Nebezpečné pokušení

• USA Knock Knock (více)

Evan Weber (Keanu Reeves) je úspěsný architekt, šťastně ženatý muž a otec dvou dětí. Jeden víkend zůstane sám doma, aby mohl v klidu pracovat. Venku prší a náhle se ozve zaklepání na dveře. Jsou tam dvě krásné mladé dívky (Lorenza Izzo, Ana de Armas), celé promočené a ztracené, chtějí se jen osušit a použít telefon. Jejich poklidná návštěva se však mění v peklo... (Magic Box)

ARI50

No kdo by je nepustil že, byl to ve směs povedený thriller s menším napětím a solidní akci a důležité je že tam byla Ana, povedené. ()

Necrotongue

No, jde tuším o mé třetí hodnocení snímku Eliho Rotha a jedna pěticípá je u mě zatím jeho maximem. Já ho samozřejmě nechci nikterak shazovat, to, že mě jeho tvorba neoslovuje, ještě neznamená, že musí být nutně špatným scénáristou a režisérem. Vypovídá to jen o tom, že mi jeho styl nevyhovuje. Zápletka této komedie (distributor se v žánru dost ošklivě sekl) mi přišla fakt slabá, děj se mi zdál být převelice nevěrohodný a celý film na mě působil tak, že se Eli Roth potřeboval prostě jen pořádně vyblbnout. Hvězdičku jsem nakonec přiklepnul jen za (v určitou dobu fungující) erotické dusno a s ním spojenou Anu de Armas, to ale nevydrželo dlouho, pak pro mě celý příběh tak nějak zbizarněl. Postava, kterou ztvárňoval Keanu Reeves, mi připomínala figurku z jednoho starého slovenského vtipu, v němž manželka přistihne svého partnera v situaci choulostivé natolik, že už choulostivější být nemohla, a on se zoufale brání slovy: "Znásilnila ma! Aj by som sa bránil, ale bol som taký slabučký!" Ano, Evan by se taky jistě bránil, ale ta jeho jizva... Pech, no. Nevím, jestli jsem to pochopil správně, ale nabyl jsem dojmu, že se děvčata celou touhle home invasion vlastně jen bavila. A to mi právě nesedí. Pokud jste vlastníma rukama v životě nekopali hrob nebo alespoň výkop (například pro vodovodní přípojku), asi vám nedojde, jaká je to hnusná dřina. Fakt nevěřím tomu, že by to ty dvě pádesátikilové roztleskávačky mohlo bavit. No jo, no, byla to pro mě z větší části šaškárna říznutá nudou, takže ten solitér vyjadřuje dost slušně mé pocity. / Poučení: Pokud nejsou rodiče doma, neotvírej cizím lidem. ()

luka4615

Koncept filmu vypadal na první pohled dobře, trailery vypadali též slibně, nicméně ve výsledku jsme dostali blboučký a zmatený film, s ještě zmatenějším Keanu Reevesem. ()

JASON_X

Thriller/Horror? Tohle?? Někomu koukám docela dobře jebe. Nepříliš vtipná komedie? To spíš. Proč nepříliš vtipná? Protože Reeves hraje tak pitomýho osla, a ještě k tomu tak pitomě, že to ani není vtipný. Docela jsem fandil těm dvěma flundrám, když už jsem definitivně pochopil, že scénář je monstrózně retardovaný/psaný s obří porcí nadsázky, vyberte si. Z přehršle debilit mi v palici zůstala asi jen ta, jak ony dvě děvčata se smíchem kopou ca dvoukubíkový hrob a jedna u toho má ještě v hubě žváro, tuhle scénu musel psát někdo fakt hodně odtržený od reality. ()

Morholt

Jednodušší Funny Games s holkama. Dokud to děvčata nerozjedou, nemá film prakticky co nabídnout, pokud tedy nepočítám fakt, že Reevesovi role milujícího otce a manžela fakt nesedne. Když ale pak obě potvory začnou s terorizováním, jedná se o docela solidní zábavu se sexy kočkama, které dokážou lézt pekelně na nervy, myšleno v dobrém. Bohužel hlavní hrdina je takovej blbec, že si o to, co se mu děje, vyloženě říká a totéž se dá říct o jeho eventuálním zachránci. Chápu, že ve stresové situaci nemusí člověk jednat vždy racionálně, ale tohle bylo prostě moc. Celkově žádná hitparáda, ale ušlo to. 50% ()

Lucasion

Silný film. Rozhodně jsem nečekal, že to bude mít až takovéhle grády. Keanu Reeves je naprosto parádní. Šťastný muž od rodiny zůstane na víkend doma sám. Prší. A u domu zaklepou dvě mladé holky. Co dál? Eli Roth filmy umí a atmosféru taky. Tady doslova trýzní hlavního herce všemi dostupnými prostředky. Od určité fáze filmu je to spíš hra s nervy. Vzpomínám na Funny Games (2007), kde byli herci vystaveni taky šikanování a týrání. Ovšem zatímco ve Funny Games to fungovalo na sto procent, tady mi mnohdy přijde terorizování za hranou a nepříliš opodstatněné. Oblíbený Keanu tady dostává psychickou i fyzickou bolest každou scénou a každou chvílí. A jelikož znám režiséra, tak mi i bylo jasné, jak to celé dopadne. Knock Knock rozhodně není špatný film. Naopak je velmi dobrý. Atmosféru má skvělou a docela se kloním té kolonce - horor. Ale ruku na srdce, na mě už to bylo asi moc. Pro mě už to bylo příliš kruté a zopakovat si to nemusím. PS: Opět je ve finále v titulcích nejlepší možná doprovodná hudba. (70 %) ()

ScarPoul

A to som sa na to vážne tešil. Reeves ma strašnú smolu na filmy. Všetko je to scenáristicky tak prostoduché až to zabolí. Pritom herecky je on aj dve krásavice výborný. Hlavne Ana De Armas je na spapanie. Ale celá tá hra na mačku a myš pomaly prestane strácať atmosféru, lebo netlačí na pílu. Roth je rutinnér. V snahe byť iný, je žánrovo mdlý a nedostane svojmu slovu. Tým, že v trailery ukáže niečo čo vo filme nie je, klame diváka a ničí tak dobre vykreslenú atmosféru. V Pasti s Ellen Page a Patrickom Wilsonom funguje rovnaká zápletka o dve triedy lepšie. Hlavne je tu veľa nelogickostí. Či už je to fakt, že polícia nevolá naspäť po prerušení hovoru, alebo fakt, že terapeutka videla hlavnú postavu v nedobrej situácií a ako kamarátka skôr ženy ako hlavného hrdinu jej nedá vedieť. Tri dávam za herecké kreácie. ()

Caelos

Fakt sexy blondýna, fakt špatný Keanu Reeves, spousta momentů "cože?" konec pobavil. Jinak docela nudle, jako všechny tyhle home invasion. ()

Lacike

Je to nejaka divna parodia na horor alebo co. Fakt neviem. Napinave to nie je ani na sekundu. Eli Roth znova dokazuje, ze je sice nadsenec ale bohuzial bez talentu. Zapletka o tom, ze rodinne zalozeny dobrak pozve domov dve mrchy, ktore zacnu robit rodeo nie je dvakrat originalna a ani nie je dobre spracovana. Film vyzera, ze ani nemal scenar a herci iba improvizovali. Roth zlyhava v budovani napätia a akejkolvek atmosfery. Dokonca ani nevie poriadne viest hercov a tym padom vsetci pôsobia jak nejaki ochotnici z hornej dolnej. Pritom Reeves alebo Ana de Armas v inych projektoch dokazali, ze su dobri herci. Hlavne prva tretina filmu je neznesitelne nudna a aj v hocijakom porne vidno uveritelnejsie zvadzanie ako to, co sa predvadza v tomto shite. No a potom nastava teror vrcholom ktoreho je to, ze Reevesovi odstrihnu jeho milovanu ofinu. Trpel som s nim. Ale z uplne ineho dôvodu a to toho, ze som si pustil tuto sracku. Urobil som to len z jedneho dôvodu a nastastie nie nadarmo. Konecne som sa dockal full frontalu mojej milovanej Any de Armas. Stalo to za to a len vdaka tomu davam jednu hviezdicku. ()

BoPo

Páčilo sa Vám Funny Games USA (2007) a hovoríte si, že by ste si po x rokoch dali znova niečo podobné? Tak Vás Nebezpečné pokušení môže príjemne prekvapiť. Keanu Reeves je toporný ako vždy, ale tu to ako tak sedí. Navyše ku koncu filmu predvádza aj nejaké tie výrazné emócie. Hlavným kladom filmu je však dvojica Lorenza Izzo a Ana de Armas. Podarilo sa im plynulo prejsť od sexy bab ako vystrihnutých z porno zápletky k neznesiteľným čúzam, ktoré Vás serú všetkým čo urobia/vypustia z úst a následne to zakončia magorkami s pošahaným zmyslom pre humor. Ak by tam na miesto Reevesa bol Brad Pitt, tak by som tomu napálil plný počet hviezd. Celú dobu som sa bavil tou postupnou demoláciou života muža/manžela/otca, pobehovala tam polonahá a miestami úplne nahá Ana de Armas, a malo to príjemne nešťastný záver. ()

JohnCZ

Absurdní psycho komedie, žádnej extra thriller a už vůbec ne horor (horor je to maximálně tak pro hlavní postavu, ne pro diváka). Praštěnej námět funguje a škoda, že není rozveden do nějaké výživnější pointy, ale ačkoli se film jakože na oko tváří vážně, je to prostě bžunda už jen díky přehrávajícímu Reevesovi a správně pošahané dvojici neznámých kočiček. Kdo u scény s facebookem těsně před koncem hry nevyprskl smíchy, tak kecá. Tahle moderní adaptace pohádky O Smolíčkovi mě nečekaně fakt bavila. ()

corpsy

Eli Roth sa nehodí na malinovky, ako je táto. Jeho najväčšou devízou je dvíhať žalúdky a nie snažiť sa o hitchcockovské napätie, ktoré aj tak nedosiahne. Eli, nabudúce niečo pre tvojich fanúšikov. ()

DEXTER099

Knock Knock,je zářný příklad emancipovaného filmu.Každé žena ,kterou někdy psychicky či fyzicky zranil nějaký muž musí u tohoto snímku chrochtat blahem :-)I když výjímky se vždy najdou.A pánové,kdo by odolal těm dvěma...,i když mé tipy to nejsou :-).Za mě celkově 65% a tři hvězdy. ()

berny2468

Eli Roth navždy již znám jako Donny Donowitz aka Žid Baribal je vcelku plodným tvůrcem. Ovšem kvantita se ne vždy ztotožňuje s kvalitou. A to právě zde u Antonia Margharettiho platí stoprocentně (byť Pýcha národa jako 12 minutový film funguje božsky). Zde má k ruce nepříliš zdatného herce Keanu Reevese, který s jeho charismatem utáhne akorát málomluvné akční hrdiny. Avšak má-li hrát vážnější roli, to uz krapet nedává. Zde je Otcem, manželem a také úspěšným architektem, jehož o volným víkendu “přepadnou” stopařky, které ho svedou a navždy mu obrátí život naruby. Příběhově (který nápadně připomíná pornografické filmy) je zvela jednoduchý a o ničem. Film není ani horrorem a ani psychologickým thrillerem, což by asi chtělo. Avšak nějak se na to dá koukat a přestože délka mohla být kratší i to rychle uteklo. To se cení. Přesto jedinou větši světlou stránkou je zde Ana de Armas. Za tu tedy ještě jednu hvězdičku navrch. Jinak se dá film s klidným srdcem vynechat. O nic krom opět krásné Any de Armas nepřijdete. 3/10. ()

hous.enka

Knock knock rozhodně není horor: není strašidelný, chybí mu překvapivé momenty a vlastně celé to nepříjemné šikanování začíná bohapustým divokým š.... Knock knock je dalším z filmů, kdy oběť šikanuje někdo zvenku v místě, kde by se člověk měl cítit nejlíp: doma. Nepřináší ale nic nového a pointa je slabá jak vodou rozředěný javorový sirup, což je opravdu mizérie. Předvídatelné, nepřekvapivé, navíc ty holky mě děsně rozčilovaly... za dvě, sorry Neo. ()

ledzepfan

No co no..taková oddychovka.. Asi půjdu trochu proti proudu ale rozhodně více mě bavila první cca půlka, kdy to ještě bylo spíš divné než vyhrocené. Bavil jsem se nad tím jak Nío ve středních letech zasekaný v Matrixu roztěkaně přesedá z židličky na židličku ve snaze odolat těm pipkám, které se už u dveří jasně rozhodly, že ho tam prostě chcou, potřebujou a budou mít i kdyby se tam objevil agent Smith a začal po nich metat trakaře. Měl jsem prostě pocit, že v téhle části do toho Reeves vnesl něco navíc.. V půlce druhé už to byl zase jen stokrát ohraný kolotoč, který nepřináší nic nového a krom lehce vtipného závěru do toho ani Roth nezapracoval moc invence....Spoil..... A nejhorší na tom je, že ho ta milovaná žena beztak stejně vykope z baráku. I když dělal co mohl a půl filmu pak dostával hnusnou čočku.... ()

schizmo

Kurevskej SPOJLER. Nejdřív jsem myslel, že tohle bude laciná fraška s prapodivnou portugalskou produkcí a frigidním Reevesem. Naštěstí se ukázalo, že nabídku trojky s dvěma kočkama neodmítne ani šťastně ženatej, usedlej architekt (kterej je ale taky bývalý DJ :D :D :D). Jenže z divoký mrdačky na jednu noc se vyklube nezvaná návštěva, která nemá v plánu odejít a odehrává se docela nelítosná exploatace, v podstatě něco mezi Hard Candy a Funny Games. Jenže Elijáš Roth ve snaze z toho udělat další extrém jako třeba v jeho Hostelu, nehraje podle žádných pravidel a vám brzo dojde, že tenhle dýchánek je dost jednostranně pojatej. Osobně obdivuju Keanovu odvahu do tohodle braku jít, protože po všech těch Matrixech, Constantinech a Johnech Wickách je tohle snad jedinej film, kde nejen že dostane na prdel, ale skoro bych řek, že je tahle role nehodna jeho hereckého postavení. Další věc, u které vám rozhodně zatrne, bude nevycválanost a drzost těch dvou bičíz, při které se vám bude vařit krev žilách. Tady jediný, co by pomohlo, tak pomsta ve stylu Lidské stonožky :D. ()

maddy

Knock, knock. Who's there? Eli! Eli who? Eli Roth, a bad director. Aj keď sa v prípade Knock Knock jedná asi o „najnormálnejší“ Rothovov film, tak v ňom iba potvrdil, že nech točí akúkoľvek látku, tak ju jednoducho nezvládne. Doteraz nenatočil ani jeden vyslovene výborný film a i keď sa v prípade Knock Knock nejedná až o taký brak ako v prípade Hostelu, ktorý si popularitu v našich končinách získal hlavne zasadením na Slovensku, tak stále je to veľmi podpriemerný film, ktorý najviac potápa mizerná Rothova réžia. Celý tento home invasion sa tentoraz prekvapivo nesie v pomerne „light“ podaní čo by nebol problém, keby tomu Roth vedel dodať čoby len kúsok napätia alebo jednu zaujímavejšiu scénu. Avšak nie, keď už aj má dôjsť k nejakej vyhrotenejšej scéne - napríklad keď sa Keanu dostane zo svárov titulnej dvojice, tak ani nie po desiatich sekundách je jeho vlastnou neschopnosťou po akejkoľvek adrenalínovej naháňačke po dome. Navyše všetky postavy sa chovajú ako kompletní idioti (víťazom je rozhodne scénka s kolegom, či kto to vlastne bol, ktorý v polovici filmu navštívi dom a nájde titulnú postavu uviazanú o stoličku) a Roth absolútne nezvláda ani prácu s hercami. Keanu Reeves síce nikdy nebol vyslovene „oscarový“ herec, ale čo predvádza v Knock, Knock je skutočne ten najhorší herecký výkon aký som tento rok videl a jeho prehrávanie zachádza až za hranicu znesiteľnosti. Nedokáže predať vyslovene ani jednu polohu, čo to je zúfalý manžel, nadržaný samec alebo naštvaný otecko a to je u Á-čkového hollywoodskeho herca na pováženie. Na jeho obranu musím však povedať, že to tak celkom nebude jeho chyba a skôr mám pocit, že tu Roth nikomu nedokázal presne vysvetliť čo a ako v ktorej scéne vlastne zahrať. Knock, Knock by sa vyslovene hodila nejaká réžia, ktorá by pracovala s psychológiou postáv a ponúkla skutočne deprimujúci pohľad na neveru. Na akékoľvek psychologickú rovinu však Roth neprekvapivo zvysoka kašle a točí si svoj ničím výrazný (pod)priemer. Záver by následne mohol byť príjemne nejednoznačný, kde by sa nakoniec dalo fandiť obidvom stranám, či už tým dvom pošahaným kočkám alebo nevernému manželovi, no to by vo filme nemohlo dôjsť k tomu jednému úmrtiu, na ktoré sa v závere úplne pozabudlo a celá „pointa“ je tak až na smiech. Vo výsledku je tak Knock, Knock až priveľmi „light“ na to aby fungoval ako guilty pleasure, a až priveľmi hlúpy na to, aby fungoval ako napínavý home invasion thriller. Akurát je občas až tak blbý, že je svojou blbosťou nechcene zábavný, takže nakoniec s prižmúrenými očami aspoň tie dve hviezdičky ... z úcty k Reevesovi. CELKOVO: 2* (4/10) ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Inu, dlouho se mi nestalo, že by mě film takhle rozpálil doběla. Byť by podobná záležitost byla s největší pravděpodobností objektivně někde na jedné dvou hvězdách, odmítám pro tentokrát být objektivní. Ubohá břečka největšího kalibru s tak mizernými hereckými výkony, že se za to člověk až stydí, že je tohle vůbec možné. Mám Keanu rád, nicméně tohle byla hrůza děs. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (více)