V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz. (Forum Film CZ)

Marze

Podle bestselleru britské spisovatelky Deborah Moggachové o pomíjivosti krásy a lidské marnivosti. Šerosvitná kamera evokuje staré holandské mistry. Vypadá tak i hlavní hrdinka. K tomu přímočaré dialogy a věrná dobová výprava. Zápletka se zdá překombinovaná a výsledek mohl být zajímavější. ()

Crocuta

Obsazení hvězdné, výprava vynikající, ale příběh, kde se všechny důležité postavy chovají jako idioti, klíčové momenty jsou založeny na těžko uvěřitelných náhodách a ústřední dvojice je složená z nevýrazného, mdlého, ale zato sebevědomého floutka a citově rozhárané hárající f(ifl)eny s kukučem, který střídá permanentní nasranost s ublížeností a která neví co chce a tak zcela po právu skončí vlastním přičiněním tam kde začala, mne opravdu nijak nenadchl, spíš jsem se u něj dost otravoval a litoval ztraceného času. ()

rikitiki

O tulipánech se neřekne víc, než že za ně Holanďané v 17. století zaplatili jako za dům. Proč, jak, co s nimi pak dělali: pěstovali, přeprodávali: komu? Nic z toho snímek ani nenaznačí, takže tulipánový trh je pro diváka zmateným rejem, kterýž musí akceptovat a moc nad tím nepřemýšlet. _____ O horečce toho taky moc nepadne. Jestli jí má být údajná vášeň mezi mladou manželkou a malířem, tak leda houby, protože tihle dva se kolem sebe jen ochomýtají a pak se na sebe najednou vrhnou, aniž by z toho byla patrná láska. Spíš to vypadá na čistě sexuální záležitost z nedostatku jiných příležitostí. ___ Snímek dále pojednává o: nedostatku těhotenství, nadbytku těhotenství, ženském klášteře podnikajícím v tulipánovém byznysu, zadluženosti, snaze dosáhnout manželství, snaze vymanit se manželství a začátcích gynekologie. Je toho přespříliš. K tomu všemu postavy řeší své problémy stupidně. Jistě: pro drahocennou věc si pošlu toho nejnespolehlivějšího člověka v místnosti. Samozřejmě, z manželství se snažím vyvléknout tou nejkomplikovanější lstí od dob Romea a Julie. Jednoznačně: když mě někdo zklame, tak se všeho vzdám a vyrazím na doživotní exotickou dovolenou. Když dojdou nápady, jak posunout děj, tak pomůže nějaká nesmyslná náhoda. _____ Takže snímek neví, co chce vyprávět a vyklouzne z toho překvapivou, ale bohužel neuspokojivou pointou. Všechno to bylo vyprávění pro jednu dívenku o tom, jak přišla na svět. Je to pointa hodná seriálu Jak jsem potkal vaši matku, protože je stejně tak natahovaná, ale ani zdaleka ne tak vtipná a ironická. ____ K pozitivům patří výprava: všichni vypadají jako by zdrhli z obrazů Vermeera van Delfta a někteří cestou vykradli krajkářskou dílnu. Obdivuhodná (i když dnes nenapodobitelná) je náborová taktika holandského námořnictva. Měla sice jisté mezery v etice, ale její úspěšnost byla stoprocentní. „Vítej u maríny!“ /1. 9. 17./ ()

claudel

Možná jsem divný, ale mně se tahle "nizozemská povídka z Dekameronu" moc líbila. Navíc jako mužský divák nebudu nadávat, když každý režisér neustále svlíká Alicii Vikander a ona na to kývla u švédských začátků a i nyní, když je z ní mezinárodní hvězda. A obsazení je nesmírně silné, když taková dáma jako Judi Dench hraje pouze ve vedlejší roli a Cara Delevingne v mini roli lstivé poběhlice. Zkrátka, příjemně strávený čas, byl jsem napjatý, jak to se všemi dopadne a líbilo se mi jak to scénáristé vyřešili - když se také podíváme, kdo je pod scénářem podepsaný, tak stoprocentně nemůže jít o hloupost. ()

ARI50

Klasická romantická záležitost, nebylo tam ve směs nic co by mě dvakrát víc zaujalo nebo potěšilo či ohromilo prostě normál film v jiné době. ()

luka4615

Emočně sterilní filmová jednohubka zasazená do krásných, avšak po čase zcela fádních reálií Amsterdamu sedmnáctého století. Tulip Fever sice v počátku ohromí skvělým hereckým obsazením, vtahujícím dobovým zabarvením a detailními záběry na nahé tělo Alicie Vikander, avšak poté už se vážně nemůžete zbavit dojmu, že pod tou vší historickou a dramatickou slupkou se ukrývá mělká a klišovitá premisa, která jako by z oka vypadla některým "brakovým" romantickým počinům z velkého plátna či televize. Je to velká škoda, jelikož z potenciálu, který film Tulip Fever vyzařoval šlo dozajista "vytěžit" mnohem více. PS: Mám takový nepříjemný pocit, že z "vojáčka" Christopha Waltze budu mít doživotní trauma. „A new breaker came from nowhere like an act of God, and it changed people's lives. A white flower with a God-given crimson stripe turned our lives upside down, mine and my mistress Sophia's.“ ()

Morholt

Výprava a kostýmy zaslouží absolutorium a konkrétně z Amsterodamu ta dobová atmosféra vyloženě dýchala. Námitky nemám ani pokud jde o herce. Waltz byl tradičně výborný, Alicia Vikander jako obvykle roztomilá a problém jsem neměl ani s DeHaanem a dalšími. Potíž je v tom, že se jedná o bezkrevnou romanci s vykalkulovanými emocemi a navzdory názvu tu tulipánová horečka hraje jen zástupnou roli. Chadwick mě nijak zvlášť neoslovil ani ve svých minulých historácích a nejinak je tomu tady. 55% ()

Vxxx

Místy napínavé drama, které vypráví příběh nerozvážné, nicméně odvážné, mladé ženy. Podruhé bych na to do kina už nešla, ale první návštěvu jsem si užila. Herecké výkony jsou výborné a nejlépe to celé podtrhuje hudba. 4* ()

Laxik

Tohle byla ale přeslazená mizérie... Člověk by čekal, že se tyhle dobovky o chudáčcích fešných slečinkách provdaných za staré páprdy a hledajících útěchu v náručí mladého bohéma už ani nedají pokazit. Ono ale přitom stačí odfláknout scénář a vykašlat se na cokoli jako logické chování postav, věrohodnost jejich vztahů (o lásce, přátelství a touze se toho hodně nakecá, ale nic se neukáže) nebo nějakou příběhovou invenci. Nuda střídá protáčení očních bulev... Dane DeHaan navíc tentokrát herecky úplně mimo realitu. Plusem může být povedená produkce, nečernobílost hlavních protagonistů a vcelku povedená humorná stránka. Takhle nějak vypadají pohnojené tulipány. A přitom jsem se tak těšil. PS: Pokud chcete kvalitní film na podobné téma, sáhněte po Lady Macbeth. Ta tuhle kytičkovou nudu přebíjí ve všech ohledech. ()

kaylin

Romantický film, u kterého jsem si říkal, že je vlastně jedno, jestli je to o tulipánech nebo ne, protože by tam fungovalo cokoli jiného. Příběh milenců není špatný, nemá zlý vývoj, ale to zbytečné prosazování komična mi tam nesedělo. A nakonec je to i v závěru takové divně pozitivní, což jsem nečekal. ()

slunicko2

Drama s úsměvnými prvky. 1) Oceňuji na tomto lehce zábavném trochu unylém slaďáku především hutný příběh plný zápletek a dramatických zvratů._____ 2) Skvělé herecké obsazení a pěkná výprava zážitek z filmu umocnily._____ 3) Zvláště chci upozornit na 28letého Dane DeHaana (malíř Jan) a 24letého Jacka O´Connella (rybář Willem). Věk uvádím k ukončení hrubých prací v roce 2014._____ 4) Historické souvislosti tulipánové horečky vysvětluje přehledně anglická Wiki._____ 4) Výstižný koment: castor***. ()

M.i.k.e

relativně solidní a snesitelné dobové drama,které nepřináší nic nového a je škoda,že nedkože využít nadstandardně dobré obsazení.Alicie Vikander i Christopha Waltze je pro takové filmy škoda...60% ()

Aljak

Mám rád, keď od filmu dostanem viac ako očakávam - a toto bol jeden z tých prípadov. Tá atmosféra 17.storočia v Amsterdame ma úplne položila, do toho vynikajúca výprava, kulisy, kostýmy, a samozrejme pozoruhodná zápletka, ktorá sa točila nielen okolo tulipánov, ale aj vzťahov, túžob, zakázanej lásky a umenia. Ak mám pravdu povedať, čakal som niečo oveľa viac prvoplánové a klišoidné - a že jediné čo sa bude dať chváliť bude spomínaná výprava, ale napokon veľmi chválim. Aj s hereckým obsadením som v podstate spokojný, teda až na anorektickú Aliciu Vikander alias Sophiu, ktorú až tak nemusím. No a čo sa týka zakončenia filmu, tak tam celková kvalita filmu trochu upadla - všetka tá vášeň a živeľnosť postáv sa akosi zrazu vytratila. ()

Martin741

Takmer dvojhodinova romantarna on+ ona, navyse len v pod/priemernych kulisach. Fakt ako, nic mi to nedalo, slo to dost na scheme - sex -dialogy v kulisach - sex -dialogy...... pravom zabudnutelny film, sa cudujem kvalitnym hercom ako Jack O´Connell /Hra penez, Jezero Smrti/, Vikander a samotnej M Judi Dench /The Golden Eye, Skyfall/ ze sa do takejto koniny nechali ukecat. Dench uz fakt starne, a radsej nech uz netoci nic : 62 % ()

Streeper

Byla jsem docela mile překvapená. Očekávala jsem spíše, že se budu nudit, hlavně, když filmu trvalo tak dlouho než se dostal na plátna kin, ale nakonec je to vydařená podívaná. Vůbec to nenudí, pokud má film nějaké slabší místo, tak to vyplní úžasné herecké výkony. Zaujala mě dražba tulipánů, bylo to takové hezké osvěžení Holandské historie. Alicia je nádherná žena a bylo mi velice líto Christopha, a myslím, že se Sofie rozhodla tak jak se rozhodla z respektu vůči němu, za coč jí chválím. ()

Nach

Jeden z těch historických filmů, u kterého mi vadí, že jsem jej neviděl v kině. Hlavně kvůli zde excelentnímu Christopheru Waltzovi, u něhož jsem rád, že konečně dostal casting i pro kladnou charakterovou postavu. Příběh mapuje zajímavou etapu historie Evropy v rámci její "tulipánové horečky". Toto téma je zde dobře nastíněno a základně vysvětleno. Přesto ale je to jen pozadí pro shakespearovský příběh o vášni a zamilovanosti pro kterou děláme zbytečné hlouposti. Trochu jsem se bál klišovitého konce, což se úplně nevyplnilo. Jen mě mrzí, že autoři nebyli více odvážní. 70% ()

Cheeter

Celý příběh byl takový mdlý, bez hloubky, prostě povrchní. Jediné, co jsme se dozvěděli je, že nevěra bujela i před 500 lety a jak se prodávaly tulipány. Za mě osobně docela zklamání, na to, jací herci se v tomto filmu objevují. ()

Juto

Ako mohol tak krásne vyzerajúci film priemerne padnúť? Honosné nakrúcanie, hviezdne herecké obsadenie, s brilantnými dobovými výpravami a kostýmami nestačia na to, aby zamaskovali fakt, že ,,Tulipánová horúčka" sa utápa pod ťarchou vlastnej dejovej premyslenosti a melodramatických hereckých výkonov. 5/10 ()

Martrix

Přestože není Tulipánová horečka vysokorozpočtový film, má hvězdné obsazení a luxusní výpravu. Vůbec si neumím představit, co museli tvůrci podstoupit, aby takto věrohodně ztvárnili příběh z Amsterodamu 17. století. Před mnoha lety se podařilo zprostředkovat atmosféru starého Holandska podobně autenticky Dívce s perlou. Tak jako na obrazech starých holandských mistrů, jsou všechny scény zaplněné tisíci detailů, které vypadají skvěle a trochu tím ospravedlňují poměrně stereotypně vykreslené postavy, které se uprostřed toho vztahového šmodrchance nacházejí. To ale není nijak vážně míněná výtka...je to příběh o láskou zpitomělých lidech a jednom nebožákovi, který to odskákal. Od určitého věku na nevěře nespatřuji nic romantického takže ano, byly chvíle, kdy se mi chtělo moralizovat a počínání postav jsem sledoval s nelibostí. Bublalo ve mě, že je to další výblitek červené knihovny, který lidem vštěpuje, že když jde o lásku jdou pravidla a morálka stranou. Ale kupodivu mě tvůrci překvapili koncem, který tomu všemu dává jiné vyznění. Po dlouhé době závěr filmu, který mě vysloveně potěšil. Vlastně pokud bych měl něco vytknout, je to asi jen zbytečně přepálená stopáž. Klidně víc takových filmů. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft