Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

Psycho.R

Slaboučký pokud navázat na tradici pohádkových komedií. Cool byl opravdu jen rybodlak a král. Ps. za ty Windows zvuky bych zabíjel, páč jsem se na to díval na PC a myslel jsem, že mi pořád chodí maily :D. ()

D.Sleeper

Kdyby nebyly ryby, nebyl by pak ani rybodlak... A z pohádek přes kopírák by nám jenom rostl tlak... Vzácně se tu potkává originální zpracování s osobitou, netradičně pohádkovou, kouzelnou atmosférou. Co na tom, že se točilo "pod vlivem" a scénáristé měli o "Kolečko" navíc... Výsledek je sice bezprizorní, ale i tak je zde zachováno niterní sepětí se samou podstatou opravdového pohádkového příběhu. Lze tedy závěrem říci, že pohádkový hábit je tomuto snímečku stejně vlastní, jako prasodlakovi ten nejlépe vyzrálý, probublaný a nabobtnalý mokřad... ()

montenegro odpad!

tak tohle se hrubě nepovedlo, ani skvělý Ondra to nemohl zachránit....nejsou náhodou pohádky točené primárně pro děti?? ()

elent

Prostě zábava... Chytrosti o tom, že pohádky mají být primárně pro děti, píší pouze lidé, kteří o pohádkách nic nevědí... Takový komentář je na stejné úrovni, jako tvrzení, že zemi a život na ní stvořil bůh. ()

Jozka7 odpad!

Nemohl jsem vidět, ale mí bližní ano. Drahá polovička se po shlédnutí pohádky nechala slyšet, že za natočení braku by filmaři měli vracet dotace. Zbytek rodiny přepnul po deseti minutách. +++ Tak shlédnuto. Podobné smažky lze vidět a slyšet kdykoliv třeba v Praze na hlavním. ()

mravec odpad!

S neuvěřitelnou vytrvalostí jsem se snažil najít klíč ke sledování tohohle výblitku, nejvíc asi kvůli zúčastněným hercům, sic marně. Fraškoidní (fraška byla cílená, ale krutě nezvládnutá) záplava trapných charakterů, debilních replik, vtipů pro retardy a nějaké té kreténská písničky navrch. Absolutní ztráta soudnosti výsměch do ksichtu i podprůměrně inteligentního diváka. Naštěstí jsem na posledních pár desítek minut usnul, což mě zachránilo před silným krvácením z očí. Kdyby to byl film, co natočili středoškoláci, řek bych slušná výprava. Jinak by to odpovídalo. Tak. Trauma zažehnáno. ()

Megynka

Tak první půl hodinka mě opravdu moc neoslovila a říkala jsem si, co je to za hloupost ... nakonec se mi ale pohádka docela líbila, i když bych řekla, že šlo spíše o komedii ve stylu Kameňáku ... Chvílemi se mi tam některé postavy zdály povědomé, třeba kníže jednou vypadal jako Johny Depp a následně zase jako Kloboučník z Alenky :) Některé dialogy byly trošku na hlavu a chvílemi to působilo jako reklama na porno, ale byly tam i veselé chvilky, hlavně tedy Jaroslav Plesl byl naprosto bezkonkurenční! :) ()

Romanstekl

Bohužel tuto zrůdnost nezachránil ani Vetchý, který sice jako jednotlivec podal dobrý herecký výkon, ale co na plat ke všemu ostatnímu...jadnoznačně nejhorší novodobá pohádka, odpad nedávám jen proto,že jsem dokoukal, což se kolikrát nestane ani u filmů, které hodnotím jednou hvězdou. Jedna hvězda snad za Vetchého, který za režii, scénář, zpracování, dabing...atd...atd...nemůže. Nic tupějšího jsem v pohádce už hodně dlouho neviděl a doufám,že ani neuvidím. ()

Godhaj odpad!

,,Ryby! Konečně, já chci vokouna!“ Tato pohádka není kvalitní, je to prostě špatná pohádka. A to ne kvůli tomu, že se snaží být jiná, modernější, ale proto, že: příběh nestojí za nic, a vliv postav na něj je mizivý. Většině postav, především strašidlům není rozumět. Všechny postavy hovoří nespisovně, ba i sprostě, a to prostě k pohádce nepatří. Dále se postavy chovají jako pitomci a hlupáci a herci příšerně přehrávají. Např. král hraný Vetchým je ta nejneschopnější a nejprotivnější postava celé pohádky. Tato pohádka je prostě hloupá, ošklivá a trapná! ()

ForGump

Kdyby byly ryby jsou na druhé zhlédnutí ještě lepší a zvrácenější než napoprvé. Tam se snad žánru pohádky tak, jak ho vykládaly snad všechny příručky, drží jen, co se týče postav, jsou tu tedy nadpozemské bytosti a království, ale ta nekonvečnost s jakou promlouvají a jaké vlastnosti mají je neuvěřitelně osvěžující. A vzhledem k inteligenci režiséra Prušinovského to je nepopiratelně záměr a bezvýhradné potírání všeho co diváci znají. Podobně se zachovali i tvůrci Čertího brka. A je to super přístup. Úplně převrácené, proti veškerým očekáváním. 80% P.S. Viděl to Kamil Fila? Tady by si ten crush na Jenovéfu mohl dost prohloubit.. 😁😁 ()

Eraser

Pokud bych to měl brát jako komedii a parodii na pohádky pro dospělého diváka, je to za 4*, pokud bych to měl ale brát jako pohádku pro děti, tak je to čistá nula. ()

JLH odpad!

Pozor pohádka, (ne)dětem nepřístupno... Nedokoukal jsem to. Z toho co jsem viděl to postrádalo pouze dvě věci, scénář a režii. ()

Stejšn

Příšerný scénář, dialogy a přehrávající všichni (vč. Ondřeje Vetchého!!!) herci mě donutili po půl hodině zhnuseně přepnout jinam. Nedokoukal jsem, takže nehodnotím. Ale vypůjčím si repliku z Windows, tak jako si z nich tenhle film půjčuje zvuky: pohádkový program České Televize již dlouho provádí neplatnou operaci a měl by být ukončen! ()

MartinTerran

Tak tahle pohádka se do mého vkusu netrefila. Nepochopil jsem jestli to bylo myšleno jako parodie či vážná pohádka, ale ani v jedné kategorii to nemůžu hodnotit kladně. Nápad nebyl rozhodně špatný, ale to provedení bylo fakt zlé a celé mi to přišlo takové nesmyslné. Herecké výkony špatné nebyly, ale to bylo tak jediné co zde mohu pochválit. Hodnocení: 35/100. ()