Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

cure

Dávam 5 hviezd. Spolu s golfistom tak rozprávka dostáva od nás aspoň 2,5 hviezdy, i keď 3,5 by boli myslím spravodlivejšie ))) Zároveň sa podpisujem pod komentár od Šakala s jednou výhradou, že skutočne to nie je to tak infantilné, ako by niektorý chceli zrejme vidieť všetky rozprávky, ale napriek tomu je to aj pre deti. A naviac sú tam pekné pesničky ))) ()

anitae

Kdyby byly v prdeli ryby,...to by mě opravdu zajímalo co tvůrci požili, protože to musel být sakra dobrej matroš...ale výtvor neni komedie, natož pohádka .... ()

GIK

Tak se mi zdá, že v americký, teda v český televizi probíhá soutěž o to, kdo natočí horší pohádku. Tenhle výtvor musel být minimálně ve finále. A ty zvuky z Outlooku - hnuuussss!!! ()

Avantgarda

S mým hodnocením asi hodně z vás nebude souhlasit, ale mě se tahle pohádka prostě líbila. Je pravda, že je v ní spousta věcí, které byli více než příšerné, kupříkladu u každé písně jsem měla chuť odřezat si uši a poslat je autorovi textu, fakt, že princezna fňuká protože nemá dost svalů, mi připadá jako hodně podprůměrný fór, ale nemůžu říct, že je to ta nejhorší pohádka, kterou jsem v poslední době z českých filmových dílen viděla. Hodně oceňuji celkovou přehnanost, která v pohádce panuje, baví mě jak herci přehrávají, obzvláště mě bavil Marek Taclík, Ondřej Vetchý, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová, Ondřej Pavelka a Zuzana Bydžovská, to je hodně, ale každý z nich měl svůj specifický moment, který dodal pohádce své kouzlo a mě zaujal. Líbí se mi, že je konečně pohádka, ve které někdo zpracoval fakt, že všechny věštby, jsou sice opravdu barvitě vyřčeny, ale naprosto nedávají smysl, nedají se zapamatovat a nikdo je nechápe. Konec pohádky je opravdu markantně debilní a dost mě zklamal, ale to je častým pohádkovým jevem, takže zklamání z konce nemá až tokovou váhu. ()

brunetkabbb

Celou dobu jsem si říkala - kdo proboha psal ten scénář? Příšerná slátanina. Jediná scéna, která jakž takž ušla byla, když se na mávnutí proutku objevila kapela a zahrála celkem líbivou písničku. Od natočení pohádky Anděl páně stále čekám na něco podobně krásného a ... NIC. ()

quixote

Ač nemusím modernizované pohádky, velmi si cením si pokusu o originalitu a humor, který většinou funguje. Ty kejkle s kouzelným proutkem ale opravdu příliš často postrádaly elementární logiku, která by měla být i v pohádce, má-li být "uvěřitelná". Také souhlasím s názory, že je to spíše příběh pro dospělé, malé děti to nemůžou pobrat se vším všudy. Jinak by to ale bylo klidně za 5*. V sáhodlouhé řadě zapomenutelných a pohádek s donekonečna recyklovanými motivy je to prostě svěží vítr, monolit, který se nedá přehlédnout, ale asi ani zopakovat. ()

Flexaret odpad!

Stupidity: over 9000! Přirovnávat tohle dílo k Macourkově poetice znamená totální nepochopení toho, na čem humor jeho pohádek stál. ()

marusshhka odpad!

Každý rok se marně těším na kvalitní pohádku, z téhle budu mít pachuť ještě dlouho. Pár dobrých nápadů se naprosto rozbředlo v trapnosti tohoto výtvoru, který pohádkou pro děti rozhodně nebyl :/. Kdyby raději natočili jen jednu pohádku, ale zato pořádně. ()

PedroPo

Dávám plnou palbu a nestydím se za to :) Chápu, že Kdyby byly ryby by byla na Štědrý večer moc, ale na Boží hod sedla perfektně. A vůbec mně nevadilo, že to nevypadalo "pohádkově". Naopak, královsky jsem se bavil (o moc víc, jak 24. 12.) a příští rok o svátcích se na ní rád podívám znovu. ps - Bokovo holky se fakt povedly... ()

Oonika

Musí se nechat, že to možná bylo spíš pro dospělé, ěro děti ty dialogy byly možná trochu moc... Ale 20% blatouch a 80% leknín, to prostě nejde nechat bez nadhodnocení. Navíc výborné herecké obsazení. ()

Black-star

Nepřišlo mi to tak ubohé jak "Láska na vlásku" (premiéra ve stejném roce), bylo to aspoň dobře obsazeno ale ke kouzelné a pohádkové pohádce tomu přeci jen něco scházelo. Možná to bude chtít pár let než si tato pohádka sedne a lidé si jí oblíbí, ale některé věci se těžko tráví - například vlkodlak ze kterého se stane rybodlak ze kterého se stane prasodlak a nemluvě o kouzelném pstružím oku, které vykládá věždby a vysílá telenoveli z vedlejších království. No prostě nevim nevim, při sepisování této pohádky to byl asi hodně veselý trip. ()

spacylemon

"Mně rozhodování působí trápení. Já při tom strašně trpím. Mě baví jíst okouna. Já sním třeba tři okouny!" :) ... Pohádková sabotáž na Boží hod vánoční... (kde ale chování postav, vývoj děje i dialogy dávají větší smysl než u 99 % "seriózních" pokusů) ()

Jonatána

Už jsem to tady psala včera do nějaké "soukromého poznámky", protože normální komentáře nešly. Nejprve jsme nevěřícně zírali a pak jsme se skvěle bavili. Jen jsem si celou dobu říkala, že tohle fakt není pohádka pro děti na Boží hod. Ale jak už tady někdo psal: to není problém této pohádky, ale televize, která ji v tomto čase nasadila. takže za mě fakt dobrý. Jen to asi nemělo jít na Vánoce a hrát si to na novou pohádku pro malé děti. ()

markotter

Tuhle pohádku měla dát ČT na Štědrý večer. Nemusel bych koukat na tu trapnost o písařovi. Na rozdíl od ostatních tuhle pohádku považuju za jednu z nejlepších za poslední dobu, i když jsem si říkal, že to asi nebude nic pro konzervativní diváky a myslel jsem ty šedesátníky s pivem na stole. Ale jak na to koukám, bude těch konzervativců asi víc. ()

Mik_e

Jediný problém téhle pohádky je ten, že pohádkou vůbec není. Tedy rozhodně ne pro děti. Je pravda, že po strašném úvodu se to malinko zlepšuje, nicméně předčasný jásot je zbytečný. Dvojsmysly, výraz "smradi", a další...kde to jsme?? Nehledě na to, že většina postav byla totálně retardovaná, mluvila i jednala tak, a bylo to faaaakt vtipný - doporučuje čínskej bůh srandy a Zdeněk Troška. Nebýt to pro děti, místy trochu zábavné to být mohlo (postava napudrovaného komořího, ten si to fakt užíval), jenže takhle někde opět selhal lidský faktor. Na tuhle "pohádku" jsem se podíval na "doporučení" kamaráda, takže mu jdu obratem z pomsty doporučit Babovřesky 3. ()