Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Nix

Nejlepší díl trilogie. Naprosto skvělá akce od začátku do konce, přepadení Londýna je dost drsný a kulisy jsou opravdu věrohodné. Jako celek mne to fakt bavilo, Gerard jako Rambo funguje na jedničku a kdybych byl prezident tak je to jasný můj ochránce. Tyhle béčka opravdu můžu. ()

Psycho.R

Odvar z jedničky, která byla svoji průměrností vyčpělá už v kině. Butler mi připomíná klasickou postavu Stevsna Seagala, který je nejchytřejší, nezranitelný a nepřátele tvrdě masakruje. ()

ForGump

Po prvním Pádu, který obstojně natočil Fuqua, přichází druhý díl z Londýna. Zase je tu spoustu teroristů, zrádců a především munice. A ještě to nejpodstatnější. Obrovská hromada klišé. Ohraná zápletka, v níž opět Gerard Butler ochraňuje Aarona Eckharta jako prezidenta a vždycky se jim povede zázračně vyváznout z dost nepřehledných situací. Bohužel jestliže se to dá napoprvé brát jako snesitelné, podruhé už to je nuda. Zbytečné pokračování, ve kterém si plusové body nahoru určitě zaslouží destrukce Londýna a nějaký ten občasný vtípek. 30% ()

RAFT

Tak a máme zde druhy Dil. Co tady napsat ,tento Dil se vcelku dal, takova ta normální oddechovka na sobotní odpoledne. Sice první dil se mi líbil více, tento Dil mi trak trochu připadal smrtonosnou past 5.Nic vážnějšího od filmu nečekejte. Pár akčních scén docela dobre ,akční komando dobre. Gérard Butler nám tak trochu zestarl.Ale aj ,tak se film dal.Za me 65% ()

DavidWebb

Tupé, neoriginálne, lacné a spiatočnícke. Ale je tam kopa adrenalínovej akcie, akú som už dlhšie nevidel! A bavilo to. Babak Najafi vie ako nato... 70% ()

liberita

Po Páde Bieleho domu si zrejme jeho tvorcovia rozhodli, že teraz svojho hrdinského bodyguarda prenesú do oveľa väčšieho prostredia, kde naňho číha oveľa viac teroristov a nástrah. Ak sa vám preto prvý film páčil, bude sa vám aj jeho pokračovateľ, ak nie, tak sa mu radšej vyhnite, lebo tu dostane všetko ešte raz len teraz už vo väčšej dávke. Pri filme sa radšej nezamýšľajte nad tým, ako si Gerard Butler dokáže poradiť so všetkým okolo neho alebo ako mohli všetky ostatné bezpečnostné služby z celého sveta tak brutálne zlyhať. Radšej si vychutnajte akčné naháňačky po uliciach Londýna, explózie na zemi, vo vode a vo vzduchu a neistotu komu možno dôverovať a komu nie. Väčšinu ťarchy na svojich pleciach nesie Butler, hoci Morgan Freeman mu z Washingtonu slušne sekunduje. Naopak Aaron Eckhart akoby v Páde Londýna ani nebol a všetky ostatné postavy nemajú na obrazovke toľko priestoru, aby stáli za spomenutie. ()

DaweForeman

Stejně jako u předchozího filmu, tak i tenhle byl plný napětí a spousty akce. Nejlepší scénou snad byl onen postup na ulici, kdy Benning spolu s SAS postupně zabírali každý kousek ulice. Tenhle prvek je celkem originální a řekl bych, že to celkem oživí tu akci a vystupňuje napětí, kdy člověk počítá každou kulku a čeká co se stane v příští milisekundě. Také onen postup v baráku mi přišel trochu logičtější, kdy se snažil vyhnout co nejlépe jakékoliv šarvátce - žádný rambo styl, kdy lítá spousta kulek proti hordám nepřátel. Případně též zmínit tu šarvátku v tom metru. Na druhou stranu po příběhové stránce bych čekal trochu více toho plánování a napětí, kdy třeba to s těma krtkama v jejich řadách nebo nějakou tu strategii by tam potřebovala propracovat lépe. Abych to shrnul, tak po akční stránce velké plus, ale po příběhové je to slabší. ()

TSZ

Komu se líbil Pád bílého domu, ten si užije Londýn. Opět příjemně retro akční jednohubka, která se sice nestane kultem, ale pobaví spolehlivě. ()

Ravenus

Škoda toho patosu, když jsem se smál rádoby emociálním dialogům, co jakoby vypadly ze soap opery. Škoda, protože zároveň to má spoustů momentů kdy je to nabouchanej akčňák včetně kool hlášek co mě fakt rozesmály. Víc insane ala Call of Duty akce, míň zbytečnoststí v příběhu a pecka. ()

Bube1

A mně se to zrovna líbilo víc než Pád Bílého domu! Ono je to v podstatě stejné (překvapivě), jen přibylo výbuchů (i když CGI na hraně, ale pořád dobrý), krve a hlavně hlášek z úst Gerarda Butlera. Ten tam FUCKUJE ve velkym a jestli je ještě dnes nějaká cesta pro takovéhle béčkové akčňáky, vidím ji jedině v tomhle drsnějším kabátu. Celou dobu jsem chtěl dát 3 hvězdy, protože to opravdu není nic nového pod Sluncem, ale skoro-závěrečná přestřelka na jeden záběr si prostě vysloužila tu čtvrtou hvězdu. Takže za mě dobrý. ()

john.h

Tenhle film měl koule. Třicet vteřin celkem nuda, všechno idylické, ale pak to německá kancléřka koupí do palice a začne hodinová nonstop akce, která se gore nebojí. Takhle má vypadat pořádnej moderní akčňák, kde se zdemoluje celé město a né jako ty omalovánky s Avengers. ()

Shredder

Ani hviezdny ansambl nedokazal zabranit upadku kvality. Nielenze je druha cast horsia, podobne ako mnohe pokracovania znamych filmov (Never Back Down, Scorpion King) aj London Has Fallen smrdi beckovostou. Po par hodinach si ledva dokazem spomenut, o com film vlastne bol. Ak niekomu vadili pateticke preslovy a premrstene prejavy patriotizmu v prvej casti, kde americky prezident je najtvrdsi a najodvaznejsi chlap, Spojene staty neurobili nic zle a kazdy vo filme je pripraveny v ktorejkolvek sekunde vyskocit, mlatit sa do hrude a vrieskat USA! USA! USA!, vedzte, ze ani pokracovanie vam nebude prilis po chuti. Ak si vsak aj odmyslime politicke pozadie, stale nam ostava len nekvalitny akcnak, ktory mohol byt aspon jednohubkou na pobavenie, no kedze sa berie prilis vazne, zatial co akcia a mentalita filmu su v plienkach, skoncilo to cele katastrofalne. ()

Shanen29

Režisér ze serie Zabijáci tentokrát trochu polevil,ale koukatelnost tam zatím je.Doufám že další pokračování ale již nebude. ()

MAAUZ

Sice už to nebyl Pád Bílého domu s Korejci, ale Mike stejně převálcoval všechny teroristy ze zkurvenistánu svejma hláškama a rage modem. Takže na oddych slušný výkon, jen ty efekty byly horší a víc viditelnější. ()

TommyDiamond

Ničení amerických mrakodrapů už bylo dost, teď jsou na řadě památky Londýna!!! Podle mě, je dnes trochu nuda, když jeden borec v módu nesmrtelnost vyřeší všechny a všechno. A i když Žerárdovi role chladnokrevného ochránce a Aronovi role prezidenta sympaťáka sednou jak ulité, tak snímek může tak akorát nadchnout milovníky akční klasiky osmdesátých let..... ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)