Králové hor

• Rakousko Brothers of the Wind (více)

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

Myshkin

Úchvatné scenérie, strhující záběry. Poezie na plátně. Podstatnou část tvoří fascinující dokumentární záběry opěvující majestát orla, ty ale dobře ladí i s narativní složkou a film tak přináší jednoduché, avšak přesto silné, poselství a krásný zážitek. ()

Schuldiner

Všechny tři hvězdy dávám za tu zvířenu, celou tu přírodu tam v horách... Nádhera!!! Ten malý orel podal naprosto prvotřídní herecký výkon. Opravdu moc hezky natočeno. Film vhodný i pro děti... ()

vander19

Veľmi príjemný rodinný film, ktorý sa hodí ak človek nemá bohvieako super náladu na komplikované veci. Príbeh chlapca a orla. Niečo ako Lessie vo vtáčej podobe. Hlavne niektoré zábery bol fakt super a krásne zobrazili majestátnosť tohto dravca. Osobne zbožňujem orly a na NG WILD si málokedy nechám uniknúť dokument o tomto vtákovi. Týmto si ma film hneď zo začiatku získal, aj keď scenár je dosť béčkový a veľmi priehľadný. Mne však išlo o tie super zábery a preto sa nehanbím tomuto filmu udeliť 4*. ()

Ricky_CZ

Vizuálně krásný film, který však asi nemá jasno v tom, kdo je jeho cílový divák. Tudíž jedinou výtku mohu mít na scénář. Kamera, efekty i obsazení skvělé. 80% ()

Pawlisman

Dostal jsem, to co jsem čekal, ano, proč ne. Navíc až trochu kýčovitě krásné zpracování a scény a kamera, ano, beru, určitě nadprůměrný snímek, ideálně pro mladou cílovou skupinu. Rakušáci slušně. ()

Silviaxx

Nádherný príbeh neobyčajného priateľstva medzi orlom a chlapcom so SKVELÝMI dokumentárnymi zábermi. Viac k tomu povedať naozaj netreba :) ()

Vesecký

Dětský film, který zaujme krásou alpské přírody i záběry na divoká zvířata - orly, kamzíky, lišky, vlky, mohu obdivovat způsob, jak se asi film točil, i když to zajisté bylo tak, že se scénář vhodných scén přizpůsobil tomu, co bylo možno natočit. Neviděl jsem první dvě minuty a to podstatné mi ušlo - proč Lucas odešel od otce. Příběh je jinak nudný a kdyby nebyla ta příroda... Bohužel i zimní a sníh já nesnáším ani od pohledu. A ještě něco - podivné na celém ději bylo to, že snad chlapec nechodil vůbec do školy, že veškerý čas trávil uprostřed alpských údolí. A že jsem film sledoval na JOJ Family, tak to bylo česky dabované, ale oni tam v Alpách fakt domorodci hovoří anglicky, jak to tu někdo píše? No, fuj. ()

nonick1

Já to vidím takhle: trpělivému štábu z produkce původně zamýšleného superdokumentu o přírodě se podařilo dokonale zachytit naprosto nevídaný útok orla na kamzíka se vším tím těžko uvěřitelným, co se poté odehrálo. Musel jsem si tuto scénu pustit několikrát dokola, než jsem byl ochoten připustit, že se skutečně takto odehrála a nejde o žádné CGI... A zřejmě odtud vzešel nápad na onen pomyslný krůček od dokumentu k filmovému zpracování příběhu o dvou orlích bratrech. Příběh není nijak podstatný, koneckonců hlavní roli tu očividně hrají úchvatné záběry velehor a jejich (nejen okřídlených) obyvatel v proměnách ročních období. ()

Platom

Snímek jež se nápadně podobá filmu Bella a Sebastian. Jak přátelstvím mezi malým chlapcem a "divokým" zvířetem, tak prostředím, ve kterém se příběhy odehrávají. Dějově je propracovanější spíše Bella a Sebastian, Králové hor jsou pak takřka dokumentárním náhledem do říše fauny žijící v Alpách s velmi prostou dějovou kostrou. Ale... Za neskutečné a detailní záběry jak horských scenérii, tak samotných zvířat, by se nemusely stydět ani ty nejlepší dokumentární kousky. ()

Narciska

Je to zvláštní film. Asi tím, že nezaujme příběhem, ani hereckými výkony, ale přírodními scenériemi se neuvěřitelně vryje do paměti... A přitom si při sledování říkáte - jsou tyhle zvířecí kousky vůbec možné? A pokud ano, jak to dokázali natočit? Film v sobě nese rozpory a je natolik neuvěřitelný, že se taky velmi těžko hodnotí. Byl hezký, ale něco mi na něm celou dobu velmi nesedělo, co to bylo? Spojení naivní pohádky a vzletné filozofie? Světa zvířat a světa lidí? Nejistota autorů, kterým směrem se dát? ()

petokucho

Krasny pribeh o priatelstve chlapca s orlom a komplikovanom vztahu s otcom na rozhrani prirodopisneho dokumentu a celovecerneho filmu. Famozne zabery nadhernej horskej prirody a divokeho zivota v nej, neuveritelne ake sceny sa tvorcom podarilo natocit (cital som tu v zaujimavostiach, ze ze cely film sa tocil 8 rokov bez pouzitia trikov). Vynimocny filmarsky pocin a skvely tip aj na navstevu kina pre rodicov s detmi, ovela lepsia volba ako mnoho animovanych rozpravok napr. Dobry dinosaurus z nedavnej doby... Pri kazdom filme je zazitok z kino pozretia urcite väcsi, pri tomto to plati viacnasobne, takze hor sa do kina, aj ked prave toto dielo je absolutne nezasluzene akosi v uzadi co je na skodu vsetkym divakom... ()

Ben Nevis

Body dostává alpská scenérie v hlavní roli. Orli jsou super a na "kýčovité" záběry skalnatých velehor se můžu dívat celý den. Kluk ve vedlejší roli je však rozmazlený puberťák, který není sympatický vzhledem ani chováním. Sabotuje otci ubohou snahu o zajištění obživy a kdo ví, jak to bylo s tím požárem. Bez Hajného by nezachránil ani toho orla. ()

Darkslayer

Zábery sú fakt úchvatné a miestami sa človek až čuduje ako toto mohli natočiť s tak zdanlivou ľahkosťou. Zrazu však úžas opadá akonáhle znova zazneje hlas Jeana Rana čoby narátora. Nechápem, prečo tvorcovia siahli po niekom s tak lámanou angličtinou a nezaujímavým hlasom. Ak išlo o zvučné meno, tak už ani samotný Reno nie je taká značka ako pred rokmi a to sa vo filme aj tak mihne len zopárkrát. V podstate celá dejová línia s ľuďmi pôsobila veľmi umelo a plocho. Ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či to chce byt hraný film alebo dokument o orloch. Takto sa to kymáca na vratkej nôžke niekde na pomedzí. Dať do toho trochu viac emócií a hĺbky mohla to byť pecka. ()

Faila

Tak trochu drama, ale mnohem více poezie. Tenhle film má spíš okouzlující atmosféru a děj samotný pro mě zas až tak důležitý nebyl (nebo aspoň ne v té prvoplánové vrstvě). Kombinace vyprávění o lidském osudu a osudech ze zvířecí říše mi zpočátku přišla dost zvláštní, ale nikoliv hloupá. ()

Ombak▼Penari

Záběry a příroda nádhera, ale příběh mnoho nenabídl. Děj, založený na vztahu chlapce a dravce by si vyžádal emočně silnější okamžiky, což platí i o vztahu chlapce k otci a ke starému lovci. Zbystřil jsem vždy jen při kamerových průletech horami. ()

Rathalos

Pokial mate radi nadhernu prirodu a zvierata,tak sa vam tento film bude urcite pacit,krasny pribeh,ktory vas nenecha chladnymi,vyborne natocena zalezitost...:-) ()

nikolafojtu

Trošku mi tam vadili tí herci a akýsi trochu príbeh, ale to je úplne jedno, lebo za tie zábery by sa nemuselo hanbiť ani BBC, vôbec som nechápala, ako niektoré vznikli, či mali unikátne zábery orla ako loví kamzíka, alebo nejakého plyšáka donútili loviť kamzíka. Každopádne úchvatná podívaná, minutáž tak akurát, príjemná jednohubka! ()

dakarin

Je to film pro děti. Krásné záběry z Rakouských Alp. Rakouská kinematografie je podobná německé, je třeba však odečíst více let zpět - to není kritika, jen konstatování. Takže pro děti tak či onak ;-) ()