Králové hor

• Rakousko Brothers of the Wind (více)

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

jarous

Neskutečně krásný film zasazený do čarokrásné přírody Alp. Opět jedno přátelství mezi člověkem a zvířetem. A navíc se skvělým Jaenem Reno. ()

Chrustyn

Styl filmu někde mezi dobrodružným rodinným snímkem a přírodopisným dokumentem. Krásné prostředí a povedené záběry všemožných zvířat dokáží zaujmout, ale jako celek už film tolik nefunguje a lidští hrdinové jsou pouhou kulisou. ()

Othello

Zákeřná zlá zrada způsobila, že místo rodinného filmu z hor sleduju pitomej přírodopisnej dokument s tak neskutečně jalově napsaným pseudo-vyprávěním, že jsem si z nudy několikrát vydloubl oko a zase si ho vrátil. Uznávám, že má nelibost k dokumentům o přírodě je čistě osobní (nic proti, prostě mě nebaví a tak je nevyhledávám) a tím pádem jsem se snažil alespoň nachytat se u toho, že mě zajímá děj, ale to zkrátka nejde. Film se k němu vrátí jednou za dvacet minut, vytváří nějakou stodesetkrát viděnou zápletku o malém klukovi s traumatem, zahořklém otci a moudrém horalovi, jednotlivé sekvence jsou naprosto příšerně napsaný i natočený a katastrofální postsynchrony jenom dotváří finální obraz zkázy. Vlastně ne, zkáza může být i zábavná, tohle ten potenciál nikdy nemělo. Příroda krásná, orel super, film zločin. ()

Lacike

Taky detsky prirodopisny film. Nieje to zle, ale nie je to môj styl filmu. Keby tam nehral Reno, tak o to ani nezavadim. Hra tu svojho klasickeho dobraka, ktory pomaha jednemu chlapcovi s vycvikom orla a zaroven komentuje cely film. Vdaka nemu sa to raz dalo prezit, ale aj tak som sa celkom nudil. Keby bolo v centre pribehu nejake ine zviera ale nejaky vtak mi bol dost ukradnuty. Ale kto ma rad jednoduche filmy o prirode, tak si uzije kopu nadhernych zaberov a bude spokojny. ()

JohnCZ

Kluk z Entrelobos tentokrát netančí s vlky, ale létá s orlem. Vizuálně je to nádherné, některé kamerové hrátky snesou až srovnání se špičkovými BBC Earth dokumenty. S dějovou složkou už to tak slavné není. Ač obsazením je to super, paradoxně to kazí anglický projev a možná i kvůli němu docela nepřirozené herecké výkony, které v kombinaci s místy kýčovitě napsanými dialogy, prostředím rakouských Alp a komisařem Moserem v jedné z hlavních rolí, tak trochu evokují mizerné televizní německé a rakouské seriály. I po stránce zápletky je to velmi přímočaré, ale pravdou je, že sbližování otce se synem na pozadí rodinné tragédie je téma vcelku vděčné. ()

Padme_Anakin

Dobrodružný příběh malého chlapce a orlího mláděte mě vtáhnul a nepustil, lokality v rakouských Alpách jsou nádherné, natočené je to moc pěkně, no a v jednoduchosti je krása, alespoň tedy v tomto případě a samozřejmě pro mě.. ()

NinonL

Krásný příběh o chlapci, který zachrání mládě orla a vychová ho až do dospělosti. K tomu spousta přírody, zvířat, hodný hajný a otec, který se polepší. Film vhodný pro celou rodinu. ()

kaylin

Na první pohled celkem obyčejný snímek, který je vlastně jen o tom, že jeden kluk najde v divočině svého mazlíčka. Jenže ten mazlíček je orel a příběh je místy podán v podstatě dokumentárně, kdy některé nálety kamery nad horami jsou naprosto úchvatné. A pak musím zmínit ještě práci se zvířaty. Ta je na dnešní dobu neskutečná. ()

Mkqp

Přirovnal bych to asi k pornu s dějem, protože je tu úplně stejně zbytečný. Jde spíš o ty skvělé záběry působící silně dokumentárním dojmem. ()

blackrain

Chvilkami se tenhle příběh tvaří jako přírodovědný dokument. Záběry alpských scenérií a zvířat jsou opravdu parádní. Ty mě uchvátily. Pak tu máme celkem jednoduchý příběh o síle lidskosti a přátelství. Kluka mi bylo kolikrát líto. Jean Reno byl naprosto přirozený. On vlastně ani nemusel nic hrát. Tobias Morretti mě štval. Ale ta jeho povaha a chování se dá celkem pochopit. ()

PP66

Úchvatné přírodní horské scenérie, úžasná kamera se vstupy do orlího života, sic příběh průměrný. ()

Aljak

Na prestriedanie od všetkých tých drám, komédií a thrillerov som si chcel pozrieť niečo viac naturalistické zo sféry prírody. A musím uznať, že Brothers of the Wind bolo tou správnou voľbou. Všetky tie scenérie a panenská horská divočina, no nádhera. Kamera absolútne na výbornú!!! Tie precítené detaily a prekrásne zábery zamerané na život zvierat v divokých alpských scenériách. Do toho ešte primiešaný príbeh o priateľstve osamelého chlapca a orla vyhnaného z rodného hniezda - to bolo tiež celkom milé, aj keď miestami až príliš rozprávkové. Ale celkovo veľmi príjemná atmosféra, hoci dejová línia veru mohla byť aj o niečo pútavejšia. ()

Martin741

Krasny film o zachrane fauny - naposledy som to videl u filmu Pod jezevci skalou -. tam psa, tu zase orla. Na rozdiel od psa orly lietaju, len ma sralo obcas ze aj plavaju - orol plavat nevie a bodka! To je ako keby som hus ucil lovit mysi : 77 % ()

honajz2

Rakušáci vždycky dokáží překvapit - tentokrát tím, že výjimečně natočili úplně normální film o přátelství jednoho kluka a orla. A ačkoli mi to nepřišlo podmanivé po celou dobu, občas to působí lehce vyděračsky, zpomalených scén je taky až moc a celé to vypadá, jako kdyby nejprve tvůrci točili dokument a pak k tomu přidali dost zjednodušený příběh o nefunkčním vztahu otce a syna, ale jinak se mi to líbilo. Do jisté míry ten příběh stejně silný je a hlavně je na celém tom filmu vidět, jakou dalo práci ho natočit. Na všechny ty úchvatné záběry přírody a zvířat se příjemně dívá a ta velká práce na nich prostě vidět je a i když je to celé hlavně o formě, tady s tím moc problém nemám, protože tenhle typ filmů má na formě stát především. A podle toho záleží, jak moc funguje. Tohle sice není bůhvíjak dokonalé, ale povedené je to natolik, že tomu nakonec tu slabou čtvrtou hvězdičku rád dám. A ačkoli jsem si hned po dokoukání myslel opak, celkem rád bych se na to někdy kouknul znova. Slabé 4* ()

pakobylka

Prostý příběh s poraněným srdcem na dětské dlani. Vzhlíží k oblakům - v zádech dechberoucí scenérie hor, které se ochotně propůjčily k orámování dobrodružství vyobcovaného orlího mláděte a osamělého nemluvného chlapce. Jeho základem je osvědčené, mnohokrát použité propojení osudů dvou outsiderů, kteří zároveň představují dva odlišné světy na jedné planetě. Nicméně jakkoli se zápletka může zdát ne zcela originální, její zpracování je neobyčejně podmanivé - ale ne podbízivé, dokonce i hlas vypravěče je empatický a stává se samozřejmou a potřebnou součástí příběhu, aniž by se vnucoval. V popředí jeho zájmu jsou zvířátka - především ta opeřená, pochopitelně ... z rodu královského - a světe div se: NEJSOU DIGITÁLNÍ !!! V souhrnu 4,5* ()

tatanapope

Nádherně zpracovaný film, který ale u mě tak nějak postrádal zajímavý děj, kdyby nebylo celou dobu na co koukat hory, ptáci...tak by se film dal tak maximálně s radostí spláchnout do záchoda. Jednoduše, šmrnc děje byl nulový, srovnatelný s večerníčkem o zvířátkách. ()