla dobrá celá řemeslná stránka filmu. Králové hor mně na hodinku a půl příjemně pobavili a já odcházel z kina spokojen. Pravda, ta čtvrtá hvězda je jen pro tu krásnou alpskou přírodu a hory. ()

jakeer

Jean Reno a Tobias Moretti sú hrdinami môjho detstva a preto som si Kráľov hôr nemohol nechať ujsť. Lákavé bolo aj vysoké hodnotenie na ČSFD. Po pravde však tento film potreboval práve Jeana Rena, aby od začiatku pripravil diváka na to, že ašpiruje na snímku top európskeho formátu a nie je len štandardným rakúskym počinom (a priznajme si, rakúska kinematografia nie je o nič lákavejšia ako nemecká). Obzvlásť vo vianočnom období, keď bol film u nás premiérovaný, by vďaka svojmu situovaniu do prírody zanikol medzi rozprávkami.A hoc sú v titulkoch uvedení len traja herci, hlavnú úlohu hrá orol príznačne nazvaný Ábel a v podstate celá živá a neživá príroda. Krásne obrázky, detailné a autentické zábery na zvieratá v akcii posúvajú tento počin do želaných výšin. Trojica dobre hrajúcich hercov dobrý pocit z filmu len umocňuje. ()

Hanys_

Krásné záběry Alp, ale zároveň dost prostinký příběh. Jenže i přes tu všechnu čitelnost jsem neměl ani chvíli pocit, že by to byla ztráta času. ()

kolemjdouc

podle upoutávky jsem se na film těšila ale:příběh byl velmi slabý díky sénáři.Filmaři si pomáhali digitálem.A nelíbil se mi ani výkon herců. ()