Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

mh.mail

40% - Ten film se špatně hodnotí, protože určitě nejde o podprůměr, jak by napovídalo hodnocení, jen se moc nehodí na pohádku. Bohužel ve svém věku už těžko dokážu odhadnout, jak ho vnímají děti, ale mně přišlo, že drtivou většinu gagů ocení především dospělý divák. Na děti mi tam zbyl jen tuctový příběh tak trochu na ohrané téma "soli nad zlato" a možná ještě pitvořící se strašidla, z nichž nakonec efektivně zbyl jen "trans-dlak" v podání Marka Taclíka. Jako dospělý jsem se ale docela nasmál, bohužel dost často to bylo za současného nevěřícného kroucení hlavou nad tím, co všechno tvůrci dokázali nacpat do pohádky (a holič holící na návsi ženě nohy bylo to nejmenší). Nebýt to pohádka, která snad svého času šla na Štědrý večer (neviděl jsem), možná bych šel v hodnocení i trochu výš. ()

zdeny99

Kdyby byly ryby je tak ubohá pohádka, jako byl v ní ubohý výlov všech rybářů. Jen potvrzuje, že dneska si do pohádek narvou cokoliv, co nemá vůbec nic společného s pohádkou. A tak v této prasečině můžeme vidět demonstrace či princeznu zabývající se kulturistikou. [4174. hodnocení, 403. komentář, 44%] ()

Bozvav

To se zase jednou něco nepovedlo. Král byl infantilní debil, královna tak trochu prodejná manipulativní mrcha, princezna oplácaná feministka se zalíbením ve fitnes, Ludvíček nesympatický, slizký otrava, kterého by žádná doma nechtěla ani zadarmo, místní ovčané žrali jen ryby a vlezlo jim to na mozek a Nadsmyslné bytosti vůbec žádný smysl nedávaly. Korunu tomu nasadil prasodlak a Nikdáš. Děj nedával žádný smysl, pointa se nejspiše utopila v rybníce, písničky otextoval někdo, kdo zjevně má výrazné duševní problémy a odmítá si to připustit. Zkrátka a dobře od totálního odpadu je to jedno rybí šplouchnutí. ()

Mlle odpad!

Proč právě tihle lidé (tvůrci, herci) určují vkus diváků pohádek? A co se asi takovým lidem líbí? Proč nepracují někde v kanceláři nebo u soustruhu? Proč zrovna oni tvoří pohádky pro děti? ()

Saur.us

Nekompromisní svéráz, který boří zkostnatělý žánr pohádek. I když možná až moc brutálně. Ryby nejsou pohádkou pro děti ale pro fanoušky Prušinovského a jeho seriálových excentriků, které přetvořil do pohádkových postav. Z Ryb jsem měl podobný pocit jako ze Tří veteránů, kteří svým přístupem k absurdnosti a nadsázce svět pohádek také trochu rozbili. Škoda jen, že Prušinovský nedošel u diváků takového pochopení, jak by si za svoji "pohádku" s hvězdičkou zasloužil. ()

Ydrosten

Tak nám do zlatého fondu ČT, spadla další pohádka. Je sice stejně hrozná jako ty ostatní co už ve zlatém fondu jsou, ale je přece nová, jiná, lepší. Modernější pojetí tomu taky moc nepřidalo a i když se herci snaží, tak to stejně nespravily. Bohužel, jsem se nijak nedokázal ponořit do příběhu. Odpad nedám. Možná že ta 1 hvězda je trochu přísná, ale bohužel mi to prostě nepřišlo ničím moc zajímavé. ()

šarka

3,5* zaokrouhleno nahoru, protože tohle byla po delší době pohádka, na kterou se opravdu dalo dívat a která byla i místy vtipná!! Její kouzlo vynikne hlavně při srovnání s každoroční štědrovečerní zkapalněnou nudou a koncentrovanou trapností. Škoda, že tady je nepochopena...možná špatné načasování? ()

čmelda5

A jéje, tady je zas někdo chytrý jako rádio. Že to není pohádka v pravém slova smyslu a že není určena pro děti? Nebylo snad v úvodních titulcích napsáno pohádková komedie? To asi trochu napoví, že se nejedná o klasickou pohádku, jakých tu už máme desítky a stovky. Ale tahle se od nich naštěstí odlišuje. Princezna, která se dennodenně dře v tělocvičně, aby ve svatební den unesla svého ženicha, její bláznivý tatíček král, ještě bláznivější královna macecha, nechutné rybí oko v zavařovačce, rybodlak, hejkal, polednice, vodník a kouzelný proutek, to všechno natlačeno do jednoho celkem jednoduchěho ale originálního příběhu, který navíc nepostrádá humor, dobré hlášky, akci ani trefné zvukové efekty. Mně se to prostě líbilo a doufám - věřím - že se neutopí v oceánu všech našich nepovedených pohádek... ()

Colleague odpad!

Chvíli po shlédnutí jsme na chvíli přepli na Babovřesky a to byl v porovnání s tímhle ráj na zemi. Tam jsem se i jednou opravdu od srdce zasmál. Dlouho jsem přemýšlel, co vyzdvihnout na tomhle, ale nenapadlo mi vůbec nic. Totální slátanina, katastrofální scénář i herecké výkony. To si člověk říká, že dneska u nás může být režisér opravdu každý a ještě na to dostane od státu dotace. ()

hazaba

Nebyla to pohádka ale spíše komedie/satira. Chápu, že mnoho lidí naštvala, ale mi osobně se tento počin líbil víc než štědrovečerní pohádka. Pravda, pohádková strašidla byla šílená a Lišku nesnáším, nicméně princezna i rybář byli fajn a hlavní zloduch s rádcem taky nebyli špatní. Rychle zapomenutelné ale v danou chvíli pobavilo. ()

atmen

Anarchistická "dada pohádka", kde se děje vše, co v žádné jiné. Je jasné, že spousta fórků je již za čarou a spousta jich není ani vtipná a je vám trapně za tvůrce, ale při spoustě volovin cuká koutek a na mysl se vytane myšlenka - oni to tam opravdu dali.... Udělat si srandu z pohádek na Vánoce si zaslouží pochvalu, i když provedení mohlo být určitě lepší. Kdyby tvůrci dokázali lépe sebe sama (a své nápady) ukočírovat, tak by vznikl naprostý KULT, takto jen nebetyčný úlet., ale i to není málo.... ()

Luk Skywalker

Bylo to slabší než pohádka na Štědrý den. Označení pohádková komedie bylo zcela na místě. Výkony a obsazení na úrovni, Taclík k nepoznání. Jinak průměr a není nic co bych vyzvedl. Jenom zvuky z windows a ty u oka byly jak od Zergů ze Starcraft, to bylo k pousmání. ()

Heroine

Už to, jak se v úvodních titulkách film uvede jako "pohádková komedie", mi zní jako "podívejte, jak jsem vtipnej." Hrozná snaha, ale výsledek...nevím nevím. Je to asi nejlepší z letošních pohádek, ale ten nucený humor nehumor je mi nepříjemný. Hlavně slečna Boková je děsná, fakt ošklivá. Vilhelmová taky trapná, no, moc se mi to nelíbilo. ()

Olík

Žádná pyšná princezna a princ Miroslav, ale Petr Kolečko a Jan Prušinovský. Humor hodný diváků fotbalové třetí třídy okresu Bruntál, pohádkový rozklad řádu, odrostlejší poetika, sabotáž božího hodu vánočního......zkrátka žádný fond českých klasických pohádek. Já se bavil.....nebo bavil, neměl jsem problém. O koho se ale bojím je dětská část publika.....jsou ročníky, jejichž čas na rybodlaky ještě nenastal. ()

Rockerman

Nestává se mi moc často, že bych usínal u filmu, ale při premiéře této pohádky(?) 25.prosince se mi to stalo. Včera jsem přišel na to, proč se tak stalo. Takovou slátaninu dát na Boží hod, jako hlavní pořad večera, je nehoráznost! Tvůrce výborného Okresního přeboru to fakt nezvládl. Snažil se zřejmě o satiricko ironickou komedii pro celou rodinu, ohání se tu moderními výrazy a k dokonce několikrát nebylo daleko i k nadávce dopr.... To bych všechno skousnul, ale vtipy jsou tu v drtivé většině nevtipné a trapné. Prostě to, co fungovalo v komediálním seriálu, v pohádce nefunguje vůbec. Zbývá jenom křeč a tak to nízké hodnocení tady vůbec nepřekvapuje. ()

Thanoris

Tak takhle ujetou, naprosto nesmyslnou, extrémně nelogickou a vlastně úplně hloupou pohádku jsem snad ještě neviděl. Za celkovou myšlenku i dojem bych dal nejradši odpad, ale v povšechné směšnosti téhle absurdity jsem s odstupem přecejen našel určitou míru vtipnosti, což jednou hvězdičkou oceňuji. A druhou dávám za výkon páně Pleslův, ten vysloveně zářil, nemůžu si pomoct. ()