Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Duch217

Film stojí na dobře napsaných hlavních postavách a především na jejich provedení, bratři Hádkové předvádí opravdu skvělý výkon! K tomu celkem zajímavé téma, prostředí...víc takových filmů v ČR! ()

peetriss

Těšil jsem se, že po dlouhé době uvidím pětihvězdičkové české drama. Bohužel se nestalo. Kobry a užovky jsou stavěny na výborné bratrské dvojici Hádkových a na věrohodném vykreslování negativních sociálních aspektů dnešní doby - bohužel však zůstává pouze u toho. Jako celek film působí "nijakým" dojmem, protože komunikuje s divákem jen kouskovitým sledem scén vykreslujícími sebedestruktivní nešvary sociálně odloučených jedinců, ať už jsou seberealističtější, chybí mi však intenzivnější dramatičnost a naléhavost, hlubší myšlenka, dobře cílený společenský apel a vůbec odvaha zarýt se víc pod kůži a do psychologické hloubky. Film tak uvízl někde na půli cesty, a také se nemohu zbavit dojmu, že se původně jednalo o televizní projekt. Takže pro mě spíš mírné zklamání někde na pomezí 3* a 4*. 70% ()

Honzeek95

Vole, já bych řekl, vole, že toto není na 80 % procent, vole, ale na 60, vole, protože ten konec, vole, stál za hovno, vole. A teď vážně. Rozhodně musím vyzdvihnout výkon paní Kubánkové, která mě opravdu zaujala. Dále také zajímavé téma ze sektoru sociálně slabších jedinců. Ale na druhou stranu - celou dobu jsem měl pocit, že autor tohoto snímku se nám snaží sdělit nějaké poselství, na něco upozornit, ukázat, jaký smysl má a co si z něho máme vzít. Toho jsem se bohužel nedočkal, a proto mi to celé přišlo nakonec jenom jako takový dokument ze života dvou výstředních bratrů... Ale na české poměry stále kvalitní a zábavné. ()

Schuldiner

Čekal jsem to... vlastně ani nevim, co jsem čekal, ale každopádně mě to nijak neodrovnalo, spíš si říkám proč to má 80%... Za co? Začátek vyloženě debilní, přehrávaný, klišovitý, vulgarismy trapně nacpané všude, kam to jde, prostě katastrofa. Pak to trochu nabralo zajímavou linii, herecky docela zvládnuté na naše poměry, ale dějově i tak prostě křečovité, někdy nelogické. Vzhledem k těm rodinným tématům tohoto filmu, tedy rodinným vztahům ve filmu, je to někdy docela výstižné a k zamyšlení, ale mohlo to být o mnoho lepší. Prostě mi hlava nebere proč se snaží nacpat vždycky do filmu ty lidské stereotypy v chování jedinců za každou cenu. Prostě to pak působí směšně. Někdy víc, někdy méně, každopádně to tam téměř vždy je a je to škoda. Moc okaté, nějaká originalita v charakterech těch postav prostě chybí... Snad nejoriginálněji ztvárněná postava je tady Tomáš v podání Jana Hájka. ()

Savel

Skvělé zahrané a popsané postavy zastíní plitký děj bez drivu s jehož repetivností a předvídatelností musíme přežít 111 minut. ()

Terezinka198

Jak jsem měla obavu z dalšího českého filmu, Kobry a užovky mě nezklamali. Co se stane, když si Užovka otevře obchod s hadry za pomoci jednoho kamaráda a jeho bratr Kobra najde něco, co mělo zůstat skryto především před ním? Já si myslím, že o zábavu bylo postaráno přímo královsky! ()

ondrula

Ten neskutečný povyk, co se strhl kolem Kober a užovek, si vysvětluji všeobecně známým faktem, že v Čechách se točí namísto filmů sračky jak na běžícím pásu a když už někdo natočí průměrné drama, padají z toho všichni nadšením na prdel. Přitom film z fllmařského hlediska místy pokulhává - viz třeba scéna, kdy je Kobra na střeše diskotéky a dole se vedou na chodníku tak nepřirozený dialogy, že jsem to snad v životě neslyšel. Výjevy z života lůzy byly poměrně otřesné, v realitě jsem dlouho nic takovýho neviděl. Kryštofa Hádka jako herce nemám rád, působí na mě v každé roli jako ofouknutý debílek. V téhle roli se zjevně hodně snažil, ale možná až trochu přehrával. Příběh celkem průměrný, nic zvláštního. Pro mě nejlíp hrála Věra Kubánková v roli úžasný babičky. ()

orkadimenza

Už dlouho jsem neviděl takhle kvalitní český film. Už dlouho jsem neviděl kvalitní český film, který by mě takhle vtáhnul do děje a u kterého bych místy nedýchal. Už dlouho jsem neviděl takhle perfektní herecký výkon v podání mladšího z bratří Hádků. Celkově, už dlouho jsem neviděl český film, který bych musel doporučit. Tohle opravdu musíte vidět! ()

TAMEHEMP

asi chci moc, nebo nevim. kazdopadne aspon ten Krystof zachranuje plytkej scenar, spatnej strih (coz je mozna spis chyba kratky stopaze) a vubec celej film, kterej se chce tvarit necim vyjimecnym. Jo jinak, kdyz uz by chtel nakej tamhle reziserskej jouda tocit o piku, nebo se snazil ztvarnit nedokonalou rodinu, tak by o tom nemel vedet uplny hovno. Treba se priste ucit u Aronofskyho, jak se to ma delat. A o spatnym financovani ceskejch filmu to podle me rozhodne neni. ()

angloumene

Po těch pár dnech, co jsem film viděla, se mi v hlavě stihly rozležet všechny dojmy. Teď mě hlavně napadá to, že Kobry a užovky určitě nejsou žádná komedie, ale poměrně kvalitně a dobře vystavěné drama. Děj pro mě byl vlastně trochu překvapením, ale nebudu zastírat, že se pointa nedá uhodnout už z názvu. Jediné, co snímku mohu vytknout je určitá, těžko popsatelná odtažitost. I tak jsem se ale u filmu dobře bavila a směle ho řadím k českému nadprůměru. ()

Prochy38

Natočeno precizně. Luxusní výkony nejen obou Hádků. Jeden sympatický obličej vedle druhého. Fakt super. Ale nemůže po mně nikdo chtít, aby sympatizoval s takovým póvlem. Osoby na okraji společnosti, ve 40ti letech už se chlap snad nebude vymlouvat na jeho rodiče.... vlastně nevím, proč ten film vznikl. Práce skvělá, ale nevím proč... ()

Jaro_slav

Když máte podobnýho grázla doma, dostane ten film trochu jinej a ne tak bžundovní rozměr. // Skvělá režie, skvělá kamera, skvělý herci, skvělá atmosféra - a hlavně excelentní scénář. Na český poměry dočista zjevení. ()

Renfield

Jan Prušinovský v současnou dobu rozhodně patří k našim nejlepším režisérům... a že jich příliš není. Jeho Kobry a užovky jsou depresivní jízda, u které se i zasmějete, ovšem deprese a špatná nálada rozhodně přetrvává. Ve filmu vlastně není jediná čistě pozitivní postava, což mu ovšem dodává na reálnosti. Ke zmíněné atmosféře filmu dopomáhá i velice dobře vybraná hudba a herci... ti jsou kapitola sama o sobě, excelují především bratři Hádkové. Kryštof hraje Kobru tak přesvědčivě, že ve filmu nebyla chvíle, kdy bych mu to nevěřil. Až mi připadá, že tohle všechno snad musel zažít. I když je Český lev jaký je (což se tento rok opět potvrdilo), doufám, že Kobry a užovky příští rok neodejdou s prázdnou. Snad ani nedoufám, že bude natočeno ještě něco kvalitnějšího, ač bych byl samozřejmě rád, kdybych se mýlil. 80% ()

ArthasKarfa

Skvělý snímek v podání Hádka a Hádka. Rozhodně doporučuji zajít si do kina a bavit se u nového českého filmu z prostředí normálních lidí :) ()

NaughtyKoopa

Díky Bohu, konečně zase nějaký český film s myšlenkou a cílem, co chce divákům ukázat. Ve filmu vidím ekvivalent amerického snu v české verzi, akorát zde místo tvrdé práce dosáhl úspěchu pomocí podražení pár přátel, umění cizího jazyka a trochou štěstíčka... Film byl možná trochu víc vtipný, než zamýšlel, ale to nevadí, dobře jsem se chvílemi bavil, ale v konečném důsledku to zanechalo ten správný dopad, který jsem pocítil až v posledních sekundách filmu stejně jako hlavní hrdina. Realistické vykreslení postav a prostředí, skvělé herecké výkony a české hudební pecky všech žánrů. Po dlouhé době mám nesmírnou radost z české tvorby. 9,5/10 ()

zelvicka.

Nemůžu se ubránit jistý podobnosti s Fair Play - dobře natočený a udělaný film, skvěle zahrané postavy a příběh co nenudí, a mimo hranice ČR ho asi příliš lidí nepochopí. ()

mira007

Sociální dramakomedie z malého města, kde je perspektiva nula. Příběh dvou bratrů, kde jeden je absolutní feťák, bez očekávání happy endu už od první minuty a druhý, u toho člověk aspoň doufá, že to neskončí v beznaději a hle pointa byla docela dobrá. Herecké výkony v podání bratrů Hádkových na pět hvězd, ale dávám jen čtyři, protože, abych se u filmu pobavil k dokonalosti, něco málo tomu chybělo. Ale dobrý film, včetně dvou hudebních pecek - Žijeme len raz a Země vzdálená. ()

bobstock

Režisér Jan Prušinovský(Okresní přebor, Čtvrtá hvězda) dále dokazuje, jak si umí skočit od komedie i k vážnějším tématům, aniž by to ztratilo nasazenou laťku. Film Kobry a užovky ani tak nevypráví, spíš vás jen nechá nakouknout do osudů dvou bratrů v roli Hádků, kteří zde působí, jako by se pro tyto role narodili. Schválně říkám, že tento film pouze ukazuje. Ke konci mi připadalo, že mě tam něco chybí, něco, co mě má dovysvětlit nebo říct. Režisér se tak nějak vyhnul vlastnímu názoru či postoji, ale proč ne. Právě, že nechává postavy plynout životem a sám do nich nezasahuje. Tímhle mě ukázal, jak české sociální drama udělat trochu jinak. Pochvala. 80% ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky