Mezinárodní zločinec Beaupre se dohodne na „obchodu“ s ukradeným raketovým čipem. Se svými komplici – Alicí, Jerniganem a Ungerem – ho na tejné schůzce získá a ukryje ho do hračky, dálkově ovládaného autíčka. Při celním odbavení na letišti dojde k záměně tašky, kterou si do Chicaga odveze paní Hessová. Zločinci znají jen přibližně její adresu, a tak musí prozkoumat několik vilek na tichém předměstí. Osmiletý Alex, který dostal od paní Hessové autíčko, je nemocný a dalekohledem podezřelé osoby pozoruje. Vždy zavolá policii, ale zločincům se podaří včas zmizet a nikdo mu nevěří. Alex pochopí, že proti zločincům mezinárodního formátu, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku, musí bojovat jenom svým důvtipem – vybaven tím, co mu poskytne dům a jeho skříň s hračkami… (TV Prima)

ssfan

Samozřejmě, že už to není tak dobré jako první dva díly, ale stále to v rámci vánočních filmů patří k celkem pěkné podívané. Dám 3 hvězdy. ()

vanderbart odpad!

Snad největší blbost pod sluncem... Jen představa vyvolá potřebu mít u sebe dálku a přerušit to utrpení Nikdy jsem neviděl víc, než pár minut, vážně síla. ()

ranp

První díl je jedním z mých nejoblíběnějších filmů s vánoční tematikou. I dvojku považuju za velmi dobrou, ale tento film si tvůrci mohli odpustit. Sám doma bez M. Culkina prostě nefunguje. I ty dvě hvězdičky jsou asi moc. ()

Cejny

Odpedem bych tento film nenazíval, humor tu stále najdete dost a dost. Jedinou jeho chybou je, že se snaží žít z předlohy s Culkinem, který nám od té doby už vyrostl a tak byl nahrazen jiným hercem...už to prostě není ono. ()

JADIM

Myslím, že hlavným dôvodom extrémne nízkeho hodnotenia je názov, ktorý tento film akokeby zaraďoval do pôvodnej série Sám Doma s Kevinom. Napríklad na ImdbSám Doma 3 "až" 44%, čo je 2x viac ako na ČSFD. Úžasného Culkina nebolo ľahké nahradiť, ale myslím, že Alex sa dá považovať za úctyhodnú alternatívu. Je podobne sympatický, šikovný a zákerný ako Kevin. Vo filme je vidno aj nejakú originalitu, nebol to iba kopirák prvých 2 dielov. Boli tu rozdielne nápady a celkovo aj dej bol robený na iný štýl. Taktiež sa mi pozdáva atmosféra ulice s jednou príjazdovou cestou na zasneženom Chicagskom predmestí. Aj Sám Doma 3 je stále film, ktorý si na vianoce vždy rád pozriem a mrzí ma toto malé hodnotenie. Nemohol by byť profil filmu aspoň modrej farby? :( 7,5/10 (Videné v TV, SK dabing) ()

Melios

Sám Doma 3 má v sérii veľmi nezávideniahodnú pozíciu. Jednalo sa o prvý pokus natočiť tradičnú rodinnú komédiu o malom chlapcovi, ktorého prídu vykradnúť (podotýkam, že nesmrteľní) mentálne zaostalí lupiči, bez Macaulay Culkina. A diváci to dali tvorcom riadne zožrať. Tu na ČSFD je film na tom tak tragicky, že si vyslúžil hodnotenie 22% a pozíciu 228. najhoršieho filmu na stránke. Je to, ale naozaj až tak strašné? Ja si to nemyslím. Je síce pravda, že zo mňa hovorí silná nostalgia (film som videl naposledy tak 8 rokov dozadu a dnes som si dal opáčko), no vždy som považoval Alexov príbeh za jedno z najviac nedocenených filmových pokračovaní. Netvrdím, že sa jedná o skvost hodný porovnania s jednotkou, prípadne dvojkou, no istotne si nezaslúži takéto mizerné hodnotenie. Z pohľadu produkcie sa jedná o v celku zvládnutú rodinnú komédiu so slušným vizuálom, podarenou kamerou (sem rátam aj experimentálne uhly) a viac než úctyhodným soundtrackom, ktorý originálu hanbu nerobí. Veď nie sa čomu čudovať, keď sa aj pre tretiu snímku vrátila väčšina producentov. Čo sa, ale týka scenára, ten už je niekde inde. Evidentne je písaný pre omnoho mladšie publikum s veľkým zameraním na slap-stick humor, ktorému je podriadené aj chovanie niektorých postáv. Hlavne zlodejov. Tí sa, aj na pomery série Sám Doma, chovajú viac než idiotsky a ich jedno-dimenzionálne premýšľanie tomu tiež moc nepomáha. No musím uznať, že som si film stále celkom užil. I keď bol často kostrbatý a postavy sa nejedenkrát správali ako NPC-čka z Oblivionu, absurdnosť celého projektu dosť napomáha a zachraňuje jeho slabšie pasáže. Sám uznávam, že ma trojka vždy dokázala najviac rozosmiať z celej série. Aby som to teda zhrnul. Keď sa na to pozriem najobjektívnejšie ako dokážem, stále zastávam názor, že sa nejedná o až tak nepodarený film. Ako áno, svojim predchodcom nesiaha kvalitou ani po členky, no ani to nie je zlý film. Vidím to na takých solídnych 6/10. Rád si to kedykoľvek znova pozriem. To už, ale nemôžem povedať o štvorke a ďalej.. ()

BluT odpad!

FU SD3. Jedno z vůbec nejhorších pokračování. Nevím, jak by to vypadalo, kdyby tam hrál furt Macaulay Culkin, ale takhle fakt hrůza. ()

NICOX

Tohle je fakt hrůza!! Výsměch Sám doma s Macaulay Culkinem. Ty lidi nejsou snad ani herci. Já si tu 1* snad ještě rozmyslim.. 25 % ()

Ondra16

Opravdu je to místy hodně přitažené za vlasy a v podstatě pouhé vykrádání dobrého nápadu prvního dílu. Ale když se povzneseme nad tu naivnost, tak se na to dívat dá. Nečekejte od toho nic víc než přesně 102 minut zabitého času, tento účel to naštěstí splní. Radši se budu dívat na tohle, než abych šel kydat hnůj.. ()

rozbris

Určitě je více filmů horčích než tento, ale to neznamená, že by to mělo dostat lepší hodnocení. 8-letý kluk, který snad snědl všechnu moudrost světa, není to náhodou potomek Einsteina?? Tohle už je fakt přehnané!!! Na druhé stránce se zasmějete a proto si to zaslouží aspoň tu jednu *. ()

iXtr3m3

WTF? Po opätovnom zhliadnutí po dlhých rokoch s deväťročnou dcérkou sa to dalo, možno dám aj slabšie tri hviezdy, keď si to premyslím. Jasné, slabšie, ako prvé dve časti nezrovnateľne, ale stále to malo svoje čaro, dokonca aj pokusy o originalitu. ()

borec999

Ja osobne by som to vôbec nevidel tak tragicky. Áno, hlavný herec nesiaha Macaluayovi Culkinovi herectvom a charizmou ani po členky a Harry s Marvom sú tiež nenahraditeľní, ALE-stále je to podľa môjho názoru vcelku fajn rodinná komédia, s veľa dobre vymyslenými, zaujímavými a vtipnými pascami, mladou Scarlett Johansson a pár osviežujúcimi nápadmi(autíčko na diaľkové ovládanie, papagáj). Raja Gosnell, ktorý sa na prvých dvoch dieloch podieľal ako strihač si natočil vlastnú lacnejšiu a slabšiu verziu Home Alone, ktorá ma ale na rozdiel od 4ky,5ky a remaku z 2021 nijako neurazila. 3* a štvrtá subjektívne navrch-film v čiernej farbe a v rebríčku top najhorších filmov skrátka vyzerá inak... ()

wosho odpad!

Dojení krávy, která je už dávno bez mléka, je v Hollwoodu hodně oblíbeným koníčkem zoufalých producentů. A toto je nádherným příkladem té činosti, která sama v závěru musela stát pár zničených kariér a milionů dolarů v prdeli. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, na svůj tisící komentář na čsfd jsem si měl asi nalézt lepší a hodnotnější film. Hold co na plat, život stojí v jistém smyslu za hovno, jako tato sračka, v jejímž stínu i ona sračka ztrácí svou sračkovitost:-) ()