Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Chundys

Sakra, myslím, že když to ještě párkrát uvidím, půjdu snad na plný počet. To je český film :-). Přehodnocuji, je to 5... duo Hádek je totiž neskutečně husté :-) ()

herák

Herecky koncert bratri hadku v rezii jednoho z nejlepsich ceskejch reziseru soucasnosti..co krome peti hvezd dodat? ()

Majkak

Prušinovský se vyhnul pokušení naložit na bedra hrdinů veškeré sociální problémy místního zapadákova a udržel bez zbytečného rozptylování hlavní dějovou linii. Není tu proto naservírován festival ztracených nadějí, ale příběh, kdy se morálka ohýbá, ale ne moc, jen jak je aktuálně zapotřebí vybruslit z jisté šlamastyky. A tudíž hrdinové řeší dilema, kolik jsou ochotni zaplatit, aby se vyhnuli ještě větším potížím, když pravdu se jim ctít nechce a za totální podrazáky také nechtějí být. ()

derek007

Takže mrtvej Homolka si Kingsmana neobhájil. Vzal zavděk alespoň tím novým českým filmem. "Prušinovskýho máš rád, natočil to o tom fotbale!" křikla na mě žena argument. Jako bych to nevěděl?! A ona to nebyla vůbec špatná volba. Všichni hrajou nenuceně, jako by od Slámy vypadli a celkově moc dobrý pokoukání. Prušinovský už není jen ten, co točí o fotbale. ()

Ham.and.eggs

Když na mě v kině při úvodu filmu skočilo logo rádia Impuls, jakožto sponzora, začal jsem si balit věci, utahoval povolený opasek, vyzvracel popkorn zpět do kelímku a chystal se vypadnout pryč. Ale naštěstí se hned poté na plátně objevil podivně rozklepanej pilot Hádek s fialovou hlavou a nůžkama na zádech, dal jsem tomu šanci a pak už nám oba Hádkojc rozjeli solidní servis až do konce filmu. Prušinovský umí. Ucelenost příběhu se občas trochu bortí, ale jinak dobrej džob. Koukněte na to, dík... ()

REP_ReZeNT

Za mě ? Strop české kinematografie, po dlouhé době .. konečně někdo kdo prolomil ledy a vystoupal výš, než je u nás obvyklé. Mluví se tady o nejlepším filmu za několik posledních let, Kobry a Užovky míří k vítězství, minimálně za tento rok. ()

rekkky

Režisér Jan Prušinovský vytáhl na světlo světa námět, který svým sebekritickým pohledem na české maloměstské prostředí, v podstatě konstatuje (negativní) stav společnosti. Zároveň dává jasně najevo mizernou kondici mezilidských vztahů, protože prvotně každý s každým vysloveně vyjebává a navzájem se hlavní postavy jen využívají. Příkladů je několik – Kobra svými průsery topí ambice Užovky, vztah Užovka vs. nejlepší kámoši, kšeftař Láďa vs. Užovka, Kobra vs. rodina, atd. Tvůrci předložili dílo, jehož účelem je podívat se pravdě do očí prostřednictvím postav, které reprezentují určité archetypy. To, jakým způsobem se přiblížili k realitě, ale nechávají hodnotit divákem. Jednotlivé postavy žijí své životní příběhy a tím, jak se jejich osudy protínají, vznikají dramatické, někdy až absurdní situace. Film končí dvojznačným koncem, který jakoby podkresloval paradoxy a nelogické chování hlavních postav. Otázkou zůstává, proč je děj někdy zbytečně rozkouskován a občas postrádá plynulost. Kobry a užovky z obecné perspektivy, je dobrý film a to hlavně díky hereckým výkonům bratrů Hádkových. Ať už je to Kobra nebo Užovka, oba jsou to Hádci a ti předvedli, jak se má chovat správný predátor v nepročesané české filmové džungli. Samozřejmě, jedná se o drama, ale v záplavě českých rádoby komedií, to má ten správný sebeironický nádech, a to i přesto, že věcí k smíchu se ve filmu moc neobjevuje.//Letní kino Kopřivnice//7.8.2015//50,- ()

Rockerman

Lehce uvěřitelný a zároveň smutný příběh dvou bratrů, kteří se protloukají tvrdou realitou současného života, jak se dá. Přitom není vůbec jasné, kdo z nich představuje kladného a kdo záporného hrdinu. Vlastně žádné kladné postavy jsem tu neviděl. Hodně pesimistický, ale výborně natočený film o tom, že lidi jsou prostě svině! Já přece jen nejsem takový negativista a věřím v dobro mezi lidmi a proto dávám tomuto syrovému a drsnému filmu "jen" 4*. Skvělé výkony obou Hádků, zvláště Kryštofa, který hraje toho svého zoufalce tak, že mu budu držet palce při udělování "Českých lvů". ()

KNTRFKT

Je vidět, že i v našich končinách se dá natočit film, který na sebe neváže přívlastky jako: jeblý, trapný, spáleníhodný. Bratři Hádkové to sehráli výborně, hlavně pak Kobra. Další výbornou postavou je babička, která své vnuky miluje i s jejich chybami a je vždy ochotná jim pomoci (Né jako ta bába od Boženy). Celý snímek je skvěle podpořen výjimečným výběrem hudby, která vždycky dokresluje danou atmosféru, ať už je to Prago Union, PSH, nebo skladba Země vzdálená. Teď mě akorát trochu mrzí, že jsem jeho rozpočet nerozšířil o svou návštěvu kina, protože Kobry a užovky by si to opravdu zasloužily. ()

Wargoo

Brilantný herecký koncert Kryštofa Hádka !!! To ako stvárnil svoju postavu je pre mňa predstava kvalitne zahranej role a (minimálne) Lev ako vyšitý ! Absolútne prekvapenie, a som pako že som ten film nevidel skôr. Samozrejme, musím spomenúť aj Matěja Hádka + tretieho do party. Film som si absolútne užil, a bavil ma (aj napriek svojej depresívnej atmosfére) až do samotného konca. Filmový zážitok podčiarkuje skvelá réžia a veľmi realistické a "pravé" hranie postáv. Dokonalé ! 5***** 84,202% ()

Olík

Hned po premiéře bylo tato hadí sociální dramedie vinařského scenáristy Jaroslava Žváčka a okresně přebornického režiséra Jana Prušinovského mnohými automaticky označena titulem "film roku". Vidím to jinak. Strašně primární, postavy jednotvárné, dialogy plané, děj nefunguje......zkrátka forma sdělení (ač možná podložená kvalitním scénářem) totálně neatraktivní. Když už si s realistickým dramatem nevím rady, tak zkusím šoupnout nějaký levnější gag.....tohle určitě nebyl snímek s téměř 80% hodnocením. Jestli bych měl nějakou stránku vyzvednout, tak rozhodně pány herce (a samozřejmě dámy herečky). Matěj Hádek vynikající.....konečně vystoupil ze stínu svého mladšího bratra. Mimochodem, těšil jsem se konečně na jejich rovnovážnou koexistenci, které se bohužel nekonala. Kobry a užovky stojí a padají se straším z bratrské dvojice s tím, že postava hraná Kryštofem (ač mající na děj věcí svůj vliv) je jenom doplňkovou figurkou sem tak vykukující zpoza rohu nemající větší hodnotu, než například ta Jana Hájka nebo Lucie Žáčkové. Kdybych měl zůstat věrný názvu komentovaného snímku, tak pro mne příběh "hadích bratří" není žádnou kobrou (a to ani na poli tuzemské kinematografie), ale jenom běžnou nejedovatou užovkou. ()

Ombak▼Penari

Fajn, takže budu férový. Film je opravdu dobrý, má propracované charaktery,blablabla, oba Hádkové jsou opravdu skvělí a Kryštofovi přeji Českého lva. Ačkoliv jsem asi úplně nepochopil poselství, které bych si z takto složitého díla měl odnést (anebo jsem ho pochopil, ale nesouhlasím s ním). Ale proč se, proboha, mám už po stopadesáté dívat na depresivní příběh ztroskotaných duší na periferii společnosti? Abych měl mizerný večer? Nebylo toho už dost? Potřebuji k životu další variaci na Divoké včely nebo Mistry? Nepotřebuji a film jsem dokoukal spíš se sebezapřením, protože mi to prostředí i všichni hrdinové byli vyloženě proti srsti. Existuje na světě vůbec nějaké štěstí a slušní lidé? Pak nemá cenu se divit, že všichni, včetně mě, raději pádí na nedovařenou Lídu Baarovou, protože je to přinejmenším zajímavé a nejde jen o to odnést si z kina na palici přilepenou pořádnou depresi. ()

jenjan

Premiéra v plném kralupském kulturáku bude jeden z těch obyčejných zážitků, na které budu jednou s nostalgií a vděčností vzpomínat.. Stejně jako na celé mé dobrovolné vyhnanství a iniciaci dospělosti.. ()

Bejbinka

Celý film mi lezl neuvěřitelně na nervy, než jsem si uvědomila, že to mi lezl i Trainspoting , ktery miluju a je to samozřejmě tématem. Hádci mají lvy zaslouženě, herecky to byla bomba. Ale už mě nikdy nikdo a nic nedonutí podívat se na film znovu. Prostě nemusím ve volném čase koukat na realitu zkurvenyho sveta, když tu člověk nedobrovolně prožívá pořád. To je můj osobní problém a s filmem nemá nic společného. Realitu vylíčil tak pravdivě, až mi je z toho špatně. Já jsem spíš na přikrášlený dílka. ()

Heavyman

Více než jen hádky mezi Hádky. Super děj ze života dnešního městského světa, podtržený skvělými výkony herců. ()

Heroine odpad!

Mě to nebavilo, až dokonce uspalo. Asi to není úplně hrozný, ale jako téma mne to naprosto neoslovilo, a zpracování šíleně nudilo. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky